Recenzia AEG ProSense LTX6G371C

Ideálne riešenie pre veľké rodiny s malou kúpeľňou ponúka AEG ProSenseLTX6G371C. Aj pri svojej šírke 40 cm sa chváli veľkou kapacitou bubna 7 kg. Z hľadiska ponuky programov tu nájdete všetky potrebné programy, ale vzhľadom k cenovej kategórii by ponuka mohla byť pestrejšia. Ako si spotrebič stál v našom teste, sa dočítate v tejto recenzii.

Parametre

Energetická triedaA+++
Spôsob plneniahorné
Kapacita7 kg
Otáčky1300 ot/min
Hlučnosť prania56 dB
Hlučnosť žmýkanie78 dB
Spotreba energie za rok175 kWh
Spotreba vody za rok9900 l
Účinnosť praniaA
Ůčinnosť odstreďovaniaB
Aquastopáno
Výška89 cm
Šírka40 cm
Hĺbka60 cm
Pranie90
Žmýkanie70
Programy60
Hlučnosť60
Výbava80
Spotreba60
Počet programov10
Dĺžka základného programu255 min.

Práčka v prevedení slim je vhodná do malých kúpeľní, kde nie je miesta nazvyš. Vďaka jej šírke 40 cm a hornému plnenie sa zmestí aj do úzkych priestorov. Bubon disponuje technológiou Soft Open, čo znamená, že ide ľahko a pomaly otvoriť len jednou rukou. Je vyvážený tak, aby sa vždy po dokončení prania zastavil s otváracím mechanizmom hore.

Na ovládacom paneli nájdete otočný volič so zoznamom programov. Pri vybranom programe sa rozsvieti dióda. LCD displej zobrazuje všetky informácie týkajúce sa programov, priebehov prania a ďalších funkcií, ktoré si vyberte. Zobrazujú sa na ňom tiež chybové hlásenia.

Senzory FuzzyLogic reagujú na množstvo náplne, takže si práčka sama dokáže zvoliť potrebné množstvo vody, otáčky a podobne. Okrem toho si program môžete upraviť aj sami. Je totiž možné si navoliť optimálnu teplotu, počet otáčok alebo dobu pracieho programu skrátiť.

späť hore ↑

Programy

Názov programuKapacitaNastavenie teplotyMaximálny počet otáčok / minútu
Bavlna70-951 300
Syntetické30-601 200
Jemné2,50-401 200
Vlna / Hodváb10-401 200
Antialergický7601 300
20 min 3 kg330-401 200
Outdoor2,50-401 200
Lôžkoviny20-60800
Jednoduché žehlenie10-60800
Vypúšťanie / Odstreďovanie71 300
späť hore ↑

Doplnkové funkcie

Práčka AEG ProSense LTX6G371C ponúka celý rad funkcií, vďaka ktorým si môžete pranie upraviť podľa vašich požiadaviek.

 • Teplota – po zvolení programu vám práčka sama ukáže, akú teplotu vybrala, vy si ju však môžete upraviť podľa vlastných potrieb.
 • Odstreďovanie – rovnako ako teplotu si aj odstreďovania práčka nastaví podľa zvoleného programu, otáčky si však môžete upraviť a to v takom rozsahu, ktorý je pre daný program možný.
 • Extra tichý – funkcia Extra tichý sa hodí predovšetkým, ak periete v noci. Je ideálna v prípade, že bývate v byte a pod vami sú susedia. Pri Extra tichom je odstreďovania potlačené a program skončí s vodou v bubne. Vďaka tomu nedochádza k tak razantnému pokrčeniu bielizne.
 • Škvrny / Predpieranie – môžete si zvoliť, či k praciemu programu pridáte Škvrny alebo Predpranie. Škvrny zvoľte v prípade silne znečisteného a poškvrnené bielizne za použitia odstraňovače škvŕn. So škvrnami môže dôjsť k predĺženiu programu a funkcia nie je dostupná u teplôt nižších ako 40 ° C. Predpierka sa odporúča pre pranie silne znečistenej bielizne od bahna, piesku alebo prachu. Pred fáze pranie pridá fázu predpierania na 30 ° C.
 • Plákanie – táto funkcia pridá k praciemu programu ešte jedno plákanie. Funkcia je vhodná predovšetkým pre osoby trpiace alergiami.
 • Úspora času – umožňuje skracovať čas pracieho programu. Používajte ju len v prípade, že vaša bielizeň nie je príliš znečistená. Jedným stlačením tlačidla program skrátite, dvojitým stlačením nastavíte extra krátky program.
 • ECO – jedná sa o funkciu, ktorá poskytuje najlepšie výsledky z hľadiska prania a finančné úspory. Používa sa u zľahka či bežne znečistenej bielizne prané na 30 ° C alebo viac. Perie sa pri nižšej teplote a doba prania sa predlžuje.
 • Tekutý prostriedok – funkcia, ktorú použite v prípade, že periete s tekutým prostriedkom. Práčka si ho do bubna vpustov v najvhodnejšia dobu, aby došlo k čo najefektívnejšiemu vyžitie.
 • Odložený štart – umožňuje odložiť štart prania až o 20 hodín. Čas odkladáte po pol hodinách až do 90 minút, po dvoch hodinách sa čas odkladá až do 20 hodín odloženého štartu.
 • Detská bezpečnostná poistka – aktivujete ju súčasným stlačením tlačidiel Odstreďovanie + Škvrny / Predpierka. Zamedzíte tak deťom, aby sa hrali s nastavením práčky.
 • SoftPlus – funkciu využijete v prípade, že používate pri praní aviváž. Počas prania dochádza k špeciálnym pohybom, ktoré zintenzívni využitie aviváže.
späť hore ↑

Ako perie

Práčka na svoje slim prevedení ponúka slušnú kapacitu bubna, ktorý pojme až 7 kg bielizne, čo iste ocenia rodiny s 3 až 4 členmi. Navyše je možné ju umiestniť aj do skutočne úzkych priestorov, takže ušetríte miesto. Vďaka hornému plnenie sa k práčke nemusíte ohýbať. Soft Open bubna je užívateľsky príjemné a väčšinou práčka skutočne doperie s otváracím mechanizmom hore, takže nemusíte bubnom točiť ručne, aby ste otváranie našli.

Programová ponuka je slušná. Okrem klasickej bavlny a syntetiky tu nájdete aj špeciálny program pre pranie športového oblečenia alebo program pre alergikov. Je však trochu škoda, že program pre alergikov perie len na 60 ° C. Plusom je, že si môžete navoliť funkciu plákania, ktoré z bielizne dostane čo možno najviac zvyškov pracieho prášku, čo ocenia predovšetkým tí, ktorí majú na zbytkový prací prostriedok citlivú pokožku. Praktický je tiež program ľahké žehlenie, ktoré bielizeň počas prania toľko nepokrčí. Je nám ľúto, že práčka nemá program vhodný pre džínsy.

Práčka disponuje najrôznejšími funkciami, ktoré vám uľahčia pranie. Snáď najprínosnejšie je možnosť voľby skráteného programu, ale za zmienku stojí aj možnosť nastavenia teploty. Nastavenie otáčok je samozrejmosťou snáď už u každej práčky, s ktorou sa na trhu môžete stretnúť. Medzi ďalšie funkcie sa radí odložený štart, ktorý umožňuje nastavenie odloženie po 30 minútach a po 2 hodinách, čo nie je úplne komfortné, pretože si odložený čas nemôžete nastaviť presne podľa vašich predstáv.

Ovládanie práčky je ľahké, na ovládacom paneli sú programy, u vybraného programu sa rozsvieti svetelná signalizácia. Funkcie si volíte v časti s displejom. Niektoré tlačidlá sú dotykové. Hlučnosť počas prania je u tejto práčky priemerná, neradí sa ani k najtichším ani k najhlučnejších spotrebičom. Pri odstreďovaní sa so silou hluku 78 dB radí k hlučnejším spotrebičom. Tie najhlučnejšie dosahujú zvukovej úrovne 80 dB.

späť hore ↑

Skúsenosti

 • Dĺžka elektrického kábla je 1,65 m.
 • Motor je univerzálneho typu.
 • Na podobnú, o niečo lacnejšie práčku, môžete naraziť pod názvom AEG ProSense LTX6G271C. Od nami recenzované sa líšia v tom, že má len 1 200 ot / min a hlučnosť pri odstreďovaní 77 dB, čo je o 1 decibel menej, než jej drahšie kolegyne.
Zistiť cenu

Zaujíma vás ako vybrať tú správnu práčku?

7.2 Hodnotenie
AEG ProSense LTX6G371C

Práčka prekvapí svojou veľkou kapacitou bubna, ktorá je 7 kg. To je na slim prevedení skutočne dobrý parameter. Práčku tak využije aj 4členná rodina s malou kúpeľňou. Bubon sa vďaka technológii Soft Open ľahko otvára. Programová ponuka je slušná, ale vzhľadom k cenovej kategórii by sme uvítali ešte o niečo pestrejší výber. Z hľadiska hlučnosti patrí k priemerným spotrebičom. Zbytočne dlhý sa nám zdá referenčný program.

Pranie
9
Žmýkanie
7
Programy
6
Hlučnosť
6
Výbava
8
Spotreba
6
KLADY
 • veľká kapacita bubna
 • tiché pranie
 • ľahké ovládanie
 • možnosť úpravy programov
ZÁPORY
 • ponuka programov
 • dlhá dĺžka referenčného programu
 • hlučná pri žmýkaní
Pridajte svoju recenziu

Kategórie:

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Napíšte odpoveď

   Vaše celkové skóre