Recenzia AEG L6SE26CC

Obľúbená voľne stojaca práčka AEG L6SE26CC bude výbornou voľbou do menších domácností, napríklad v panelákových kúpeľniach. Patrí medzi jednu z mála práčok, ktorých hĺbka sa pohybuje pod 40 cm. Cez jej úzke rozmery však pojme až 6 kg bielizne. Disponuje funkciou Fuzzy logic a DualSense, takže vloženú náplň zváži a sama určí množstvo vody a jej teplotu. V 10 programoch nájdete všetko, čo potrebujete pre bežné fungovanie v živote. Ako bonus má naozaj veľmi tichý chod. Má vôbec nejaké mínusy?

Parametre

Energetická triedaD
Spôsob plneniapredné
Kapacita6 kg
Otáčky1200
Hlučnosť prania49 dB
Hlučnosť žmýkanie73 dB
Spotreba energie za 100 cyklov65 kWh
Spotreba vody za 100 cyklov4300 l
Účinnosť praniaA
Ůčinnosť odstreďovaniaB
Aquastopnie
Výška84,5 cm
Šírka59,5 cm
Hĺbka38 cm
Počet programov10
Dĺžka základného programu190 min.

Predstavenie

Ak by sme mali vybrať práčku, ktorá perfektne pokryje potreby bežného človeka, nebude stáť dve výplaty, a navyše poteší aj tichým chodom, bude model AEG L6SE26CC rozhodne medzi horúcimi favoritmi. Jedná sa o voľne stojacu práčku varianty slim, ktorú bez problémov zmestia aj do skutočne malých priestorov. S rozmermi 84,5 x 59,5 cm a hĺbkou iba 38 cm sa jedná o jednu z mála práčok takto úzkeho rozmeru. V pohode ju pretiahnete aj 60 cm úzkymi dverami. K dobrému umiestnenie slúži aj polohovateľné nožičky, ktoré vám pomôžu spotrebič dobre ukotviť. Práčka disponuje predným plnením, takže ak uvažujete o zaobstaraní sušičky, môžete ju bez problémov zaobstarať a umiestniť na hornú dosku.

Kapacitou 6 kg sa tento model hodí skôr do menších rodín. Keď si ale uvedomíte, ako úzka je, nadobúda táto hodnota iných rozmerov. Jednu výčitku predsa len k danej konštrukcii máme, a to je nevybavenia Aquastopom. Tento kúsok nemá túto ochranu proti pretečeniu, preto ho zrejme nebudete púšťať v noci alebo vo vašej neprítomnosti.

Práčka poskytuje výber z 10 rôznych programov. To nie je práve veľa, ale pre bežný život je taký výber dostačujúce. Mimo to máte k dispozícii množstvo funkcií ako Fuzzy logic, DualSense a ďalšie špeciality. O kvalitné výsledky sa stará invertorový motor, na ktorý teda nečakajte žiadnu predĺženú záruku. Aj vďaka nemu je však práčka veľmi tichá a dá sa predpokladať, že bude mať slušnú životnosť. Cenovo sa tento model pohybuje okolo 450 €.

Programy

Názov programuKapacita v kgTeplotný rozsah (°C)Maximálny počet otáčok ot / min
Bavlna640-951 200
Syntetika340-601 200
Jemné prádlo130-401 200
Vlna / Hodváb1401 200
Antialergický6601 200
20 min.330-401 200
Jednoduché žehlenie240-60800
Páperová bunda240-60800
Outdoor230-401 200
Denim230-40800

V porovnaní s inými modelmi ponúka tento kúsok len 10 pracích programov, čo by sa mohlo spočiatku zdať nedostatočné. Keď sa však pozriete na ich určenie, bude vám jasné, že nič viac pre svoje pranie nepotrebujete. Práčka vyperie bavlnu, syntetiku, jemnú bielizeň aj vlnu. Nezaskočí ju ani outdoorové oblečenie, perové bundy, rifle alebo oblečenie pre deti a alergikov, ktoré potrebuje špeciálnu starostlivosť. Aby ste si uľahčili žehlenie, môžete využiť program Ľahké žehlenie. V prípade, že sa ponáhľate a potrebujete rýchlo vyprať, využijete program 20 min.

Programy nastavujete otočným voličom a vyberáte jednoducho z slovensky vypísané ponuky. Mimo to potom práčka samozrejme disponuje digitálnym displejom, na ktorom sa vám zobrazia všetky dôležité údaje ako je zostávajúci čas, detský zámok, aktivácia pridaných funkcií a ďalšie. Pre pridanie špeciálnych funkcií využijete tlačidla pod displejom. Patrí medzi ne napríklad voľba módu ECO, Úspora času, Jemné + a ďalšie.

Doplnkové funkcie

Aké špeciálne funkcie vám práčka ponúkne?

 • Odložený štart – u tohto spotrebiča môžete nastaviť odložený štart v čase od 30 minút do 20 hodín.
 • Detský zámok – zabezpečí, aby sa deti nedostali k praciemu prášku alebo nenastavily vami preferované nastavenie programov.
 • ECO – na rozdiel od väčšiny spotrebičov, ktoré majú ECO priamo v samostatnom programe si tu túto funkciu môžete pridať takmer k akémukoľvek programu.
 • TimeSave – veľmi praktická funkcia, ktorá umožňuje skrátiť dĺžku programov. Jedným stlačením príslušného tlačidla aktivujete skrátenie, dvojitým stlačením nastavíte extra krátky program. Zároveň šetríte aj energiu.
 • SoftPlus – funkcia, ktorá zaistí rovnomerné dávkovanie aviváže a zmäkčí vaše bielizeň. Rozprestrie oblečenie proti bubnu práčky, aby sa aviváž dostala ku každému vláknu
 • Škvrny / Predpieranie – funkcia Škvrny pridá k programu efektívnejšie odstraňovanie škvŕn z bielizne, funkcia Predpierka pridá k programu fáze predpieranie.
 • Plákanie – tlačidlom pre plákanie môžete zvoliť Extra plákanie, ktoré sa hodia najmä pre alergikov. Nastaviť môžete aj Iba plákanie, ktoré preskočí proces prania.
 • Odstreďovanie – tlačidlom pre odstreďovanie nastavujete rôzny počet otáčok.
 • Extra tichý – súvisí s odstreďovaním. Ešte zníži hlučnosť prístroja.

Ako perie

Pracie výsledky má tento model veľmi dobré. Ide o spotrebič strednej cenovej kategórie s účinnosťou prania stupňa A a účinnosti odstreďovania B. Môžete ho preto smelo kombinovať so sušičkou, v ktorej sa bielizeň nebude sušiť dlho. Otáčky sú skôr priemerné, a síce 1 200 ot / min, čo ale bohato stačí k vyžmýkaniu bežného bielizne.

Určite vás poteší tichá prevádzka modelu. Pri praní dosahuje senzačné hodnoty hluku len 49 dB. Skvele si vedie aj u žmýkanie s hlučnosťou 73 dB. Práčku tak môžete inštalovať aj do kuchyne alebo priestoru, kde sa často vyskytujete.

Na výber máte z 10 praktických programov, s ktorými môžete prať úplne čokoľvek. Či už sa jedná o perové bundy, outdoorové oblečenie alebo jemné hodvábne bielizeň. K dispozícii je aj veľmi krátky program pre prípady, kedy potrebujete mať oblečenie vyprané rýchlo a nemáte čas sa doma zdržovať. Práčka disponuje systémom Fuzzy logic a technológií ProSense, ktoré dokážu zvážiť vložené odevy a vybrať ideálnu teplotu a množstvo vody.

Uvítate i množstvo skvelých funkcií ako je ECO, skrátenie programu, extra tichý chod alebo špeciálne funkcie SoftPlus, ktorá krásne rozprestrie bielizeň tak, aby sa aviváž rozliala rovnomerne po celom povrchu oblečenia.

Sklamaní môžu byť používatelia, ktorí očakávajú vysokú kapacitu bubna. Tá je síce uvedená ako 6 kg, však takto plná náplň sa odporúča len pre nejaké zo základných programov. U špecifickejších programov je náplň viac obmedzená, preto nebuďte prekvapení, že inak do práčky môžete vložiť výrazne nižšiu hmotnosť oblečenia.

Zistiť cenu

Hľadáte práčku s väčšou kapacitou. Pozrite sa na hodnotenie iných práčok.

7.4 Total Score
AEG L6SE26CC

Práčka AEG L6SE26CC právom patrí medzi najobľúbenejšie modely na trhu. Je veľmi tichá, disponuje šikovným systémom Fuzzy logic, vďaka svojmu slim prevedení sa vojde aj do maličkej kúpeľne v paneláku. K pranie ponúka hromadu programov, vrátane outdoorového či perového oblečenie. Cenovo vychádza celkom príjemne, a to vrátane spotreby. Jej obstaraniem určite neurobíte chybu.

Pranie
9
Žmýkanie
7
Programy
7
Hlučnosť
8.5
Výbava
7
Spotreba
6
KLADY
 • nízka cena
 • veľmi tichá
 • fuzzy logic
 • množstvo funkcií a programov
ZÁPORY
 • nemá Aquastop
 • menšie kapacita
 • nemá parné pranie
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo