Recenzia AEG ÖKOMix LTX8E373C

Objavte práčku, ktorá je priestorovo nenáročná, má veľkú kapacitu bubna a bohatú paletu programov vrátane parného prania. Nevadí vám vyššia nákupná cena? Potom si prečítajte, prečo musíte mať AEG ÖKOMix LTX8E373C doma.

Parametre

Energetická triedaA+++
Spôsob plneniahorné
Kapacita7 kg
Otáčky1300
Hlučnosť prania49 dB
Hlučnosť žmýkanie79 dB
Spotreba energie za rok120 kWh
Spotreba vody za rok9990 l
Účinnosť praniaA
Ůčinnosť odstreďovaniaB
Aquastopáno
Výška88 cm
Šírka40 cm
Hĺbka60 cm
Počet programov10
Dĺžka základného programu275 min.
späť na začiatok ↑

Predstavenie

Úzku práčku AEG ÖKOMix LTX8E373C si zamilujú aj nároční užívatelia, ktoré vo svojej kúpeľni nemajú veľa miesta, ale prahnú po práčke s vybavením vlastným práčkam klasických rozmerov. Najväčším lákadlom je parné pranie, ktoré má svoj vlastný program slúžiaci na osvieženie bielizne, alebo môžete ku koncu programu pridať predĺženie vo forme parného ošetrenie proti pokrčeniu. Okrem klasických programov práčka ponúka i programy pre outdoorové oblečenie alebo pre oblečenie alergikov.

Samozrejmosťou je múdra technológia ProSense, ktorá zváži každú náplň bielizne a podľa toho zvolí minimálny čas, ktorý je potrebný pre dokonalé vypranie. Ďalšou zaujímavou technológiou je OKOMix, ktorá chráni vlákna tkanín tým, že prací prostriedok aj aviváž vo vode dokonale rozpustí ešte pred tým, než sa prostriedky dostanú do bubna. Vďaka tomu sú lepšie využité a bielizeň lepšie chránené. Zvoliť si môžete aj krátke programy s dĺžkou 59 alebo 20 minút.

späť na začiatok ↑

Programy

Názov programuKapacita kgNastavenie teploty ° CMaximálny počet otáčok ot./min
Bavlna70-95400 – 1 300
Syntetické30-60400 – 1 200
Jemné20-40400 – 1 200
Vlna / hodváb1,50-40400 – 1 200
Para1
OKOPower330-60400 – 1 300
Antialergický760400 – 1 300
20 min – 3 kg330-40400 – 1 200
Outdoor20-40400 – 1 200
Lôžkoviny20-60400 – 800
späť na začiatok ↑

Doplnkové funkcie

S praním bielizne vám pomôže niekoľko nevyhnutných funkcií.

 • ECO – hodí sa pre pranie mierne špinavej bielizne na 30 ° C alebo pri vyšších teplotách. Dochádza k znižovaniu teploty prania a predĺženie dĺžky pranie, aby sa dosiahla čo najoptimálnejších výsledkov prania a úspory energie.
 • Úspora času – vďaka funkcii skrátite dĺžku programu, pri praní skutočne malého množstva bielizne vykonajte dvojstlačenie pre extra krátky program.
 • Teplota – nastavíte teplotu prania vrátane pranie v studenej vode.
 • Odstreďovanie – nastavenie počtu otáčok, bez odstredenia alebo pre zapnutie funkcie Extra tichý.
 • Škvrny / predpierka – pre pranie veľmi znečistenej bielizne. Môžete sa rozhodnúť, či zvolíte škvrny alebo predpierku.
 • Plákanie – môžete plákania pridať alebo zvoliť iba plákania bez pracieho cyklu.
 • Para plus – na konci prania je k programu pridaná krátka parnej fázy, ktorá znižuje pokrčeniu bielizne.
 • Odložený štart – štart prania môžete odložiť po 30 minútach až do 90 minút a potom po dvoch hodinách až o 20 hodín.
 • Detská poistka – zamkne ovládací panel okrem tlačidla on / off.
 • Soft Plus – funkcia, vďaka ktorej dochádza k optimalizácii dávkovanie aviváže, aby bolo bielizeň ešte mäkšie.
späť na začiatok ↑

Ako perie

Práčka na svoje rozmery ponúka skutočne bohatú programovú výbavu, a hlavne parné pranie, ktoré je tak dostupné o pre všetkých, ktorí si nemôžu zaobstarať práčku štandardných rozmerov.

Programová ponuka ponúka okrem bavlny, syntetiky a jemnej bielizne aj programy pre pranie outdoorového oblečenia, ktoré je súčasťou šatníka každého moderného človeka a program pre pranie bielizne alergikov. Na koniec programov môžete pridať aj špeciálne parné dokončenie, vďaka ktorému bielizeň z práčky vytiahnete oveľa menej pokrčenú (podobne ako program osvieženie u sušičiek), takže sa následne lepšie žehlí.

Zvoliť si však môžete aj len klasický parný program, ktorý slúži pre osvieženie nešpinavého bielizeň alebo pre narovnanie bielizne, ktoré dlhú ležalo v skrini. Tento program nevykonáva žiadne hygienické cykly a nepoužíva sa pre neho prací prostriedok. Okrem parného prania sú na výber dva krátke programy. Jeden pre denné pranie, ktorý vaše bielizeň vyperie za 59 minút a jeden pre naozaj malé množstvo ľahko znečisteného prádla trvajúce len 20 minút.

Práčka má na svoje úzke prevedenie pomerne veľkú kapacitu bubna 7 kg. Otváranie veka je opatrené soft open systémom. Z hľadiska spotreby sa práčka radí do kategórie najúspornejších modelov. Trochu nemilo nás prekvapilo, že práčka pri odstreďovaní dosahuje iba úrovne B, ale tento nedostatok vyrovnáva dostatočný počet otáčok za minútu s hodnotou 1 300. Pri praní spotrebič vydáva hluk o sile 49 dB, čo je priemerná hodnota, avšak odstreďovania už sa pohybuje na hrane medzi stredne hlučnými a hlučnými spotrebičmi. Pri žmýkaní má zvuk silu 79 dB.

Úsporného prania môžete dosiahnuť s funkciou ECO, ale svoju zásluhu na ňom má aj technológia ProSense, ktorá zváži dávku každého bielizne a vyberie minimálny čas, za ktorého dosiahne najlepších výsledkov prania. Technológia ÖKOMix premieša prací prostriedok a aviváž vo vode ešte pred tým, než ich pustia do bubna. Vďaka tomu sú prostriedky maximálne využité a vaše bielizeň skutočne dobre chránené.

Ovládanie je intuitívne. Všetko sa zobrazuje na prehľadnom a veľkom displeji. Štart prania je možné odložiť až o 20 hodín a to aj v intervaloch po 30 minútach, čo je užívateľsky veľmi príjemné.

Ak nemusíte šetriť miestom v kúpeľni, môžete siahnuť po klasickej práčke. Veľkého poradca nájdete tu.

Zistiť cenu
8.1 Total Score
AEG ÖKOMix LTX8E373C

AEG ÖKOMix LTX8E373C je rozhodne dobrou voľbou pre všetkých náročných užívateľov, ktorí chcú priestorovo úsporné prevedenie a maximálny komfort pri praní. Slim práčka vás prekvapí plejádou programov zahŕňajúcich aj parné pranie. Nepoteší však cenou a hlučnosťou, ktoré dosahuje pri odstreďovaní.

Pranie
9
Žmýkanie
7
Programy
8
Hlučnosť
7
Výbava
9
Spotreba
8
KLADY
 • programová výbava
 • parné pranie
 • maximálne využitie pracích prostriedkov
 • veľký displej
 • krátke programy
 • kapacita bubna
ZÁPORY
 • vysoká obstarávacia cena
 • hlučnosť pri odstreďovaní
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre