Ako vybrať masážne kreslo

Masážne kreslo vám nedokáže nahradiť kvalitnú masáž od odborníka, ale do určitej miery dokáže uvoľniť napäté alebo stuhnuté svalstvo. Jeho najväčšou prednosťou je, že vás dokáže zrelaxovať a zregenerovať a pomôcť vám napríklad od nečakané bolesti. Pri výbere si ujasnite, aké funkcie od kresla očakávate, akú masáž preferujete, koľko miesta na tento typ nábytku máte a koľko zaň chcete minúť. Od obstarávacej ceny sa totiž odvíja aj výbava a funkcie.

Recenzie masážnych kresiel

Do nášho testu masážnych a relaxačných kresiel sme zahrnuli ako výrobky z najlacnejšie, tak zo strednej aj drahšie cenovej kategórie. Nezahŕňal sme kreslá s cenou vyše 3 000 €, pretože porovnávanie by nebolo objektívne. Pri hodnotení sme vzali úvahy možnosť individuálneho nastavenia, a najmä počet a úroveň masáží. Zistite, ako náš test dopadol.

Halmar Matador

Typ čalúneniaeko koža
Vyhrievanieáno
Podnožkaáno
Nosnosť120 kg
Funkcia polohovanieáno
Rozmery V x Š x H cm104 x 71 x 113
Ovládaniediaľkové
Počet masážnych programov4
Individuálne nastavenieáno
Časovačna 25 minút
Masáž vykonávanávalčeky
Zero gravitynie
Zero spacenie

Halmar Matador je cenovo dostupné kreslo. Patrí do kategórie najlacnejších výrobkov, preto od neho tiež nemôžete očakávať zázraky.

Na prvý pohľad vyzerá ako klasické kreslo do obývačky. Na druhý už uvidíte diaľkový ovládač, ktorý má praktické vrecko pod podrúčkou kresla. A práve diaľkový ovládač odhaľuje masážne funkcie kresla. Ak si ho teda nepomýlite s ovládačom na TV.

Kreslo disponuje 4 programy: chrbát, bedrá, stehná a podnožka. Každú časť si môžete nechať namasírovať zvlášť alebo zvoliť automatický program, ktorý masíruje všetky časti naraz. Upraviť si môžete intenzitu masáže aj dĺžku jej trvania. Kreslo je vybavené automatickým vypínačom, ktorý činnosť po 25 minútach preruší. Ide o bezpečnostné opatrenie.

Kreslo je navyše vyhrievané, čo je pre lacnú cenovú kategóriu neobvyklé, a je možné ho polohovať. Pri najväčšej možnej miere položenie dosahuje hĺbku 113 cm. Nosnosť je 120 kg. Kreslo je čalúnené eko kožou v béžovej alebo čiernej farbe. Eleganciu mu prepožičiava masívne ohýbané drevo.

Ako nevýhodou vidíme, to, že kreslo nie je príliš pohodlné na sedenie v momente, keď sa nemasírujeme, keďže do bedier nepríjemne tlačí masážne hlavice v oblasti bedier.

 • vyhrievanie
 • individuálne nastavenie
 • podnožka
 • elegantné spracovanie
 • nepohodlné na bežné sedenie
Zistiť cenu

inSPORTline Kostaro

Typ čalúneniaeko koža
Vyhrievanieáno
Podnožkaáno
Nosnosť150 kg
Funkcia polohovanieáno
Rozmery V x Š x H cm118 x 76 x 185
Ovládaniediaľkové
Počet masážnych programov7
Individuálne nastavenieáno
Časovačáno
Masáž vykonávanávalčeky i airbagy
Zero gravityáno
Zero spaceáno

Cenovka blížiace sa 2 000 €, prezradí, že kreslo Kostar je skutočnou špičkou. Kreslo disponuje celkom 5 druhy masáží (hnetenie, plieskanie, hnetenie a plieskanie, poklepávanie a Shiatsu). Zároveň si môžete vybrať z 6 prednastavených alebo 5 manuálnych programov. Dva obľúbené si môžete uložiť do pamäti počítača.

Kreslo dokáže vyhrievať chrbát pomocou infračervených vĺn na 50-60 ° C. Samozrejmosťou je uvoľňovanie nielen chrbta, ale aj rúk aj nôh. Lýtka sa masírujú pomocou airbagov a šlapky pomocou airbagov i mechanických valčekov.

Po usadnutí sa kreslo automaticky prispôsobí vašej postave a nastaví masírovacia mechanizmus tak, aby masíroval správne miesta v správnej polohe. Okrem toho majitelia obmedzenejšie priestor iste ocenia funkciu Zero space, vďaka ktorej za kreslom budete potrebovať len 5 cm voľného priestoru. Kreslo sa totiž vysúva dopredu a po celkovom rozložení dosahuje 185 cm. Tešiť sa môžete aj na polohu Zero gravity, v ktorej máte nohy vyššie než srdce, čo napomáha optimálnej relaxácii.

Pre spríjemnenie zážitku z relaxácie je kreslo vybavené vstavanými reproduktormi s Bluetooth pripojením. Pri každom type činnosti si môžete vybrať jej intenzitu i dĺžku. Pre lepšiu manipuláciu je kreslo opatrené kolieskami. Zostavenie je jednoduché a zaberie zhruba 10 minút. Kreslo obdržíte v dvoch baleniach, ktoré obsahujú samotné kreslo + podnožku. Hmotnosť samotného výrobku je približne 87 kg a jeho nosnosť až 150 kg.

 • masírovacia mechanizmy
 • ponuka masáží
 • individuálne programy
 • zero space
 • zero gravity
 • vysoká nosnosť
 • masírovacia podnožka
 • vysoká obstarávacia cena
 • futuristický vzhľad sa nehodí do každej obývačky
Zistiť cenu

HANSCRAFT Levante

Typ čalúnenialátka
Vyhrievanienie
Podnožkanie
Nosnosť100 kg
Funkcia polohovanieáno
Rozmery V x Š x H cm95 x 67 x 75
Ovládaniediaľkové
Počet masážnych programov4
Individuálne nastavenieáno
Časovačna 15 minút
Masáž vykonávanáairbagy
Zero gravitynie
Zero spacenie

Kreslo Hanscraft Levante taktiež patrí do lacné cenovej kategórie. Ponúka celkom 4 programy: korekciu panve, beauty tvarovanie, pretiahnutie a funkciu auto. Pretiahnutie využíva funkciu miesenie pomocou vzduchový vankúšikov, vďaka čomu dochádza k pretiahnutie svalov vášho tela.

Masáž je realizovaná iba vzduchovými vankúšikmi, ktoré sa nachádzajú v oblasti hlavy, chrbta až po bedrá, v oblasti zadku a rúk. Najdlhšia doba činnosti je 15 minút. Zostávajúci čas sa ukazuje na displeji diaľkového ovládača. Zvoliť si môžete dve úrovne masírovania (silný / slabý).

Masáž si môžete vybrať buď z prednastavených programov, alebo zvoliť režim auto a vytvoriť si vlastný tyl.

Kreslo samo o sebe váži 31 kg, jeho nosnosť je potom výrobcom garantovaná do 100 kg. Dĺžka pri sklopení do ležiacej funkcie, je cca 115 cm. Zadné nohy sú zo spodnej časti opatrené kolieskami pre lepšiu manipuláciu.

Operadlo kresla je možné sklopiť až na sedák, čím ušetríte miesto. Čalúnenie je polyesterové a v prípade znečistenie sa čistí pomocou vlhkej handričky.

 • dizajnové spracovanie
 • masáž zadku
 • individuálne nastavenie
 • chýba podnožka
Zistiť cenu

Idea K40 BOBY

Typ čalúneniaimitácia brúsenej kože
Vyhrievanienie
Podnožkaáno
Nosnosť110 kg
Funkcia polohovanieáno
Rozmery V x Š x H cm93 x 81 x 95
Ovládaniediaľkové
Počet masážnych programov8
Individuálne nastavenieáno
Časovačna 15 alebo 30 minút
Masáž vykonávanáneuvedené
Zero gravitynie
Zero spacenie

Masážne kreslo BOB K40 kúpite za rozumnú cenu pohybujúcu sa okolo 200 €. Výrobok je vybavený hneď 4 motory a umožňuje si zvoliť až 8 rôznych typov masáží v intenzite vysoké alebo nízke. Môžete si vybrať, či si chcete nechať namasírovať chrbát alebo bedrá. Bohužiaľ masáž rúk, nôh ani sedacích partií v ponuke nie je.

Kreslo na prvý pohľad vyzerá pekne, imitácia brúsenej kože je príjemná na dotyk. Svetlá farba nie je príliš praktická na údržbu, ale bežné znečistenie ľahko odstránite vlhkou hubičkou. Kreslo je možné polohovať až do ležiacej polohy. Jeho súčasťou je podnožka, ktorá bohužiaľ nemá žiadnu funkciu.

Na ovládanie je k dispozícii diaľkový ovládač, na ktorom je prehľadne vidieť všetky nastavenia. Jediné, čo nám chýba je displej pre kontrolu času. Nastaviť si totiž môžete, či chcete masáž 15-minútovú alebo 30-minútovú. Po 30 minútach sa kreslo automaticky vypne. Ide o bezpečnostný prvok.

Kreslo využijete nielen pre masáže, ale aj na bežné sedenie pri sledovaní televízie alebo čítanie knihy.

 • 8 druhov masáží
 • individuálne nastavenie
 • dĺžka masáže až 30 minút
 • pekný dizajn
 • chýba displej pre kontrolu času
 • neuvedený masážny mechanizmus
Zistiť cenu

inSPORTline Scaleta

Typ čalúneniaeko koža
Vyhrievanieáno
Podnožkaáno
Nosnosť150 kg
Funkcia polohovanienie
Rozmery V x Š x H cm99,5 x 81 x 138
Ovládaniebezdrôtové
Počet masážnych programov5
Individuálne nastavenieáno
Časovačáno
Masáž vykonávanávalčeky i airbagy
Zero gravityáno
Zero spaceáno

inSPORTline Scaleta je víťazom nášho testu masážnych kresiel. V porovnaní cena / výkon toho ponúka skutočne veľa, a navyše je výrobkom tradičného a spoľahlivého výrobcu. Za cenu, ktorá sa prehupla cez 1 500 €, získate nielen výkonného pomocníka, ale aj dizajnovú čerešničku.

Síce nám dosť chýba možnosť polohovania, čo je asi najväčší mínus tohto kresla, ale na druhú stranu si môžete nastaviť pozíciu hlavíc, vyhrievanie alebo podnožku. Oddeľte možno aj podložku hlavy. Kreslo vám namasíruje všetky časti tela okrem rúk.

Vybrať si môžete z 3 druhov masážne (hnetenie, poklepávanie a kombinácia oboch), k dispozícii je 5 prednastavených programov, ale aj manuálne ovládanie. Pri masírovaní sedacích svalov sa využíva vzduchových airbagov rovnako ako u lýtok. Lýtková masáž umožňuje nastaviť 3 stupne intenzity. Opierku nôh je možné nastaviť až do 180 °.

Kreslo sa nedá ovládať pomocou diaľkového ovládača. Prehľadný ovládací panel je integrovaný v oblasti predlaktia. Jeho súčasťou je tiež USB port pre nabíjanie mobilných telefónov či tabletov. Súčasťou kreslá sú 3D reproduktory kompatibilné s Bluetooth.

Z praktického hľadiska nás zaujal nadčasový dizajn kresla, ktorý sa hodí aj do tradičných domácností. Nesmieme zabudnúť spomenúť tiež transportné kolieska. Hmotnosť kresla je 53,5 kg a jeho nosnosť 150 kg.

 • cena
 • Bluetooth reproduktory
 • masáž hlavicami i airbagy
 • individuálne nastavenie
 • bohatá ponuka masáží
 • vyhrievanie
 • chýba polohovacie funkcia chrbta
 • nemasírujeme ruky
 • nemá diaľkové ovládanie
Zistiť cenu

Na čo si odpovedať pred nákupom

Než sa vydáte surfovať vody internetu alebo prechádzať špecializované obchody, mali by ste si odpovedať na niekoľko základných otázok.

 • Potrebujete len domáce masážne kreslo alebo profi výrobok?
 • Je v ponuke typ masáže, ktorú požadujete?
 • Koľko priestoru relaxačné a masážne kreslo zaberie, ak skloníte chrbtovú opierku?
 • Malo by byť model taktiež vyhrievaný?

Rozdelenie do troch základných kategórií

Kreslá sa delia do troch kategórií podľa toho, ako a kde ich chcete využívať.

1. Kreslá pre komerčné využitie

Svoje miesto majú predovšetkým v nákupných centrách, hoteloch, letiskových halách a v ďalších verejných priestoroch. Kreslá spravidla ponúkajú len základné funkcie s minimálnym príslušenstvom. Nečakajte od nich masáž chodidiel alebo lymfatickú masáž rúk. Práve časti pri nohách a rukách sa dajú najľahšie poškodiť a demontovať. Z hľadiska dizajnového prevedenia sú k dostaniu prevažne v čiernej farbe.

2. Domáce masážne kreslo

Táto kategória je bohatá. Záleží, aké požiadavky na kreslo máte. Vyberať môžete z kresiel so základným vybavením až po profesionálne masérske kresla. Líšia sa nielen ponukou funkcií, ale aj svojimi rozmermi. Kreslá pre domáce použitie je tiež možné využívať pre komerčné účely.

3. SPA masážne kreslá

Pre svoju vysokú obstarávaciu cenu sú vhodné predovšetkým do kozmetických salónov. Okrem klasickej masáže ponúkajú ešte vodnú masáž nôh. Kreslo je usadené na vaničke, ktorej predná časť je vybavená vodnými tryskami.

Parametre pre výber najlepšieho masážneho kresla

Akonáhle viete, čo od kresla požadujete, je na mieste zvážiť konkrétne parametre, ktoré vás priblíži vášmu cieľu.

Vhodné miesto

Majte na pamäti, že kreslo patrí k rozmernejším kusom nábytku. Dostatočne veľký priestor musíte mať obzvlášť, ak sa rozhodnete pre polohovacie masážne kreslo. Kreslo len tak neschováte a vzhľadom k tomu, že má vyššiu hmotnosť, nie je pravdepodobné, že by ste ho pri každej relaxácii odsunovali od steny niekam do priestoru. Kreslo by malo stáť na takom mieste, aby bolo dostatočne ďaleko od steny a bolo možné ho kedykoľvek pohodlne rozložiť. Presné rozmery nájdete v popise výrobku.

Ani komornejšie priestor nie je pri výbere vhodného modelu prekážkou. Na trhu sú totiž k dostaniu kresla s označením „Zero Space“. Jedná sa o kreslá štandardných rozmerov, ktorá sa pri prechode do horizontálnej polohy dokážu presunúť vpred, takže môžu stáť napríklad len 10 cm od steny. Klasické masážne kreslo pri prechode do horizontálnej polohy využíva polohovacie opierku, takže za kreslom musí byť trebárs aj 100 cm voľného priestoru. Úprava „Zero Space“ kreslo jednoducho vysunie dopredu, čím šetrí priestor za ním. Je teda potrebné, aby bol priestor pred kreslom.

K dostaniu sú ešte menej robustné modely, ktoré nezaberú veľa miesta, ale aj neponúkajú tak bohatú ponuku funkcií. Spravidla im chýba opierky rúk i nôh.

Vzhľadom k tomu, že sú masážne kreslá ťažká, môže sa najmä drevená podlaha pod nimi po čase poškodiť. Preto sa odporúča kreslo postaviť na koberec či záťažovou alebo ochrannú podložku, ktorá sa umiestňuje napríklad tiež pod automatické práčky.

Desing

Dôležitým parametrom samozrejme bude tiež vzhľad. Kreslo by totiž malo ladiť s vaším interiérom. Na vzhľade sa najviac podpisuje predovšetkým čalúnenie, ktoré môže byť látkové, z umelej kože alebo z pravej kože.

 • Pravá koža – ak chcete luxusné masážne kreslo, siahnite po pravej koži. Okrem noblesného vzhľadu ponúkne aj príjemný pocit na dotyk. Nevýhodou je rýchlejšie opotrebovanie, vysoká obstarávacia cena a ťažké čistenie.
 • Syntetická koža – medzi jej prednosti patrí vysoká odolnosť, jednoduchšia údržba a bohatá ponuka farebného prevedenia. Medzi nevýhody vyššia nákupná cena a fakt, že nie je tak priedušná ako látka či pravá koža.
 • Látka / mikrovlákno – patrí medzi lacnejšie materiály, ktoré sa ľahko čistia. Nevýhodou je lacný vzhľad.

Vyhotovenie nábytku môže byť rôzne. Zvoliť môžete napríklad kreslo stojaci na okrúhlom podstavci z chrómu či ohýbaného dreva, výnimkou nie sú ani štandardné štyri nôžky. Prednosť však môžete dať aj masívnemu podstavci, vďaka ktorému kreslo pôsobí celistvo. Najlepšie masážne polohovacie kreslo vyberajte podľa toho, v akom štýle máte zariadenú izbu.

Vlastnosti

Klasická a top masážne kreslá sa od seba odlišujú funkčným vybavením. Kreslá môžu ponúknuť celý rad funkcií, ale počítajte, že nenájdete také, ktoré by vám ich ponúklo všetky. Preto si pred nákupom stanovte, aké funkcie od kresla očakávate a podľa toho si vyberte to najvhodnejšie.

Vzduchová masáž

Masáž sa nevykonáva štandardne pomocou valčekov, ale airbagov. U väčšiny kresiel sa stretnete s oboma možnosťami, teda masírovanie valčeky i airbagy. Vzduchová je však jemnejšia a nepôsobí tak hlboko do svalov. Využíva sa jej predovšetkým pre masírovanie rúk, ramien, nôh a chodidiel. Masáž vzduchom môže sprevádzať klasickou hĺbkovú. Prednosťou vzduchovej masáže je rozprúdenie krvi, čím dôjde k rýchlejšiemu vyplaveniu toxínov.

Airbagy sa spravidla nachádzajú v oblasti ramien, predlaktia, bedier, zadku, stehien, látok a chodidiel. Vzduch sa do vankúšikov dostáva pomocou pumpy a ventilov v predprogramovanom rytme.

Vyhrievané masážne kreslo

Vyhrievanie je užitočná funkcia, ktorá napomáha s uvoľňovaním svalov a podporuje regeneráciu. Ideálne je pre športovcov a aktívnych jedincov, ktorí sa vďaka vyhrievanie po namáhavom tréningu rýchlejšie zregenerujú. Vyhrievanie je integrované do masážnych valčekov, ktoré vám masírujú stuhnuté a boľavé svaly. Vďaka nim sa vám uľaví od únavy. Vyhrievané bývajú nožnej opierky, sedák a chrbtovej opierky.

Vyhrievaním môže byť vybavená časť kresla venujúci sa nohám alebo chrbtová časť. Vyhrievanie využíva dlhovlnné infračervené žiarenie a karbónové vlákno, ktoré je možné rozohriať až na 40 či 50 ° C. Táto teplota účinne pomáha pri prehrievaní svalov a zbavovanie bolesti. Vyhrievanie lýtok priaznivo pôsobí na kolená, čím stimuluje krvný obeh dolných končatín.

Niektoré masážne kreslá disponujú samostatnú vyhrievací podložkou pre termálnu terapiu. Aj tento spôsob využíva infračervené žiarenie pôsobiace hlboko vo svaloch, kde podporuje ich prekrvenie.

Súčasťou niektorých výrobkov môže byť JADE projektor vyraďujúce infračervené tepelné žiarenie. Pokladá sa na bolestivé miesta. Má preukázateľné liečivé účinky a uvoľňuje stuhnuté svalstvo.

Vibrácie

Masáž vibráciami nie je tak intenzívna, ale pozitívne stimuluje krvný obeh, pôsobí proti únave a ťažkosti svalov. Ich intenzitu je možné spravidla nastaviť. Vibrácie nepôsobí do hĺbky svalov, ale skôr na povrchové svalstvo.

Automatická detekcia posedu

Automatická detekcia posedu spočíva v tom, že si relaxačné masážne kreslo dokáže behom niekoľkých sekúnd naskenovať kontúry vášho tela a podľa nich upraviť polohu opôr a hlavíc na masírovanie. Vďaka tomu sa kreslo úplne prispôsobí vašej výške a celkovo postave. Nastavenie valčekov je prevedené tak, aby v cieľových oblastiach optimálne pôsobili. Najdôležitejším prvkom je detekcia ramien a podľa záznamu prispôsobenie polohy ramenných opôr.

Odnímateľné polstrovanie

Vďaka odnímateľnému polstrovanie vám pribudne možnosť, ako si redukovať masáž. Čím silnejšie je vrstva medzi valčekmi a vaším telom, tým jemnejšia masáž je. Z počiatku, než si na masírovanie zvyknete, je lepšie vankúše na elektrickom masážnom kresle ponechať. Úplným začiatočníkom sa odporúča ešte na polstrovanie položiť deku, čím bude masáž ešte menej intenzívna. Je totiž lepšie si na intenzitu masírovanie zvykať postupne. Akonáhle privyknete, môžete bez problémov polstrovanie z kresla odopnúť.

Polohovanie

U elektrických masážnych polohovacích kresiel si môžete vybrať, či dáte prednosť synchronizovanému alebo nesynchronizovanému spôsobu polohovanie. U nesynchronizovaného si môžete zvlášť nastaviť polohu chrbtovej opierky a zvlášť polohu nožnej opierky. Niektoré modely naviac ponúka ešte možnosť nastavenia sedadla, vďaka čomu sa vaše telo môže dostať do polohy Zero Gravity. Každé kreslo je spravidla možné polohovať skoro až do vodorovnej polohy. Chrbtovú opierku je možné nastaviť na sklon až 170 ° a nožnú opierku do 90 °.

Podnožka

Masážne kreslá sú k dostaniu s rôznymi typmi podnožiek. Pri základných modelov sa s masírovaním chodidiel spravidla nestretnete, lebo tá je doménou kresiel vyšších tried. Masáž sa vykonáva pomocou vzduchových vankúšikov a niekedy v kombinácii s rotujúcimi valčekmi. Stretnúť sa môžete s tromi typmi podnožiek.

 • Podnožka s masážou lýtok – sú ňou vybavené predovšetkým kreslá základné a komerčné. Podnožku je možné zdvihnúť do uhla 90 °.
 • Podnožka s masážou lýtok a čiastočne aj chodidiel – luxusnejšie prevedenie, ktoré nájdete u strednej triedy kresiel.
 • Podnožka s masážou lýtok, chodidiel a možnosťou predĺženia dĺžky – masíruje sa pri akejkoľvek polohe nožnej opierky. Okrem vzduchovej masáže sa využíva aj rotujúcich valčekov zo spodnej strany chodidla. Podnožku si môže predĺžiť podľa výšky postavy.

Masáž rúk

Lymfatická masáž rúk sa môže vykonávať tromi spôsobmi. Záleží teda na typu kresla. Najjednoduchším spôsobom sú návleky, ktoré si na ruky pripevníte podobne, ako sa to robí u tlakomeru. Masírovať si môžete nechať predlaktia i paži.

Strednú cestou sú podrúčky, ktoré je možné pripevniť ku kreslu. Podrúčky môžu byť buď dlhé pripevnené, takže s nimi nejde pohybovať, k jedinému pohybu dochádza vo chvíli, keď polohuje kreslo, alebo krátke. Krátka područka je tiež pripevnená k operadlu, ale môžete s ňou podľa potreby posúvať dopredu a dozadu.

Najluxusnejšie kreslá disponujú integrovanou lymfatickú masážou rúk, ktorá sa nachádza v bočných častiach opierok. Celé ruky vložíte do tohto priestoru a môžete si vychutnať masáž od končekov prstov až po lakeť.

Masáž zadku

Masážne kreslá dokážu okrem rúk, chrbta a nôh masírovať aj zadok. Sedák masážneho kresla môže byť vybavený vyhrievaním, čo však nie je štandardná funkcia. Spravidla sa u nich stretnete so vzduchovou a vibračnou masážou.

Podľa modelu môže byť sedadlo vybavený masážou stehien aj zo strán. Stretnúť sa môžete aj s automatickým naklápaním a krúživým pohybom.

Masáž ramien

Ramená sa masírujú pomocou vzduchových airbagov a hlavíc v chrbtovej oblasti. Ramená sa teda nielen masírujú, ale aj preťahujú. Airbagy vás pritlačia ku kreslu v oblasti ramien a hlavica vás pomaly tlačí do chrbta, čím dochádza k vytúženému pretiahnutie.

Doplnkové funkcie

Okrem masážou môžu najlepšie masážne a relaxačné kreslá disponovať celým radom doplnkových funkcií.

 • Pretiahnutie chrbta – drahšie masážna kreslá vhodná predovšetkým do wellness centier vám umožní si pretiahnuť chrbát. Pretiahnutie spočíva v oddialení chrbtových stavcov, čo uvoľňuje tlak na medzistavcové platničky a nervy.
 • Aktívny twist – počas masírovanie je telo primerane prehadzovane zo strany na stranu. Deje sa tak pomocou vzduchových vankúšikov. Vďaka tomu je masáž zábavnejšie a dynamickejšie.
 • Aktívny swing – v priebehu dochádza k pretiahnutie oblasti chrbta a krku. Sedák sa nakláňa zo strany na stranu, ale opora nôh sa automaticky pohybuje hore a dole.
 • Masáž lymfatického systému – využívajú sa vzduchové vankúšiky, ktorých intenzitu zovretie si môžete nastaviť na ovládacom paneli.
 • Magnetoterapia – pri vybraných masážnych kresiel môžete naraziť na magnety, ktoré slúžia k stimulácii reflexných bodov v kľúčových oblastiach nôh. Pôsobením magnetov sa do tela dostáva chýbajúcej energie. Ide o metódu striedavého alebo stáleho pôsobenia magnetického poľa. Využíva sa pre hojenie mäkkých tkanív, kostných zlomenín a pomáha potláčať zápaly a opuchy. Pokiaľ s magnetoterapiou začínate, mali by ste vedieť, že zo začiatku môžete mať pocit väčšej bolesti, po ktorej bude nasledovať úľava a bolesť úplne ustúpi.
 • Prehrávač hudby – nájdete ho pri celom rade moderných relaxačných kresiel. Kreslá sú vybavené integrovanými reproduktormi. Hudbu môžete prehrávať buď po pripojení USB disku alebo cez Bluetooth, ktorý spáruje kreslo s vaším smartfónom. Hlasitosť môžete ovládať jednoducho na ovládacom paneli kresla. Súčasťou niektorých kresiel môžu byť aj slúchadlá.

Ponuka masáží

Masážne kreslo pre svoje fungovanie potrebuje elektrický motor, ktorý poháňa mechanická ramená s masážnymi hlavicami a valčeky. Všeobecne môžeme povedať, že platí prirovnanie: čím výkonnejší motor, tým intenzívnejšie masáž. Mechanická ramená sa pohybujú hore a dole, zatiaľ čo valčeky vedú pohyb do strán. Pohyby sú navrhnuté tak, aby čo najvernejšie napodobňovali pohyby rúk maséra. Nemôžete však očakávať, že sa masírovanie v kresle vyrovná šikovnému pracovníkovi masérskeho salónu.

Automatické prednastavené masáže

Kreslá disponujú niekoľkými prednastavenými masážami, ktoré možno jednoducho spustiť pomocou stlačenia jedného tlačidla. Prednastavené programy tu sú od toho, aby vám uľahčili čo najrýchlejší prístup k tým najžiadanejším funkciám, ktorá kreslá ponúkajú. Počet automatických programov sa u jednotlivých modelov líši. Medzi najbežnejšie patria:

 • Relaxačná masáž – uvoľňuje svalstvo a regeneruje kĺby.
 • Jemná masáž – dokáže rozprúdiť krvný obeh.
 • Hĺbková masáž – odstráni bolesť vo svaloch, jedná sa o intenzívnu a komplexnú masáž.
 • Povzbudzujúce masáž – zbavuje organizmus únavy.
 • Programy vzduchovej masáže – v tomto prípade dostanete kreslo s masážou všetkých partií. Podľa modelu môžu byť zamerané na oblasť pása, zadku, rúk, krku alebo nôh. Podľa typu kreslá môžete využívať masáž vzduchovú v kombinácii s ďalšími masážami. Profesionálne masážne kreslá vám ponúknu aj masírovanie chodidiel, ktoré môže byť doplnená vyhrievaním.

Za menej bežné masáže sa považuje:

 • 3D masáž – masážne kreslo využíva nielen pohybu dvoch smerov valčekov, teda hore / dole a do strán, ale tiež umožňuje masážnym hlaviciam zachádzať von z kresla a zase dovnútra. Vďaka tomuto prepracovanejšiemu pohybu je masáž oveľa hlbší a intenzívnejší. To, ako hlboká masáž bude, si môžete sami nastaviť.
 • Zero Gravity – čiže masáž v stave beztiaže. Neznamená to, že sa v kresle začnete vznášať, len sa dostanete do polohy, kedy sa kreslo preklopí do tzv. stavu beztiaže. Táto poloha napodobňuje polohu astronautov počas štartu raketoplánu do vesmíru. V kresle teda ležíte tak, že máte nohy umiestnené vyššie ako srdce, čo v nich podporuje lepší krvný obeh a zníži prípadné opuchy. Vaša chrbtica navyše bude v tej najprirodzenejšej polohe. Pri ležaní sa zníži tlak vyvíjaný na srdce a rozšíri sa kapacita pľúc, takže sa budete cítiť maximálne uvoľnene. V tejto polohe dosiahnete najintenzívnejšie masáže chrbta, takisto je vhodná pre osoby trpiace kŕčovými žilami.
 • 4D masáž – býva tiež označovaná ako 3D + masáž. Jedná sa o vylepšenú technológiu 3D, ktorá dokáže chrbticu presne kopírovať aj počas jazdy masážnych hlavíc.
 • Masáž ramien – vykonáva sa vzduchovou metódou a je spravidla dostupná len pri luxusných masážnych kresiel.
 • Masáž hlavy – opäť sa vykonáva vzduchovou metódou pomocou pásky, ktorý obopína čelo a zátylok. Týmto typom disponujú kreslá najvyšších tried.
  manuálne nastavenie

Automatické programy je možné si individuálne nastaviť, a to vďaka manuálnemu nastavenia. Niektoré kreslá navyše umožňujú si niekoľko obľúbených nastavení uložiť do pamäti. Pri ručnom nastavení si môžete vybrať rôzne druhy masáže, máte teda na výber niekoľko masérskych techník, ktoré sa líšia v účinkoch i celkovom pocite. Čo všetko sa dá manuálne nastaviť?

 • Miesenie – používa sa pri bolestiach svalov, výsledkom je pocit uvoľnenia. Vďaka hnetenie dochádza k stimulácii krvného obehu v svaloch a lepšiemu prekrveniu. Pri masáži sa strieda tlak, ktorý ramená s valčekmi vytvárajú. Ide o základný mechanizmus odstraňujúci svalové napätie.
 • Plieskanie – jedná sa o intenzívny rytmický pohyb, pri ktorom sú masážne hlavice aj valčeky vzdialené viac od seba. Rýchlosť je možné upraviť podľa potreby. Plieskanie sa využíva pre uvoľnenie a prekrvenie stuhnutých svalov, tiež odbúrava únavu.
 • Poklepávanie – hlavice a valčeky v krátkych intervaloch rytmicky tlačí na svalstvo a zase sa vracia späť. Jedná sa o jemnú masáž, ktorá sa používa pre povzbudenie unavených svalov.
 • Poklepávanie a miesenie – intenzívna technika kombinuje krúživé pohyby miesenie a rytmické údery pri poklepávanie. Je vhodná pre odbúranie bolesti hlboko vo svaloch.
 • Zvieranie – valčeky sa pohybujú proti sebe a napodobňujú tak pohyby rúk maséra, ktorý prsty zviera svaly. Najužitočnejší je táto technika v oblasti ramien.
 • Shiatsu masáž – masážne kreslo sa shiatsu masážou pracuje tak, že vyvíja tlak na akupunktúrne body. Jedná sa o činnosť pôvodom z Japonska, ktorej cieľom je obnoviť energetickú rovnováhu tela. Pri klasickom masírovanie je tlak na akupunktúrne body vyvíjaný prsty, kreslo využíva valčeky. Hlavným cieľom je odblokovať energetické dráhy a uvoľniť organizmus.

Manuálne nastavenie využijete vtedy, keď chcete masáž zamerať na konkrétne miesto alebo oblasť. Rozhodnúť sa môžete tiež iba pre bodovú alebo lokálnu oblasť. S výberom vám pomôžu šípky na ovládacom paneli. Vďaka nim môžete valčeky v kresle posunúť presne tak, aby boli masírované tie svaly, ktoré to podľa vás potrebujú najviac. Bodová masáž sa zameriava len na konkrétne miesto, lokálne na celú oblasť.

Automatické aj manuálne nastavenie umožňuje ovplyvňovať rýchlosť aj intenzitu masáže. Na intenzitu má vplyv to, ako hlboko do svalového tkaniva budú valčeky zachádzať. Rýchlosť ovplyvňuje to, v akom rytme sa hlavice pracujú. Nastavenie rýchlosti je u každého kresla individuálne, ale platí, že elektrická masážne kreslá vyššej cenovej kategórie disponujú širšou ponukou možností. Bežné modely spravidla nabíjanie maximálne tri úrovne nastavenia.

Trajektórie masážneho mechanizmu

Trajektórie je dráha pohybu masážneho mechanizmu. Vyberať môžete z dvoch prevedení.

1. Klasická trajektórie

Masážny mechanizmus sa pohybuje iba v chrbtovej oblasti. Rozsah masáže zodpovedá typu kresla. Klasická trajektórie spravidla úplne nestačí na dostatočnú masáž bedier.

2. J trajektórie

Pohyb mechanizmus môžeme prirovnať vzhľadovo k písmenu J. Jedná sa o najnovšie a najmodernejšie spôsob jazdy, kedy masážne hlavice jazdí od krku cez chrbát, bedrá a sedacie partie až do spodnej časti stehien. Na pleciach nezostáva hluché miesto, ktoré by nebolo premasírovanie, ako tomu je u trajektórie klasické.

Nastavenie polohy opôr

Polohy opierok možno nastaviť u každého kresla, otázkou však je do akej miery. U chrbtovej opierky môžete počítať sa záklonom najmenej o 50 °. Vďaka tomu môžete u masáže čo najlepšie relaxovať. Kvalitnejšie kreslá ponúkajú možnosť Zero Gravity, v ktorej budete mať nohy vyššie než srdce. Niektoré modely umožňujú nastavenie opierky hlavy tak, aby zodpovedala výške vašej postavy.

Spôsob ovládania

Ovládanie kresla sa líši podľa funkcií. Najlacnejšie kreslá vám ponúknu základné ovládanie pomocou tlačidiel bez LED displeja. Kreslá z vyšších tried LED displeji disponujú, takže budete mať prehľad o tom, kde sa nachádzajú hlavice, ktorá masážna technika práve prebieha, koľko času zostáva do konca a podobne. Profesionálne masážne kreslá umožní tiež ovládanie na diaľku pomocou telefónu alebo tabletu.

Stlačením tlačidla s automatickým programom začne celková masáž tela, ďalšie ovládacie prvky môžu slúžiť na úpravu nastavenia tak, aby masáž vyhovovala vašim potrebám.

Spravidla sa môžete stretnúť s dvoma typmi ovládanie:

 1. Drôtové – je spravidla súčasťou lacnejších modelov. Súčasťou kresla je ovládač, ktorý je s ním spojený pomocou drôtu.
 2. Bezdrôtové – jedná sa o panel, ktorý je s výrobkom spojený pomocou bezdrôtovej technológie. Tento spôsob zahŕňa aj ovládanie pomocou chytrých zariadení.

Spoľahliví výrobcovia

Obstarávacia cena masážnych kresiel nie je práve zanedbateľná, takže je odporúčame vyberať u spoľahlivých výrobcov, medzi ktoré patria títo.

Halmar

Výrobca Halmar sa zaoberá výrobou rôznych typov nábytku do domácnosti. V jeho portfóliu nájdete aj masážne kreslá, ktorá vynikajú predovšetkým svojou cenovou dostupnosťou. Ako čalúnenie táto spoločnosť väčšinou používa ekokožu. Výrobky sú k dostaniu už od 200 €.

VidaXL

Vida XL sa nezaoberá len výrobou nábytku, ale aj produktov do domácnosti, záhrady, garáže a podobne. Rovnako ako od Halmaru, tak i od tejto značky sú kreslá cenovo dobre dostupná. Výrobky z ich ponuky disponujú napríklad japonskú Shiatsu masážou a ponúkajú celý rad zaujímavých funkcií a vlastností. Cenovo sa ponuka pohybuje v rozmedzí 200 až 1 000 € a viac.

Hanscraft

Náročnejší zákazníci budú vyberať kreslá tohto výrobcu, keďže ponúka výrobky na profesionálnej úrovni. Svoje miesto nájdu ako v domácnostiach, tak v komerčných zariadeniach. Môžete sa tešiť na modernú 3D masáž, automatické programy a celú riadku ďalších vymožeností. Kreslá výrobca Hanscraft sú dobre spracovaná a majú skvelý dizajn.

inSPORTline

inSPORTline je známy ako najväčší výrobca a predajca fitness tovaru v ČR. V ich ponuke nájdete rotopedy, trenažéry a ďalšie športové vybavenie. Kreslá tejto značky uspokojí ako menej, tak viac náročných užívateľov. Výrobky dokážu namasírovať a uvoľniť celé telo.

Ceny masážnych kresiel

Relaxačné masážne kreslá nie sú tak lacnou záležitosťou, ako keď si kupujete kreslo klasické. Avšak ponuka trhu je široká, takže si môžete vyberať z lacnejších i drahších variantov. Nezabudnite však, že sa na cene odráža aj ponuka funkcií a masáží. Je však dobré si strážiť akciové ponuky.

Lacné masážne kreslá

Za lacné výrobky sa považujú tie, ktoré kúpite do 500 €. Ceny začínajú okolo 200 €. Kreslá za najnižšie ceny so svojím vzhľadom výrazne podobajú klasickým kreslám, ale navyše majú masáž chrbta. Nečakajte u nich však funkciu polohovanie a podobne. Od cca 350 € si už budete vyberať medzi modelmi s tromi programami, dvoma rýchlosťami a pri niektorých narazíte aj na zabudované reproduktory.

Kreslá od 500 do 2 000 €

V tejto kategórii už nájdete plnohodnotná relaxačné masážne kreslá. Opierky budú v oblasti hlavy i nôh. Počet masážnych airbagov sa bude pohybovať medzi 25-30, vzhľad bude moderná, pre ľahký transport budú na spodnej strane inštalovaná kolieska. Tešiť sa môžete aj na celkovo nastaviteľnú výšku a polohovateľnosť. Samozrejmosťou je bohatšia ponuka programov a uvoľňujúca či vzduchová masáž.

Masážne kreslá od 2 000  do 4 000 €

Sortiment za tieto ceny uspokojí aj výrazne náročných zákazníkov zvyknutých na luxus. Kresla je možné využiť ako pre domáce, tak komerčné účely. Tešiť sa môžete na 3D masáž, stovky airbagov, vyhrievanou podložku alebo magnetoterapiu. Prednastavené programy si budete môcť upraviť na mieru svojim požiadavkám.

Profesionálne masážne kreslá

Od 4 000 € a vyššie už dostanete výrobky vybavené tými najmodernejšími technológiami. V ponuke bude 4D masáž, J trajektórie masážneho mechanizmu, bezdrôtové ovládanie pomocou smartfónu a podobne. V ponuke budú modely s funkciou úspory miesta. Svoje miesto si tieto kreslá nájdu predovšetkým vo wellness a SPA centrách.

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo