Recenzia AEG AbsoluteCare T8DC49BCS

Ak hľadáte kvalitný elektrospotrebič, môže vás upútať AEG AbsolutCare T8DC49BCS, ktorá vás ohromí nastaviteľnými parnými programy, funkciou refresh a šetrnú starostlivosťou o vlnu alebo športové oblečenie z funkčných materiálov. Za zmienku rozhodne stojí veľká kapacita 9 kg a v porovnaní s ďalšími modelmi aj pomerne „krátky“ referenčný program, ktorý trvá 200 minút. Na druhej strane má však aj svoje slabiny, kam patria najmä veľmi vysoká cena a ďalej nie celkom špičková spotreba energie či účinnosť sušenia. Objavte všetky prednosti i nedostatky tejto sušičky.

Parametre

Energetická triedaA++
Trieda účinnosti kondenzácieB
Trvanie štandardného programu200 minuty
Maximálna náplň9 kg
Ročná spotreba energie259 kWh
Hĺbka66 cm
Šírka59,6 cm
Výška85 cm
Hmotnosť49 kg
Hlučnosť65 dB
Počet programov10
Odložený štartáno
LCD Displejáno
Detská poistkaáno
Refresháno
Zvukový signáláno
Osvetlenie bubnaáno
Typ chladivaR134A

Programy

Vášmu oblečenie sa vďaka bohatej programovej ponuke dostane tej najlepšej starostlivosti. Zvoliť si môžete z dvoch športových programov, pričom jeden je určený špeciálne pre funkčné oblečenie. Šetrné starostlivosti sa dostane tiež vašej jemnej alebo vlnenej bielizni. Možnosť nastavenia parnej funkcie zaručí, že aj väčšie množstvo bielizne bude vysušené bez nutnosti následného žehlenie.

Názov programuMaximálna náplň v kg
Bavlna Eco9
Bavlna9
Syntetika3,5
Osvieženie1,5
Mix3
Posteľná bielizeň3
Vlna1
Hodváb1
Outdoor2
Šport2

Funkcie

Okrem bohatej programovej ponuky ponúka sušička aj mnoho doplnkových funkcií.

 • Stupeň sušenia – umožňuje nastavenie stupňa sušenia: sušenie na žehlenie, na uloženie, na uloženie + a extra sušenie.
 • Tichý mód – prevádzka spotrebiča je tichší, ale sušenie trvá dlhšiu dobu.
 • ECO – funkcia je v rámci predvoleného nastavenia zapnutá pri všetkých programoch, aby šetrila energiou.
 • Proti pokrčeniu – od 30 po 120 minút môže byť aktívna táto funkcia. Aktivujte ju v prípade, keď nestihnete bielizeň zo sušičky vybrať ihneď po dokončení programu.
 • Čas sušenia – u bavlny, syntetiky a zmesových tkanín si môžete po 10-minútových krokoch nastaviť dĺžku sušenia.
 • Čas sušenia pri programe vlna – pri sušení vlny si môžete nastaviť stupeň suchosti na suchšie alebo menej suchý.
 • Odložený štart – umožňuje sušičku spustiť v odloženom čase od 30 minút po najdlhšie 20 hodín.
 • Zvuková signalizácia – umožňuje zapnúť či vypnúť zvukový signál.
 • Úroveň páry – umožňuje nastaviť množstvo pary pri prevetrávanie oblečenie parou.

Ako suší

Nemecká značka AEG sa na poli spotrebičov do domácností pohybuje dlhšie ako 130 rokov. Za tú dobu prišla s radom inovácií a to sa nemení ani v dnešnej dobe. Značka AEG je skrátka zárukou kvalitného výrobku, za ktorý si však riadne priplatíte. A aj s ohľadom na vysokú cenu je pomerne prekvapivé, že v účinnosti sušenia nedosiahla na najvyššiu triedu A.

Model Absolut Care T8DC49BCS sa chváli maximálnou starostlivosťou o všetky druhy tkanín. Bezpečne a ohľaduplne stará sa o klasické športové oblečenie z umelých materiálov, ale aj o špeciálne funkčné oblečenie, na ktorý má prispôsobený program. Samozrejmosťou je kvalitná starostlivosť o vlnené oblečenie, keďže program pre sušenie vlny schválila aj spoločnosť Wollmark.

Prednosťou sušičky je možnosť sušenia parou v niekoľkých intenzitách. Bielizeň môžete nechať buď len prevetrať (zbavíte sa pachov, prípadne pokrčeniu), alebo sušiť pomocou pary, ktorej množstvo si môžete navoliť v 3 stupňoch. Záleží iba od materiálu a množstvo oblečenia. Obvykle sú pred parným cyklom odevy automaticky vysušené a následne ošetrené parným programom. Po dokončení sušenie parou je oblečenie vlhké, preto je dôležité ho buď zavesiť na ramienko, alebo zložiť. Predídete tak pokrčeniu.

Model od AEG disponuje veľkým displejom. Program volíte pomocou otočného voliča, funkcie a nastavenia upravujete podľa tlačidiel. Na displeji vidíte dĺžku programu, ale tiež aktivované funkcie, prípadne upozornenie na údržbu. Po skončení programu sa ozve zvukový signál, ktorý je však pomerne tichý. Ak teda máte sušičku vo vzdialenejšej miestnosti, je možné, že upozornenie na ukončenie sušenia nepočujete.

Sušička umožňuje nastaviť funkciu proti pokrčeniu, ktoré môže po dokončení sušení bubnom otáčať až 120 minút, takže predídete pokrčenie bielizne. U sušenie bavlny, syntetiky a zmesových materiálov je možné si dĺžku sušenia upraviť v 10-minútových krokoch. U bavlny je možné si vybrať zo stupňov sušenia: suchšie alebo menej suchý. Samozrejmosťou je odložený štart, ktorý môžete nastaviť od 30 minút až po 20 hodín. Tichý mód využijete v prípade, kedy budete sušiť v noci. Skutočne je potom o niečo tichší. Avšak spanie vo vedľajšej miestnosti pre osoby citlivé na hluk ani tak nebude príjemné. Z pohľadu výbavy, či možnosti úpravy programov je rozhodne nadštandardné a patrí k tomu najlepšiemu čo je na trhu ku kúpe.

Z hľadiska hlasitosti sa jednej o stredne hlučný model, ktorý pri práci vydáva hluk o sile 65 dB. Najtichší modely sa pýši nízkou hlučnosťou v rozmedzí 60 – 62 dB. Spotreba 259 kWh / rok zodpovedá energetickej triede A ++. A to je pri prístroji v tejto cenovej hladine skôr sklamanie, väčšina konkurencie má u konkurenčných modelov A +++. Pochváliť musíme pomerne „krátky“ referenčný program na sušenie, ktorý trvá len 200 minút, čo je vzhľadom na kapacitu bubna nadpriemerná hodnota. Do istej miery súvisí s vyššou spotrebou, obvykle totiž spotrebiče buď sušia rýchlejšie s vyššou spotrebou, alebo naopak dlhšie a s nižšou spotrebou.

Na nutnú údržbu vás sušička upozorní pomocou indikátorov na displeji. Pravidelne musíte čistiť kondenzátor, ale aj filter. Ide o štandardnú údržbu, ktorá je typická pre väčšinu týchto spotrebičov, ale je možné na trhu nájsť modely, pri ktorých odpadá starostlivosť o kondenzátor, keďže sa automaticky preplachuje vodou. Tie však majú v prípade problémov aj drahšie servis.

Zistiť cenu

Hľadáte lacnejší model? Prejdite si náš veľký test sušičiek.

7.5 Total Score
AEG AbsoluteCare T8DC49BCS

Sušička AEG AbsolutCare T8DC49BCS je už vďaka značke zárukou kvalitného výrobku. Jej prednosťou je parné sušenie, ktoré si môžete nastaviť v 3 intenzitách. Rozhodne tiež nesmieme zabudnúť spomenúť starostlivosť o klasické športové oblečenie aj o športové oblečenie zo špeciálnych funkčných materiálov. Šetrne sa postará aj o hodváb alebo vlnu. Bohužiaľ všetko toto zráža nadol veľmi vysoká cena a k tomu drobné nedostatky typu mierne vyššej spotreby v závislosti na energetickej triede A ++ a nie úplne dokonalá účinnosť sušenia.

Sušenie
8
Spotreba
6.5
Rýchlosť
8
Hlučnosť
5
Výbava
10
KLADY
 • program na športové oblečenie z funkčných materiálov
 • ľahká údržba
 • parné programy
 • sušenie pri nízkych teplotách
ZÁPORY
 • vyššia spotreba
 • veľa vysoká obstarávacia cena
 • tichý zvukový signál
 • nemá triedu účinnosti sušenia A
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo