Ako vybrať mlynček na korenie

Mlynčeky na korenie a korenie sa od seba odlišujú nielen mechanikou pohybu (mechanické, elektrické), ale aj mlecím mechanizmom a ďalšími drobnosťami, ktoré sa výrazne podpisujú na práci s výrobkom. Vedeli ste, že niektoré modely disponujem integrovaným osvetlením, takže dobre vidíte množstvo namletého korenia aj na tmavších pokrmoch? Viete, že si môžete hrubosť mletia regulovať a že je dôležité aj prevedenie tejto regulácie? Všetko, čo ste chceli vedieť o mlynčekoch na korenie, sme pre vás spísali do prehľadného článku.

Recenzie mlynčekov na korenie a soľ

Do nášho testu sme vybrali primárne elektrické modely, ale nájdete tu aj zástupcu z mechanických výrobkov. Pri hodnotení sme sa zamerali predovšetkým na výrobné materiály tela, ale aj mlecieho mechanizmu. Nezabudli sme zhodnotiť ani nastavenie hrubosti a celkovú ergonómiu. Zistite, ako náš test dopadol.

Lamart lt7012 mlynček gravity

Typelektrický gravitačný
Prevedenienerez, plast, akryl
Mlecí mechanizmuskeramický
Zásobníkpriehľadný
Typ koreniasoľ, ďalšie korenie
Nastaviteľná hrubosť mletiaáno
Provoz6x AAA batérie
Rozmery v cm6 x 25
Osvetlenienie

Lamart gravitačný mlynček LT7012 láka predovšetkým na svoj vzhľad a kvalitné výrobné materiály nielen celého výrobku, ale aj mlecieho mechanizmu, ktorý je keramický. Potešujúce je aj obstarávacia cena, ktorá je vzhľadom k výrobným materiálom pomerne nízka. Plusom je rozhodne aj nastaviteľná hrubosť mletia, ktorá sa vykonáva otočením pomocou malého plastového gombíka.

Veľkou nevýhodou, na ktoré sa zhoduje väčšina používateľov je nedostatočne silný motorček, ktorý pre svoj chod využíva celkom 6 ks batérií. To je pomerne dosť. S týmto počtom sa spravidla stretnete u výrobkov s dvoma zásobníkmi, nie s jedným. Batérie navyše nie sú súčasťou balenia, takže je musíte prikúpiť. Počítať teda musíte s tým, že sa tak zdvihne obstarávacia cena.

To, že motoriek nie je dostatočne silný, spoznáte podľa toho, že sa pri mletí zasekáva. Vzhľadom k tomu, že by sa mletie malo spustiť automaticky po otočení mlynčeku, nedôjde k nemu, kvôli slabému motorku vždy. Rozhodne sa teda nejedná o výrobok, ktorý by mal byť zapriahnutý do nepretržitej prevádzky, ale skôr do dochucovanie jedla na tanieri. Okrem toho je ťažký do ruky, čo je pri častom používaní pri varení otrava.

Všeobecne je prednosťou gravitačných mlynčekov predovšetkým to, že po domletí korenie neopadáva z mlecieho mechanizmu, pretože sa výrobok stavia mlecím mechanizmom nahor.

 • kvalitné materiály
 • keramický mlecí mechanizmus
 • nastavenia mletia
 • veľká spotreba batérií
 • slabý motoriek, kvôli ktorému mlynček niekedy nemelie vôbec a keď, tak pomaly
Zistiť cenu

Lamart lt7011 mlynček elektrický grind

Typelektrický
Prevedeniesoft plast, akryl, nerez
Mlecí mechanizmuskeramický
Zásobníkpriehľadný
Typ koreniasoľ, ďalšie korenie
Nastaviteľná hrubosť mletiaáno
Provoz4x AAA batérie
Rozmery v cm6 x 23
Osvetlenieáno

Hodnotenie elektrického mlynčeka Lamart LT7011 môžeme označiť ako pol na pol. Prednosťou výrobku je nízka hmotnosť, pretože je prevažne vyrobený z plastu. Nerezové je zrejme len tlačidlo, ktorým spúšťate mletia. Ako výhodu vidíme priehľadný zásobník, vďaka ktorému si môžete kontrolovať, koľko korenie v nádobke zostáva. Údržba výrobku je jednoduchá, pretože plast sa ľahko otiera.

Tento model je vybavený malým LED osvetlením, takže vždy dobre uvidíte, koľko korenie ste už namleli. Iste vás poteší možnosť nastavenia hrubosti mletia. Ovládací prvok sa nachádza na spodnej časti uprostred mlecieho mechanizmu, čo nie je úplne šťastné riešenie. Ak budete hrubosť nastavovať špinavými alebo mokrými rukami, hrozí, že upchá sypacou otvor. Potešujúce je kvalitný keramický mlecí mechanizmus.

Prevádzka zaisťujú 4 AAA batérie, ktoré nie sú súčasťou balenia a je potrebné ich dokúpiť zvlášť, čo sa odrazí na obstarávacej cene. Z hľadiska výkonu sa užívatelia delia do dvoch skupín. Prvá si prácu pomocníka do kuchyne nemôže vynachváliť a je s ním maximálne spokojná. Druhá uvádza, že mlynček melie z posledného a nezvládne namlieť ani soľ, pretože má slabý výkon. Niektorí užívatelia by ocenili viečko, ktoré by bránilo vypadávanie korenia. Dosť bude závisieť na hrubosti soli, ktorú použijete. Za mě je to co přináší adekvátní ceně, ale o špičkový výrobek se rozhodně nejedná.

 • obstarávacia cena
 • LED svetlo
 • keramický mlecí mechanizmus
 • nastavenie hrubosti mletia
 • plastové prevedenie pôsobí lacno
 • chýba viečko pre zachytávanie odpadávajícího korenia
 • spôsob nastavovania hrubosti mletia
Zistiť cenu

Catler mlynček na soľ a korenie – SM 2011

Typelektrický
Prevedenienerezová oceľ, plast
Mlecí mechanizmuskeramický
Zásobníkpriehľadný
Typ koreniasoľ, čierne korenie
Nastaviteľná hrubosť mletiaáno
Provoz6x AAA batérie
Rozmery v cm5,5 × 5,5 × 21,3
Osvetlenienie

Ak túžite po kvalitné a dobre vyzerajúce súprave na korenie a soľ, siahnite po Catler SM 2011. Jej prevedenie je jednoduché. Celonerezový povrch ľahko zdobia úzke plastové okienko zásobníka.

Mlynčeky si spoľahlivo poradí aj s hrubšou soľou, s korením tiež nie je žiadny problém. Vzhľadom k prevedenie sa jedná o pomerne robustné kúsky, ktoré sa nehodia pre dochucovanie jedla pri varení, ale skôr až pri servírovaní na tanieri.

Mlecí mechanizmus je keramický, doplnený o regulácii hrubosti mletia. Hrubosť mletia nastavíte otočením doľava alebo doprava. Pri mletí korenia na najjemnejšie nastavenie sa môže stať, že budú guličky v zásobníku len poskakovať a nerozemelou sa. K dokonalosti mlynčekom chýba len iné umiestnenie regulátora, ktoré by bolo lepšie mimo mlecí mechanizmus. Ale to je len drobnosť. Ak ich budete používať len pri dochucovaní jedla na tanieri, nehrozí upchatie koreniacich otvorov napríklad kvôli špinavým rukám, ktorými by ste upravovali hrubosť mletia.

Musíme však upozorniť na to, že každý mlynček vyžaduje k svojmu chodu 6 AAA batérií. Teda celkom 12, ktoré nie sú súčasťou balenia. Preto sa môže ich nákupom celková obstarávacia cena pomerne dosť navýšiť. Hmotnosť batérií sa premietne aj do celkovej hmotnosti mlynčekov. Ak mlynčekom doprajte kvalitné batérie, vydrží výrobok pri občasnom používaní pracovať aj 5 mesiacov. S nekvalitnými batériami to môžu byť len 2 mesiace. Medzi batériovými mlynčeky má výborný výkon, daňou za neho je vyšší počet batérií a hmotnosť prístroja.

 • dizajnovo ladiace sada
 • keramický mlecí strojček
 • nerezové prevedenie
 • nastavenie hrubosti mletia
 • 6 AAA batérií do každého mlynčeka
 • spôsob nastavenia hrubosti
 • hmotnosť
Zistiť cenu

Peugeot mlynček na korenie PARIS

Typmechanický
Prevedeniedrevo
Mlecí mechanizmusoceľ
Zásobníknepriehľadný
Typ koreniakorenie
Nastaviteľná hrubosť mletiaáno
Provozľudská sila
Rozmery v cm22 x 3
Osvetlenienie

Naozajstným fajnšmekrom by v kuchyni nemal chýbať mlynček na korenie od značky Peugeot. Mlynčeky Paris sú vlajkovou loďou tejto značky. Jedná sa o mechanický mlynček, ktorý je vyrobený z masívu.

Zamilujete sa do neho ihneď po vybalení. Mlynček je elegantný a jednoduchý. Drevo je krásne nielen na pohľad, ale tiež sa príjemne drží v ruke. Celková veľkosť je tak akurát ako pre ľudí s väčšími, tak pre ľudí s menšími rukami.

Model príde z výroby už naplnený korením. Pri doplňovaní oceníte veľkosť horné skrutky. Vďaka nej sa vám na linke rozhodne nestratí. Plniaci otvor je dostatočne široký, takže vám korenie nebude vypadávať, pri troche zručnosti, všade okolo. Do mlynčeka sa zmestí až ¼ šálky čierneho korenia, čo vystačí na bežné dochucovanie.

Jednoducho nastavíte tiež hrubosť mletia. Tento mlynček ako jediný z hodnotených disponuje otočným prstencom, ktorý sa z hľadiska používania i hygieny javí ako najlepšia možnosť pre nastavenie hrubosti mletia. Presné nastavenie sa nemení ani pri používaní. Medzi hrubým a jemným mletím je znateľný rozdiel. Pri práci namelie korenia konzistentné veľkosti, pričom nepociťujete únavu v rukách. Jednoduché použitie pričítame kvalitnému oceľovému mlecímu mechanizmu, na ktorý je poskytovaná doživotná záruka. Len pre doplnenie, mlecí mechanizmus bol špeciálne vyvinutý len na mletie korenia.

 • mlecí mechanizmus vyvinutý len pre mletie korenia
 • mlecí mechanizmus z ocele
 • kvalitné masívne drevo
 • bezproblémové ovládanie
 • konzistentné mletie
 • nastavenie hrubosti mletia pomocou otočného prstenca
 • vysoká obstarávacia cena
Zistiť cenu

Russell Hobbs 23460 mlynčeky na soľ a korenie

Typelektrický
Prevedeniebrúsená nerezová oceľ
Mlecí mechanizmuskeramický
Zásobníkpriehľadný
Typ koreniasoľ, ďalšie korenie
Nastaviteľná hrubosť mletiaáno
Provoz4x AA batérie
Rozmery v cm22 x 6
Osvetlenieáno

Russel Hobbs 23460 je sada mlynčekov na korenie a soľ. Okrem nich je možné do mlynčeka nasypať aj iné sušené korenie alebo bylinky. Sada sa javí ako skvelý kup z hľadiska ceny a výkonu.

Oba mlynčeky sú vyrobené z brúsenej nerezovej ocele a disponujú keramickým mlecím mechanizmom. Nespornou výhodou je rozhodne systém pre nastavenie mletia. Iba Peugeot Paris totiž disponoval otočným prstencom v spodnej časti, čo sa javí ako najlepší spôsob nastavenia hrubosti mletia. Aj koreničky Russell Hobbs týmto mechanizmom disponujú a za to im rozhodne náleží plusové body.

Spomenúť musíme aj pomerne nízku energetickú náročnosť, keď po svoju prevádzku vyžadujú len 4 ks batérií (dohromady 8, keďže do každého mlynčeku sa vkladajú 4 ks). Batérie, rovnako ako u iných výrobkov, nie sú súčasťou balenia a je potrebné si ich prikúpiť zvlášť.

Spodná časť mlynčeka je opatrená integrovaným osvetlením, ktoré sa spustí vo chvíli mletia. Všetci, ktorí milujú poriadok ocenia viečko, vďaka ktorému z mlynčeka po dokončení ochutenie nepadá korenia.

 • obstarávacia cena
 • osvetlenie
 • výrobné materiály
 • spôsob nastavenia hrubosti mletia
 • batérie nie sú súčasťou balenia
Zistiť cenu späť na začiatok ↑

Prečo sa rozhodnúť pre obstaranie mlynčeka na korenie

Čerstvo namleté ​​korenie má omnoho výraznejšiu chuť a arómu ako korenie, ktoré sa týždne uchováva v vrecúšku. Je rozhodne správnou voľbou pre všetkých, ktorí si s prípravou jedla radi hrajú.

Mlynčeky a ich história

Predtým boli mlynčeky na korenie neoddeliteľnou súčasťou každej domácnosti. Ich vzhľad sa však od súčasných trochu líšil. Jednalo sa o mechanické mlynčeky s kľučkou. Korenie sa drvilo medzi otáčajúcim sa držákovým kužeľom, tzv. kameňom a pevnú kužeľovou drážkovanú dutinou. Kameň sa do dutiny pritlačil pomocou pružiny. Predpätie pružiny malo vplyv na hrubosť mletia.

Mlynčeky na korenie obvykle nie sú univerzálne, ale sú určené pre špecifický druh, napríklad kávu, korenie, soľ a podobne. Ak by ste v prístroji chceli korenie striedať, museli by ste ho pracne čistiť. Mlynčeky na kávu sú väčšinou konštruované ako trieštivé. To znamená, že sa pre drvenie kávových zŕn využívajú rotujúce nože.

Mlynčeky a ich súčasnosť

V súčasnej dobe na trhu tiež nájdete mlynčeky mechanické, ale aj elektrické. Ich vzhľad sa od tradičných „babičkovských“ s otočnou kľukou pomerne výrazne premenil. Väčšinou sa jedná o výrobky, ktoré môžete uchopiť do jednej ruky. Dôležitý je okrem funkcie aj dizajn. Na pultoch narazíte na výrobky kovové, sklenené, plastové, nerezové a podobne.

späť na začiatok ↑

Typy mlynčekov na korenie

Pomocníkmi na mletie korenia môžete rozdeliť do dvoch skupín.

Elektrické

Elektrický mlynček na korenie a soľ je výdobytkom súčasnej doby. Pre svoju prevádzku potrebuje tužkové batérie, nie elektrickú šnúru pripojenú do zásuvky. Pre mletie stačí len stlačiť tlačidlo. Stretnúť sa môžete aj s mlynčeky gravitačnými. Proces mletia sa spustí v okamihu, keď mlynček obrátite hore dnom. Nie je potrebné stláčať žiadne tlačidlá.

Používanie elektrických modelov je hygienickejšie v prípade, že na mlynček musíte siahať napríklad pri príprave mäsa. Obsluhu elektrického mlynčeka hravo zvládnete jednou rukou, takže nádobku takmer nezašpiníte.

Je však nutné pamätať na to, že výrobok funguje na batérie, spravidla sú štyri, ale môže ich byť aj šesť. Po vybití je teda musíte nahradiť, čo sa môže predražiť v prípade, že investujete do kvalitnejších a drahších batérií. Mlecí mechanizmus musí byť navrhnutý tak, aby motoriek mletie bez problémov zvládol a nezasekávala sa. Pri elektrických mlynčekov je potrebné počítať s určitou mierou hluku.

 • jednoduché na manipuláciu
 • hygienickejšie pri príprave jedla
 • vyššia nákupná cena
 • výmena batérií sa môže predražiť
 • nedostatočne silné motorky sa môžu pri mletí zasekávať
 • hlučná prevádzka

Ručné

Pri ručnom čiže mechanickom mlynčeku na korenie a soľ rozhodne nehrozí, že by mu niekedy došla šťava. Oproti tradičným modelom s kľučkou ho odlišuje práve absencia kľučky. Tú nahradil otočný prstenec v spodnej alebo hornej časti výrobku, ktorý uvádza do chodu mlecí mechanizmus.

Vzhľadom k tomu, že sa jedná o mechanickú variantu, nepotrebuje k práci nič iné ako ľudskú silu. Ak siahnete po kvalitnom prevedení, môžete sa tešiť z dlhej životnosti. Na druhú stranu je potrebné mať na pamäti, že uvedenie do prevádzky vyžaduje použitie oboch rúk. To môže byť nepraktické v prípade, že pri príprave potrebujete dochutiť pokrm a máte obe ruky špinavé.

 • nikdy mu nedôjde šťava
 • kvalitný mechanizmus a spracovanie je zárukou dlhovekosti
 • nižšia obstarávacia cena
 • mletie vyžaduje spoluprácu oboch rúk

Pre opakované použitie

Najlepšie mlynčeky na korenie a soľ sa spravidla dodávajú prázdne. Ide o tzv. freshové mlynčeky, ktoré je možné dopĺňať. Akonáhle dôjde korenie, stačí ho do nádobky znova nasypať. Môžete do nich sypať akejkoľvek vhodné korenia na mletie, ale nezabudnite výrobok pred plnením iným druhom korenia poriadne vymyť. Aj tak je tu veľká pravdepodobnosť, že sa úplne nezbavíte aróma predchádzajúceho korenia. Ideálne je mať na každý druh vlastnú nádobku. Aj preto je možné zohnať set mlynčekov na korenie a soľ. Okrem toho v nich môžete mlieť aj bylinky z vlastnej záhradky.

Jednorazové

V celej rade obchodov s potravinami môžete zakúpiť jednorazové dochucovanie modely, ktoré už sú naplnené určitým druhom alebo zmesou korenia.

Jednorazové mlynčeky sú lacnou alternatívou k výrobkom pre opakované použitie. Spravidla je zaobstaráte okolo 5 euro. Nádobka je najčastejšie z plastu, prípade zo skla a mlecí mechanizmus je plastový. Kvôli jednoduchému dizajnu sa nejedná o žiadny skvost, ktorý by ste museli vystavovať. Pravdepodobne si svoje miesto nájde v priehradke na korenie.

Tieto produkty sú konštruované len pre zomletie obsahu, s ktorým ich kúpite. Avšak existuje spôsob, ako ich znovu naplniť. Zaujíma vás ako znovu naplniť jednorazový mlynček na korenie? Najviac sa osvedčili dva postupy:

 • nožom – vezmite si príborový nôž a vsuňte ho pod plastový mechanizmus. Na prvýkrát to pôjde ťažko, ale niekoľkonásobným opakovanie bude plnenie ľahšie. Po nasypaní korenie stačí plastové koliesko nacvaknúť späť.

 • Horúcou vodou – do hrnca nalejte také množstvo vody, aby ste do neho ponorili plastovú časť s mlecím mechanizmom. Vodu priveďte do varu. Potom do nej ponorte časť mlynčeku s plastovým mlecím mechanizmom, počkajte približne 5 sekúnd a potom plastovú časť zložte.

U jednorazových prevedenie je potrebné počítať s tým, že plastový mlecí mechanizmus sa časom opotrebuje a mlynček rovnako poletí do koša.

späť na začiatok ↑

Na čo sa zamerať pri výbere

Hoci všetky výrobky fungujú na rovnakom princípe, môžu sa odlišovať celým radom vymožeností a v neposlednom rade tiež materiálom a vzhľadom.

Hrubosť mletia

Najlepšie elektrické, ale aj mechanické mlynčeky na soľ, korenie a korenie umožňujú nastavenie hrubosti mletia. Hrubosť je možné nastaviť v 3, ale tiež napríklad v 6 krokoch. Jednoducho si tak na svoje príde ten, kto dáva prednosť jemne namletému prášku, ale aj ten, ktorý preferuje hrubšie mletie. Hrubé mletie sa hodí napríklad vtedy, dochucuje ak šalát, steaky, alebo keď pečiete rožky. Jemne namleté ​​korenie je ideálne pre dochucovanie polievok a omáčok, pri varení alebo pri servírovaní hotového jedla. Pri jemnom mletí z mlynčeka padá prášok, pri hrubšom skôr plátky korenie.

Nastavenie hrubosti mletia je možné vykonať niekoľkými spôsobmi:

 • V spodnej časti výrobku nájdete prstenec, ktorý umožňuje nastaviť hrubosť mletia buď pootočením, alebo povytiahnutím. Spôsob pootočenie prstenca je najpraktickejší, pretože nehrozí upchatie kořenícího otvoru ani odskrutkovaní. Navyše máte o nastavení najlepší prehľad.
 • Ďalším spôsobom ako nastaviť hrubosť je skrutkovanie v hornej časti. Pomocou uťahovanie či povoľovanie nastavujete hrubosť mletia. Pri tomuto spôsobu sa však môže stať, že odskrutkujete celé viečko.
 • Poslednou možnosťou je nastavenie priamo na mlecím mechanizmu, čo je nepraktické vtedy, ak musíte na mlynček siahať špinavými rukami. Hrozí totiž upchatiu otvoru, ktorým sa sype korenia.

Funkcia nastavenia hrubosti mletia sa premietne na obstarávacej cene. Pri akejkoľvek nastavenej hrubosti mletia by vám z mlynčeka mal vypadnúť prášok alebo kúsky rovnakej veľkosti.

Mlecí mechanizmus

Najlacnejšie mlynčeky na korenie a ďalšie korenie spravidla disponujú plastovým mechanizmom, ktorý je typický pre výrobky na jedno použitie (nedajú sa opätovne plniť). Kvalitný výrobok spoznáte tak, že má mlecí mechanizmus vyrobený buď z nerezu, alebo keramiky. Výhodou keramiky a nerezu je to, že na seba neviažu pachy ani chute, čo sa nedá povedať o plastu.

U keramického prevedenie sa rozhodne nemusíte obávať krehkosti, stačí si len spomenúť na keramické nože. Tie toho v kuchyni vydrží dosť, nemyslíte?

Dizajn a materiál

Dizajnové spracovanie je dôležité v momente, kedy chcete nechať mlynček vystavený na očiach. Vďaka celej rade prevedení sú k dostaniu tradičné mlynčeky v tvare presýpacích hodín alebo jednoduché valce a ďalšie tvary. Dôležité je, aby sa vám výrobok držal dobre v ruke a ľahko sa dopĺňal. Otvor pre doplňovanie by mal byť tak veľký, aby sa korenie nesypala von.

Z hľadiska materiálov je najdôležitejšia dbať na ľahkú údržbu. Z mlynčeka by mali ísť ľahko opláchnuť všetky nečistoty od prachu až po mastnotu z varenia. Ak sa rozhodnete pre drevený mlynček na korenie a korenie, nemusíte sa obávať zložité údržby. Drevo má zvyčajne povrchovú úpravu, aby sa dalo ľahko čistiť. Ďalej sú dostupné prevedení nerezová alebo plastová. Materiály sa často kombinujú.

Mlynček môže mať zásobník na korenie priehľadný, alebo nepriehľadný. Nepriehľadné mlynčeky sú obľúbené kvôli svojmu jednoduchému dizajnu. Často ani nevyzerajú ako mlynčeky na korenie. Nevýhodou je, že nevidíte, koľko korenie v zásobníku aktuálne je. U priehľadných máte o množstve dokonalý prehľad.

Počet zásobníkov

Niektoré mlynčeky na korenie a soľ alebo iné korenie môžete kúpiť v prevedení 2 v 1. Znamená to, že výrobok disponuje dvoma zásobníkmi, z ktorých môžete mlieť buď len jeden, alebo druhý druh korenia.

Funkcie navyše

Niektoré elektrické modely sú doplnené o LED osvetlenie nachádzajúce sa v oblasti mlecieho mechanizmu. Akonáhle začne mechanizmus mlieť, rozsvieti sa aj svetlo. Osvetlenie je prínosné vtedy, ak dochucuje tmavšie pokrmy a chcete vidieť, koľko korenie ste aktuálne namleli.

Spodná časť s mlecím mechanizmom môže byť doplnená viečkom, ktoré zachytáva zvyšky korenia, takže po ňom nezostanú stopy na stole či v priehradke na korenie. Viečko môže zároveň slúžiť aj ako odmerka pre plnenie zásobníka.

späť na začiatok ↑

Ceny mlynčekov na korenie a korenie

Ceny týchto pomocníkov do kuchyne sa môžu pohybovať v pomerne rozsiahlej škále od 5 € pokojne aj po 1 000 € podľa toho, ako kvalitný výrobok je. Na cene sa podpisujú nielen výrobné materiály, ale aj značka, veľkosť a doplnky, ktoré zlepšujú prácu mlynčeka.

Lacné mlynčeky na korenie

Zhruba do 5 € zaobstaráte jednorazové mlynčeky, ktoré väčšinou nejdú znovu plniť. Platíte nielen za mlynček, ktorý má vo väčšine prípadov nekvalitné plastový mlecí mechanizmus, ale aj za korenie, ktoré je súčasťou výrobku.

Stredná cenová kategória

Medzi 5 a 20 € zaobstaráte elektrické mlynčeky, ktoré vám ponúknu keramický mlecí mechanizmus a celkovo kvalitné výrobné materiály. Väčšinou disponujú nastavením hrubosti mletia a niektoré môžu mať o osvetlení. Z hľadiska materiálu sa tu stretnete s plastom, nerezom i masívom. U obstarávacích cien, ktoré nedosahujú 10 €, spravidla nájdete menej kvalitné mechanické mlynčeky.

Kvalitné mlynčeky na korenie

Zhruba od 20 € zaobstaráte kvalitné mlynčeky, ktoré kombinujú nielen skvelý dizajn, ale aj prvotriedne materiály. K dostaniu sú aj v sete najčastejšie korenie a soľ, ale narazíte aj na sety 6 kusov pre ďalšie koreniny. Výrobky, ktoré presahujú hranicu 50 €, sú natoľko kvalitné, že sa hodí skôr profesionálom a fajnšmekrom.

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo