Ako vybrať elektrický olejový radiátor

Zistite, na aké využitie sa hodí olejové radiátory. Prezradíme vám, že po slabšom modeli s výkonom okolo 1 000-1 500 W sa oplatí siahnuť pri vykurovaní miestností do 40 m3. Dočítate sa, že je lepšie priplatiť si za silnejšie radiátor s výkonom vyše 2 000 W a možnosťou regulácie. A okrem toho vás zoznámime s termostatom, časovačom aj ďalšími praktickými funkciami olejových radiátorov. Poďme na to.

Test olejových radiátorov 2021

NázovPribližná cena (€)Celkom
1.Concept RO 3209Zistiť cenu60
91%
2.ARDES 4R11BTZistiť cenu70
89%
3.DeLonghi TRRS0715Zistiť cenu70
88%
4.AEG RA 5589Zistiť cenu90
85%
5.SENCOR SOH 3211WHZistiť cenu65
85%

Zblízka sme sa pozreli na päticu olejových radiátorov, ktoré vynikajú medzi ostatnými. Všetky tieto radiátory zaobstaráte približne do 100 €. Všetky vybrané modely majú reguláciu výkonu kúrenia a praktické kolieska na jednoduchý transport medzi miestnosťami. Radiátory sa líšia výkonom a ďalšími funkciami. Prečítajte si o nich viac a zoznámte sa s ich výhodami.

DeLonghi TRRS0715

Maximálny výkon1500 W
Počet rebier7
Odporúčaná veľkosť miestnosti do45 m3
Termostatáno
Regulácia výkonu3 úrovne
Zabezpečenie proti prehriatiuáno
Ochrana proti zamrznutiuáno
Kolieskaáno
Držadloáno, vpredu
Špeciálne funkcieo 35% väčšie rebrá (väčšia plocha kúrenie)
Rozmery (Š x V x H) cm39,2 x 65 x 16
Hmotnosť9,9 kg
Farbabiela

Olejový radiátor DeLonghi TRRS0715 sa skvele hodí na doplnkové vykurovanie v domoch, bytoch aj na chalupách. Akúkoľvek miestnosť s veľkosťou až 45 m3 zvládne bez problémov vyhriať na požadovanú teplotu, ktorú vďaka integrovanému termostatu priebežne udržiava. Stačí mu k tomu zapojenie do zásuvky.

O distribúciu tepla po miestnosti sa stará 7 rebier, ktoré majú o 35% väčšiu plochu. Je to unikátna patentovaná technológia talianskeho výrobcu spotrebiča. Vďaka väčšej ploche rebier funguje kúrenie efektívnejšie. Takže maximálny výkon 1 500 W stačí na väčšinu stredných a malých miestností.

Nemusíte sa báť ani v prípade, že necháte radiátor kúriť cez noc. Má totiž poistku proti prehriatiu. V prípade hraničnej teploty sa sám vypne, zatiaľ čo vy môžete nerušene spať. Ak by ste napríklad cez noc potrebovali miestnosť udržiavať na stálej teplote, môžete pokojne výkon radiátora znížiť. Na výber máte z troch úrovní.

Vítanou výbavou olejového radiátora DeLonghi sú transportné kolieska. Po nákupe prístroja je nájdete namontovaná na trupe prístroja. Takže ihneď môžete radiátor pohodlne previezť kamkoľvek budete potrebovať. Jednoducho ho uchopíte za predné držadlo a môžete ísť. Pokojne aj s teplým radiátorom. Madlo nepáli.

Kompaktné rozmery olejového radiátora sú v skvelom pomere veľkosti a výkonu. Šírka 39,2 cm, výška 65 cm a hĺbka len 16 cm vám dovolí radiátor umiestniť aj do úzkych priestorov. Akurát ho radšej nedávajte moc blízko k nábytku.

DeLonghi TRRS0715 je skvelý bojovník proti chladným ranom a večerom. Dokáže spoľahlivo zdvihnúť teplotu v miestnosti a udrží ju, ako dlho budete chcieť. Využijete ho v byte, dome i na chalupe a môžete ho ľahko prevážať. K tomu všetkému je tichý a vydrží hriať desiatky minút po vypnutí zo zásuvky.

 • väčšia plocha rebier
 • kompaktné rozmery
 • tichý chod
 • poistka proti prehriatiu
 • nevhodný pre väčšie miestnosti
 • chvíľu trvá, než začne hriať
Zistiť cenu

AEG RA 5589

Maximálny výkon2500 W
Počet rebier11
Odporúčaná veľkosť miestnosti do60 m3
Termostatáno
Regulácia výkonu3 úrovne
Zabezpečenie proti prehriatiuáno
Ochrana proti zamrznutiuáno
Kolieskaáno
Držadloáno, výklopné
Špeciálne funkciečasovač, LED displej, kontrolka zapnutia
Rozmery (Š x V x H) cm50 x 62 x 29
Hmotnosť14 kg
Farbačierna

AEG RA 5589 je ťažká váha medzi olejovými radiátormi. So svojím maximálnym výkonom 2 500 W zvládne bez problémov vyhriať na požadovanú teplotu miestnosť s veľkosťou až 60 m3. Ale rovnako dobre poslúži aj v stredne veľkých a malých izbách. Tam si môžete znížiť výkon na 1 200 alebo 800 W.

Okrem nadštandardného výkonu vás tento radiátor od AEG zaujme taky vyladeným dizajnom. Najmä LED displej na prednej strane spotrebiča chytí za oko na prvý pohľad. A práve pomocou LED displeja a tlačidiel pod ním si môžete nastaviť všetky parametre ohrevu.

Tento olejový radiátor vie zopnúť a vypnúť presne v čase, kedy si prajete. Má totiž integrovaný časovač. Takže si jednoducho nastavíte, kedy chcete, aby začal radiátor hriať, aj keď sa má zase vypnúť. O zvyšok sa už postará sám. Odporúčame načasovať kúrenie potrebné na ráno, než sa prebudíte.

Malú výčitku si prístroj zaslúži za priložený návod. V ňom sa budete možno chvíľu strácať. Ale po niekoľkých minútach sa určite zorientujete a zvládnete si nastaviť aj cieľovú teplotu v miestnosti. Tú vedia RA 5589 vďaka termostatu udržiavať.

Pre presun medzi miestnosťami môžete využiť praktické kolieska. Sú otočné, takže vás pri presune nepribrzdí ani ostrá zákruta na chodbe. Pri presúvaní radšej držte radiátor len za predné výklopné madlo, aby ste sa nepopálili o horúci plášť prístroja.

AEG RA 5589 patrí medzi univerzálne olejové radiátory, ktoré poslúžia vo všetkých veľkostiach izieb. Vďaka možnosti regulácie výkonu si môžete sami nastaviť rýchlosť ohrevu a s časovačom i dobu zopnutia či vypnutie. LED displej je prehľadný, akurát v noci vás môže trochu rušiť. Inak má od nás prístroj palec hore.

 • vysoký výkon
 • vyladený design
 • prehľadný LED displej
 • digitálny časovač
 • neprehľadný návod
 • displej môže v noci rušiť
 • vyššia obstarávacia cena
Zistiť cenu

Concept RO 3209

Maximálny výkon2000 W
Počet rebier9
Odporúčaná veľkosť miestnosti do50 m3
Termostatáno
Regulácia výkonu3 úrovne
Zabezpečenie proti prehriatiuáno
Ochrana proti zamrznutiuáno
Kolieskaáno
Držadloáno, vpredu
Špeciálne funkciedvojitá ochrana proti prehriatiu
Rozmery (Š x V x H) cm45 x 60 x 14
Hmotnosť10,6 kg
Farbabiela

Olejový radiátor Concept RO 3209 sa hodí pre doplnkové vykurovanie malých a stredne veľkých miestností. Vďaka svojmu výkonu až 2 000 W zvládne vyhriať izbu s veľkosťou až 50 m3. Stačí, keď ho zapojíte do zásuvky a necháte pracovať. Dĺžka prívodného kábla je 170 cm.

Radiátor Concept zvládne bez problémov vykurovania aj v malých miestnostiach alebo garsónkach. Pre menšie izby môžete znížiť výkon prístroja na 1 200 alebo 800 W. Tým ušetríte za elektrinu a kúrenie bude pozvoľnejší. Pre rýchly ohrev vzduchu v miestnosti nechajte výkon prístroja na maximum.

Stálu teplotu v miestnosti spotrebič udržiava po nastavení na termostatu. To, že radiátor kúri, zistíte na prvý pohľad vďaka vypínaču so svetelnou kontrolkou. Vždy budete mať istotu, či prístroj zapol alebo nie. Samozrejme ho môžete aj tak kedykoľvek ručne vypnúť.

Nemusíte sa báť kúriť ani v noci. Concept RO 3209 má totiž dvojitú ochranu proti prehriatiu. Takže v noci môžete v kľude spať. Keby sa vnútro radiátora vyhral na medznú teplotu, čidlo ho automaticky vypne. Nehrozí vám teda žiadne nebezpečenstvo alebo dokonca požiar.

Radiátor má priemerné rozmery a ľahko ho preveziete medzi miestnosťami. Má štyri kvalitné kolieska, ktoré zaisťujú stabilitu pri státí i presunu. Akurát pri premiestňovaní odporúčame radiátor chytať len za predné madlo, ktoré nie je horúce ani bezprostredne po maximálnom výkone kúrenia.

Concept RO 3209 je strednou triedou medzi olejovými radiátormi. Nevyniká ničím špeciálnym, ale zároveň ponúka veľmi slušný výkon s možnosťou regulácie. Je spoľahlivý a bezpečný, a to predovšetkým vďaka dvojitej ochrane proti prehriatiu a snímaču proti zamrznutiu. Ak hľadáte univerzálne kúrenie so základnými funkciami, je dobrou voľbou.

 • spoľahlivosť
 • výkon s reguláciou
 • dvojitá ochrana proti prehriatiu
 • svetelná kontrolka vypínača
 • nemá nadštandardné funkcie
 • priemerný dizajn
 • ničím neprekvapí
Zistiť cenu

ARDES 4R11BT

Maximálny výkon2500 W
Počet rebier11
Odporúčaná veľkosť miestnosti do75 m3
Termostatáno
Regulácia výkonu3 úrovne
Zabezpečenie proti prehriatiuáno
Ochrana proti zamrznutiuáno
Kolieskaáno
Držadloáno, vpredu
Špeciálne funkcie24 hodinový časovač, termické otvory
Rozmery (Š x V x H) cm40 x 65 x 24
Hmotnosť11,4 kg
Farbačierna

Ardes 4R11BT je silák medzi olejovými radiátormi. Pýši sa výkonom 2 500 W, takže zvládne pomoct s vykurovaním miestností s veľkosťou až 75 m3. Tým o celých 15 metrov prevyšuje štandardne najvyššiu odporúčanú veľkosť miestností pre ohrev olejovými radiátory. Pomáha mu v tom jeho konštrukcia.

O kúrenia sa stará hneď 11 rebier, ktorá rozvádzajú teplo po izbe. Okrem toho má radiátor Ardes tiež špeciálne termické otvory. Tie urýchľujú ohrev vzduchu, takže zvládne kúriť aj v priestoroch, ktoré by už boli pre iné olejové radiátory príliš veľké. Stačí ho pripojiť do zásuvky a nechať hriať.

Maximálny výkon samozrejme nie je potreba využívať vždy. Preto má 4R11BT regulátor výkonu. Môžete si tak nastaviť 900, 1 400 alebo 2 500 W. Podľa toho, ako rýchlo chcete vzduch v miestnosti ohrievať. Na udržiavanie teploty pokojne môžete použiť stredný alebo aj najnižší stupeň.

Vítaným prídavkom nad rámec štandardných funkcií je 24 hodinový časovač. Vďaka nemu si môžete ľahko nastaviť časové rozmedzie, v ktorom sa radiátor zapne a bude kúriť. Hodí sa to napríklad pre prikúrenia, než sa vrátite z práce alebo nad ránom na chalupe, nech sa prebúdzate do tepla.

Jedinou výnimkou elegantného čierneho dizajnu je kontrolný panel na prednej strane prístroja. Šedá plocha patrí ovládacím prvkom, kde si pohodlne nastavíte výkon, cieľovú teplotu alebo spomínané časové rozmedzie, kedy bude radiátor v prevádzke.

Ardes 4R11BT nás zaujal svojim nadštandardným výkonom, ktorý zaisťuje bleskový ohrev malých miestností a poradí si aj v rozľahlých izbách. Prehľadný ovládací panel ponúka všetko potrebné, vrátane časovača, a transport zvládnete vďaka praktickému úchytu a kvalitným kolieskam bez problémov.

 • vykúri až 75 m3
 • prehľadné ovládanie
 • časovač
 • vyladený design
 • časovač je mechanický
 • vyššia spotreba elektriny
 • priemerná kvalita materiálu
Zistiť cenu

SENCOR SOH 3211WH

Maximálny výkon2300 W
Počet rebier11
Odporúčaná veľkosť miestnosti do60 m3
Termostatáno
Regulácia výkonu3 úrovne
Zabezpečenie proti prehriatiuáno
Ochrana proti zamrznutiuáno
Kolieskaáno
Držadloáno, vpredu
Špeciálne funkcieautomatické vypnutie pri prevrhnutí prístroja, tichý chod
Rozmery (Š x V x H) cm52,4 x 64,2 x 28,5
Hmotnosť13,48 kg
Farbabiela

Olejový radiátor Sencor SOH 3211WH má maximálny výkon 2 300 W. Tým pádom zvládne vyhriať izbu s veľkosťou až 60 m3. Výkon samozrejme môžete regulovať, a to hneď na tri úrovne. Pre malé izbičky môže stačiť 1 000 W, na strednej miestnosti využijete 1 300 W a pre rýchly ohrev maximálny výkon.

Výkon radiátora je navyše umocnený vďaka patentovanému spojenie vykurovacích článkov. To zvyšuje efektivitu vykurovania a zároveň zabraňuje prílišnému zahrievaniu krajných častí prístroja, kde potrebujete pohodlne nastavovať termostatom cieľovú teplotu alebo regulovať výkon spotrebiča.

SOH 3211WH je spoľahlivý pracant s dôrazom na bezpečnosť používania. Má zabezpečenie proti prehriatiu aj zamrznutiu. Takže ho môžete pokojne nechať kúriť aj v noci, zatiaľ čo spokojne spíte. Vítaným bezpečnostným prvkom je taky automatické vypnutie pri prevrhnutí radiátora.

Silnou stránkou radiátora Sencor je dokonale tichý chod. Tým pádom sa skvele hodí na prikurovanie v spálňach alebo iných miestnostiach, kde potrebujete ticho a teplo. Nebude rušiť vás ani domácich miláčikov. Stačí ho zapnúť do zásuvky a o zvyšok už sa potichu postará sám.

Prevážanie medzi miestnosťami je vďaka štvorici koliesok naspodku pomerne jednoduché. Pri presune ale prístroj držte výhradne za úchyt v prednej časti, nech sa nespálite o horúci plášť radiátora. Pred sťahovaním samozrejme nezabudnite najskôr navinúť kábel na držiak v prednej časti spotrebiča.

Sencor SOH 3211WH je dobrou voľbou pre všetkých, ktorí hľadajú cenovo dostupný olejový radiátor s možnosťou univerzálneho použitie v malých, stredných a príležitostne i veľkých izbách. Rezervu má spotrebič akurát v neprehľadnom nastavenie teploty a vyššej váhe. Inak mu nemáme čo vytknúť.

 • výkonné výhrevné články
 • ochrana proti prevrhnutiu
 • tichý chod
 • ochrana proti prehriatiu
 • vyššia váha
 • neprehľadné nastavenie teploty
 • po vypnutí čoskoro chladne
Zistiť cenu

Čo je olejový radiátor a ako funguje

Olejový radiátor je skvelá pomôcka pre doplnkové kúrenie interiérov. Väčšina modelov nemá dostatočný výkon a efektivitu na to, aby zvládli kúrenie na plný úväzok. Ale pri chladných jesenných ránach alebo večeroch sú to parťáci, na ktoré je spoľahnutie. Zbaví vás nepríjemného pocitu studených nôh i rúk.

Ako kúri olejový radiátor? Vnútri je olej, ktorý zvládne pojať veľké množstvo energie. Keď radiátor zapojíte do zásuvky, prijímanou elektrinu mení na teplo, ktorým sa za pomocou vykurovacej špirály zahrieva olej. Horúci olej potom prúdi vnútrom prístroje a ohrieva vonkajší plášť aj okolitý vzduch. A tým sa postupne ohreje aj vzduch v celej miestnosti.

Môžete si to predstaviť ako akumulátor tepla. Trebárs keď nabíjate mobil, tak baterka po nabití vydrží deň alebo aj dlhšie dodávať dosť energie pre bezproblémový chod telefónu. A keď sa potom vyčerpá, jednoducho jej znovu doplníte šťavu pripojením k nabíjačke. Podobný princíp využíva aj olejový radiátor.

Olej ako nositeľ tepla

Ak vás napadá otázka, prečo je nosičom tepla v radiátore práve olej, odpoveď je nad slnko jasnejšie. Olej má vynikajúce vlastnosti vstrebávanie a zachovanie tepla. Takže mu síce chvíľu trvá, než sa elektrinou zahreje, ale potom zvládne kúriť ešte dlhé desiatky minút po tom, čo radiátor odpojíte od zdroja.

Princíp zadržiavanie tepla určite dobre poznáte. Voda v rýchlovarnej kanvici zostane teplá oveľa dlhšie ako žehlička, keď oba prístroje vypnete v rovnakú chvíľu. Je to práve kvôli schopnosti materiálu držať teplo. Voda v našom príklade jasne víťazí nad ocelí.

Olej je navyše úplne bezúdržbový. Nemusíte ho vnútri radiátora vymieňať ani vypúšťať alebo čistiť. Je tam raz navždy a pripravený pomôcť vám ohriať miestnosť. Zároveň má oproti vode výhodu v tom, že nepôsobí koróziu materiálu plášťa radiátora. Tým je väčšinou oceľ.

Na čo sa zamerať pred nákupom

Než sa rozhodnete pre kúpu olejového radiátora, nezabudnite sa uistiť, že vyberáte vhodný zdroj tepla. Recenzie olejových radiátorov tieto spotrebiče odporúčajú pre vykurovanie menších a stredných miestností interiérov s tým, že je ideálne vyhnúť sa priestorom s prievanom.

To je dôležité hlavne preto, že olejový radiátor vyhrieva vzduch v miestnosti. Takže keď ho budete používať v izbe, kde máte prievan, podstatne znížite efektivitu prístroja. Prúdením vzduchu medzi izbami by potom vzrástla cena kúrenie olejovým radiátorom.

Ako výkonný radiátor potrebujete

Keď už viete, že budete kúrenie používať v uzatvorenej miestnosti so zdrojom elektriny, tak máte napoly vyhraté. Najlepšie bude olejový radiátor. Aby ste vybrali správny model, sledujte hlavne výkon prístroja. K tomu vám pomôže nasledujúci prehľad zohľadňujúce výkon a priestor miestnosti.

Výkon olejového radiátora vo WMaximálna odporúčaná veľkosť miestnosti v m3
2 50060 a viac
2 000do 50
1 500do 40
1 000do 25

Budem kúriť vo viacerých miestnostiach

Akonáhle máte jasno o výkone, dobre sa zamyslite, kde všade radiátor využijete. Možno vás to prinúti vrátiť sa o krok späť, aby ste znova vybrali správny výkon prístroja. Vždy vyberajte podľa najväčšej miestnosti, v ktorej budete kúriť. V menších vysoký výkon vadiť nebude.

Olejovým radiátorom samozrejme môžete kúriť v rôznych miestnostiach. Ak to plánujete, zamerajte sa pri výbere modelu na madlá na pridržiavanie a kvalitu koliesok. Samotný radiátor aj kvôli olejmi často váži cez 10 kg. Takže prenášanie z miestnosti do miestnosti je pre jedného človeka nepohodlné.

Radiátor prevážajte radšej až po vychladnutí, aby ste sa nepopálili o horúci plášť spotrebiča. Špeciálnu pozornosť venujte prahom medzi miestnosťami. Prudký nájazd kolieskami kolmo na prah by mohol skončiť nepríjemnú nehodou a poškodením prahu alebo koliesok spotrebiča.

Budem kúriť v jedinej miestnosti

Ak viete na 100%, že budete olejový radiátor používať len v jednej miestnosti, máte na výber jednu špeciálnu variantu. Existujú totiž modely olejových radiátorov na stenu. Pripevní sa natrvalo na jedno miesto a potom sú na mieste na stále. Podobne ako klasické liatinové radiátory, ktoré poznáte z ústredných kúrenie.

V prípade, že sa rozhodnete pripevniť olejový radiátor na stenu, vyberte nejakú pevnejšie. Priečka z poréznych tehál by nemusela váhu radiátora dlhodobo udržať. Dobré je tiež vyhnúť sa tapetovaným stenám. Tapeta by totiž časom vplyvom tepla stratila prirodzené farby.

Koľko rebier má radiátor

Poslednou zásadnou vlastností, ktorú môžete pri výbere sledovať, je počet rebier. To platí u pojazdných modelov, ktoré sú takto konštruované. Olejové radiátory na stenu majú väčšinou plochý tvar, takže na nich rebrá nenájdete. Zmyslom počítanie rebier je veľkosť plochy, ktorá bude vyhrievať váš pokoj.

Zjednodušene platí, že čím viac rebier pojazdný olejový radiátor má, tým väčšou plochou hreje. Ale samozrejme je to len orientačný údaj, pretože sa jednotlivé modely môžu líšiť výškou alebo hĺbkou. Napriek tomu je to zaujímavá vlastnosť, na ktorú je dobré pri výbere nezabudnúť.

Zaujímavé funkcie

Ako pri väčšine spotrebičov aj výrobcovia olejových radiátorov sa predháňajú v ponuke zaujímavých funkcií. Dnes už totiž olejový radiátor s termostatom nikoho neprekvapí. Takže sa nie je čomu diviť, že sa každý výrobca snaží ukoristiť konkurenčnú výhodu niečím navyše.

Pred nákupom si vždy starostlivo premyslite, či sú funkcie prístroja prínosom pre vás. Inak by sa vám mohlo stať, že zaplatíte zbytočne veľa za spotrebič, u ktorého nevyužijete všetky funkcie. Tu je prehľad najčastejších funkcií olejových radiátorov.

 • Termostat – stráži teplotu v okolí. Akonáhle klesne pod nastavenú úroveň, radiátor automaticky zopne a začne miestnosť vyhrievať. Samozrejme to vyžaduje zapojenie olejového radiátora v elektrickej sieti.
 • Regulácia výkonu – väčšinou je to otočné koliesko, ktorým vyberáte silu kúrenie. Pri nastavovaní sa riaďte veľkosťou miestnosti, kde chcete kúriť.
 • Časovač – existuje viac variant. Najlacnejšie umožňujú nastaviť jeden interval, kedy prístroj zopne a začne na prednastavenú dobu hriať. Opakuje to každý deň. Pokročilejšie časovača zvládnu viac intervalov, treba ráno a večer.
 • Diaľkové ovládanie – je to pohodlnejšie spôsob, ako nastaviť potrebné parametre. S diaľkovým ovládačom to zvládnete kľudne z postele.
 • Kolieska – nutnosť, ak plánujete radiátorom kúriť vo viacerých miestnostiach. Vďaka nim sa spotrebič ľahko preváža.
 • Bezpečnostná ochrana – poistka, že sa nič nestane, keď by došlo k nečakanej situácii. Týka sa najmä nakláňanie prístroja alebo príliš vysoké teploty vo vnútri radiátora. V oboch prípadoch poistka spotrebič vypne.
 • Ventilátor – pomáha rozšíriť horúci vzduch po miestnosti. Olejový radiátor s ventilátorom sa oplatí skôr u menších miestností, kde nie je veľký objem vzduchu. Tam môže urýchliť ohrev.

Výhody a nevýhody olejových radiátorov

Elektrický olejový radiátor sa pýši množstvom výhod, ale popri tom má aj svoje nedostatky. Veľa záleží na tom, kde presne potrebujete kúriť. Tu je prehľad najzásadnejších výhod a nevýhod olejových radiátorov v porovnaní s ostatnými doplnkovými spotrebičmi určenými na vykurovanie.

Výhody

 • Jednoduchá inštalácia – stačí umiestniť na dosah zásuvky na rovný podklad
 • Nevysušuje vzduch a nevíri prach
 • Nepotrebuje údržbu, snáď len občas oprášiť
 • Tichý chod – neruší vo dne ani v noci

Nevýhody

 • Vyššia obstarávacia cena
 • Spotrebuje dosť elektriny
 • Trvá, než sa nahreje a začne kúriť

Koľko stojí olejový radiátor

Cena závisí na výkone a funkciách daného modelu. Všeobecne počítajte s tým, že čím vyššia bude výkon a počet funkcií, tým vyššia bude cena. Svoju váhu má ale aj kvalita materiálu a efektivita kúrenie. V základe môžeme olejové radiátory rozdeliť na základné, stredné triedu a top.

Lacné olejové radiátory

Sem patrí low cost produkty, ktoré vám ponúknu základné funkcie ohrevu a termostat. Zvyčajne sa výkonom nedostanú cez 1 500 W, takže sa hodí len na doplnkové kúrenie v miestnostiach okolo 30-40 m3. Hodí sa pre všetkých, ktorí nechcú investovať veľa peňazí, ale potrebujú len občas prikúriť na chalupe alebo v kúpeľni. S cenou sa vojdete aj pod 1 000 Sk. Takže je to dobrá voľba, ak chcete zaobstarať olejový radiátor lacno.

Stredná trieda olejových radiátorov

Sem patrí drvivá väčšina bežne na trhu dostupných spotrebičov. Ponúkajú niektoré nadštandardné funkcie s možnosťou nastavenia času a majú navyše bezpečnostné poistky proti prehriatiu, zamrznutiu i prevrhnutie radiátora. Výkon môžu mať rôzny. Obvykle sa blíži 2 000 W. To znamená, že vykúri izbu s veľkosťou do 50 m3. Výhodou sú kvalitnejšie materiály ako u low cost modelov a tým pádom aj dlhšia trvanlivosť prístroja. V peňaženke si na radiátor strednej triedy pripravte 2 000 až 4 000 Sk.

Top olejové radiátory

Patria sem tie najlepšie modely, ktoré sú k mání. Mávajú špičkovo vyladené funkcie, ako sú ovládanie na diaľku cez Wi-Fi, časovač s niekoľkými úsekmi alebo pokročilá regulácia teploty a výkonu s presnými snímačmi. Často sa navyše môžu pochváliť kvalitným spracovaním z ušľachtilých kovov a nenápadným dizajnom s možnosťou umiestnenia na stenu. Okrem toho vynikajú v efektivite kúrenia. Netrhajú rekordy vo výkone, ale po vypnutí prúdu vydrží hriať aj niekoľkonásobne dlhšie ako lacnejšie modely. Cenovo sa pohybujú okolo 5 000 Sk a vyššie.

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo