Ako vybrať GPS lokátor pre psov + recenzie

GPS obojky pre psov už dávno nie sú výhradne pomôckou slúžiacou k profesionálnemu výcviku psov. Oveľa viac ľudí chce mať možnosť pozorovať kroky svojho maznáčika v reálnom čase. Či už pri ich neprítomnosti, keď sa pes rád zatúla na susedné záhrady alebo chce predísť ničeniu záhonu či psíkovej nehode. V tomto článku sa dozviete, aké ďalšie výhody môžu GPS obojky a lokátory mať, aké sú ich druhy alebo za akú cenu si obojok zaobstarať. Pomôžeme vám vybrať najvhodnejší model k spokojnosti vašej aj vášho štvornohého parťáka.

Recenzie GPS obojkov pre psov

NázovCelkom
1.Garmin Alpha 100 TT15 EU TOPOZistiť cenu
94%
2.DogTrace d-fence 101Zistiť cenu
92%
3.Tractive GPS DOG 4Zistiť cenu
90%
4.DogTrace X20Zistiť cenu
89%
5.Bentech A700 GPSZistiť cenu
84%
6.Lamax GPS locatorZistiť cenu
83%

V teste porovnávame modely, ktoré majú vášho psíka nielen strážiť, aby neopustil nastavenú bezpečnú zónu, ale aj obojky, ktoré sa pýšia funkciami vhodnými pre výcvik psov. Zahrnuli sme základné produkty aj tie, na profesionálne využitie. Rozmanitosť sa tak nevyhla ani cenovej kategórii. Ak vás GPS obojky pre psov zaujali, pozrite sa na všetky recenzie a zistite, ktorý by ste mali zaobstarať práve vy.

Víťazom testu je Garmin Alpha 100 TT15 EU TOPO, ktorý je TOP profesionálnym produktom. Má funkciu elektrického obojku a je vhodný na výcvik loveckých a záchranárskych psov. Ak ste ale bežný používateľ, pravdepodobne nebudete chcieť za GPS obojok utrácať také veľké peniaze. Môžeme preto odporučiť Lamax GPS locator, ktorý je najlepším lacným GPS lokátorom s dlhou výdržou batérie. Pokiaľ potrebujete naučiť psa, aby sa vyhol nejakým miestam na vašom pozemku alebo ho chcete odnaučiť utekať, bude pre vás najvhodnejší neviditeľný plot DogTrace d-fence 101.

Lamax GPS locator

Princíp vysielaniaGSM
Váha vysielača v g40
Rozmery vysielača v mm52 x 38 x 16
Výdrž batérie vysielača10 dní
Kapacita batérie vysielača v mAh1000
Dosah v m-
SOS signáláno
Zobrazovacie zariadeniamobilný telefón
Ukladanie pamäteáno
Bezpečná zónaáno
Odolnosť voči vodeIP67
Počet sledovaných psov1
Obstarávacia cena v €80

Tento GPS lokátor je vďaka svojej veľkosti krabičky od zápaliek a váhe 40 g vhodný pre väčšinu psov a hlavne tých menšieho vzrastu. Na určenie ich polohy používa GSM, čo zaisťuje jeho neobmedzený dosah. Za nízku obstarávaciu cenu dostanete aj SIM kartu, ale je nutné počítať s ďalšími prevádzkovými nákladmi na mobilné dáta. Výrobca uvádza, že na prevádzku stačí balíček okolo 50 MB.

Veľkou výhodou je užívateľsky prívetivá aplikácia v slovenskom jazyku pre systémy iOS a Android. Pokiaľ by vás zaujímalo, kde sa váš maznáčik pohyboval pred niekoľkými dňami, môžete sa to dozvedieť z historie, ktorá sa uchováva po dobu až 30 dní. Posledných 24 hodín si dokonca môžete zobraziť minútu po minúte. Vaše dáta budú bezpečne uložené na servery v Európe a nie sú nikde ďalej zdieľané.

Batéria s kapacitou 1 000 mAh umožňuje výdrž až 10 dní na jedno nabitie. Tracker vás bude tiež informovať o jej nízkom stave. Nabíjanie prebieha cez USB kábel, ktorý dostanete v balení.

Na tele prístroja sa nachádza SOS tlačidlo, ktoré umožní vysielať signál pre vybrané kontakty. Z trackera môžete týmto kontaktom zavolať a vďaka mikrofónu a reproduktoru požiadať o pomoc. Hodí sa tak aj na prechádzky v náročnejšom teréne, kde by ste mohli vy alebo váš štvornohý miláčik prísť k úrazu. GPS poloha je určovaná s veľkou presnosťou. Ďalšou šikovnou funkciou je nastavenie bezpečnej zóny v aplikácii. Ak lokátor túto oblasť opustí, automaticky dostanete správu. Môžete tak okamžite konať a predísť možným nehodám, pokiaľ sa váš psík napríklad vydá na prieskum susedovej záhrady.

K obojku sa GPS lokátor pripája pomocou silikónového puzdra, ktoré má tiež zabrániť jeho poškodeniu. Lokátor je navyše vodeodolný. Nemusíte sa báť, že by prestal fungovať po prechádzke v daždi. Nevýhodou je, že vám tento produkt neumožní sledovať viac psov naraz.

 • veľkosť a váha
 • výdrž batérie
 • cena
 • neobmedzený dosah
 • spotreba dát
 • iba čierna farba
Zistiť cenu

Garmin Alpha 100 TT15 EU TOPO

Princíp vysielaniasatelitné (GPS, GLONASS)
Váha vysielača v g250
Rozmery vysielača v mm78 x 45 x 35
Výdrž batérie vysielača20 dní
Kapacita batérie vysielača v mAh2000
Dosah v m14500
SOS signáláno
Zobrazovacie zariadeniaprijímač
Ukladanie pamäte-
Bezpečná zónaáno
Odolnosť voči vodeIPX7
Počet sledovaných psov7-20
Obstarávacia cena v €850

Alpha 100 je profesionálny systém na sledovanie psov využívajúci GPS a GLONASS technológiu. Vďaka podpore ruského GLONASS (globálny satelitný navigačný systém) dostanete skutočne presnú polohu svojho psa. Obojok TT15 je určený pre malé psy s hmotnosťou od 7 do 24 kg s obvodom krku 24 – 35,5 cm.

Pretože obojok vysiela pomocou satelitného signálu, dostanete k nemu špeciálny prijímač. Nemusíte sa však obávať jeho veľkosti. Pripomína menší tlačidlový mobil. Výhodou je samozrejme, že jeho prevádzka je zadarmo a nemusíte platiť za mobilné dáta. Údaje o polohe sú obnovované každých 2,5, 5, 10, 30 alebo 120 sekúnd. Ide teda o veľmi rýchle a presné určenie polohy s dosahom až 14,5 km v závislosti od terénu.

Prijímač má predinštalovanú topografickú mapu Európy, ktorá obsahuje 47 štátov. Na vkladanie ďalších máp môžete využiť priloženú mikro SD kartu. Pomocou USB kábla ľahko spojíte zariadenie s vaším počítačom, kde môžete svoje mapy zdieľať, plánovať ďalšie cesty, spravovať trasy aj body a mnoho ďalšieho. Alpha 100 je vybavený 3D kompasom, ktorý vám pomôže sa orientovať v neznámom teréne. Prijímač má dotykový farebný displej, ktorý je možné ovládať aj v rukaviciach a jeho vodotesnosť zaisťuje funkčnosť pri každom počasí.

V prípade nebezpečenstva je možné zdieľať svoju polohu s ostatnými užívateľmi Alpha 100 a spustiť alarm. Rovnako tak môžete sledovať aktivity ďalších užívateľov s funkciou Alpha tracking. Medzi funkciami nájdeme aj bezpečnú zónu. Pokiaľ ju pes prekročí, budete automaticky upozornení. Na jednom zariadení je možné sledovať až 20 psov.

Pevný GPS obojok s anténou je vyrobený z plastu a jeho váha je 212 g. Ponúka široké spektrum funkcií, ktoré sa dajú použiť na sledovanie a výcviku loveckých a záchranárskych psov. Na obojku je možné na diaľku spustiť 18 stupňov impulzov, vibráciu alebo tón, ktoré pomôžu odnaučiť nechcenému správaniu. Pokiaľ pes zašteká, obojok rozpozná vibrácie z jeho krku a dá vám o tom vedieť na prijímači. Ďalšie užitočné funkcie, ktoré GPS obojok ponúka je diaľkové vypnutie slúžiace na šetrenie batérie a rozsvietenie LED svetiel pre lepšiu viditeľnosť psa za nepriaznivého počasia.

 • veľa funkcií
 • umožňuje výcvik a sledovanie viacerých psov
 • rýchla obnova lokalizácie
 • obmedzený dosah
 • cena
Zistiť cenu

DogTrace X20

Princíp vysielaniasatelitný
Váha vysielača v g142
Rozmery vysielača v mm77 x 45 x 29
Výdrž batérie vysielača40 h
Kapacita batérie vysielača v mAh1850
Dosah v m20000
SOS signálnie
Zobrazovacie zariadeniaprijímač
Ukladanie pamäte-
Bezpečná zónaáno
Odolnosť voči vodeáno
Počet sledovaných psov1-9
Obstarávacia cena v €400

DogTrace X20 je profesionálny GPS obojok, ktorý využíva na určovanie polohy vášho maznáčika satelitnú sieť. Medzi podobnými produktmi vyniká svojim dosahom na vzdialenosť až 20 km. Ten je umožnený vďaka pomerne dlhým anténam na vysielači aj prijímači. Dosah satelitného signálu je závislý na teréne, preto sa môže znižovať, ak ste napríklad v horách. Signál, ktorý obojok s anténou vysiela, sa zobrazuje ako poloha psa na špeciálnom prijímači.

GPS obojok má batériu s kapacitou 1 850 mAh a pýši sa výdržou viac ako 40 hodín. Navyše je vodotesný a umožňuje tak výcvik za každého počasia. Displej prijímača je dobre čitateľný na priamom slnku aj v tme.

Na jednom zariadení môžete sledovať až 9 psov. Ich poloha sa aktualizuje každé 3 alebo 9 sekúnd. Okrem lokalizácie obojok disponuje ďalšími funkciami, ktoré využijete na výcvik. Klasická funkcia bezpečnej zóny tu označená ako FENCE slúži na vytýčenie priestoru, ktorý pes nesmie prekročiť. Funkcia BEEPER detekuje pohyb alebo státie psa. Pre použitie prijímača v aute využijete funkciu CAR. Na navigovanie psov na konkrétnu pozíciu slúži funkcia waypoint, ktorá umožňuje uloženie až 4 rôznych GPS súradníc do prijímača. Praktická je aj funkcia kompas, ktorá sa hodí prevažne do neznámych miest. Čo postrádame je vyslanie SOS signálu, ktorý vám pomôže privolať pomoc.

Výhodou pre majiteľov psov menších plemien je možnosť výberu z troch rôznych veľkostí obojku: 25 x 75 cm, 20 x 70 cm a 15 x 70 cm s najmenším nastaviteľným obvodom 26 cm. Váha obojku je 142 g bez batérie.

 • pomer cena/výkon
 • dlhá výdrž batérie
 • vhodný aj pre menšie plemená
 • umožňuje sledovať až 9 psov
 • dlhá anténa na obojku
 • chýba SOS signál
Zistiť cenu

DogTrace d-fence 101

Princíp vysielaniasatelitný
Váha vysielača v g60
Rozmery vysielača v mm30 x 40 x 64
Výdrž batérie vysielača6 mesiacov
Kapacita batérie vysielača v mAh-
Dosah v m-
SOS signálnie
Zobrazovacie zariadenia-
Ukladanie pamätenie
Bezpečná zónaáno
Odolnosť voči vodeáno
Počet sledovaných psov-
Obstarávacia cena v €130

Tento produkt sa trochu líši od vyššie spomínaných. Neslúži na lokalizáciu psa vo voľnom výbehu, ale na jeho udržanie na vami vybranej ploche. Neviditeľný plot sa skladá z vysielača na obojku vášho maznáčika a z prijímača s anténou tvoreného izolovaným drôtom. Drôt môžete ľubovoľne rozmiestniť na kraj vašej záhrady, okolo záhonov, ktoré nechcete mať zničené alebo okolo bazéna, do ktorého by mohol psík spadnúť a ublížiť si.

Sami si nastavíte dve výstražné zóny v rôznej vzdialenosti od vybraného cieľa. Psovi je zabránené chodiť za výstražnú zónu najskôr zvukovým signálom. Pokiaľ naň nereaguje a zónu prekročí, prijímač vydá súčasne zvukový signál a korekčný impulz. Silu impulzu je možné nastaviť v závislosti od veľkosti vášho psa a dĺžke jeho srsti na krku, kde sa elektródy obojku majú dotýkať kože. Časom by sa tak mal pes sám naučiť, kam smie a nesmie chodiť.

Tkaný obojok s prijímačom o veľkosti 30 x 40 x 64 mm a hmotnosťou okolo 60 g by nemal vadiť ani menším psím plemenám. Výdrž batérie je až 6 mesiacov pri pohotovostnom režime. Vysielač je vodotesný, preto sa nebudete musieť obávať ani rozmanitého počasia v priebehu roka.

V balení produktu sa nachádza 100 m anténneho drôtu, ktorý musí byť spojený s vysielačom. Drôt môžete jednoducho položiť na zem, plytko zakopať alebo umiestniť na existujúci plot do výšky maximálne 30 cm nad zemou. Pokiaľ by vám 100 m nestačilo, je možné dokúpiť ďalšie balenie a oba drôty spojiť pomocou zárezových konektorov.

 • zabráni chodeniu psa do zakázanej zóny
 • lacné a variabilné riešenie oplotenia pozemku
 • neobmedzené množstvo psov
 • žiadne ďalšie funkcie
 • rôzne materiály ovplyvňujú silu signálu
Zistiť cenu

Tractive GPS DOG 4

Princíp vysielaniaGSM
Váha vysielača v g35
Rozmery vysielača v mm72 x 29 x 16
Výdrž batérie vysielača7 dní
Kapacita batérie vysielača v mAh-
Dosah v m-
SOS signálnie
Zobrazovacie zariadeniamobilný telefón
Ukladanie pamäteáno
Bezpečná zónaáno
Odolnosť voči vodeIPX7
Počet sledovaných psov1
Obstarávacia cena v €40

GPS obojok vyniká svojou nízkou obstarávacou cenou. K lokalizácii psa využíva GSM sieť a je teda nutné počítať s mesačnými nákladmi na mobilné dáta. Jeho dosah je vďaka najnovšej sieťovej technológii takmer neobmedzený. Bezplatná aplikácia je vhodná pre systémy Android aj iOs.

Vysielač na psom obojku váži iba 35 g a je tak vhodný aj pre menšie psy s hmotnosťou najmenej 4 kg. Batéria po nabití vydrží až 7 dní. Pre maximalizáciu výdrže je možné doma nastaviť zónu úspory batérie. Lokátor je vodotesný na úrovni triedy IPX7 a odolný proti nárazom.

Obojok ponúka bežné funkcie ako podobné produkty. Pri prekročení nastavenej bezpečnej zóny vašim maznáčikom, dostanete automaticky upozornenie na mobil. Funkcia živé vysielanie umožní aktualizáciu polohy každé 2-3 sekundy. Pre lepšiu orientáciu v tme je vysielač vybavený osvetlením a umožňuje spustenie zvukového signálu. Aplikácia ponúka sledovať aktivitu vášho psa pomocou grafov dennej aktivity a spálených kalórií.

Pre fungovanie obojku musíte pre zariadenie zvoliť konkrétne predplatné. Výrobca ponúka plány Basic a Premium s možnosťou mesačného, ​​ročného, ​​dvoch ročného alebo päťročného platenia. Cena ročného predplatného začína na 5 euro za mesiac. Program Premium ponúka okrem GPS sledovanie v intervale 2-60 minút a neobmedzeného živého vysielania tiež napríklad zdieľanie s rodinou, ročnú históriu alebo celosvetové pokrytie.

 • dlhá výdrž batérie
 • obstarávacia cena
 • ľahký
 • vhodné aj pre menšie psy
 • nutné predplatné
 • chýba SOS signál
Zistiť cenu

Bentech A700 GPS

Princíp vysielaniaGSM
Váha vysielača v g30
Rozmery vysielača v mm62 x 30 x 12
Výdrž batérie vysielača8 dní
Kapacita batérie vysielača v mAh1000
Dosah v m-
SOS signálnie
Zobrazovacie zariadeniamobilný telefón
Ukladanie pamätenie
Bezpečná zónanie
Odolnosť voči vodeáno
Počet sledovaných psov1
Obstarávacia cena v €1600

GPS lokátor Bentech je 30g prístroj s rozmermi 62 x 30 x 12 mm. Je zavesený na textilnom obojku, ktorý sa dá jednoducho upraviť na požadovanú veľkosť. Vzhľadom na svoju váhu sa hodí aj pre malé psie plemená od 8 do 14 kíl.

Používa GSM sieť a teda aj mobilné dáta, k čomu sa viaže nutnosť platiť za ne operátorovi. Jeho dosah je ale neobmedzený v rámci mobilného signálu. Po vytočení čísla SIM karty uloženej v obojku, vám vysielač pošle SMS správu o polohe psa. V správe nájdete odkaz na Google Maps. Bohužiaľ tu lokalizácia nie je tak presná a poloha je uvádzaná s odchýlkou ​​5 metrov.

Jedná sa o veľmi základný produkt, a preto GPS obojok neponúka žiadnu ďalšiu funkciu. Nie je tu možné nastaviť ani bezpečnú zónu. Rozhodne tiež nepočítajte s ďalšími funkciami určenými na výcvik psa. Výhodou je vodeodolnosť produktu.

Čo nás na druhú stranu potešilo je výdrž batérie, ktorá sľubuje až 200 hodín v pohotovostnom režime. V balení dostanete okrem GPS lokátora aj nastaviteľný pásik, skrutkovač, nabíjačku a slovenský návod.

 • ľahký a malý
 • výdrž batérie
 • vhodný pre malé psy
 • údaje o polohe až po zavolaní
 • nepresná poloha
 • žiadne ďalšie funkcie
Zistiť cenu

Čo je GPS obojok a ako funguje

GPS obojok je zariadenie, ktoré zobrazuje aktuálnu polohu vášho maznáčika. Nie je však určený len pre majiteľov túlavých psov. Môžu vám pomôcť ustrážiť štvornohého kamaráta, pokiaľ práve nie ste doma alebo ho rýchlo nájsť, keď sa na prechádzke zbehne za zverou. Profesionálne GPS obojky sú používané k loveckému alebo záchranárskemu výcviku a ponúkajú mnoho ďalších funkcií s tým spojených.

Poďme si vysvetliť, ako táto šikovná vec funguje:

 • vysielač, ktorý je umiestnený na obojku psa, získava svoju polohu z družíc GPS (globálneho polohovacieho systému) a pomocou rádiofrekvenčného signálu.
 • Získané súradnice sa vysielajú ďalej do vášho prijímača, ktorým môže byť mobilný telefón alebo špeciálne zariadenie.
 • Výsledkom je zobrazenie aktuálnej polohy vášho maznáčika.

Typy GPS obojkov podľa princípu vysielania

Ako sa obojky delia v závislosti od princípu vysielania?

GSM obojky

Prístroj využíva GSM telekomunikačnú sieť spojením vysielača so SIM kartou na obojku psa a prijímača – váš mobilný telefón. Po nainštalovaní aplikácie môžete vo svojom chytrom mobile sledovať kroky maznáčika. Výhodou je takmer neobmedzený dosah a nízka obstarávacia cena, ktorá je však vyvážená nutnosťou pravidelných poplatkov za mobilné dáta. Tento typ je vhodný pre bežných užívateľov, ktorí chcú mať svojho psa pod dohľadom na prechádzkach alebo na svojom pozemku v mestských a prímestských oblastiach. Nevýhodou je, že väčšinou neponúka ďalšie výcvikové funkcie.

Satelitné obojky

Sú oveľa presnejšie v určovaní polohy, pretože používajú satelitný signál. Obstarávacia cena býva vysoká, ale po zakúpení už nemusíte platiť ďalšie prevádzkové náklady. Umožňujú sledovať naraz viac psov, a to v aktuálnom čase. K GPS obojku dostanete samostatný vysielač s displejom. Nevýhodou býva ich obmedzený dosah do desiatok kilometrov v závislosti od terénu a nutnosť častejšieho nabíjania batérie. Pretože satelitné obojky mávajú funkcie elektrických obojkov, hodí sa k profesionálnemu výcviku psov alebo pre náročných užívateľov.

Ako vybrať GPS obojok pre psa

Pred kúpou produktu je dobré sa zamyslieť nad nasledujúcimi bodmi, ktoré by vám mali pomôcť vybrať vhodný GPS obojok podľa vašich potrieb.

Na čo a kde chcem GPS obojok používať?

Stačí vám obojok na sledovanie maznáčika, ktorý sa vám zbehne na prechádzke alebo utečie cez plot vašej záhrady? Chcete psíka pomocou obojku tiež cvičiť alebo ste profesionál a potrebujete sledovať presnú polohu niekoľkých psov naraz? Na rôzne účely sa hodia konkrétne produkty. Dôležité je tiež si rozmyslieť, kde budete GPS obojok používať. Do mesta a prímestských oblastí sú vhodnejšie tie využívajúce GSM sieť. Pri výcviku v horách alebo na miestach, kde nie je dobrý mobilný signál sa vám bude hodiť satelitný obojok.

Veľkosť a hmotnosť GPS obojku?

Pokiaľ máte psa väčšieho vzrastu, touto otázkou sa veľmi zaoberať nemusíte. Väčšina produktov na trhu je prispôsobená pre stredné a veľké psy. Našťastie sa ale začínajú objavovať oveľa menšie a ľahšie GPS lokátory vhodné aj pre malé plemená.

Koľko chcem investovať?

Cena GPS obojkov sa pohybuje od 50 do 1 000 € a úzko súvisí s ich funkciami. Bežný užívateľ sa uspokojí s lacnejšími variantmi, tí náročnejší si budú musieť priplatiť.

Funkcie GPS obojkov

Okrem sledovania maznáčika môžu GPS obojky ponúknuť aj iné funkcie slúžiace napríklad na výcvik vášho psa.

 • Vodeodolnosť – väčšina GPS lokátorov je dnes vodeodolná. To znamená, že sa nemusíte báť dažďa alebo ľahkého namočenia. Profesionálne produkty bývajú vodotesné, čo umožňuje obojok úplne ponoriť do vody napríklad pri plávaní bez toho, aby ste sa museli báť o jeho zničení.
 • Pre lovecké psy – produkty určené na výcvik loveckých psov sa radia do vyššej cenovej kategórie. Tieto obojky sú často súčasne elektronickými obojkami ponúkajúcimi špeciálne funkcie. Pretože sa jedná o satelitné obojky, určujú súradnice psa veľmi presne a jeho pohyb môžete sledovať na mape prijímača.
 • Mini rozmery – na trhu dnes už nájdeme GPS lokátory, ktoré sú svojou veľkosťou a váhou určené pre malé plemená psov.
 • Virtuálna zóna – dôležitá funkcia, ktorú nájdeme pri väčšine zariadení. Nastavíte si priestor, v ktorom sa váš maznáčik môže pohybovať napr. vaša záhrada. Pokiaľ pes tento priestor opustí, automaticky o tom dostanete správu na svoj mobilný telefón alebo iný prijímač.
 • Sledovanie viacerých psov naraz – niektoré obojky umožňujú sledovať aj viac psov naraz. Túto funkciu využijú hlavne majitelia psej svorky či profesionálni školitelia.
 • Akustické a svetelné signály – pre lepšiu orientáciu za zníženej viditeľnosti niektoré obojky ponúkajú ich rozsvietenie na diaľku. Ďalšou užitočnou funkciou sú zvukové signály, ktoré pomáhajú psa upozorniť na nevhodné správanie.
 • Detekcia smeru a pohybu – niektoré obojky dokážu zaznamenať akým smerom pes beží alebo sa práve zastavil. Funkciu oceníte pri výcviku poľovného psa.

Elektronické výcvikové GPS obojky

GPS obojky nemusia slúžiť iba na určenie polohy vášho psíka. Ak sú zároveň elektronické, pomôžu vám aj s jeho výcvikom. Väčšinou sa jedná o produkty vyššej cenovej kategórie určené priamo na výcvik loveckých a záchranárskych psov.

Pri takýchto zariadeniach sú na vysielači umiestnené dve elektródy, ktoré umožňujú na diaľku dať elektrostatický impulz, vibráciu alebo zvuk. Pes je najskôr upozornený zvukovým signálom a pokiaľ ho neuposlúchne, zvukový signál sa opakuje znovu teraz aj s elektrickým impulzom. Sú to moderné výcvikové pomôcky, ktoré majú vášho psa rýchlo odnaučiť nevhodnému správaniu bez fyzického trestu.

Existuje GPS čip pre psy?

Ak ste majiteľom túlavého psa, možno už ste niekedy premýšľali nad tým, že by bolo najjednoduchšie, keby mal zabudovaný GPS čip. Zariadenie zabudované pod kožou by jednoducho vysielalo signál o aktuálnych súradniciach vášho miláčika. Tento výmysel by určite ušetril nervy mnohým z nás. Bohužiaľ je to ale nemožné, a to z dvoch dôvodov: veľkosť a potreba nabíjania batérie.

Najmodernejšie prístroje určené na sledovanie maznáčikov dnes majú veľkosť okolo 72 x 29 x 16 mm a vážia okolo 30 gramov. Nejedná sa teda o žiadne mikro zariadenie a nie je možné niečo také veľké bezpečne pod kožu implantovať. Druhým dôležitým faktorom je potreba neustáleho dobíjania batérie GPS zariadenia. Kým nebude jedného dňa GPS čip vymyslený, je najlepším spôsobom ako mať svojho psa neustále pod kontrolou, nasadiť mu GPS obojok.

Ceny GPS obojkov pre psov

V akých cenových kategóriách môžete GPS lokátory pre psov zaobstarať?

Lacné GPS obojky

Ich cena sa pohybuje do 100 €. Využívajú princíp GSM signálu a SIM karty, ktorá sa do nich vkladá. Vďaka tomu môžete počítať s ďalšími prevádzkovými nákladmi. Väčšinou sa jedná o malú krabičku pripevnenú na obojok maznáčika. Postačí na nájdenie zatúlaného psa, ale žiadne špeciálne výcvikové funkcie od nich nečakajte.

Kvalitné GPS obojky

V tejto kategórii môžete zaobstarať lacnejšie obojky s cenou od 100 do 400 €. Tieto GPS lokátory sú už pokročilejšie, ponúkajú viac funkcií. Avšak stále používajú GSM sieť a mobilnú aplikáciu na zobrazenie polohy psa. Ich lokalizácia nemusí byť dostatočne presná pre náročnejších užívateľov.

Obojky s cenou 400 – 600 € sú už profesionálnymi pomocníkmi k výcviku psov. Na presné určenie polohy získavajú informácie z satelitov pomocou satelitného signálu. Ponúka aj ďalšie výcvikové funkcie. Nevýhodou je obmedzená dosahová vzdialenosť.

Top GPS obojky

S cenou nad 600 € zaobstaráte najlepšie GPS obojky. Zariadenia sú schopné maximálnej presnosti a najdlhšieho dosahu. Využívajú ich profesionáli na výcvik loveckých či záchranárskych psov.

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo