Recenzia inteligentných hodiniek Amazfit T-Rex Pro

Dnes pre vás máme recenziu obľúbených inteligentných hodiniek Amazfit T-Rex Pro, ktoré vynikajú skvelou odolnosťou, GPS, vysokou výdržou batérie a priaznivou cenou. Ocenia ich najmä športovci a dobrodruhovia, ktorí hľadajú model, ktorý vydrží. Nadväzujú na predchádzajúci model Amazfit T-Rex. V čom je nový model iný, čo dokáže a ako je na tom v porovnaní s ostatnými konkurentmi na trhu? Oplatí sa ich kúpiť? Čítajte ďalej.

Parametre

Hmotnosť59,4 g
Šírka44,7 mm
Výška44,7 mm
Hĺbka13,5 mm
Vodeodolnosť10 ATM
RAMneuvádza sa
Interná pamäťneuvádza sa
Reproduktornie
Mikrofónnie
Materiál páskasilikón s kovovým povlakom
Formát displejaokrúhly
Uhlopriečka1,3 palcov
Typ displejaAMOLED
Rozlíšenie360 x 360 px
Hustota bodov277 ppi
Fotoaparátnie
SIM kartanie
Wi-Finie
Bluetootháno
NFCnie
Životnosť batérie18 dni
Dĺžka nabíjania1,5 hodiny
Kapacita batérie390 mAh

Obsah balenia a dizajn

V balení nájdete hodinky so silikónovým remienkom, nabíjaciu podložku a používateľské príručky.

Ak uvažujete o kúpe inteligentných hodiniek, ale odrádza vás ich krehká konštrukcia, hodinky Amazfit sa vám určite budú páčiť. Ich dizajn poteší všetkých milovníkov klasiky – hodinky vyzerajú ako klasické analógové pánske hodinky a majú ďaleko od smart hodiniek. Amazfit T-Rex Pro na prvý pohľad zaujme svojou robustnou a odolnou konštrukciou, ktorá sľubuje dobrú odolnosť aj v náročnejších podmienkach.

Jeho rozmery vás možno nepríjemne prekvapia. Hrúbka je celých 13,5 mm a hmotnosť 59,4 g. Preto sú primárne určené pre mužské zápästia. Hodinky vám preto môžu byť spočiatku nepohodlné, bude sa vám na nich zachytávať dlhý rukáv a určite do nich sem-tam niečo narazí. Na veľkosť si však čoskoro zvyknete.

Hodinky sú k dispozícii v niekoľkých farbách. Amazfit T-Rex Pro si môžete zaobstarať v modrej, púštnej alebo čiernej farbe. Celkovo ide o atraktívnejší model, ale pri podrobnejšom skúmaní zistíte, že ide o lacnejšie materiály (silikón a plast).

 

Ako funguje displej

Amazfit T-Rex Pro sú hodinky s klasickým okrúhlym displejom. Nejde teda cestou obdĺžnikových tvarov ako Apple Watch. Vďaka tomu ich vzhľad hodnoverne pripomína tradičné športové hodinky. 1,3-palcový dotykový displej je umiestnený v lunete s rozmermi 47,7 x 47,7 x 13,5 mm, ktorá dobre chráni celý displej. Vďaka technológii AMOLED však ponúka jasné farby, skutočne tmavú čiernu, vynikajúcu čitateľnosť a jemné rozlíšenie. Poteší vás aj automatická regulácia jasu alebo režim stále zapnutého displeja. Vďaka nemu vždy uvidíte čas bez toho, aby ste museli zapínať displej. Výdrž batérie sa však zníži približne o polovicu, takže je často lepšie túto funkciu obísť a používať gesto prebudenia.

Hodinky Amazfit T-Rex Pro ponúkajú pomerne veľa ciferníkov a možno si nebudete mať z čoho vyberať. Ak si chcete rozšíriť ponuku ciferníkov, môžete tak urobiť prostredníctvom aplikácie Zepp, ktorá už v súčasnosti funguje pre tento model hodiniek a ponúka množstvo rôznych vzorov. Aplikácia pre Amazfit T-Rex Pro je nová, preto buďte pri jej používaní trpezliví.

Odolnosť

Odolnosť hodiniek si zaslúži vlastnú kategóriu. Sú určené pre aktívnych používateľov, ktorí sa nechcú obmedzovať krehkými zariadeniami. Hodinky majú vodotesnosť 10 ATM, takže s nimi môžete plávať, surfovať a dokonca sa s nimi potápať až do hĺbky 100 metrov. Výrobca uvádza, že model prešiel celkovo 15 vojenskými testami, ktoré potvrdili jeho vysokú odolnosť voči extrémnym teplotám, mrazu, dažďu a vlhkosti alebo nárazom. Aké presne to boli testy, netuším a vždy je na mieste mierna skepsa. Na druhej strane vyzerajú naozaj robustne a odolne. Hoci sa na ich výrobu použil plast a silikón, vydržali aj drsné podmienky. Aj takéto materiály môžu byť vyrobené na vysokej úrovni.

Ovládacie prvky

Keďže ide o hodinky určené do terénu, okrem dotykového displeja ich môžete ovládať aj pomocou tlačidiel. Štyri tlačidlá sú rovnomerne rozmiestnené na pravej a ľavej strane a môžete ho bez obáv ovládať v rukaviciach alebo pod vodou. Horné tlačidlo slúži na vstup do ponuky alebo rozsvietenie displeja, zatiaľ čo spodné tlačidlo ponúka možnosti športového režimu. Môžete si ho však nastaviť podľa svojich preferencií. Hodinky môžete ovládať aj priamo potiahnutím prsta po displeji.

Rovnako ako pri mnohých modeloch v tejto cenovej kategórii nehľadajte mikrofón alebo reproduktor. Z tohto dôvodu neumožňujú odpovedať na prichádzajúce správy ani telefonovať. Prostredníctvom nich môžete len prijať alebo odmietnuť hovor, správy môžete len čítať. Okrem toho nie je možné do hodiniek inštalovať žiadne aplikácie. To však zvládajú aj menej odolní konkurenti podobnej cenovej kategórie, ako napríklad hodinky Honor MagicWatch 246 mm.

Batéria a pripojenie

Hodinky majú batériu s kapacitou 390 mAh, čo ich radí medzi modely s vyššou kapacitou. Výrobca sľubuje výdrž batérie 18 dní. Keďže však obsahuje GPS, neustále monitorovanie srdcového tepu, Always-On displej a množstvo ďalších pokročilých funkcií, očakávajte, že počet dní pri intenzívnom používaní klesne na približne 7 dní. Patrí preto k priemeru. Ak by ste chceli hodinky s vyššou výdržou, môžete siahnuť napríklad po Honor Watch GS Pro, ktoré by mali vydržať až 25 dní (reálne asi polovicu).

Nabíjanie hodiniek Amazfit T-Rex Pro prebieha klasicky cez USB a magnetickú základňu. Dnes je to už bežná prax, čo nie je prekvapujúce. Potom počkajte približne 1,5 hodiny, kým sa batéria úplne dobije.

Pokiaľ ide o konektivitu, hodinky Xiaomi Amazfit T-Rex Pro možno ľahko pripojiť k systémom iOS aj Android. Ak teda vlastníte iPhone, nie je problém používať tento model. Na pripojenie využíva technológiu Bluetooth 5.0.

Na čo ich môžete použiť?

Keďže ide o inteligentné športové hodinky, nechýba im bohatá ponuka športových režimov. Celkovo máte k dispozícii viac ako 100 športových profilov vrátane obľúbeného behu, plávania a cyklistiky, ale aj exotickejších aktivít, ako je lukostreľba alebo karling. Hodinky sú vodotesné a môžete s nimi plávať aj sa potápať. Na základe vašej srdcovej frekvencie potom vypočíta kalórie, ktoré ste spálili pohybom. Údaje sa dajú použiť aj v aplikácii Strava. Rovnako ako pri všetkých hodinkách tejto cenovej kategórie sú namerané údaje skôr orientačné a nedosahujú presnosťi lekárskych prístrojov. Na dlhodobé monitorovanie, zmenu výkonu alebo trendu však majú zmysel a spoľahlivo slúžia.

Hodinky majú GPS, takže pri behu alebo jazde na bicykli nebudete potrebovať mobilný telefón. Zaznamená vašu trasu, vypočíta podrobné štatistiky a na displeji môžu dokonca zobraziť mapu.

Môže vám tiež poskytnúť veľa informácií o vašom zdraví. Okrem spomínaného merania krvného tlaku môžu merať aj úroveň stresu, kvalitu spánku a okysličenie krvi. Sú vybavené osobným indikátorom fyziologickej aktivity (PAI). Hodinky vám pomôžu nájsť stratený telefón, upozornia vás na nedostatok pohybu, majú kompas a barometrický výškomer (funkcia Altimeter, barometer). Z telefónu možno ovládať hudbu, samozrejme, nechýbajú stopky, predpoveď počasia či budík. Vnútornú pamäť výrobca neuvádza, ale nie je veľká, napríklad do hodiniek nemožno ukladať hudbu.

Veľkým mínusom pre mnohých používateľov bude skutočnosť, že hodinky Amazfit T Rex Pro nemajú NFC. Ak chcete túto funkciu, musíte si zaobstarať model z čínskeho trhu, bohužiaľ, modely pre globálny trh nemajú NFC, a preto ich nemožno použiť na platbu.

Určite vás bude zaujímať možnosť aktualizácie firmvéru, teda aktualizácie systému na plynulejšiu prevádzku alebo synchronizáciu údajov. Môžete to urobiť jednoducho, stačí prejsť do Nastavení v hodinkách a vybrať položku Aktualizovať.

Amazfit T-Rex Pro vs. Amazfit T-Rex

Amazfit T-Rex Pro je novší model a má niekoľko vylepšení. Môžete sa tešiť na lepšiu životnosť. Namiesto 12 vojenských certifikátov získal T-Rex Pro 15. Čo je informácia, ktorá nikomu nič nepovie. Každopádne získate lepšiu vodotesnosť. Oba však zvládajú teploty od -40 °C do +70 °C.  Ponúkajú tiež viac ako 100 športových režimov namiesto nevýrazných 14. Dokážu merať saturáciu krvi kyslíkom, majú barometer a lepšie zvládajú spánok. Môžete sa tešiť aj na prepracovanejšiu navigáciu, ale inak sú si modely veľmi podobné. Viem si predstaviť, že mnohým užívateľom bude stačiť aj základný model. Hlavné rozdiely nájdete v tabuľke:

 Amazfit T-Rex ProAmazfit T-Rex
Odolnost15 vojenských testů odolnosti12 vojenských testů odolnosti
Vodotěsnost10 ATM5 ATM
Měření okysličení krveanone
Množství sportovních režimů100+14
Automatické rozpoznání sportuanone
Měření stresuanone
Výdrž baterie18 dnů16 dnů
Váha59 g59 g
Materiálplastplast
Displej1,3” AMOLED1,3” AMOLED

Ďalšie recenzie inteligentných hodiniek nájdete tu.

Zistiť cenu
7.7Expert Score
Amazfit T-Rex Pro

Športové inteligentné hodinky Amazfit T-Rex Pro musíme pochváliť. Oceňujeme kvalitné GPS, výborne čitateľný displej, slušnú výdrž batérie, pohodlné ovládanie, ktoré sa vďaka štyrom tlačidlám dá robiť aj pod vodou alebo v rukaviciach. Hoci majú lacnejšie materiály, zvládnu aj hrubšie zaobchádzanie. Majú množstvo skvelých funkcií a vtipný dizajn. Nevýhodou je absencia NFC, slabšia aplikácia Zepp, ktorá je ešte len v plienkach, chýbajúci mikrofón a reproduktor alebo menší výber voličov. Majú svoje neduhy, ale dokazujú, že kvalitné športové inteligentné hodinky nemusia byť len Garmin. Hodinky Amazfit T-Rex Pro si môžete zaobstarať za približne 130 €, čo sa rozhodne oplatí.

Ovládanie
8
Výbava
6.5
Batéria
8.5
Plusy
 • dobrá výdrž batérie
 • odolnosť
 • dobrý vzhľad
 • ovládanie pod vodou aj v rukaviciach
 • meranie okysličenia krvi
 • GPS
 • viac ako 100 športových režimov
 • Displej AMOLED
Mínusy
 • nemajú NFC
 • aplikácia Zepp je komplikovaná
 • nemajú mikrofón a reproduktor

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo