Ako vybrať masážny prístroj

Masážny prístroj vyberajte podľa toho, ktorú časť tela chcete masírovať. V našom radcovi sa podrobnejšie zameriame na masáž nôh pomocou masážnych vaničiek. Pri výbere si dajte pozor predovšetkým na vnútornú veľkosť a to preto, aby sa vám do nej nohy pohodlne zmestili. Ak viete, že máte citlivé chodidlá, voľte výroby, ktoré umožňujú odobratie masážnych valčekov. Vaničky vykonávajú masáž nôh pomocou bublinkové kúpele, ale výnimkou nie je ani ohrev vody, vibračné valčeky alebo inštalácia ďalších nástavcov. Ďalšie parametre, ktoré je potrebné pri výbere zohľadniť, nájdete v našom článku.

Recenzie masážnych prístrojov na nohy

Do nášho testu masážnych prístrojov na chodidlá sme zahrnuli celkom 5 vaničiek, ktoré sa od seba líšia predovšetkým programovou ponukou, ale aj príslušenstvom. Pri hodnotení sme sa zamerali predovšetkým na druhy masáží, ale aj jednoduchosť prenášanie, veľkosť a celkový dojem používateľov z masáže.

Sencor SFM 3720

Masážne valčekynie
Infražiarenienie
Aromaterapianie
Magnetoterapianie
Počet programov3
Rozmery Š x V x H v cm34,3 x 42,3 x 24,5
Hmotnosť2,2 kg
Ohrev vodyáno
Ovládaniemanuálne
Držadlo na prenášanienie
Nástavce na suchú masážnie
Nástavce na pedikúrunie

Masážna vanička Sencor SFM 3720 sa dá kúpiť ua necelých 30 €. Je optimálnou voľbou predovšetkým pre menej náročných zákazníkov, pretože nemá masážne valčeky, ktoré obvykle masáž robia ešte intenzívnejšie. Tešiť sa teda môžete na vibračnú, ale predovšetkým bublinkovú masáž.

Vzduch do vaničky vháňa 20 trysiek na každé chodidlo. Výrobok dokáže vodu udržiavať teplú, neumožňuje však teplotu upravovať podľa individuálnych požiadaviek. Vybrať si môžete z 3 masážnych programov:

 • vibračná masáž,
 • teplá kúpeľ a bublinkový efekt,
 • vibračná masáž a teplá kúpeľ a bublinkový efekt.

Ak sa rozhodnete pre tretí program, ktorý kombinuje všetky funkcie, pripravte sa na trošku hlučnejšie prevádzku. Pokiaľ pri masáži sledujete televíziu, budete si ju musieť zosilniť. Na drevenej alebo plávajúcej podlahe sa môžu ozývať navyše „bzučiaci zvuky“. Do vaničky sa zmestia chodila s dĺžkou max. 30 cm.

Výrobca uvádza, že v lete si môžete nohy vo vaničke aj chladiť, ak do vody pridáte ľad. Bohužiaľ si však ku chladenie nemôžete pustiť bublinkovú masáž, pretože tú si môžete dopriať iba v kombinácii s vyhrievaním, čo je veľká škoda. S ľadom sa teda dá kombinovať iba vibračná masáž. Dno vaničky je pokryté celkom 420 akupresúrnymi body. Ohrev vody nemá príliš valný výkon, takže osobám, ktoré si potrpia na naozaj teplú vodu, nemusí stačiť a budú si musieť teplú vodu do vaničky dolievať. Do prístroja sa neodporúčajú dávať kúpeľové soli ani esenciálne oleje.

Všeobecne môžeme povedať, že obstarávacia cena zodpovedá kvalite výrobku. Nečakajte nič ohromujúceho. Masáž je skôr menej intenzívna, čo nemusí uspokojovať tých, ktorí túžia po intenzívnom zážitku z masáže.

Ovládanie je manuálne. Nastavenie programov aj zapnutie a vypnutie sa vykonáva pomocou otočného voliča. Spôsob nastavenia je veľmi jednoduchý, takže nebude robiť problémy snáď nikomu.

 • jednoduché ovládanie
 • 3 programy
 • možnosť pridania ľadu
 • malý výkon tepelného telesa
 • chýba riešenie pre prenášanie
 • chýba masážne valčeky
Zistiť cenu

Beurer FB 35

Masážne valčekyáno
Infražiarenieáno
Aromaterapiaáno
Magnetoterapiaáno
Počet programov2
Rozmery Š x V x H v cm38 x 17 x 41
Hmotnosť2 kg
Ohrev vodyáno
Ovládaniemanuálne
Držadlo na prenášanieáno
Nástavce na suchú masážáno
Nástavce na pedikúruáno

Ak patríte medzi náročných zákazníkov, mala by vaša voľba padnúť na masážne vaničku Beurer FB 35. Tá ponúka vibračnú a bublinkovú masáž, ďalej magnetoterapiu pomocou 16 magnetov, infra svetlo pre prehrievanie nôh i aromaterapiu. Navyše sú v balení 3 nástavce pre suchú masáž a pedikúru.

Prednosťou vaničky je okrem ponúkaných funkcií aj jednoduché ovládanie a madlo pre prenášanie. Pokiaľ je prístroj v prevádzke, musíte sa najmä pri vibračnej masáži pripraviť na hlučnejšie prevádzku a občasné vystreknutie vody. O dobrú stabilitu vaničky sa starajú celkom 4 vyššia nožičky zakončené gumovými nástavcami.

Vanička dokáže vodu temperovať čiže dohrievať, ale skôr slabo. Nečakajte preto, že by voda v kúpeli počas relaxácie nemenila na studenú. Ovšem nevychladne úplne. Do vaničky sa zmestia nohy osôb, ktoré nosia veľkosť obuvi maximálne 44. Dno je opatrené masážnymi valčekmi, ktoré je možné aj demontovať. Rotácia valčekov nie je automatická, ale mechanická. Je potrebné, aby ste nohami po valčekoch prechádzali, čo môže byť problematické pre osoby s väčšou nohou, ktoré nemajú dostatok priestoru v prednej a zadnej časti nádoby. Masáž si teda nevychutnajú úplne. Valčeky sú hlbšie usadené, takže problém s masážou môžu mať aj ľudia, ktorí majú vyklenuté chodidlo.

Pre relaxáciu môžete využiť dva programy masáže:

 • bublinková masáž s infra svetlom a temperovaním vody,
 • bublinková masáž s infra svetlom, temperovaním a vibráciami.

Vibrovania bohužiaľ nemožno používať samostatne bez temperovania, infra svetiel a bublinkové masáže. Pre zapnutie vibrovania slúži tlačidlo pod tlačidlom zapnúť a vypnúť. Prístroj môže nepretržite bežať až 40 minút.

Užiť si môžete aj aromaterapiu, pretože vo vaničke nájdete zásobník na kúpeľovú soľ. Pre suchú masáž sa využívajú tri nástavce vrátane kefky. Nástavce sú umiestnené v praktickom závese na bočnej strane vaničky, takže ich budete mať kedykoľvek po ruke. Za tento výrobok zaplatíte pomerne vysokú cenu, ale na druhú stranu získate kvalitu a množstvo funkcií.

 • aromaterapia
 • infra svetlo
 • magnetoterapia
 • madlo
 • nástavce na suchú masáž
 • slabé dohrievanie
 • vyššia hlučnosť pri vibráciách
 • voda občas šplouchá von
 • masážne valčeky pre osoby s väčšími chodidlami sú nedostačujúce
Zistiť cenu

Beurer FB 21

Masážne valčekyáno
Infražiarenieáno
Aromaterapianie
Magnetoterapianie
Počet programov2
Rozmery Š x V x H v cm42 x 17 x 36
Hmotnosť1,6 kg
Ohrev vodyáno
Ovládaniemanuálne
Držadlo na prenášanieáno
Nástavce na suchú masážáno
Nástavce na pedikúruáno

Ak hľadáte účinného pomocníka v rozumnej cenovej relácii, môže pre vás byť tým pravým Beurer FB 21. Za necelých 40 € získate značkový výrobok, ktorý navyše disponuje celým radom užitočných funkcií a navyše je praktický.

Zamerajme pozornosť na možnosti masáže. Tlačidlom pre zapnutie spustíte bublinkovou masáž, červené infra svetlo a temperovanie vody. Všetky tieto funkcie fungujú iba dohromady. Ak si chcete užiť aj vibračnú masáž, stačí stlačiť tlačidlo, ktoré sa nachádza vedľa tlačidla pre zapnutie a vypnutie. Masáž pomocou vibrácií funguje len vtedy, ak je aktivovaná aj masáž bublinkami, červené svetlo a ohrev. Nie je možné si ju zvoliť separátne.

Okrem mokré masáže si môžete zvoliť aj masáž nasucho, ktorá vám tiež môže ľahko ošetriť chodidlá (podobne ako na pedikúre). Spoločne s masážnou vaničkou totiž dostanete ešte 3 nástavce navyše, ktoré sa umiestňujú do vystúpené prostrednej časti.

Dno vaničky je opatrené dvoma pármi masážnych valčekov, ktoré je možné demontovať. Valčeky nevykonávajú pohyb automaticky, ale mechanicky. Je teda potrebné, aby ste chodidlami posúvali smerom dopredu a dozadu. Rozsah pohybu môže byť problematický len pre toho, kto má hraničnú veľkosť nohy. Vanička je určená pre osoby s maximálnou veľkosťou topánky 49. Ľudia s veľkosťou topánky 49 nemusia mať vpredu a vzadu dostatok priestoru pre pohyb chodidla po valčekoch.

Úprimne musíme povedať, že nevieme, za akých pohnútok sa výrobca rozhodol infračervené svetlo umiestniť do strednej časti, ktorá nie je ponorená vo vode a nedotýka sa nohou. Svetlo teda plní svoju funkciu len v prípade, že na neho nohu položíte a vykonávate si napríklad suchú masáž.

Z praktického hľadiska oceňujeme 4 vyššie nožičky zakončené gumovými terčíky, priestor po namotanie kábla aj praktické madlo pre prenášanie. S vylievaním vody vám pomôže praktický otvor, ktorý sa nachádza uprostred fialového chrániče proti striekanie vody.

 • pomer cena a výkon
 • suchá masáž
 • temperovanie vody
 • otvor pre vylievanie vody
 • otvor pre umiestnenie elektrického kábla
 • 4 valčeky
 • umiestnenia infra svetla
 • vibračná masáž len v kombinácii
Zistiť cenu

ECG MN 105

Masážne valčekyáno
Infražiarenieáno
Aromaterapianie
Magnetoterapianie
Počet programov3
Rozmery Š x V x H v cm35 x 24,7 x 39,5
Hmotnosť2,5 kg
Ohrev vodyáno
Ovládaniemanuálne
Držadlo na prenášanienie
Nástavce na suchú masážáno
Nástavce na pedikúruáno

ECG MN 105 je síce prístroj, ktorý sa v základe svojou obstarávacou cenou radí skôr k lacnejším výrobkom, ale na druhú stranu je jeden z troch nami testovaných, ktorý umožňuje použitie vibračnej masáže separátne.

Na čo všetko sa môžete pri používaní tešiť? Výrobok ponúka celkom tri masážne programy:

 • ohrev vody + vibračná masáž + bublinková masáž + infra svetlo,
 • ohrev vody + bublinky
 • vibračná masáž + infra svetlo.

Ako ste si z opisu mohli všimnúť, ak sa rozhodnete iba pre vibračnú masáž s infra svetlom, nebude sa vám ohrievať voda, čo je trošku škoda. Zariadenie dokáže uchovávať vodu s teplotou približne 23 ° C, čo nie je veľa. Preto počítajte s tým, že horúca kúpeľ časom vychladne.

Čo sa ovládanie týka, to nám príde pomerne chaotické. Síce je manuálne, ale popisky pre voľbu programu sú v angličtine, a navyše skrátené len na prvé písmená. Naučiť sa ispúšťanie programov bude chcieť cvik alebo nutnosť manuálu.

Vanička má celkom 2 rotačné valčeky, ktoré musíte poháňať vlastnú „energiou“. Valčeky sa netočí automaticky. Sú prakticky umiestnené, takže poskytnúť masáž i ľuďom, ktorí nemajú úplne rovná chodidla. Horná časť s infra svetlom disponuje masážne hlavicou pre suchú masáž. Umiestnenie infra svetla nám nepríde príliš praktické, pretože jeho účinky nemôžete využívať, kedy máte nohy ponorené vo vode, ale len v prípade, že si nohu položíte na stredovú časť.

Ak sa rozhodnete výrobok ECG MN 105 kúpiť v sade, dostanete navyše elektrickú kefku, ktorý disponuje celkom 4 nástavcami pre pedikúru. Jeden je pre roztieranie krému, dvaja sú brúsne s rôznou hrubosťou a posledná je kefka pre čistenie. Elektrická kefka funguje na batérie. V plastovom kryte proti striekajúcej vode sa nachádza integrovaný úložný priestor pre toto príslušenstvo.

Pri tejto vaničky nám chýba madlo pre prenášanie i priestor pre zmotania elektrického kábla.

 • vibračná masáž je možné použiť aj bez bublinkové kúpele
 • možnosť prikúpenia nástrojov pre pedikúru
 • umiestnenia rotačných valčekov
 • mätúce popis okolo ovládača
 • chýba madlo pre prenášanie
 • umiestnenia infrasvětla
Zistiť cenu

Hyundai FM 605B

Masážne valčekyáno
Infražiarenieáno
Aromaterapianie
Magnetoterapiaáno
Počet programov3
Rozmery Š x V x H v cm36 x 19,5 x 41,5
Hmotnosť1,9 kg
Ohrev vodyáno
Ovládaniemanuálne
Držadlo na prenášanieáno
Nástavce na suchú masážáno
Nástavce na pedikúrunie

Hyundai FM 605B spadá do lacné cenové kategórie. Neurazí, ale ani nenadchne. Jedná sa však o ďalšie z piatich hodnotených výrobkov, ktorý umožňuje samostatnú masáž vibráciami a infra svetlom, za čo mu rozhodne prideľujeme plusové body.

Výrobok disponuje celkom tromi masážnymi programy:

 • vibračná masáž + infražiarenia,
 • bublinková masáž + teplá kúpeľ,
 • vibračná masáž + teplá kúpeľ + bublinková masáž + infražiarenia

Vibračná masáž spoločne sa infražiarením sa vykonáva bez dohrievanie vody, ale zároveň platí za najintenzívnejšie. Bublinková kúpeľ je slabá, rozhodne by sa hodila väčšia intenzita. U infražiarenie chválime jeho inštaláciu na dne vaničky, takže si jeho účinky môžete vychutnávať počas toho, čo máte nohy položenej vo vode.

Hoci výrobca neuvádza, že môžete vaničku využiť tiež na suchú masáž, už na prvý pohľad vám môže byť zrejmé, že aj suchá masáž je možná. Na plastovom kryte totiž nájdete dva masážne valčeky, ktoré je možné využiť aj na suchu.

Ďalšie dva masážne rotačné valčeky nájdete na dne. Ich prevádzka je mechanická, nie automatická. Body strhávajú za to, že ich nie je možné vybrať. Vnútorné rozmery vaničky sú 28 cm, čo zodpovedá topánke s veľkosťou 44. Výrobok nie je určený pre aromaterapiu, takže sa dovnútra nesmie dávať kúpeľové soli.

Pri prevádzke s vibračnou masážou sa musíte pripraviť na hlučnú prevádzku, ktorá vás môže obťažovať. Pozitívne musíme ohodnotiť praktické madlo, vďaka ktorému sa s vaničkou ľahko manipuluje. Na jednoduchej manipulácii sa podpisuje aj nízka hmotnosť 1,9 kg.

 • suchá aj mokrá masáž
 • madlo
 • možnosť samostatnej vibračnej masáže
 • masážne valčeky nie je možné demontovať
 • malá intenzita bubliniek
 • hlučná prevádzka
Zistiť cenu

Základné typy masážne prístrojov

Masáž slúži nielen na uvoľnenie, ale je tiež liečebnou metódou. Jej hlavným poslaním je uvoľnenie a stimulácia svalstva. Môžete sa vďaka nej zbaviť tiež rôznych zdravotných problémov. Pred nákupom by ste sa mali rozhodnúť, ktorú časť tela chcete masírovať a dopriavať jej regeneráciu. Náš poradca bude zameraný predovšetkým na masáž nôh, ale mali by ste vedieť, na aké typy masážne prístrojov môžete na trhu naraziť.

Masážne prístroje do ruky

Tieto prístroje vyžadujú, aby ste ich držali v ruke. Sú určené buď na masírovanie konkrétne časti tela, alebo môžu disponovať viac nadstavcami, takže s nimi môžete namasírovať ľubovoľnú časť tela. Okrem chrbta, nôh, krčnej chrbtice a podobne s masážnymi prístrojmi môžete masírovať aj tvár.

Výrobky sú dostupné v rôznych tvaroch a veľkostiach. Ich chod môže byť zaistený energiou z elektrickej siete, prostredníctvom akumulátorov alebo môžu fungovať na „vlastný ručný“ pohon. Pre masírovanie môžu využívať vibrácie, ale aj infračervené žiarenie.

 • Manuálne masážne prístroje – vyžadujú pre svoj chod „váš pohon“. Spravidla sa jedná o výrobky z dreva alebo iných materiálov. Jej prednosťou je to, že si môžete intenzitu masáže regulovať presne podľa vašich požiadaviek. Obstarávacia cena je výrazne nižšia ako u ich elektrických kolegov.
 • Ručné masážne prístroje – väčšinou fungujú na batérie a vďaka nadstavcom je možné ich využívať aj viacúčelovo. Elektrické ručné masážne prístroje sú spravidla skladné a ľahko prenosné, takže ich môžete mať neustále pri sebe. Najčastejšie sa využívajú pre masáž stuhnutých svalov v oblasti chrbta, ramien, nôh a na tvári.

Masážne prístroje na celé telo

Pokiaľ chcete uvoľniť celé telo, investujte do masážnych podložiek alebo kresiel. Kreslá sú nielen masážnymi prístrojmi na chrbát, ale aj na ďalšie partie vášho tela. Chcete vedieť, ako masážne kreslo vybrať? Prečítajte si náš článok Ako vybrať masážne kreslo. Okrem kresiel alebo podložiek sú dostupné aj masážne vankúšiky alebo výrobky určené pre konkrétny partie. Masáž je spravidla vykonávaná pomocou vibrácií.

Počítajte s tým, že sa jedná o rozmernejšie prístroje. Kreslo musí mať svoje pevné miesto, podložku je možné zložiť do ochranného vaku a uložiť ju na bezpečné miesto.

Masážne podložky do auta

Podložky do auta svojím vzhľadom pripomínajú autopoťahy. Uvoľňovanie prebieha pomocou vibrácií, ale dostupné sú aj výrobky so Shiatsu masážou.

Masážny prístroj na chodidlá

O chodidla starajú mokrou alebo suchou metódou, ale je možné nájsť výrobky kombinujúci obe metódy. Masážne kúpele majú podobu vaničky, kam chodidlá vložíte a necháte si vykonať mokrú starostlivosť. Suchú masáž vykonávajú masážne podložky, ktoré pracujú s tlakovými bodmi a môžu mať aj funkciu vyhrievania.

Masážne prístroje do vane

Majú podobu podložky, ktorá dokáže z obyčajnej vane urobiť vírivku. Masáž je vykonávaná vzduchom v podobe bubliniek. Niektoré modely disponujú zásobníky na arómu oleja.

Lymfatický masážny prístroj

Využívajú sa pre tlakovú masáž, tzv. lymfodrenáž končatín za pomoci vzduchových návlekov. Zmierňujú opuchy, celulitídu a dokážu rozprúdiť lymfu a krvný obeh.

Masážny prístroj na tvár

Tieto výrobky sa používajú pre omladenie pokožky, na čistenie pleti, k redukcii pigmentácie a ďalších nedokonalostí.

Masážne prístroje na nohy

Tieto výrobky sú u užívateľov najobľúbenejšie, a preto sa nimi budeme v našom radcovi zaoberať podrobne. Masáž nôh je možné vykonávať niekoľkými typmi prístrojov, pričom najobľúbenejšie sú masážne vaničky. Aké ďalšie typy na trhu existujú?

Manuálne

Spravidla sa jedná o hand-held typy, ktoré držíte v ruke. Pre svoj chod využívajú buď elektrickú, alebo „vašu“ energiu.

Ak sa rozhodnete pre tradičný spôsob masírovanie chodidiel, siahnite po ručnom výrobku, ktorý je spravidla vyrobený z dreva a pre svoj chod vyžaduje vašu súčinnosť. Oproti elektricky poháňaným výrobkom je ich prednosťou nižšia obstarávacia cena, ale aj úplná kontrola nad tlakom masáže.

Modely, ktoré pre svoj chod potrebujú elektrickú energiu, ju spravidla čerpajú z tužkových batérií alebo akumulátora. V drvivej väčšine sa bude jednať o multifunkčných pomocníkov s najrôznejšími nadstavcami, vďaka ktorým je využijete nielen pre masáž chodidiel, ale aj iných častí tela.

Manuálne masážne prístroje môžete mať vďaka ich veľkosti neustále pri sebe, a to aj v prípade, že často cestujete.

Slippers – masážne papuče

Svojim vzhľadom pripomínajú papuče, do ktorých vložíte nohy. Masáž spočíva vo stláčanie niekoľkých desiatok akupunktúrnych bodov. Vašim nohám poskytnú úľavu najmä v prípade, že nemôžete sedieť.

Jedná sa o akupresúrnú obuv, ktorá vyvíja tlak na určité oblasti chodidla, tak aby ho uvoľnila. Masáž nôh sa vykonáva len za predpokladu, že chodíte. Niektoré modely fungujú aj na elektrické stimulácii, ktorá sa aktivuje chôdzou. Masáž pôsobí nielen na chodidlá, ale aj členky. Zlepšuje krvný obeh. Nezabudnite, že aby ste masážnu funkciu aktivovali, je nutné chodiť.

Podložky

Masážne podložky sú dobrou voľbou pre tých, ktorým sa horšie prekrvujú nohy. Veľký povrch s oscilačnou technológiou dokáže zacieliť presne na tie body, ktoré podporujú obeh v chodidlách. Podložky sú šikmé tak, aby vám počas masáže poskytli čo najväčšie pohodlie.

Väčšina zariadení disponuje viac nastaveniami rýchlosti a dáva vám na výber z rôznych masážnych režimov. Niektoré modely môžu byť navyše opatrené vyhrievaním alebo infračervenou technológiou.

K oscilácii dochádza pri pomerne vysokých rýchlostiach, čo sa prejaví aj na určitej miere hluku. Vďaka praktickému spracovanie, môžete mať podložku treba pod kancelárskym stolom alebo pri televízii.

Elektrické masážne prístroje

Jedná sa prístroj s dvoma otvormi na nohy. Pri masáži sa zvyčajne sedí. Masírované môžu byť chodidlá, priehlavky aj lýtka. Masáž sa vykonáva rotačnými valčekmi poháňanými motormi, ktoré vykonávajú najčastejšie hnetací pohyb. Najčastejšie sa v týchto prístrojoch vykonáva Shiatsu masáž. Spravidla si môžete zvoliť, ktoré časti chodidiel má prístroj masírovať.

Masážny prístroj s Shiatsu masážou spočíva v pohybe alebo vibráciách masážnych valčekov, ktoré simulujú ruky masérky. Tento typ masáže vychádza z tradičnej čínskej medicíny.
Okrem Shiatsu si môžete nohy nechať masírovať tlakom čiže kompresiou. Tlak má za úlohu uvoľniť, očistiť a omladiť svaly. Pomáha rozšíriť kapiláry, takže je ideálny pre osoby, ktoré majú problémy s obehom. Kompresia je dosiahnuté vďaka nafukovanie vzduchových vankúšikov, ktoré na nohy vyvíja tlak.

Lymfatické nafukovacie návleky

Návleky sa nasadzujú buď len na nohy, alebo môžu siahať až pod prsia. Na nohách vykonáva tlakovú masáž. Návleky disponujú vzduchovými komorami, ktoré sa systematicky nafukujú, čím dokážu rozprúdiť lymfu v miazgovém riečisku. Pred lymfodrenážou je potreba lymfatické uzliny rozmasírovať, aby sa rýchlejším prietokom neupchali.

Lymfodrenáž podporuje imunitný systém, zmierňuje opuchy nôh a urýchľuje vyplavovanie škodlivých látok von z tela. Má pozitívny vplyv na stav celulitídy a dokáže rozprúdiť lymfu a krvný obeh.

Ako vybrať masážny prístroj na nohy: základné parametre

Vodný kúpeľ čiže masážna vanička na chodidlá je ďalším typom masážnych prístrojov na nohy. Vzhľadom k tomu, že patrí k najobľúbenejším, jej venujeme celú rozsiahlu kapitolu.

Veľkosť

Je rozhodne jeden z najdôležitejších parametrov výberu. Nohy sa vám totiž musia do vaničky bez problémov vliezť. Celkové rozmery prístroja sú zvyčajne buď 40 x 40 x 20 alebo 50 x 40 x 25 cm. Pre vás je však dôležitejšie veľkosť nohy a to, aby na ne vo vaničke bolo dosť miesta.

Dĺžka chodidla sa udáva v centimetroch a začína na čísle 28, čo zodpovedá topánkam s veľkosťou 43-44. Končiace rozmer je 33 cm, čo zodpovedá topánke o veľkosti 51. Ak budete vaničku zdieľať ešte s ďalšími ľuďmi, vyberajte jej veľkosť podľa osoby s najväčšiemu nohami.

Celková veľkosť výrobku pre vás bude dôležitá predovšetkým z hľadiska manipulácie a skladnosti. Na trhu sú dostupné modely s rúčkou na prenášanie alebo priestorom pre zmotania kábla, ktorý tak nikde nezavadzia.

Ovládanie

Musí byť predovšetkým jednoduché. A toho sa našťastie väčšina výrobcov drží. Najčastejšie sa stretnete len s minimom ovládacích prvkov. Aj vďaka tomu sú vaničky pomerne kompaktnou záležitosťou. Spravidla sú na výber dva typy ovládania:

 • manuálny – jedná sa o mechanické tlačidlá, ktorá po stlačení spustí jednu alebo viac funkcií naraz,
 • digitálny – predovšetkým moderné výrobky sú vybavené napríklad aj dotykovým displejom, ktorý zobrazuje rad informácií. Platí však, že tieto modely sú drahšie.
  hlučnosť

Počítajte s tým, že každá vanička, ktorá funguje na elektrinu, je hlučná. Intenzita hluku je u každého prístroja iná. Zdrojom hluku je motor, vďaka ktorému muža vanička ohrievať vodu, poháňať masážne valčeky alebo produkovať vzduchové bublinky.

Funkcie

Výrobok, ktorý si vyberte, môže mať celý rad užitočných funkcií.

 • Masážne vibrácie – vibrácie sú v podstate základom každé masážne vaničky, pri výbere si postrážte ich intenzitu, pretože každý z nás má inak citlivú pokožku chodidiel. Ďalej sa na dne vaničky môžu nachádzať masážne valčeky. Ak máte chodidlá citlivá a valčeky by vám predstavovali príkoria, vyberte taký výrobok, ktorý vám umožní je z dna bez problémov demontovať.
 • Ohrev vody – aby ste si masáž naplno užili, musíte mať chodidlá ponorená v teplej vode. Buď môžete zvoliť výrobok, do ktorého nalejete horúcu vodu, ktorá bude postupne chladnúť, alebo dáte prednosť ohrevu, ktorý bude teplotu vody udržiavať podľa nastavenia. Siahnuť môžete buď po výrobkoch, ktoré vodu udržujú teplú na vopred nastavenú teplotu, ktorú nemôžete nijako ovládať, alebo po ručnom riadení, kde máte možnosť teplotu vody regulovať podľa svojich prianí. Reguláciou disponujú tie najlepšie masážne prístroje na nohy.
 • Časovač – môžete ním nastaviť, za ako dlho má byť masáž ukončená.
 • Ochranný kryt – zamedzí striekanie vody z vaničky von.
 • Pedikérské nástavce – k výrobku môžete dostať napríklad aj pemzu, kefu alebo masážne nástavec. Tieto doplnky sa využívajú predovšetkým pri pedikúre a celkovej očiste nôh.

Vaničky a typy masáží

Vybraný elektrický masážny prístroj na nohy môže umožňovať celý rad prevedení masáží.

 • Perličkovou– vykonáva sa pomocou malých bubliniek a mala by byť súčasťou každej lepšej masážnej vaničky.
 • Suchá masáž – vykonáva sa bez vody. Niekedy dokonca môžete naraziť na vaničky, ktoré ponúkajú iba suchú masáž.
 • Aromaterapia – niektoré modely bývajú vybavené zásobníkmi na aróma oleje. Okrem klasickej masáže si tak môžete užiť aj príjemnú aromaterapiu. Samozrejme môžete vonné oleje pridať aj do vody, ale väčšina výrobcov tento spôsob neschvaľuje a v prípade poškodenia vám neuzná reklamáciu.
 • Magnetoterapia – súčasťou vaničiek môžu byť aj magnety, ktoré prispievajú k rýchlejšej regenerácii nôh a chodidiel.
 • Infračervené svetlo – nejedná sa priamo o masáž, ale skôr o prehrievanie. Infračervené žiarenie zvyšuje povrchovú teplotu tela, čím uvoľňuje stuhnuté svaly a napomáha tak k lepšiemu prietoku krvi. Prostredníctvom neviditeľných vĺn prenikajú infračervené lúče hlboko do svalov a kostí, čím telo ozdravujú.

Výhody masážneho výrobku na nohy

Prečo sa rozhodnúť pre obstaranie výrobku? Možno vám pomôžu tieto dôvody.

Úľava od bolesti

Po celom dni strávenom v práci nie je nič lepšie, ako prísť domov, zapojiť vaničku do elektriny a užívať si ničím nerušenú relaxáciu. Niektorým ľuďom dokáže masáž dokonca uľaviť od bolesti hlavy. Niet pochýb o tom, že uvoľnenie stresu má osviežujúce a liečebné účinky. Prednosťou týchto výrobkov je možnosť individuálneho nastavenia. Z počiatku môžete začať s jemnou masážou a postupne sa prepracovať až k tej intenzívne.

Podporuje zdravé nohy

Nezabúdajte na to, že vaše chodidlá sú celý deň pod veľkým tlakom, pretože nesú celú váhu vášho tela. O to väčšie záprah dostávajú, pokiaľ v práci skôr stojíte alebo sa vo voľnom času venujete behu. Aj keď sú vaše svaly zvyknuté na pohyb a záťaž aj ony potrebujú čas na regeneráciu.

Zlepšujú spánok

Či už veríte na účinky reflexológie alebo nie, ukázalo sa, že masáž nôh na ľudí upokojujúci účinok. Uvoľnenie nahromadeného napätia je dôležité nielen pre telo, ale aj pre myseľ. Vďaka tomu máte lepšiu náladu, ktorá vám umožní sústredne relaxovať. Ak ste uvoľnenie, dochádza vo vašom mozgu k tvorbe hormónu melatonínu, ktorý vášmu telu pomáha pripraviť sa na spánok. Máte tak väčšiu šancu si užiť kvalitnejšie odpočinok. Aj 10-minútová masáž vám pomôže telo uviesť do takého stavu, aby sa vám lepšie zaspávalo.

Má pozitívny vplyv na krvný obeh

Zlepšenie krvného obehu ocenia staršie osoby, ale aj tie s vyššou nadváhou, či ľudia so sedavým zamestnaním. Vibračný masážny prístroj, teda vanička, ktorá disponuje vibráciami, dokáže okrem iného stimulovať nervy. K zhoršenému krvnému obehu môže prispieť aj nosenie nevhodnej obuvi. So zápalom sa môžu stretnúť ľudia, ktorí veľa stoja, chodia alebo často behajú. Najväčší bolesť prichádza v okamihu, kedy dôjde k zastaveniu činnosti. Následne sa objaví opuchy. So správnym prekrvením a elimináciou opuchov vám môže pomôcť práve masáž nôh, ktorá ani nemusí byť dlhá. Stačí 10 minút.

Ako správne masážny prístroj na nohy používať

Návod na používanie prístroja by mal byť súčasťou každého výrobku. Samozrejme platí dodržiavanie odporúčaní a pravidiel od výrobcu. Všeobecne môžeme povedať, že by ste výrobok mali používať zhruba takto:

 • Prístroj používajte len v interiéri,
 • Pri masáži by mal ležať na rovnom a tvrdom povrchu, rozhodne by nemal byť na pohovke, posteli a podobne, kde by mohlo dôjsť k zablokovaniu ventilačných otvorov.
 • Hoci vám prístroj môže pomôcť so zdravotným stavom, jeho primárnym účelom je masáž, pretože jeho používanie mali tehotné ženy, ale aj diabetici alebo ľudia s kardiostimulátorom používať až po konzultácii so svojím lekárom.
 • Dĺžka masírovanie sa odvíja od typu prístroja, spravidla sa však odporúča zhruba 15 minút.
 • Zoznámte sa s postupom, ako prístroj používať.

Ceny masážnych prístrojov

Finančné náklady môžu byť rôzne. U masážnych kresiel sa môžu pohybovať aj v rádoch tisícok. Pri menších masážnych prístrojov však počítajte s výrazne nižšími obstarávacími cenami. Niektoré sú dokonca nižšie ako cena, ktorú by ste zaplatili za masáž v salóne.

Lacné masážne prístroje

Spravidla je zaobstaráte okolo 30 €. Prístroje na nohy budú mať najčastejšie podobu podložiek s nie viac ako 3 základnými programami. Obstarávacím nákladom bude zodpovedať aj kvalita spracovania. Pri modeloch do ruky budete mať na výber z bohatej ponuky prevedení.

Masážne prístroje do 100 €

V tejto cenovej kategórii nájdete nielen podložky, ale tiež vaničky. Tie vám ponúknu bublinkovú masáž, magnetickú stimuláciu alebo akupresúrne výstupky. Vo vaničke budete mať dostatočný priestor na nohy.

Cena nad 100 €

Najlepšie masážne prístroje na trhu spadajú do tejto cenovej kategórie. Za túto cenu zaobstaráte predovšetkým podložky lepšej kvality i spracovanie. Samozrejmosťou bude viac rotačných hláv, dostatok masírovacích programov a vyhrievanie. Masážny prístroj vyžijete aj na krk a krčnú chrbticu a ramená.

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo