Recenzia ASUS ZenFone 3 ZOOM

Chcete vybavený mobil, ktorý má navyše neskutočnú výdrž batérie? A k tomu celkom zaujímavo fotí? Nepotrebujete míňať 600 Euro a viac za najlepšie telefóny na trhu? V tom prípade by vás mohli zaujímať nasledujúce riadky.

Parametre

Hmotnosť170 g
RAM4 GB
Rozlíšenie displeja1 920 x 1 080
Veľkosť displeja5,5 palce
Výška154,3 mm
Šírka77 mm
Hĺbka7,9 mm
Hlavný fotoaparát12 Mpx
Veľkosť pamäte64 GB
Kapacita batérie5 000 mAh

Recenzia na techradar.com

(techradar.com)

 • Extra výdrž batérie
 • Excelentný pomer cena / výkon
 • Vlastné UI od Asusu
 • Fotoaparát nie je úplná špička

Oproti svojmu predchodcovi prešiel kus cesty. A to nielen čo sa týka vzhľadu telefónu aj keď tam je pokrok na prvý pohľad najviac vidieť. Čistý jednoduchý dizajn na aký sme zvyknutí aj u ostatných značiek a ich prémiových modelov. Ak hľadáte trochu extravagancie, aby ste sa odlíšili od ostatných tak vo vzhľade ju nenájdete. Avšak za škaredý ho považovať určite nejde. Okolo displeja je úzky rámček a je chránený tvrdeným sklom Gorilla Glass pátej generácie.

V spodnej časti nájdete USB-C port, klasický jack port na slúchadlá a reproduktor. Zadná časť je skoro celá z kovu, iba rohy sú plastové. Dôvod je zrejmý, jedná sa o jednu z najviac rizikových častí pri pádoch a plast je v tomto prípade odolnejšie ako kov. V hornej zadnej časti je dvojitá šošovka fotoaparátu a senzor pre odtlačok prsta.

Asus svoje prístroje vždy vybavoval ZEN UI, špeciálne variant Androidu, pripravená v réžii Asusu. Úprimne povedané väčšinu z jeho „super“ funkcií rovnako nebudete moc často používať alebo je dokonca vypnete. Vedieť akú má telefón zrovna nastavenú teplotu farieb nie je práve informácia, ktorú musíte za každú cenu vedieť. Našťastie idú ľahko vypnúť. Poteší tiež fakt, že v telefóne nie je predinštalovaná tona reklamných aplikácií, ako je tomu u niektorých iných výrobcov. V čase vydania bol podporovaný iba staršie Android verzie Marshmallow, ale Asus na svojich stránkach sľubuje skorú podporu novšie verzie Nougat.

Hoci nejde o najvýkonnejší telefón na trhu, bez problémov si zahráte všetky súčasné hry a žiadne sekanie obrazu vás nebude obťažovať. A ešte u toho budú úžasne vyzerať. 5,5 palcov veľký AMOLED displej totiž patrí k tomu najlepšiemu čo medzi telefónmi je. Ďalšou vecou, ​​ktorá doslova vyrazí dych je výdrž batérie. 5000 mAh je skoro 2x toľko čo ponúka u svojich TOP modelov konkurencie. Prístroj vďaka tomu nie je najtenší, ale to pohodlie, že nemusíte každý večer nabíjať za to stojí. Môžete s ním prežiť celý víkend bez nabíjania, ak ho použijete len na pár hovorov denne, hodinku surfovanie na nete alebo občasné hranie. V dnešnej dobe naozaj nevídaný výkon. A aj nabíjanie je príjemne rýchle. Na 11% ste za 15 minút, to je s touto kapacitou niekoľko hodín prevádzky. Nabitie na plnú kapacitu trvá dve a pol hodiny.

Fotoaparát vzbudzuje veľké očakávania. Vie elektronickú stabilizáciu obrazu, ktorá sa snaží o to, aby videá boli čo najmenej roztrasené aj keď vaše ruky nebudú celkom pevné. Možno vás zaujíma prečo má Asus Zoom3 dve šošovky. Jedna klasicky sníma fotografiu a druhá vie 2,3 násobný optický zoom. Video ide natáčať vo 4K aj keď len 24 snímok za sekundu. HD potom v 60 snímkach za sekundu. Prostredie foťáku má manuálny mód v ktorom môžete nastaviť vela možností, takže ponúkne možnosti hrania i skúsenejším fotografom. Príjemná je aj funkcia, ktorá z niekoľkých snímok vytvorí animovaný GIF, ktorý môžete poslať priateľom.
Najlepšia ponuka

Recenzia na pcmag.com

(pcmag.com)

 • Rozumná cena
 • Optický zoom
 • Skvelý displej
 • Nič moc UI
 • Za slabého svetla horšie fotky

Asus Zoom 3 je dôkazom toho, že telefón s obrie výdržou batérie nemusí byť pol kilová tehla. Batériu ukrýva zaoblené kovové telo, ktoré môžete mať v troch farebných variantoch: čiernej, zlatej a striebornej. Majiteľa dvoch telefónnych čísiel poteší fakt, že ich môžu používať obe súčasne. Avšak iba jedno z týchto čísel môže byť pripojené ku 4G sieti. Namiesto druhej SIM karty môžete použiť aj pamäťovú microSD kartu. V zadnej hornej časti telefónu je dvojitá šošovka fotoaparátu a tesne pod nimi je čítačka odtlačkov prstov.

Hneď po zapnutí telefónu vás uchváti luxusné AMOLED displej s rozlíšením 1 920 x 1080. Navyše chránený najnovším Gorilla Glass 5. Farby sú krásne bohaté a čierna je naozaj atramentovo čierna. Pozorovacie uhly sú dostatočné, rovnako ako maximálny jas displeja, ktorý zaručí čitateľnosť za každého počasia. Skôr sa pristihnete, že v autobuse jas trochu znížite, aby vám nebolo vidieť zo zadného sedadla vidieť na displej telefónu.

Z hardvérovej výbavy môže zamrzet neprítomnosť NFC a podpora iba staršieho formátu Wi-Fi na 2,4 Ghz. Kvalite hovoru pri hovore nemožno nič vytknúť, je čistá a zreteľná. Na podobnej úrovni je aj zvuk produkovaný telefónom pri počúvaní hudby alebo sledovanie filmov. Dokonca podporuje virtuálne zvukové DTS efekty, ktoré majú za úlohu zlepšiť váš audio zážitok pri hraní hier či sledovanie filmy. Nutné priznať, že sa to v spojení s dodávanými slúchadlami darí len niekedy. Občas zvuk skresľuje a je to skôr horšie. Väčšina používateľov si vystačia so základným audiom a žiadne špeciálne nastavenie skúšať nemusí. Aj tak je zvuk slušný a hlavne dostatočne hlasný.

Fungovanie telefónu je podľa očakávaní rýchle a hladké, 4 GB RAM a Snapdragon procesor na 2 Ghz urobia svoje. Najväčšia lahôdka ale ešte len príde. A tou je výdrž batérie. 5 000 mAh na papieri znie skvele. Ale aj v reálnej prevádzke vydrží skoro dvakrát dlhšie ako LG G5 Plus alebo Honor 6X. To je skvelá správa! Bežne zvládnete dva až tri dni prevádzky a až potom je nutné telefón nabiť.

Fotoaparát má dve šošovky, zdá sa to medzi telefónmi poslednej doby ako nastupujúcej trend. Ako už je z názvu telefónu zrejmé, je k dispozícii optický zoom – 2,3 násobný. A ako fotí? Keď je dostatok svetla, budú fotky skvelé. Detailný, jasné a bez šumu. Laserový autofocus a stabilizácia robí svoje. V noci a za horšia svetla kvalita padá trochu viac než by sme boli radi. Napriek tomu sú fotografie použiteľné, ale šum už je na nich viditeľný.

Nepoznáme moc ľudí, ktorým by vyhovovalo ZEN UI od Asusu a našťastie máte možnosť si ho upraviť k obrazu svojmu. V prístroji nie je predinštalovaný žiadny veľký aplikačný balast, čo sa pozitívne prejavuje aj na dostupnej voľnej kapacite. Tá je 52,5 GB z celkových 64 GB ktorými je telefón vybavený. V prípade potreby ju môžete ďalej rozšíriť microSD kartou.

Recenzia na hardwarezone.com.sg

(hardwarezone.com.sg)

 • Displej
 • Batéria
 • Nemá top hardware

V dnešnej dobe je ťažké sa medzi smartphony odlíšiť. Väčšina má podobný vzhľad, dobre fotí a vydrží plus mínus jeden deň bez nabíjania. Asus to skúsil za pomoci zabudovaného optického zoomu, ktorý dokáže fotený objekt priblížiť až 2,3 násobne bez straty kvality a veľké výdrže batérie. Podobne ako napríklad Iphone 7, má obe šošovky fotoaparátu umiestnené na rovnakom mieste zadnej strany telefónu. Len miesto nahryznutého logá Applu, má Asus na tom mieste snímač odtlačkov prstov. Kovové telo telefónu ja kvalitne spracované, všetko drží na svojom mieste a prístroj vyzerá že niečo vydrží. K tomu mu pomáha aj najnovšia verzia tvrdeného ochranného skla na displeji.

AMOLED displej má skvelé podanie farieb a vysoký jas. Ani v žeravých júlových dnes sa vám nestane, že by ste kvôli jasnému slnku neprečítali obsah obrazovky. Famózny displej je jednou z najlepších stránok telefónu. Čo je snáď ešte lepšie je výdrž batérie. Je to neskutočných 5 000 mAh, v reči výrobca to znamená až 6,5 hodiny nahrávanie 4K videa, 42 dní v pohotovostnom režime alebo 8,5 hodiny streamovanie. A našťastie nás nesklame ani v praxi. Na nabíjanie po dvoch dňoch sa dostanete častým užívania telefónu a ak na ňom netrávite veľa času dokáže bez nabitia vydržať tri až štyri dni. Pre väčšinu užívateľov je to vlastnosť na nezaplatenie.

Fotoaparát sa výslednou kvalitou svojich fotografií nemôže rovnať najlepším modelom na trhu. Keď fotíte cez deň a vonku, sú fotky dostatočne dobré. Pri fotení vnútri alebo večer už je na nich vidieť šum. Napriek tomu ponúka veľa zábavy, pretože má fotící aplikácie široké možnosti manuálneho nastavenia, takže si môžete vyhrať a dosiahnuť ešte lepšie fotiek. Zo zhrnutia je jasné, že Asus ZenFone 3 Zoom neútočia svojou výbavou na najvyššie priečky. Tomu zodpovedá aj jeho cena, ktorá je na zrhuba polovici najlepších telefónov. Ak je pre vás dôležitá výdrž batérie a chcete moderný smartphone, ktorý vás nenechá v úzkych a rozbehnete na ňom každú súčasnú aplikáciu alebo hru, zvážte jeho kúpiť.

Záver

Galaxy S8 alebo LG G6 sa ešte nevyrovná, ale mnoho mu nechýba. A pritom stojí výrazne menej. Ak nepotrebujete za každú cenu ten najlepší telefón na trhu, ale radšej chcete veľa dobrý telefón za rozumnú cenu, môže byť ten pravý. Krásnych 90%¨

Najlepšia ponuka

   Čo vybrať
   Logo