Ako vybrať prenosný Bluetooth reproduktor

Radi si užívate obľúbenú muziku kdekoľvek? Či už medzi priateľmi na grilovacej párty alebo v pohodlí hamaky na dvore, tento luxus si môžete dopriať vďaka prenosnému Bluetooth reproduktoru, ktorý ponúka výrazne lepší zvukový výstup než malý repráčik v mobile. Ako vybrať ten správny, ktorý bude dostatočne odolný, vydrží hrať dlho a hlavne, bude mať skvelý zvuk? Oplatí sa investovať stovky, alebo si vystačíte s repro za pár euro? Postačí vám pripojenie Bluetooth alebo využijete aj funkciu NFC či radšej zvolíte Wi-Fi reproduktor? Na to sme sa zamerali v dnešnom článku.

Recenzie prenosných Bluetooth reproduktorov

Ponuka týchto prístrojov na trhu je naozaj široká. Pre naše recenzie sme vybrali päť prenosných reproduktorov z rôznych cenových i výkonnostných kategórií, aby ste si pred nákupom urobili lepšiu predstavu o daných zariadeniach. Zamerali sme sa nielen na kvalitu zvukového výstupu, ale aj na mieru odolnosti, dobu napájanie a ďalšie rôzne muchy aj prednosti, ktorými dané typy disponujú. Samozrejme je vždy potrebné dbať na pomer cena / výkon. Pri lacných prístrojoch naozaj nemožno čakať zázraky. Poďme sa spoločne pozrieť, ktorý prenosný Bluetooth reproduktor si zaslúži prívlastok víťaz testu.

Niceboy RAZE 2 ego

Výkon RMS12 W
Citlivosť86 dB
Wi-Finie
Výdrž batérie max11 hod.
Kapacita batérie1200 mAh
Vodotesnosťnie
Čítačka karietáno
FM rádioáno
USB portáno
Podpora NFCnie
Hmotnosť500 g

Ako prvý v poradí sme vybrali prenosný reproduktor s rádiom Niceboy RAZE 2 ego. Značka Niceboy sa venuje najmä audiotechnike, preto si môžeme byť istí, že výrobca svojmu remeslu perfektne rozumie. Tento model patrí medzi stredne veľké prenosné repro. So svojimi rozmermi 7,8 x 7,8 x 19,8 cm sa vám do vrecka nezmestí.

Vnútri čierneho valcovitého tela sa skrývajú dva reproduktory s RMS výkonom 2 x 6 W. Ich výkon je v porovnaní s ostatnými modelmi veľmi nízky, ale za cenu okolo 40 € to nijako neprekvapí. Tento kúsok sa bude hodiť hlavne pre prehrávanie muziky pri čítaní alebo malé stretnutie, kde bude pôsobiť ako príjemná zvuková kulisa. Nečakajte výrazné basy. Ak hľadáte repro, ktoré zvládne utiahnuť divokejšie párty s priateľmi, budete sa musieť poobzerať po výkonnejšom modeli.

Bezdrôtové prepojenie s vaším telefónom, tabletom alebo iným zariadením zaisťuje nová verzia Bluetooth 5.0, ktorá je rýchla, svižná a šetrná vzhľadom na spotrebu energie. Vyniká stabilitou prenosu a pripojené zariadenie môže byť vzdialené až 10 m od zdroja. Vzhľadom k svojej cene neprekvapí, že nepodporuje Wi-Fi. Ďalej môžete zariadenie spárovať s telefónom aj pomocou audio kábla.

Ako veľkú nevýhodu považujeme nulovú odolnosť voči vode. Preto vôbec neuvažujte, že by ste si so sebou tento model brali do sprchy alebo k bazénu. Samozrejme bude tiež nutné dobre ho strážiť pri grilovacích párty a podobných bujarých záležitostiach. Čo sa batérie týka, oplýva dosť malou kapacitou 1 200 mAh, u ktorej výrobca deklaruje výdrž až 11 hodín hrania. Tento údaj však platí iba v prípade, keď máte hlasitosť na 50%. Pri plnej hlasitosti (ktorá je aj tak celkom nízka) počítajte s dobou hrania cca 3 hodiny. Nabíja sa ale pomerne dlho. Do plného nabitia počítajte so 2-3 hodinami. Bohužiaľ nikde na tele nenájdeme indikáciu nabitia batérie.

Dizajnovo nie je bezdrôtový reproduktor s rádiom nijako prevratný, nasleduje väčšinový smer vojne sa zužujúcimi sa koncami. Poteší jeho ľahká váha 500 g, takže ho pri prenášaní skoro neucítite. Pre transport nájdete v balení aj textilnú taštičku. Na tele nájdete otvory pre pretiahnutie textilného pútka, ktoré je súčasťou balenia a umožňuje zavesenie repráku na batoh a pod. Fajn sú protišmykové pogumované nožičky, ktoré zaisťujú stabilitu. Ich umiestnenie ale bohužiaľ neleží presne v osi a reprák sa kýve.

Na hornej strane nájdete základné tlačidlá pre ovládanie – play, prepínanie medzi skladbami a tlačidlo pre zapnutie a vypnutie prístroja. Sú ale celkom zle značená a pri zhoršených svetelných podmienkach môžete mať problém s ich rozlíšením. Pri zapínaní a vypínaní sa nezľaknite, zvukové upozornenie je veľmi hlasné.

Prístroj podporuje prehrávanie hudby z flash disku, ktorý stačí vložiť do USB portu. Cez ten potom samozrejme prebieha i dobíjanie. Ďalej máte možnosť prehrávať zvukovú stopu z SD karty. Nie je potrebné nič nastavovať, prístroj sám rozpozná, z čoho má hudbu prehrávať. Vďaka integrovanému mikrofónu ho možno ho tiež využiť ako handsfree zariadenie.

Ak by sa vám omrzel playlist na telefóne alebo vám došla batéria, môžete si pustiť FM rádio. Repráčik má aj funkciu zapamätanie obľúbených staníc, takže ich nemusíte vyhľadávať znovu a znovu. Bohužiaľ však už súčasťou prístroja nie je anténa, takže vo výsledku nič nechytíte. Tento problém našťastie vyriešite pripojením slúchadiel z bočnej strany cez 3,5 mm jack vstup, ktoré anténu budú suplovať.

  • nízka cena
  • FM tuner
  • malá hmotnosť
  • vysoká možnosť konektivity
  • priemerný zvuk
  • nulová vodeodolnosť
  • rádio bez antény nefunguje
  • nestabilné nožičky
  • hlasná znelka pri zapínaní a vypínaní
  • nedostatočne označené tlačidlá
Zistiť cenu

LAMAX Storm1

Výkon RMS40 W
Citlivosťvýrobca neuvádza
Wi-Finie
Výdrž batérie max15 hod.
Kapacita batérie6600 mAh
VodotesnosťIP67
Čítačka karietáno
FM rádionie
USB portáno
Podpora NFCáno
Hmotnosť800 g

Výkonný prenosný reproduktor Lamax Storm1 za cenu necelých 80 € vie veľmi príjemne prekvapiť. Spoľahlivý, hlasný, s výraznými basmi a dlhou výdržou prehrávania predstavuje jeden z naj prenosných Bluetooth reproduktorov na trhu v pomere cena / výkon. V našej redakcii sme mali možnosť dlhodobo testovať aj Solitare 1 rovnakej značky. Prečítajte si o ňom recenziu a pozrite na unboxing.

Opäť zástupca stredne veľkých prenosných repro sa môže pochváliť viac ako trojnásobným výkonom v porovnaní s predchádzajúcim modelom od Niceboy. A to si stačí priplatiť pár euro. 40 W je skutočne vysoká hodnota, keď si uvedomíme, že rozmery prístroja sú 20,4 x 8 x 6,4 cm a váha iba 800 g. Vo tejto kategórii ťažko nájdete výkonnejšieho zariadenia.

Tentoraz máme čo dočinenia s ozvučnicou v tvare hranola s pogumovaným povrchom, ktorý chráni zariadenie pred poškodením na výletoch i oslavách. Lamax Storm1 sa môže pochváliť stupňom krytia IP67, čo znamená, že by ho nemalo zastaviť ani priame tryskanie vody a dovnútra nemôžu vniknúť vôbec žiadne prachové čiastočky. Dokonca je možné repro ponoriť pod vodu na 30 minút do hĺbky 1 metra, ale radšej tieto experimenty neodporúčame. Vďaka tejto ochrane a výbornému výkonu je vhodný ako pre bazénovú párty s priateľmi, tak pre počúvanie hudby vo veľmi prašnom a hlučnom prostredí ako sú rôzne stavby či haly.

Bezdrôtový reproduktor Lamax vyniká skvelými zvukovými vlastnosťami, o ktoré sa stará nielen už spomínaný výkon dvoch reproduktorov, ale aj pomerne široká možnosť ekvalizácie. Na výber máte z troch možností špeciálnych režimov, ktoré sa hodia pre rôzne príležitosti. Ako najlepší sa javí modul Super Bass, ktorý výrazne prehĺbi basy a poteší všetkých priaznivcov kvalitného zvuku. Ďalšou z možností je potom Hall mód, ktorý slúži na ozvučenie väčšieho priestoru. Posledné voľbou môže byť Normal mód, ktorý zvukovú stopu nijako neskresľuje.

Všetky spomínané módy nastavujete pomocou tlačidla 3D, ktoré nájdete na hornej strane zariadenia. Tlačidiel je na prístroji celá plejáda. Mimo už spomínané tu máme tlačidlo na vypnutie a zapnutie (ktoré sa ako snáď u každého prenosného repra nezaobíde bez hlasitého zvukového signálu), tlačidlá pre prepínanie medzi skladbami, pozastavenie / spustenie zvuku a tlačidlo M, ktoré slúžia pre voľbu medzi spôsoby pripojenia.

Pripojiť repráčik k ďalšiemu zariadenie môžeme niekoľkými spôsobmi. Najvyužívanejšie bude pravdepodobne Bluetooth 5.0, ktoré sľubuje stabilitu, prenos zvuku vo vysokej kvalite a dosah až 20 m (tento údaj od výrobcu je nutné brať s rezervou). Ďalej máme možnosť prepojenia pomocou kábla s 3,5 mm jackom, využitie rýchle bezdrôtové technológie NFC alebo najnovšieho USB-C vstupu, cez ktorý celé zariadenie tiež nabíjame.

USB-C je síce rýchle, ale ak by ste chceli na prehrávanie využiť staršie flash disk, bohužiaľ máte smolu. Tento nedostatok ale repro čiastočne kompenzuje slotom na SD kartu. Vďaka integrovanému mikrofónu môžete zariadenie využívať aj ako handsfree pre prijímanie telefónnych hovorov. Ak preferujete využívať repro na cesty, môžete využiť kovového pútka pre zavesenie na batoh.

Ďalšou skvelou funkciou, ktorú môžete využiť je technológia TWS, vďaka ktorej môžete k zariadeniu pripojiť ďalšie reproduktor Storm1 a navýšiť tak výkon celej sústavy. Ich hlasitosť bude vyrovnaná a obe zariadenia môžete ovládať súčasne. S 80 W už získate naozaj hlasné zariadenie, ktoré strčí do vrecka veľa klasických regálových repro sústav.

Posledná vec, ktorú treba spomenúť je slušná kapacita batérie tohto výkonného modelu. Vďaka akumulátora s kapacitou 6 600 mAh vám zariadenie vydrží hrať až 15 hodín, pričom nabíjanie trvá necelé 3 hodiny. Ale pozor, to samozrejme platí v prípade, že nehrá na maximum. Stav batérie pomáha kontrolovať LED dióda, takže sa nemusíte báť nepríjemného prekvapenia. Pre všetky spomínané vlastnosti a príjemnú cenu je tento reproduktor jednoznačným víťazom dnešného testu.

  • veľmi vysoký výkon
  • výborný zvuk a hlasitosť
  • slušné basy
  • ekvalizér s prednastavenými hudobnými režimami
  • vysoká vodeodolnosť a prachuvzdornosť
  • TWS technológie pre pripojenie ďalšieho zariadenia
  • vysoká kapacita batérie
  • nemožnosť pripojenia klasického flash disku
  • nie je FM rádio
Zistiť cenu

Bose SoundLink Mini Bluetooth Speaker II

Výkon RMS500 W
Citlivosť85 dB
Wi-Finie
Výdrž batérie max12 hod.
Kapacita batérie1600 mAh
Vodotesnosťnie
Čítačka karietnie
FM rádionie
USB portáno
Podpora NFCnie
Hmotnosť680 g

Zástupca prenosných reproduktorov Bose SoundLink Mini Bluetooth Speaker II už existuje na trhu niekoľko rokov, čomu zodpovedajú aj jeho funkcie a vybavenie. Napriek tomu ale má v našej recenzii svoje miesto, pretože zvukovo stále patrí medzi špičku. A nie je sa čomu diviť, americká spoločnosť Bose sa venuje zvukovej technike už od roku 1964 a za tú dobu stihla svetu predstaviť zástupy kvalitných produktov. Bose má skrátka vo svete zvukovej audiotechniky stále zvučné meno.

Zvuk zo zariadenia s dvoma reproduktormi je veľmi čistý, jasný, skvele prekreslený a perfektne vyvážený. Síce nezvládne ozvučiť veľkú miestnosť alebo prehlušiť bujarú oslavu, však tiež nemá moc basov. Krásne v ňom počujete všetky roviny zvuku, a to už pri minimálnej hlasitosti.

Zariadenie využíva pre spárovanie s telefónom či tabletom Bluetooth s dosahom 9 metrov, a ďalej môžete využiť audio kábel. Tým však ponuka párovanie končí. Nečakajte slot na SD kartu ani podporu Wi-Fi, hoci v danej cenovej kategórii už repro s Wi-Fi nájdeme. Zariadenie ďalej nemá FM tuner ani iné špeciálne funkcie. Podporuje ale prijímanie hovorov, takže poslúži aj ako handsfree zariadenie.

Výrobca bohužiaľ neuvádza ani kapacitu batérie, len údaj, že vydrží hrať až 12 hodín. Pri vysokej hlasitosti sa blížime skôr 8 hodinám. Čo príde k duhu je voľba USB-C, ktoré je rýchlejšie a na kompletné dobitie tak nemusíte dlho čakať. Zariadenie má aj trochu skrytú indikáciu batérie. K tomu, aby ste zistili, koľko energie ešte zostáva je potreba dlhší stlačení tlačidla pre zapínanie / vypínanie. Keď sa potom dióda rozsvieti zelene, zostáva 70 alebo viac percent energie. Pri žltom svetle sme na rozmedzí 20-70%, červená potom upozorní na menej ako 20% energie.

Veľmi pekný je dizajn repráčky. Ozvučnice v tvare hranola je potiahnutá matným plastom. Na hornej strane potom nájdeme rad tlačidiel pre ovládanie. Vzhľad pôsobí elegantne a veľmi vkusne, na rozdiel od niektorých farebných a príliš rozjásaných modelov. Bohužiaľ ale zariadenie nie je nijak zvlášť chránené proti vode alebo prachu. Má ale sympatické rozmery 18 x 5,1 x 5,8 cm a váhu 680 g, takže sa hodí aj na cesty.

Reproduktor od Bose môže niekoho odradiť minimom funkcií a malou možnosťou konektivity. Taky patrí medzi tie drahšie prenosné repro. Nič mu ale nemôže uprieť naozaj skvelý zvuk, ktorému sa nevyrovnajú lacnejšie zariadenia, hoci sa snaží používateľa nalákať na množstvo funkcií, vysokú vodeodolnosť a podobne. Ten kto nad všetky nadštandardné vymoženosti uprednostňuje kvalitný zvuk, bude spokojný.

  • špičkový zvuk
  • USB-C
  • pekný dizajn
  • nie je vodeodolný
  • málo funkcií
  • vysoká cena
Zistiť cenu

JBL Charge 3

Výkon RMS20 W
Citlivosť80 dB
Wi-Finie
Výdrž batérie max20 hod.
Kapacita batérie6000 mAh
VodotesnosťIPX7
Čítačka karietnie
FM rádionie
USB portáno
Podpora NFCnie
Hmotnosť800 g

Medzi najznámejšie značky, ktoré sa venujú prenosným reproduktorom, rozhodne patrí JBL, preto si rozoberieme jedného zástupcu aj v dnešnej recenzii. Vybrali sme model strednej kategórie JBL Charge 3, ktorý sa pravidelne umiestňuje vysoko na rebríčku hodnotenia týchto zariadení. V čom spočívajú jeho plusy a mínusy?

Pozrime sa najprv na výkon. So svojimi 20 W nie je nijako oslnivý, hoci sa jedná o model za takmer 110 €. Preto počítajte s tým, že nezvládne ozvučiť väčší priestor alebo prehlušiť hlasnejší party. Výsledný zvukový výstup je ale nutné pochváliť. Reproduktor hrá čisto, má silné výšky i basy a môžete sa tešiť na plný zvuk. Menšie nedostatky má snáď len vo stredových hodnotách, ktoré trochu splývajú, vokály sa vám tak môžu zdať trochu zastreté. Pre niektorých môže pôsobiť že má trochu moc basov. Odporúčame ho skôr na tvrdší muziku alebo elektro. Akustické pesničky na ňom nevyniknú.

Reproduktor disponuje batérií sa slušnou kapacitou 6 000 mAh a môžete ho využiť aj ako powerbanku. Výrobca deklaruje výdrž prehrávania celých 20 hodín, čo je však nutné brať s rezervou. Veľmi bude záležať na nastavenej hlasitosti a reálne je doba prevádzky skoro vždy kratšie. Pre plné nabitie je potrebné vyčleniť si 4,5 hodín času. Prístroj nabíjate pomocou USB kábla, v tomto prípade klasického, nie modernejšieho typu USB-C. Aj to je dôvod, prečo dobíjanie trvá tak dlho. Z hľadiska odolnosti si vedie celkom dobre, s hodnotou IPX7 zvládne i priame striekanie vody.

Vďaka USB portu môžete prehrávať hudbu aj z flash disku. V ostatných prípadoch bude potrebné spárovať reproduktor s ďalším zariadením už klasicky cez Bluetooth, alebo pomocou audio kábla. Repráčik nie je vybavený slotom na SD kartu ani rádiom. Keďže sa jedná o starší typ repro, nenájdete tu ani podporu NFC pripojenie. Súčasťou je ale integrovaný mikrofón, ktorý vám dovoľuje prijímať hovory a premeniť repro v handsfree zariadenie.

Dizajnovo model ničím neprekvapí. Má podobu valca s rozmermi 21,3 x 8,7 x 8,8 cm a váhe 800 g. Treba dodať, že stojí na podstavci, ktorý dodáva zariadenia dostatočnú stabilitu. Na hornej strane nájdete množstvo tlačidiel. Môžete pomocou nich spustiť zariadenie, zapnúť Bluetooth, znižovať alebo zvyšovať hlasitosť, pozastavovať / púšťať skladby alebo prijímať hovory. Nájdete tu aj tlačidlo, ktoré umožnia prepojiť viac JBL Charge zariadení, a tak získať lepšie zvukové výsledky. Na spodnej strane potom nájdete LED diodky, ktoré indikujú stav batérie.

Ak by sa vám nepáčilo spracovanie v klasickej čiernej farbe, máte na výber zo širokej ponuky farebných odtieňov, ktoré sú vo všetkých obľúbených farbách. JBL Charge 3 určite nie je zlý prenosný reproduktor, ale v cene okolo 100 € už môžete nájsť výkonnejšie a funkciami bohatší repro.

  • silné basy
  • vysoká kapacita batérie
  • vodeodolnosť
  • indikátor stavu batérie
  • možnosť spárovanie s ďalšími zariadeniami
  • vyššia cena
  • menej výrazné stredy
  • slabší výkon
  • nemá USB-C ani slot na SD kartu
  • chýba rádio
Zistiť cenu

Marshall Kilburn II

Výkon RMS36 W
Citlivosť100,4 dB
Wi-Finie
Výdrž batérie max20 hod.
Kapacita batérievýrobca neuvádza
VodotesnosťIPX2
Čítačka karietnie
FM rádionie
USB portáno
Podpora NFCnie
Hmotnosť2500 g

Posledným recenzovaným modelom je retro prenosný reproduktor Marshall Kilburn II. Zástupca osvedčené britskej značky, ktorá sa venuje výrobe zosilňovačov už od roku 1962, musí zákonite potešiť svojou špičkovou kvalitou. Jedná sa o zariadenie, ktoré je určené prevažne pre domáce počúvanie, poprípade prevoz autom. S jeho rozmery 24,3 x 16,2 x 14 cm a váhou skoro 2,5 kg sa samozrejme nedá uvažovať o zbalenie do batohu.

Pretože už má ozvučnice dostatok miesta, zmestili sa dovnútra tri reproduktory. Dva satelitné meniče s výkonom 2 x 8 W a jeden basový subwoofer s výkonom 20 W. Je teda už každému jasné, že tento model už to vedia poriadne rozbehnúť a strčí do vrecka aj niektoré stĺpové reproduktory. Jeho vyššia váha a nožičky na spodnej strane korigujú vlastné rezonovanie, preto vás čaká plný zvuk s krásne vykreslenými stredmi, výškami i basy. Vďaka reproduktorom z oboch strán sa dočkáte 360 ​​° výrazného zvukového výstupu. Jeho cena je samozrejme vyššia, ale investícia sa rozhodne oplatí. Výborne sa hodí na každú párty alebo oslavu.

Ako jediný zo všetkých dnešných zástupcov ponúka Marshall samostatnú ekvalizáciu výšok a basov, ktorú vykonávate pomocou kolíkov na hornej strane zariadenia. Ďalej tu nájdete kolík na ovládanie hlasitosti, tlačidlo pre aktiváciu Bluetooth a indikátor batérie. Bohužiaľ tu nie je USB vstup, ktorý by dovolil prehrávať hudbu z flash disku. Rovnako tak chýba audio vstup na prepojenie cez kábel. Jedinou možnosťou je teda spárovanie pomocou Bluetooth. Potešujúce je, že model ponúka možnosť spárovanie dvoch zariadení naraz.

Reproduktor Marshall vyniká svojou robustnou konštrukciou a nádherným retro dizajnom, ktorý musí učarovať každému jedincovi s dobrým vkusom. Produkty Marshall si drží svoj klasický vzhľad už od počiatkov výroby, a treba dodať, že im to veľmi pristane. Telo je potiahnuté koženkovým poťahom, ďalej potom využíva zmes materiálov plastu a kovu. Pre ľahší prenos máte k dispozícii veľké koženkové ucho. Reproduktor je vodeodolný, ale iba s krytím IPX2, čo znamená, že mu neublíži ľahko kvapkajúca voda. Ak by sa vám ho však podarilo poliať, došlo by k nenávratnému poškodeniu, čo je trochu škoda.

Výrobca neuvádza kapacitu batérie, ale doba hrania by mala byť viac ako 10 hodín, čo je skutočne vysoké číslo. Výrobca uvádza až 20 hodín, ale to by bolo pri naozaj veľa tichom počúvaní. Ak by sa vám zariadenie vybil, môžete využiť rýchlonabíjanie. Počas 20 minút dobíjanie cez USB port (ktorý neslúži na pripojenie flash disku) získate 3 hodiny ďalšieho hrania.

Z celkového hľadiska patrí prenosné repro Marshall medzi zariadenia, ktoré vynikajú perfektným zvukom. Poteší každého milovníka hudby a kvalitného prenosu, ktorý neváha trochu zainvestovať.

  • skvelý zvuk
  • možnosť nastavenia basov a výšok
  • štýlový retro vzhľad
  • overená značka
  • vysoká výdrž batérie
  • vyššia cena
  • nemá USB ani AUX audio vstup
Zistiť cenu

V čom spočívajú hlavné výhody prenosného reproduktora?

Prenosné reproduktory patrí v poslednej dobe medzi obzvlášť obľúbené vecičky. Malé reproduktory v telefónoch nám prestali stačiť, a tak nastal boom bezdrôtových reproboxov, ktoré na svoju prevádzku nepotrebujú nič viac než len dostatočne nabitú batériu a možnosť pripojenia k ďalšiemu zariadeniu. Sú schopné hrať kdekoľvek a kedykoľvek, na svoju prevádzku nevyžadujú dostupnosť elektrickej siete. Priemerná cena tých najpredávanejších sa pohybuje okolo 1 000 Sk, môžete ale zohnať prenosné repro skoro za 10 000 Sk. A taký kúsok už hrá sakramentsky dobre!

Dnes by sme sa chceli týmto šikovným a obľúbeným prístrojom bližšie venovať. Rozoberieme všetky dôležité parametre ako je výkon, citlivosť, impedancia a ďalšie, ktoré je pre výber dobrého zariadenia nevyhnutné poznať. Taky vykonáme porovnaní pätica obľúbených prenosných repro, ktoré môže byť dobrou inšpiráciou pre nákup.

Výhody prenosného reproduktora:

  • Hudba kdekoľvek a kedykoľvek – nemusíte zložito riešiť prístup k elektrickej sieti. Ak zariadenie dopredu dobijete, môžete si užívať svoje obľúbené muziky celkom kdekoľvek. Či už doma na záhrade, pri stanovačce v horách alebo pri práci na chalupe. A vychutnávať si nemusíte len počúvanie hudby, ale napríklad audio kníh alebo toľko obľúbených podcastov. Reproduktor stačí pripojiť k mobilu alebo tabletu.
  • Kompaktné rozmery – na trhu narazíte na mini prenosné reproduktory, ktoré sa vám zmestia do vrecka. Nemusíte mať obavy z toho, že by vám pri cestovaní zaberal príliš miesta.
  • Odolnosť – bežný telefón alebo reproduktor určite nie je vhodný pokladať vedľa bazéna alebo na stôl plný nápojov.
  • Cenová dostupnosť – Najlacnejšie typy kúpite naozaj za babku.

Čo všetko premyslieť pred nákupom?

Aby ste neboli zo svojho výberu sklamaní, je potrebné ujasniť si pár vecí, ktoré vám vo výbere toho najlepšieho prenosného Bluetooth reproduktora pomôžu.

  • Miera odolnosti – Budete repráčik počúvať na záhradnej terase pri popoludňajšom čítanie? Potom vám stačí veľmi nízka odolnosť. Radi organizujete párty, kde sa hostia bujaro baví a hrozí rozliatie rôznych nápojov? Potom určite zvážte vyššiu mieru odolnosti. Chcete reprák využívať pre spestrenie pri práci na stavbe, kde sa veľa práši a hrozí, že by ste ho mohli zvrhnúť z výšky? Určite zainvestujte do riadne obrneného modelu.
  • Kvalita zvuku – Bude pre vás prehrávanie slúžiť ako kulisa pri posedení s priateľmi? Alebo ste hudobný fajnšmekri, ktorí vyžadujú výborný zvukový výstup? Počúvate popovú muziku, ktorá nie je tak náročná na basovú stopu, alebo milujete tvrdšiu muziku, ktorá vyžaduje hlboké basy? To sú otázky, ktoré si musíte pre správny výber položiť.
  • Váha a rozmery – Chcete repráčik, ktorý bez problémov strčíte do vrecka? Alebo skôr hľadáte model, ktorý ozvučí aj veľkú miestnosť, poprípade zastúpi hlavné reproduktory u vás doma? Aj to je potrebné zvážiť.
  • Cena – Nemáte peňazí nazvyš, alebo vám nevadí zainvestovať do nového maznáčika slušné peniaze? Samozrejme aj v prípade týchto zariadení obvykle platí, že za kvalitu sa platí.

Druhy prenosných reproduktorov

Na rozdiel od klasických reprosústav, ktorým sme sa venovali v špeciálnom článku, nepodliehajú prenosné repro zložitému delenie. Prakticky vždy máte k dispozícii jeden reprobox, ktorý je vždy aktívny. Má teda v sebe zabudovaný zosilňovač a s dokúpením ďalšieho príslušenstva si tak nemusíte robiť starosti. Napriek tomu môžeme tieto zariadenia rozčleniť, a to podľa spôsobu využitia a veľkosti.

1) Mini reproduktor na cesty

Pri cestovaní a v prípade, že budete chcieť reproduktor často prenášať, budú dôležité najmä rozmery. Do tejto kategórie radíme malé prenosné zariadenia, ktoré sú kompaktné a zmestia sa do vrecka. Dôležitú úlohu tu zohráva aj ich odolnosť, pretože na cestách sú náchylnejšie. V neposlednom rade je potrebné zamerať sa na kapacitu batérie, aby vás neprekvapilo len pár hodín hrania. Čo sa kvality zvuku týka, nečakajte zázraky. Stále je ale zvuk lepšie než napríklad z mobilného telefónu.

2) Stredne veľké zariadenia

Na pomedzí medzi modelom do vrecka a veľkými bluetooth reproduktormi stojí zariadenie vhodná ako pre prenos, tak pre počúvanie doma. Oproti mini modelom sa tieto kúsky pýši oveľa vyšším výkonom, a teda aj lepším zvukovým výstupom, niekedy dokonca obsahujú dva reproduktory. Takýto kúsok už zrejme nebudete chcieť ťahať v batohu, do auta ho však zmestia ľahko.

3) Reproduktor na doma

Sem zaraďujeme taký prístroj, ktorý síce ešte patrí medzi prenosné reproduktory, ale určite ho nezabalíme so sebou do batohu. Vyznačuje sa už pomerne veľkými rozmermi, vysokou kvalitou zvuku aj veľmi slušným výkonom. Dobré domáce reproduktory s prehľadom strčí do vrecka priemernej reprosústavy k počítaču alebo regálové reproduktory. Ponúkajú tiež väčšie možnosti personálneho nastavenia zvuku (výšky, basy). Kapacita batérie u týchto typov je celkom veľká, avšak ak ich budete počúvať doma, oplatí sa vám je určite pripojiť do elektrickej siete.

4) Party Bluetooth reproduktor

Špecifickým typom prenosných repro je party reproduktor. Vyznačuje sa hlavne vysokou odolnosťou proti pádu, otrasu alebo poliatiu, takže sa ho nemusíte báť vziať ani na divoký večierok. Reproduktory vo vnútri skrine bývajú dostatočne silné a výkonné, aby takáto párty stála za to, či už ju organizujete vonku, alebo v uzavretom priestore. Navyše býva tento prístroj obohatený o vstupy na mikrofón alebo ďalšie nástroje, takže patrí medzi reproduktory vhodné pre karaoke. Stretnúť sa môžete aj s modelom rozšíreným o svetelné efekty, ktoré dodajú vašej párty ten správny náboj. Tento typ reproduktora býva ťažšie, ale pre jeho ľahké prenášanie / prevážanie je často vybavený silným zábradlím alebo transportnými kolieskami.

Parametre, ktoré zohľadniť pred nákupom

Na čo sa zamerať, než pristúpite k nákupu?

Typ prenosu

Medzi najväčšie výhody, pre ktoré tieto prístroje kupujeme, patrí bezdrôtová technológia. Teda spôsob, akým môžeme prepojiť repráčik s ďalším zariadením typu mobilného telefónu, tabletu apod. Pretože nevyužívame klasický prepojovací kábel, nazývame tieto prístroje prenosnými bezdrôtovými reproduktormi. Je dôležité, aby bol vybavený kvalitnou technológiou, ktorá bude bez problémov zariadenie prijímať, bude mať dlhý dosah, skrátka nám bude jej používanie pohodlné. Na výber máme z niekoľkých možností:

Bluetooth technológia

Bez debát najvyužívanejšie možnosť pripojenia. Bluetooth technológií je dnes vybavený každý mobil aj tablet, stačí ho teda zapnúť u repráku a príslušného zariadenia, a ľahko tak oba prístroje škárujeme. Všetko prebieha rýchlo a ľahko. Nevýhodou tohto spôsobu môže byť o niečo nižšia kvalita prenášaného zvuku a tiež obmedzený dosah, ktorý väčšinou činí 10 m. Niekedy môžu prenosu signálu brániť aj fyzické prekážky (stena). Výhodou je však nízka cena týchto prístrojov.

Pripojené zariadenie môžete cez repráčik ovládať. Na výber je väčšinou ovládanie hlasitosti, pozastavenie zvuku či prepínanie medzi jednotlivými skladbami. Lepšie prístroje sú vybavené malým mikrofónom a môžete cez ne prijímať telefónny hovor. Svojím spôsobom tak slúži ako hlasné handsfree zariadenie.

Dobrá rada: Myslite na to, že k repro môže byť cez Bluetooth pripojené iba jedno zariadenie. Keď napríklad budete chcieť prepojiť repro so svojím telefónom, ale to už bude prepojené s telefónom kamaráta, je najprv nutné druhý mobil odpojiť, a až potom sa môžete pripojiť vy.

Zaujímavosť: Ako sa správne píše Bluetooth? Často sa stretávame s tým, že ľuďom robí problémy Bluetooth správne napísať. Potom vznikajú skomoleniny typu blutut, Blut alebo bloothot reproduktor. Jediná prípustná variant je Bluetooth, alebo skrátene bt. Názov vznikol odvodeninou od mena dánskeho kráľa Haralda Modrozuba (bluetooth znamená v angličtine modrozubý), ktorý vládol v 10. storočí. Tento vládca oplýval diplomatickými schopnosťami a prehovoril vtedy bojujúce kmene, aby sa spoločne dohodli a ukončili vzájomné boje. Prenesene sa potom jeho meno použilo pre Bluetooth technológiu, ktorá pomáha ľuďom uľahčiť vzájomnú komunikáciu.

Wi-Fi technológie

Ďalší spôsob, ktorým môžete prepojiť repro k ostatným zariadeniam, predstavuje Wi-Fi sieť. Za modely s Wi-Fi pripojením si priplatíte, ale majú svoje výhody. Medzi tie patrí dobrá kvalita prenášaného zvuku a tiež výrazné vyšší dosah. Wi-Fi sieť dosahuje oveľa ďalej než Bluetooth. Môžete si tak užívať kvalitného zvuku internetových rádií alebo iných webových služieb.

Wi-Fi reproduktory bývajú cenovo trochu drahšie ako modely s Bluetooth technológiou. Svoje využitie nájdu hlavne v domácnostiach alebo vo firmách, takže je vhodné pripojiť ich do elektrickej siete. Nie je problém cez Wi-Fi prepojiť reproduktorov viac a púšťať na nich spoločnú zvukovú stopu. Môžete tak skvele ozvučiť celú miestnosť.

NFC technológie

U niektorých repro sa stretnete s pojmom pripojenia cez NFC. Pre spárovanie oboch zariadení je nutné, aby od seba nebola vzdialená ďaleko, väčšinou sa jedná o pár centimetrov (do 4 cm) NFC znamená Near Field Communication, teda komunikácia v blízkom poli. Toto pripojenie je veľmi rýchle a bežne sa využíva napríklad aj pre platenie kartou, ktorú máte uloženú v telefóne.

Kábel

Aj prenosné zariadenia môžete prepájať s ostatnými prístrojmi pomocou kábla. Buďto sa využíva USB kábel, alebo bývajú k dispozícii možnosti prepojenia skrze 3,5 mm jack. Je to síce menej pohodlná voľba, ale väčšinou sa vám dostane toho najlepšieho zvuku, ktorý je dané zariadenie schopné ponúknuť.

Počet reproduktorov

Hoci tieto zariadenia nazývame prenosnými reproduktory, je toto označenie väčšinou nepresné. Mnohé z nich totiž vo svojej skrini – tak hovoríme samotnej konštrukcii – obsahuje reproduktorov viac. Tie mávajú rôznu kvalitu, preto všeobecne nemožno povedať, že čím viac reproduktorov, tým lepšie prístroj. Obvykle ale zariadenie s viacerými meničmi ponúka lepší zvukový výstup.

Väčšinou sa stretávame s jedným alebo dvoma reproduktormi v jednom zariadení. Väčšie modely sa potom pýši aj samostatným basovým meničom, ktorý dodá výslednému zvuku väčší priestor. Novšie Bluetooth reproduktory sú vybavené stereo funkciou, ktorá umožňuje prehrávanie jedného zvuku naraz z rôznych zariadení. Napodobňujú tak stereo zvuk.

Výkon

Podstatnou veličinou, ktorú rozhodne pred nákupom musíte zohľadňovať, je výkon. Ten nám napovie, ako hlasná a kvalitná zvuková stopa sa bude z repráku linúť. Udáva sa vo wattoch a značí sa písmenom W. Výrobcovia sa snažia výkon ověnčovat rôznymi peknými slovíčkami na účely predaja, vy sa ale musíte zamerať iba na naozaj podstatné dva druhy výkonu, ktoré hovoria o skutočnej kvalite zariadení:

  • RMS výkon (tiež nominálny, sínusový) – hovorí, aký veľký výkon môžeme do reproduktora dlhodobo privádzať, bez toho aby sme ho poškodili. Táto veličina je štandardizovaná, a preto má jej hodnota takú váhu. Žiadny výrobca si tak nemôže parameter upravovať podľa seba.
  • Maximálny výkon – potom tu máme veličinu, ktorá značí veľkosť maximálneho výkonu z hľadiska krátkodobého. Teda, aký najvyšší výkon môžeme krátkodobo pustiť. Väčšinou je to ale naozaj na pár sekúnd, než sa reproduktor nenávratne poškodí. Preto jeho hodnota nie je pre používateľov tak dôležitá.

Najlepšie stĺpové reproduktory dosahujú hodnoty aj nad 200 W. Pri prenosných repro sa stretávame s hodnotami nižšími, a to od 10 do 40 W.

  • Výkon do 10 W – mávajú zariadení maličká, ktorá strčíte do vrecka. Práve pre malé rozmery a nízku váhu u nich nemožno čakať žiadne zvukové zázraky.
  • Výkon 10-40 W – tým sa pýši už rozmernejšie zariadenia. Prinesie vám oveľa lepší zvukový zážitok v širšom frekvenčnom pásme.
  • Výkon nad 40 W – ak hľadáte skutočne výkonné prenosné zariadenie s perfektným zvukom, môžete si priplatiť za prístroj s výkonom nad 40 W. Počítajte samozrejme s väčšími rozmermi a vyššou hmotnosťou.

Citlivosť

Hodnota, ktorá hovorí, akú hlasitosť dokáže reproduktor vyvinúť pri 1 W. Súvisí s výslednou hlasitosťou zvuku, ktorý sa zo zariadenia dostane. Udáva sa v decibeloch a značí sa skratkou „dB“. Platí, že čím vyššia citlivosť, tým hlasnejšie bude váš repráčik hrať. Pri prenosných repro sa citlivosť pohybuje v rozmedzí 80-100 dB.

Impedancia

Tento parameter je dôležité zohľadniť najmä u pasívnych reproduktorov (úplná väčšina bluetooth reproduktorov je aktívnych), ku ktorým je potreba dokúpiť zosilňovač. Napriek tomu ho zmienime. Ide o údaj, ktorý hovorí, aké množstvo elektriny musí reproduktorom prejsť, aby podal plný výkon. Impedancia sa udáva v ohmoch a značí sa gréckym písmom omega (Ω). Ak by ste mali reprobox bez zosilňovača, je dôležité tento údaj poznať hlavne preto, aby ste si bedňu nepoškodili pripojením k príliš silnému zdroju.

Kapacita batérie

Pretože kupujeme prenosný Bluetooth reproduktor, počítame s tým, že ho nebudeme pripájať k elektrickej sieti, ak nejde o typ pre domáce použitie. Určite tiež chceme, aby nám vydržal hrať dlho a my nemuseli ukončiť zábavu predčasne, pretože sa nám vybila batéria. Preto sa oplatí kapacitu batérie určite brať do úvahy.

Výdrž batérie sa u prenosných repro pohybuje od pár hodín až po slušných 20 hodín na jediné nabitie pri kvalitných zariadení s vysokou kapacitou batérie. Samozrejme platí, že čím vyššia kapacita, tým vyššia hmotnosť a väčšie rozmery. Preto si dobre rozmyslite, či skutočne potrebujete zariadenie s veľkokapacitným akumulátorom za vysokú cenu, alebo si vystačíte s priemernými hodnotami 8-10 hodín hrania. Na druhú stranu, ak radi cestujete so stanom alebo mimo civilizáciu, oplatí sa mať vysokú kapacitu, pretože v týchto podmienkach budete zariadení dobíjať len ťažko. Zistite, ako si vybrať vhodný stan.

Pri prenosných repro sa stretneme väčšinou s Li-Ion batériou, ktorej kapacita sa pohybuje medzi 300 až 20 000 mAh. Výdrž je uvádzaná v hodinách hrania, často je ale v realite o 10-20% nižšia. Do úvahy samozrejme musíme brať aj hlasitosť. Čím vyššia, tým viac energie sa z batérie čerpá.

Dobrá rada: Nízku kapacitu batérie môžete dohnať pomocou powerbanky, takže nutne nemusí znamenať takú prekážku.

Napájanie a dobíjanie

Prenosné modely využívajú na nabíjanie microUSB kábel, s pomocou ktorého je pripojíme k počítaču alebo adaptéra do siete, odkiaľ sa dobíjajú niekoľko hodín. S tým súvisí aj výdrž batérie týchto zariadení, ktorá sa pohybuje od zhruba 4 hodín až po dlhých 20 hodín.

Odolnosť

Pri prenosných reproduktorov sa určite oplatí zamerať sa na odolnosť. Pre časté prenášanie a premiestňovanie sú vybavené robustnejším telom, často pogumovaným. Takéto zariadenia budeme nosiť vo vrecku či v batohu, preto by mala byť nárazuvzdorná a tiež odolná voči vonkajším vplyvom. Tieto zariadenia tak skvele poslúži ako vonkajšie reproduktory.

Na trhu nájdeme modely odolné proti prachu a proti vlhkosti. Zvládnu teda umiestnenia na prašné stavbe alebo ľahký dáždik. U väčšiny ale nepočítajte s vodeodolnosťou, ktorá by ich ochránila pri ponorení pod vodnú hladinu. Vo valnej väčšine by prestali fungovať. Takéto husársky kúsky zvládnu len špeciálne repráky.

Odolnosť môžeme porovnávať vďaka štandardizovanej certifikáciu kódov IPXX, ktoré presne udávajú, ako veľké poškodenie repráčik zvládne. Ich hodnota je od IP00 až po IP68. Dve čísla odkazujú k odolnosti proti vniknutiu častíc a odolnosti proti vode.

Odolnosť proti vniknutiu častíc (1. číslica):

  • IP 0X – nechránené.
  • IP 1X – proti vniknutiu predmetov o veľkosťou 50 mm a väčších.
  • IP 2X – proti vniknutiu predmetov o veľkosťou 12,5 mm a väčších.
  • IP 3X – proti vniknutiu predmetov o veľkosťou 2,5 mm a väčších.
  • IP 4X – proti vniknutiu predmetov o veľkosťou 1 mm a väčších.
  • IP 5X – chránené pred prachom.
  • IP 6X – zariadenie je prachotesné.

Odolnosť proti vniknutiu vody (2. číslica):

  • IP X0 – nechránené.
  • IP X1 – voda zvisle kvapkajúcej.
  • IP X2 – voda kvapkajúcej v sklone 15 °.
  • IP X3 – kropenie, dážď.
  • IP X4 – striekajúca voda.
  • IP X5 – striekajúca voda. (väčšie množstvo)
  • IP X6 – intenzívne striekajúca voda.
  • IP X7 – dočasné ponorenie.
  • IP X8 – trvalé ponorenie.

Konektivita

Valná väčšina dnešných zariadení ponúka širokú konektivitu. Stretnúť sa môžete najčastejšie s týmito typmi:

  • USB port – vďaka nemu môžete prehrávať zvukovú stopu z flash disku alebo iných zariadení. Slúži tiež na prepojenie s počítačom, cez ktorý tak môžete repro dobíjať. Súčasne ho možno využiť aj opačne, kedy k repráku pripojíte telefón so slabou batériou, ktorý si dobíjate, a tak využívate USB reproduktor aj ako powerbanku.
  • Slot na pamäťové karty – Ak máte hudbu uloženú na SD alebo micro SD karte, môžete ju prehrávať aj z tohto média.
  • AUX vstup – slúži na pripojenie reproduktora s ďalšími zariadeniami pomocou cinch káblov alebo 3,5 mm jacku. Hodí sa pre pripojenie slúchadiel alebo zdroja s linkovým vstupom.

Funkcie a príslušenstvo

Mimo prehrávania hudby alebo hovoreného slova ponúka reproduktory ďalšie možnosti, ktoré vám môžu prísť vhod. Prečítajte si zoznam funkcií, o niektorých ste možno ešte nepočuli.

  • Mikrofón – Lepšie prenosné reproduktory majú integrovaný mikrofón, takže je v prípade prepojenia s telefónom môžete používať ako hlasné handsfree zariadenie, čo sa hodí pre bežné hovory, rovnako ako rôzne konferencie. Túto funkciu nájdete pod označením handsfree. V súvislosti s mikrofónom sa oplatí poobzerať sa po modeli, ktorý má zabudovanú redukciu šumu, aby bol zvuk pri hovore čistý.
  • Podsvietenie – Funkcia, ktorú oceníte najmä pri organizovaní párty, ale aj pre relaxáciu pri obľúbenej muziky. Podsvietená konštrukcia dokáže často meniť farby a výborne umocniť atmosféru. Myslite ale na to, že táto farebná zábava čerpá dosť energie z batérie.
  • Displej – Najmä Wi-Fi reproduktory bývajú vybavené displejom, ktorý zobrazuje rôzne údaje, napríklad čo sa práve prehráva. Stretnúť sa môžete s reproduktormi s podsvieteným displejom aj typom bez podsvietenia.
  • Rádio – Ak práve nemáte k dispozícii mobilný telefón na pripojenie, alebo vás už pesničky omrzeli a neviete, čo pustiť, môžete využiť funkcie rádia.
  • Indikátor batérie – Výborná vec, ktorá zabráni zbytočnému rozčuľovanie či sklamanie v prípade neplánovane vybité batérie. Upozorní vás buď na displeji, alebo blikajúca LED diódou.
  • Ovládací panel – Pretože sa v prípade prenosných repro vždy jedná o reproduktor aktívny, nájdete na ňom samozrejme aj ovládacie tlačidlá. Väčšinou pre funkciu stop / play, nastavenie hlasitosti a u lepších zariadení tiež nastavenie výšok či basov.
  • Puzdro – Praktické príslušenstvo, ktoré sa hodia najmä pre zariadenia na cesty.

Veľkosť a hmotnosť

Najväčšou výhodou týchto reprákov je ich veľkosť. Sú malé, prenosné a skladné. Niektoré bluetooth reproduktory sú tak mini, že je strčíte do vrecka a vytiahnete napríklad na pikniku s priateľmi. Iné sú väčšie, ale o to lepší zvuk a možnosti jeho nastavenia zvyčajne mávajú. Praktickou súčasťou niektorých modelov je aj klip, s ktorým môžete repráčik pripnúť na batoh alebo napríklad pútko nohavíc. Môžete tak hudbu počúvať aj za cesty, bez toho aby ste mali plné ruky alebo dusili zvuk vo vrecku.

Hmotnosť najmenších reproduktorov sa pohybuje už okolo 150 g, takže je v batohu naozaj neucítite. Na druhej strane potom stojí veľké párty reproduktory, ktoré mávajú aj niekoľko kilogramov. U bežných reproduktorov hrá váha úlohu v tom, ako čistý zvuk bez vlastných rezonancií budú vydávať. Pri prenosných modelov ale nemá príliš zmysel sa touto problematikou zaoberať.

Konštrukcia a dizajn

Prenosné reproduktory sa pýši veľkou kopou designov a typov konštrukcií. Pri menších reproduktorov sa stretneme väčšinou s tvarom štvorca alebo obdĺžnika so zaoblenými stenami. Obľúbené sú aj valcovité typy alebo sploštené zaguľatené tvary, ktorým disponuje napríklad model JBL Clip. Tieto menšie modely mávajú tiež rôzne karabíny alebo pútka na pohodlné zavesenie k batohu alebo pútku na nohaviciach. K dostaniu sú zvyčajne v mnohých farebných odtieňoch, výnimkou tak nie je ani ružový či zlatý prenosný reproduktor.

Stredne veľké repro mávajú tvar hranola alebo valca, často sa zužujúcimi sa koncami. Bývajú vybavené držadlami alebo úchytky, ktoré uľahčujú manipuláciu s už trochu ťažšími zariadeniami. Veľké reproduktory potom môžu na výšku merať aj 70 cm. Ich ozvučnice máva tvar veľkého kvádra, často so zaoblenými hranami, vybavenými ochranou proti nárazu. Pre ich premiestňovanie možno využiť kolieska a mohutnejšie madlá.

Naraziť môžete ale na kúsky všemožných tvarov, na ktorých sa dizajnéri vybláznili. Získať môžete originálny doplnok, ktorý bude perfektne ladiť do vašej domácnosti, alebo každého zaujme. Napríklad veľmi obľúbené sú retro prenosné reproduktory, ktoré si zachovávajú podobu repro z 60. a 70. rokov. Najväčší výber takých modelov ponúka firma Marshall.

Čo sa materiálu týka, pre výrobu prenosných zariadení sa využívajú rôzne druhy kovov a plastov. Menej často sa stretneme s drevom, ktoré je typické pre kvalitné reprosústavy klasického typu.

Cena prenosných Bluetooth reproduktorov

Táto šikovná zvukové zariadenia sa dajú zaobstarať už za pár euro, ale ich nízka cena a malá veľkosť je vykúpená horším zvukom. Lepšiu zvukovú kvalitu možno u tohto typu reprákov nájsť u profesionálnych značiek. Tieto zariadenia ale disponujú väčšími rozmermi a hlavne vyššou cenou. Poďme si vykonať porovnanie cien bluetooth reproduktorov.

Lacné reproduktory

Lacné prenosné reproduktory zakúpite už v cene okolo 20 €. Ich zvuková kvalita je ale nízka, rovnako tak nevynikajú vysokou kapacitou batérie, ani veľmi dobrou odolnosťou. Získate ale zariadenie, ktoré má malé rozmery a pre pokojnejšiu večierok s priateľmi alebo počúvanie hudby na záhrade bude taký kúsok dostatočný.

Kvalitné repro

V cene okolo 100 € už máte lepšie vyhliadky. Zariadenie je väčšinou rozmernejšie, ale zvláda hrať aj viac ako 10 hodín v kuse. Pýši sa slušnou vodeodolnosťou a veľmi dobrým zvukovým výstupom s dostatočnými basy.

Top prenosné Bluetooth reproduktory

V cene okolo 200 € už získate zvukovo špičkové prístroje, ktoré majú výkon aj 60 W. Ponúkajú tiež možnosť ekvalizácie a úpravy basov či výšok pomocou pridaných ovládacích prvkov. Reproduktory typu party sa tu môžu pochváliť širokou ponukou svetelných efektov.

Budeme radi počuť vaše myšlienky

      Dajte nám odpoveď

      Čo vybrať
      Logo