Ako vybrať dámske holítko

Dámsky holiaci strojček alebo ak chcete klasické „holítko“, je neoddeliteľnou súčasťou takmer každej kozmetickej taštičky mnohých žien už po niekoľko desaťročí. Nie všetky ženy totiž dávajú prednosť bolestivé epilácii alebo drahým návštevám kozmetických salónov, a preto stále využívajú a nakupujú staré spoľahlivé „žiletky“. Na trhu je ich však čím ďalej tým viac, a preto sme sa sami chceli presvedčiť o výhodách a nevýhodách klasického rýchleho oholenie.

Recenzie dámskych holítek

U testovanie dámskych holítek sme sa zamerali na päticu obľúbených zástupcov. Zaujímalo nás, koľkými brity disponujú, či sú ich hlavy vymeniteľné, aké sú ich ďalšie prednosti a pod.

V druhej časti poradca sme pripravili nielen návod, ako správne holiť pokožku, ale napríklad aj to, aké prípravky k holenie použiť, pretože vedľa klasických pien a gélov existuje ešte toľko ďalších možností, ktoré sú navyše EKO! Je nám tiež jasné, že holenie už sa dávno netýka len podpazuší a nôh, a preto sme si posvietili aj na holenie intímnych partií, ktoré vyžadujú oveľa citlivejšie starostlivosť a hygienu.

Gillette Venus Smooth

Počet holiacich britov3
Vymeniteľná hlavicaáno
Počet hlavíc v balení4
ModelGillette Venus Smooth
Ďalšia výbava a funkcieZvlhčujúci prúžok

Značka Gillette je na trhu už nutnú dávku rokov, čo sa holiace kozmetiky týka. Dámske holítko Venus Smooth prichádza s tromi čepieľkami, ktoré pokožke pomôžu k zamatovej hebkosti. O rad vyššie je potom mladší model Gillette Venus Extra Smoth, ktorý britov ponúka dokonca päť. Avšak ani jeho mladší verzia nie je na zahodenie.

Za priaznivú cenu ponúka veľkú hlavicu spolu so zvlhčujúcim prúžkom, ktorý zabraňuje zbytočnému podráždeniu pokožky. Jeho brity sú z kvalitného materiálu odolávajúceho korózii, samotná hlavica dlho vydrží, ľahko sa vymieňa a pogumovaná časť hlavnej časti zabraňuje kĺzaniu v prípade mokrého holenia. Veľká hlavica zasa logicky šetrí váš čas, pretože má na pokožke ďaleko väčší záber.

 • rýchle a hladké holenie
 • veľká hlavica
 • tri brity
Zistiť cenu

Gillette Venus Swirl FLEXIBALL

Počet holiacich britov5
Vymeniteľná hlavicaáno
Počet hlavíc v balení1
ModelGillette Venus Swirl Flexiball
Ďalšia výbava a funkcieOtočná hlavica, zvlhčujúce prúžok

Ak často holíte ťažko prístupné časti tela, alebo chcete holiaci strojček s väčšou pružnosťou, veľkým záberom a dobrým sklzom, holítko Gillette Venus Swirl Flexiball vám môžeme odporučiť.

Strojček má viacsmernou otočnú hlavicu, ktorou sa dá otáčať ako zo strany na stranu tak i hore a dole, čo uľahčuje holenie i zložitejších miest, akými sú napríklad kolená či členky.

Holítko disponuje piatimi tenkými čepeľami, ktoré zachytí takmer každý chĺpok hneď na prvé prejdenie, avšak občas sa vám môže stať, že kvôli naozaj maličkým mezírkám medzi britmi sa strojček upchá, najmä ak holíte tvrdšie chĺpky.

Avšak ak sa budete o strojček riadne starať a čistiť ho tak, ako je odporúčané, bude vám dlho a dobre slúžiť. Veľkou výhodou je počet jeho britov, ktoré eliminujú nutnosť opakovania prechádzať cez pokožku znovu a znovu, ako je tomu napríklad u dvoch britových kolegov, a tým znižuje riziko podráždenia.

 • pogumovaná nekĺzavá rukoväť
 • otáčavá hlavica
 • päť britov
 • malé medzery medzi britmi
Zistiť cenu

Wilkinson Xtreme3 Beauty Sensitive

Počet holiacich britov3
Vymeniteľná hlavicanie
Počet hlavíc v baleníjednorazová holítka
ModelWilkinson Xtreme3 Beauty Sensitive
Ďalšia výbava a funkcieZvlhčujúci prúžok

Veľmi obľúbená sú medzi zákazníčkami tiež jednorazová dámska holítka Wilkinson Xtreme3 ​​Beauty Sensitive, štyri kúsky totiž vychádzajú cenovo veľmi dobre a kvalitou nie sú vôbec na zahodenie. Strojček s tromi čepieľkami je veľmi ostrý, a preto vydrží viac ako jedno oholenie, hoci je všade proklamovaný ako jednorazový – minimálne päťkrát si s ním nohy oholíte raz dva.

Zvlhčujúce prúžok je o niečo menší, než tomu býva u vymeniteľných hlavíc, ale po dobu používania strojčeka si s ním vystačíte. Občas sa môže stať, že prúžok bohužiaľ upadne, čo je zapríčinené úplným namočením a následným rozmočením prúžku. Potom je vhodné celú jednorazovú pomôcku vyhodiť, pretože by ste pokožke skôr uškodila, než ju urobila krajšie. Verte, že podráždená pokožka by na seba nenechala dlho čakať, najmä ak patríte k tým citlivejším a vy sama nepoužívate ten správny prostriedok k oholenie.

 • pomer cena / kvalita
 • vydrží viac než jedno oholenie
 • zvlhčujúci prúžok môže niekedy odpadnúť
Zistiť cenu

Wilkinson Quattro for Women

Počet holiacich britov4
Vymeniteľná hlavicaáno
Počet hlavíc v balení1
ModelWilkinson Quattro for Women
Ďalšia výbava a funkcieZvlhčujúci prúžok

Predposledný model predstavuje opäť firmu Wilkinson, teraz model Quattro for Woman. Tento zástupca je predvojom vyššej triedy Willkinson Quattro for Women Bikini, ktorý nielen oholí, ale zároveň zastrihne. Nie všetky ženy však chcú mať holítko a zastrihávač v jednom, a preto radi siahnu po kúsku predchádzajúcej rady, ktorá ponúka klasický holiaci strojček používajúce výmenné holiacej hlavice.

Žiletka tvorená štyrmi ostrými, tenkými čepeľami je pokrytá titánovou vrstvou, ktorá celý výrobok chráni proti nadmernému opotrebeniu. Dva zvlhčujúce prúžky sú napustené výťažky z papáje pre ešte intenzívnejší sklz a upokojujúci účinok, a navyše je každá žiletka zo strán pokrytá gumovou častí, aby chránila kožu pred nešetrnými pohybmi.

Strojček sám je možno zakúpiť už s náhradnými hlavicami, ale nie je problém ich dokúpiť aj samostatne.

 • tenké ostré britvy
 • zvlhčujúci prúžok s výťažkom z papáje
 • starší model bez zastrihávače
Zistiť cenu

Gillette Venus Breeze

Počet holiacich britov3
Vymeniteľná hlavicaáno
Počet hlavíc v balení1
ModelGillette Venus Breeze
Ďalšia výbava a funkcieZvlhčujúci prúžok

Ako poslednú sme si ponechali stálicu vo svete holítek, ktorá sa na trhu vyskytuje už dlhú dobu v rôznych radoch.

Gillette Venus Breeze je holiaci strojček s vymeniteľnými hlavicami a tromi čepieľkami, ktoré vašej pokožke poskytnú komfortnú starostlivosť. Niektoré rady ponúkajú dokonca gélové pásky, ktoré sú napustené parfemáciou a vonia. Všetky rady však svojimi gélovými pásky uvoľňujú ľahká telová masla, ktoré umožňujú hladký sklz po pokožke.

Hlavice sú dostatočne veľké a sú schopné kopírovať krivky tela, výrobca dokonca sľubuje, že nie je nutné používať penu alebo gél na holenie, pretože pásky sú dostatočne napustené gélom, ktorý k oholenie postačí. My by sme takýto postup napriek tomu nedoporučovali, pretože najmä ženám s citlivou a suchou kožou by nemusel dostatočne vyhovovať a mohli by si pokožku skôr podráždiť. Veľmi citlivým ženám takisto nevyhovujú zložky v pásikoch obsiahnuté.

Veľmi však oceňujeme, že holiacu hlavicu Venus môžu používať so všetkými rukoväťami holiaceho strojčeka Venus (okrem Simply Venus).

 • kompatibilita hlavice aj s inými strojčeky značky
 • veľká hlavice pre ľahké oholenie
 • gélové pásky napustené parfumáciou
Zistiť cenu

Ako dosiahnuť hodvábne hladkosti

Človeku dokáže vlas či chlp za deň vyrásť o 0,35 až 0,45 mm. Najmä u žien, ktoré majú tmavšie vlasy, môžu byť chĺpky napríklad na holých nohách vidieť už po pár dňoch neholení.

Preto je dôležité, aby sa pri holení chĺpky preťaly čo najbližšie pri pokožke. Čím bližšie pokožke, tým dlhšie zostane noha hladká.

Z hľadiska výberu holítka má na kvalitu holenie vplyv:

 • sklon britov,
 • flexibilita holiacej hlavy,
 • ergonómia samotného strojčeka.

Dôležité je samozrejme chĺpky pred holením zmäkčiť napríklad vodou a penou či gélom na holenie.

Možnosti zbavovanie sa chĺpkov

Dávno preč sú tie časy, kedy sa holili iba páni a mali k dispozícii len jednoduchú britvu. Postupom času a s nárastom hygienických štandardov, sa začali aj ženy rôzne po tele zbavovať svojich chĺpkov. Popri klasických dámskych holítek máte k dispozícii ešte niekoľko ďalších variant ako napríklad:

1) Epilátor

Strojček vybavený malými pinzetami, ktorý chĺpky vytrhnú aj s korienkom. Táto metóda patrí k bolestivejším, a nie všetkým ženám môže vyhovovať. Veľakrát majú po epilácii začervenanú kožu, a než si ich telo na bolestivé podnety zvykne, môže to chvíľu trvať. Na druhú stranu vydrží efekt oholené a hladkej pokožky najdlhšie.

2) Depilátor

S depilátorom ide o menej invazívne spôsob holenia, keďže korienok zostáva na svojom mieste a nie je vytrhnutý spolu s chĺpkami. Hladká pokožka vám však vydrží len pár dní – všeobecne je uvádzané 2-3 dni. V našom radcovi sme sa depilátorům už venovali, a v prípade, že sa o tejto metóde holení chcete dozvedieť viac, mrknite sem.

3) Depilačný krém

Ide o špeciálny krém, ktorý nanesiete na pokožku, necháte pár minút pôsobiť a následne miesto umyjete vodou. Tento spôsob je nebolestivý, ale môže ho sprevádzať alergická reakcia – najmä u citlivejších jedincov nie je táto reakcia ojedinelá. Ďalšia nepatrnú nevýhodou je to, že depilačné krémy neodstráni všetky chĺpky, ale len tie, ktoré sú minimálne niekoľko centimetrov dlhé.

4) Depilácia voskom

Táto metóda sa radí snáď k najbolestivejším spôsobom, aspoň do tej doby, než si na ňu navyknete a navýši sa vám váš prah bolestivosti. Aby bola naozaj efektívna, musí mať chĺpky aspoň 4-5 mm.

V drogérii si následne stačí zakúpiť voskové pásiky pracujúci na báze studeného vosku, ktorý nie je nutné nijako zahrievať. Tie sa následne priloží na miesto a rýchlo strhnú.

Druhou možnosťou je depilácia teplým voskom, ktorá je však náročnejšia a nie je tak obvyklá pre domáce použitie. Depilované miesto sa totiž najprv musí ošetriť špeciálnym prípravkom a až následne potom sa na dané miesto aplikuje teplý vosk a páska, ktorá sa strhne. Následne je opäť vhodné použiť špeciálny prípravok na ošetrenie pokožky. Hladký efekt vydrží 4-6 týždňov.

5) Cukrová pasta

Tzv. „body Sugaring“ sa v poslednej dobe stal hitom, ktoré sa podobá depilácii voskom nielen v postupe, ale aj v dobe trvania epilovanej pokožky. Rozdiel však tkvie v tom, že tento spôsob je menej bolestivý, a navyše prírodný. Cukrová pasta sa totiž skladá z citrónovej šťavy, vody a cukru. Výhodou je tak možné použitie na všetky (aj tie viac citlivé) partie.

6) Fotoepilácia

Patrí k posledným novinkám vo svete bez chĺpkov. Celá technológia IPL funguje tak, že tmavý pigment dodávajúci chĺpku jeho tmavé sfarbenie, pohlcuje IPL svetlo. Vlasový vačok sa zahreje, a následne sú jeho bunky tepelne zničené a vypudené z tela von. Následne už z miesta nemôže vyrásť nový chĺpok.

Metóda fotoepilácie však nie je vhodná pre každého – najmä u fototypov 5 a 6 nie je možné ju vykonať. Následne tiež nie je vhodná pre tetované osoby, tehotné ženy, epileptikov, diabetikov či ľudí s kožným ochorením.

Aby sa už chĺpok naozaj neobjavil, je nutné proces opakovať päťkrát až sedemkrát.

7) Laserová epilácia

Epilácia laserom využíva svetelný lúč, ktorá je pohlcovaný pigmentom vlasovej cibuľky. Ten je následne premieňa na teplo, čo ničí celú vlasovú cibuľku. Podmienkou pre dokonalé výsledky je mať tmavšie chĺpky. V prípade, že sú chĺpky svetlé alebo šedivé, laser nie je schopný ich odstrániť z dôvodu absencie ich pigmentu.

Po tomto type epilácie je nutné pokožku náležite schladiť a aspoň mesiac ju nevystavovať žiadnemu väčšiemu slnečnému žiareniu. Naviac je nutné zákrok niekoľkokrát opakovať, pretože chĺpky samotné sú v rôznych štádiách rastu.

Laserovú epiláciu však môžeme vnímať ako veľmi efektívnú, pretože pri kvalitnom prevedení chĺpky začínajú rásť najskôr po roku, niektorým ľuďom už nenarastú nikdy.

Úprava intímnych partií

Ako úplne samostatnú kapitolu tu zaraďujeme úpravu intímnych partií, pretože z hľadiska citlivosti a samozrejme tiež hygieny sú tieto nároky trochu odlišné.

Odstránením ochlpenie z intímnych častí tela sa veľmi zjednodušuje otázka hygieny, avšak niektorí gynekológovia odporúčajú chĺpky neodstraňovať úplne, pretože najmä pri sexe je hlavne citlivá pokožka chránená.

Chĺpky navyše zabraňujú infekciám, pretože zachytávajú baktérie, neprepustí dovnútra nežiaduce chemikálie a chráni prirodzenú ženskú mikroflóru.

Ak si však ako väčšina moderných žien nedokážete predstaviť absolútnu neupravenosť intímnych partií, tu je niekoľko variant, ako na to.

1) Mokré holenie

Pod týmto názvom sa skrýva klasické upravovanie žiletkou, čo je rýchla a bezbolestná cesta. Avšak v tomto prípade musí mať žena naozaj hygienicky čistú a ostrú žiletku, aby predišla zraneniam a nežiaducim následkom. Rozhodne sa neodporúča používať žiletku, ktorú ponecháte tri dni ležať v sprchovacom kúte napospas baktériám.

2) Brazílska depilácia

V prípade, že sa nechcete obťažovať s častým holením, môžete siahnuť po síce bolestivejšie, na druhú stranu však oveľa efektívnejšie metóde brazílskej depilácie. Tá sa vykonáva v špecializovaných kozmetických salónoch, kde už väčšinou upustili od klasickej metódy depilácie voskom, a prešli na ďaleko šetrnejšie alternatívu s cukrovou pastou.

Na výber máte hneď z niekoľkých možností:

 • Brazílska depilácia = úplné odstránenie chĺpkov v intímnych partiách i okolo análneho otvoru.
 • Brazil Special = možnosť vybrať si tvar, a dokonca aj farbu.
 • Brazil Bikini = odstránenie chĺpkov iba v oblasti slabín.

Správny postup pri holení

Aby ste, milé dámy, predišli komplikáciám, ktoré sú spojené s holením, mali by ste dodržiavať niekoľko zásadných vecí.

1) Kúpte si kvalitné holítko

Zamerajte sa najmä na rukoväť a uchytenie žiletiek, oboje by malo byť pevné a na pohľad kvalitné. Čím väčším počtom britov bude strojček disponovať, tým bude oholenie jednoduchšie. Navyše je dokázané, že každá žena na holítko tlačí, preto čím viac britov, tým menej tlačenie a menšie riziko poranenia. Keď sa ešte ku všetkému zameriate na upokojujúce gélové pásky, potom budete mať doma toho správneho pomocníka.

2) Pokožku na holenie pripravte

Či už preferujete holenie vo vani alebo v sprche, nechajte pôsobiť teplú vodu aspoň 10 minút. Horná vrstva pokožky sa zmäkčí a bude na zásah lepšie pripravená.

3) Nezabúdajte na holiace prípravky

Pokiaľ k holenie nepoužívate žiadny prípravok, potom robíte veľkú chybu. S odstraňovaním chĺpkov si totiž odstraňujete aj hornú časť pokožky. Či už preto preferujete klasickú holiaci penu alebo gél, dôležité je, aby obsahoval kvalitné prísady ako kokosový olej alebo bambucké maslo.

Ideálne je, aby ste na pokožku nenanášali veľkú vrstvu, tu stačí naozaj málo, aby ste pred vrstvu opäť zbytočne netlačili.

4) Pokožku po holení hydratujte

Tu je dôležité, aby ste siahli po prípravku bez alkoholu. Je celkom jedno, či sa bude jednať o hydratačné mlieko alebo krém, ale čo by v jeho zložkách nemalo chýbať, je rozhodne jojobový olej, aloe vera a vitamín E.

5) Holítka udržujte čisté

Ideálne čistenie predstavuje dezinfekcia alkoholom, opláchnutie horúcou vodou a uloženie na suché miesto. Neodporúča sa žiletku nechávať v sprchovacom kúte alebo na vani. Ak si všimnete, že čepieľky po dobu nepoužívania zhrdzavené, strojček vyhoďte tak ako tak. A ak by ste to nevedeli – po každom siedmom oholení siahnite po žiletke nové.

Prípravky na holenie

Rovnako ako v pánskom, tak aj v dámskom svete nájdete široké množstvo produktov na holenie. Všetky tieto produkty však majú jedno spoločné. Na to, aby správne fungovali a pomohli vám pokožku dohladka oholiť, potrebujú čas. Preto nech už si zvolíte akýkoľvek z prípravkov, naneste ho na vlhkú pokožku a nechajte aspoň 2-4 minúty pôsobiť – chĺpky sa zjemní a holenie bude príjemnejšie.

Pena na holenie

Klasika, ktorá je vhodná na všetky druhy chĺpkov. Mala by byť najmä hustá a na pokožke by mala v nezmenenom stave vydržať aspoň 10 minút. Väčšinou je pena biela a dobre viditeľná, takže zabraňuje tomu, aby ste prechádzala po jednom mieste niekoľkokrát.

Gél na holenie

Gél používame hlavne na tvrdšie chĺpky, pretože ponúka intenzívnejšie zmäkčenie ako pena, a vďaka tomu pokožku tiež viac chráni. Správne by ste mali gél naniesť do dlane a krúživými pohybmi ho premeniť na objemnú hmotu a až potom naniesť na pokožku.

Olej na holenie

Ak máte rada prípravky bez chémie a rada by ste taký mala aj na holenie, potom by sme vám odporučili holiaci olej. Je to síce nepočetná skupina, ale v bio predajniach sú ľahko zohnateľné. Výhodou je veľmi ľahký sklz strojčeka po pokožke a zároveň vyživenie a ochrana pred podráždením. Najmä zákazníčka s citlivou pokožkou si je veľmi chvália.

Nevýhodu predstavuje tekutá konzistencia a problémy so správnym vyčistením holítka.

Mydlo na holenie

Opäť sa jedná o prírodnejší alternatívu, ktorá vedľa glycerínu a jojoby ponúka napríklad aj rastlinná masla a oleja. Rovnako ak nie ste zástancami klasických balení, sú holiace mydlá k dostaniu v klasických kockách či téglikoch.

Ich nedostatky tkvie v nízkej penivosti, naozaj sa celkom nadriete, než vykúzlite niečo, čo by ste si mohli naniesť na pokožku. Avšak pocit, že robíte niečo pre prírodu, za to stojí.

Mlieko či krém na holenie

Rozdiel medzi krémom a mliekom je hlavne v ich hutnosti. Krémy sú na rozdiel od mlieka hutnejšie a obsahujú menej vody. Niektoré krémy sa po nanesení na pokožku napení, iné nie. Obidva prípravky ponúkajú dobrý sklz po pokožke a tiež viac hydratujú než obyčajné peny, preto sú vhodné najmä pre suché typy pleti.

Ktorý prípravok je ideálny?

Vyššie sme si predstavili mnoho zástupcov, ktoré môžete k holenie využiť. Lenže, ktorý je ten pravý práve pre vás? Určite si ten svoj najobľúbenejší budete musieť nájsť sama, však niekoľko základných rád a typov by sme pre vás mali.

Zamerané na partie

Intímne partie vyžadujú špeciálne prípravky s mierne kyslým pH, ktoré by navyše mali obsahovať aj istý podiel kyseliny mliečnej a predísť tak narušeniu prirodzenej rovnováhy.

Ak používate prípravky, ktoré prirodzenú mikroflóru nerešpektujú, potom si tvoríte nepríjemné ťažkosti, ktoré súvisia s premnožením baktérií a kvasiniek.

Väčšina prípravkov na holenie pre ženy je totiž primárne zameraná na holenie podpazušia a nôh, tu záleží čisto na vašej preferencii.

Typ pokožky

 • Suchá pokožka – zamerať by ste sa mali najmä na hydratujúce a vyživujúce prípravky, čomu zodpovedajú najmä oleje, prípadne tiež mlieka a krémy.
 • Normálna pokožka – tu je výhoda, že normálna pokožka znesie takmer všetko, tu záleží čisto na vašej preferencii, ktorý holiaci prípravok zvolíte.
 • Alergická a citlivá pokožka – ideálny prípravok tu predstavuje akýkoľvek prírodný zástupcu ako napríklad čisto prírodné holiace mydlo.

Malý prúžok navyše

Rozmýšľali ste niekedy nad samotným zvlhčujúcim prúžkom žiletky? Jeho účel je jasný – ešte lepšie pokožku zvlhčiť a čo najviac tak predísť nežiaducim následkom, ako je začervenanie pokožky, alebo prípadne aj jej poranenia. Z čoho sa ale taký prúžok skladá?

 • PEG – polyetylénglykol je pomerne zložitý názov pre látku, ktorá môže obmedzovať funkciu pokožky ako bariéry proti vonkajším vplyvom.
 • BHT – butylhydroxytoluén býva označovaný tiež ako E 321. Jeho negatívnú vlastností je možné narušovanie rovnováhy endokrinného systému a ovplyvnenie funkcie štítnej žľazy.

Otázkou ostáva, aké množstvo takých látok sa v niekoľkých milimetrovými prúžku môže nachádzať. Iste to nie je žiadne veľké množstvo, ktoré by skutočne vyvolalo vedľajšie účinky, ktoré rozbory takýchto látok proklamujú. Na druhú stranu, ak ste zástancami ekologického štýlu života, obyčajné holítko s obyčajným zvlhčujúcim pásikom pre vás nebude to pravé.

Cena holítek

Aj tieto produkty sme rozdelili do niekoľkých cenových relácií. Najlacnejšie zástupca kúpite už doslova za pár euro, u iných budete potrebovať trochu viac.

Do 2 €

Do takejto čiastky zaobstaráte základné jednorazová holítka, ktoré sú bez vymeniteľné hlavice a po jednom použití je najvhodnejšia je vyhodiť. Väčšinou disponujú iba dvoma čepeľami a nie všetky vám ponúknu zvlhčujúci prúžok. Obyčajné rukoväte sú vyrobené z obyčajných plastov.

Do 5 €

V strednej triede nájdete ako lepší jednorazové strojčeky, ktoré sú vybavené viac ako dvoma čepeľami, tak základné modely holítek s vymeniteľnými hlavami. Takí zástupcovia väčšinou nemajú náhradné hlavice ako súčasť balenia, ale dajú sa jednoducho dokúpiť.

Do 10 €

Tu už máme aj kvalitné kúsky s piatimi čepieľkami, ktoré sa kupujú s náhradnými hlavicami v balení. Rukoväte takých strojčekov sú väčšinou pogumované, aby zabránili nežiaducemu kĺzanie pri mokrom holení. Ďalšie samozrejmosťou sú gélové pásky ako na hornej, tak spodnej strane.

Viac ako 10 €

Medzi zástupcami tejto cenovej kategórie už patrí dámska elektrická holítka, prípadne obyčajná, ktorá ponúka rôzne otočné hlavice, prípadne tiež jemné vibrácie, až 8 náhradných hláv v balení, viac ako štyri brity a gélové pásky po oboch stranách. Avšak nesmiete zabudnúť, že aj s hlavou takého strojčeka by ste sa mali oholiť z hygienického hľadiska nanajvýš sedemkrát.

Verte, že najlepší dámske holítko nemusí byť prehnane drahé. Vždy ide o to nájsť pre seba tú najlepšiu variantu a vyskúšať, pretože čo sedia vašej kamarátke, nemusí vyhovovať vám. Vidina komfortu elektrického holítka je veľmi lákavá, avšak vám vo finále preukáže tú istú službu ako klasické holítko žiletkové.

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo