Recenzia AEG SensiDry T7DBG47W

Kondenzačná sušička SensiDry T7DBG47W patrí medzi cenovo dostupné modely, ktoré disponujú všetkými základnými funkciami. Ideálna je pre menej náročných užívateľov, ktorí od sušičky očakávajú najmä rýchlosť a kvalitu sušenia a zaobídu sa bez nadštandardných funkcií.

Parametre

Energetická triedaA++
Trieda účinnosti kondenzácieB
Trvanie štandardného programu134 minuty
Maximálna náplň7 kg
Ročná spotreba energie211 kWh
Hĺbka66,3 cm
Šírka60 cm
Výška85 cm
Hmotnosť51 kg
Hlučnosť67 dB
Počet programov10
Odložený štartáno
LCD Displejáno
Detská poistkaáno
Refreshnie
Zvukový signáláno
Osvetlenie bubnanie
späť na začiatok ↑

Základná charakteristika

Oproti väčšine podobných sušičiek využíva SensiDry T7DBG47W na sušenie bielizne nižších (zhruba polovičných) teplôt. Vďaka tomu si tkanina dlhšie zachová svoj prirodzený vzhľad. Nižšia teplota navyše zaisťuje tiež nižšiu spotrebu elektrickej energie (energetická trieda A ++). Aspoň tak to tvrdí výrobca. Realita je taká, že spotreba energie patrí aktuálne do takého priemeru. Čo sa týka teploty, tak pocitovo to nie je nič extra odlišného. Výhodou tohto modelu je tiež kratšia doba sušenia (štandardný program trvá 134 minút).

Na jeden proces sušenia pojme až 7 kg bavlnenej bielizne a polovičné množstvo bielizne syntetické (objem nerezového bubna činí 118 l). Jedná sa o kapacitu vhodnú pre trojčlenné rodiny (samozrejme závisí na frekvencii sušenie, svoje využitie preto môže rovnako dobre nájsť v menších i väčších rodinách). Trieda účinnosti kondenzácie je B, čo nie je najlepšia hodnota, s ohľadom na nižšiu obstarávaciu cenu ale neprekvapí.

Miera hlučnosti (67 dB) je vyššia, hmotnosť (51 kg) patrí medzi štandard. Pozor musíte dať iba na hĺbku tohto spotrebiča (66,3 cm), ktorá je o niečo väčší, než je u sušičiek bežné.

Ovláda sa pomocou LCD displeja a nastaviť možno až 10 programov a všetky základné funkcie (chýba program refresh a osvetlenie bubna). Disponuje iba jedným filtrom, údržba je preto pomerne jednoduchá. Sušičku je možné pripojiť na odpad alebo využiť zbernej nádoby (tento spotrebič však nedisponuje samočistiacim kondenzátorom).

Model SensiDry T7DBG47W je možné postaviť na práčku AEG (prípadne vyhovujúce práčku iných výrobcov), môže sa vám hodiť špeciálny medzikus AEG SKP11. Hĺbka práčky pritom musí byť 54 cm a viac.

späť na začiatok ↑

Programy

Názov programuMaximálne množstvo náplne
Bavlna ECO7 kg
Bavlna7 kg
Syntetika3,5 kg
Mix3 kg
Vlna1 kg
Hodváb1 kg
Jednoduché žehlenie1 kg
Posteľná bielizeň3 kg
Prikrývka3 kg
Športové oblečenie2 kg
späť na začiatok ↑

Výbava a funkcie

SensiDry T7DBG47W disponuje väčšinou základných funkcií sušičiek. Môžete na nej nastaviť:

 • požadovanú suchosť bielizne (funkcia Sušenie plus),
 • nízku hladinu hluku (funkcia Extra tichý),
 • nižšiu spotrebu energie (funkcia ECO),
 • funkciu proti pokrčeniu (funkcia Proti pokrčeniu),
 • dĺžku sušiaceho programu (funkcia Čas sušenia)
 • alebo odložiť začiatok sušenia (funkcia Odložený štart).

Okrem týchto funkcií je možné zapnúť zvukovú signalizáciu, ktorá vás bude informovať o konci programu a začatia aj ukončenia fázy ochrany proti pokrčeniu.

Testovaná sušička bohužiaľ nemá osvetlenie bubna ani funkciu osvieženie (tzv. Refresh program). Refresh program dokáže bielizeň osviežiť a šetrne zbaviť drobných nečistôt (napr. Zvieracích chlpov). Veľmi vhodný je aj pre osvieženie čistej bielizne, ktoré však zapácha (napr. cigaretovým dymom). Týmto programom disponuje napríklad sušička AEG AbsoluteCare T8DBE68SC.

Sušenie plus

Vďaka tejto funkcii môžete nastaviť požadovanú suchosť bielizne. Vyberať je možné z celkom štyroch základných stupňov: sušenie na žehlenie (najmenej suché), sušenie na uloženie, sušenie na uloženie +, extra sušenie (najsuchšie).

Extra tichý

Ak zapnete spotrebič v tomto móde, jeho chod bude tichší, počítať ale musíte s dlhšou dobou sušenia. Na kvalitu sušenie táto funkcia vplyv nemá.

ECO

Klasická funkcia, ktorá pomáha šetriť elektrickú energiu. Sušička má tento mód automaticky predvolený u všetkých programov.

Proti pokrčeniu

Ak zvolíte túto funkciu, na konci sušenia sa spustí špeciálny 30-minútový program, ktorý zabráni pokrčeniu bielizne.

Čas sušenia

Podľa potreby si môžete nastaviť aj dobu, po ktorú sa bude bielizeň sušiť, a to v rozmedzí od 10 minút do 2 hodín (pridávať možno po 10 minútach).

Odložený štart

Táto funkcia sa hodí, ak chcete začiatok sušenia odložiť na neskôr. Proces sušenia sa tak odloží, a to o 30 minút alebo až 20 hodín.

späť na začiatok ↑

Ako suší

Čo sa týka rýchlosti a kvality sušenie, musíme testovaný model pochváliť, pretože si viedol veľmi dobre. Bielizeň bola po vytiahnutí suchá, mäkká a nadýchaná. Naviac (hoci nedisponuje programom refresh) môžete počítať s tým, že textil bude zbavený chĺpkov, vlasov i ďalších drobných nečistôt. Pokiaľ ale bielizeň hneď po ukončení procesu sušenia nevytiahnete a necháte v bubne ležať, musíte počítať s tým, že bude pokrčená.

Hlučnosť tohto modelu je síce trochu vyššia, napriek tomu nie je výrazne rušivá. V prípade potreby môžete znížiť hlučnosť použitím tichého režimu, ktorý ale predĺži dobu sušenia.

Ovládanie je prehľadné, intuitívne a zvládne ich aj úplný začiatočník. Výbava pre bežného užívateľa plne dostačuje.

Zistiť cenu

Ďalšie zaujímavé sušičky a ich hodnotenie.

7.4 Total Score
Hodnotenie AEG SensiDry T7DBG47W

Medzi prednosti sušičky AEG SensiDry T7DBG47W patrí najmä nízka obstarávacia cena, spoľahlivosť a rýchlosť sušenia. Ideálne je skôr do menších domácností pre všetkých nenáročných užívateľov. Počítať ale musíte s tým, že nedisponuje žiadnymi nadštandardnými funkciami a výbavou (napr. program refresh, osvetlenie, samočistiaci kondenzátor). Pozor by si mali dať tiež majitelia menších kúpeľní, pretože hĺbka tohto modelu činí nezvyklých 66,3 cm.

Sušenie
8
Spotreba
8
Rýchlosť
9
Hlučnosť
3
Výbava
4
KLADY
 • nízka obstarávacia cena
 • rýchlosť a kvalita sušenie
 • spoľahlivosť
ZÁPORY
 • iba základné funkcie a výbava
 • hlučnejšie prevádzku
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre