Recenzia Beko DE 8635 CSDRX0

Táto sušička je úsporným pomocníkom do veľkých domácností. Svojimi funkciami, spotrebou a programy šliape na päty aj omnoho drahším produktom. Zo špičkovej výbavy menujme napríklad osvetlenie bubna, čo u lacnejších modeloch rozhodne nie je štandardom. Čo ďalšie vám výrobok ponúkne, sa dozviete v našej recenzii.

Parametre

Energetická triedaA+++
Trieda účinnosti kondenzácieA
Trvanie štandardného programu185 minuty
Maximálna náplň8 kg
Ročná spotreba energie160 kWh
Hĺbka60 cm
Šírka60 cm
Výška85 cm
Hmotnosť51 kg
Hlučnosť65 dB
Počet programov16
Odložený štartáno
LCD Displejáno
Detská poistkaáno
Refresháno
Zvukový signáláno
Osvetlenie bubnaáno
späť na začiatok ↑

Funkcie

Aby ste počas sušenia dosiahlo čo najlepších výsledkov, disponuje tento elektrospotrebič niekoľkými špeciálnymi funkciami.

Stupeň sušenia

Na sušičke si môžete nastaviť úroveň sušenia bavlny a to:

 • Bavlna extra suché – voľte pre bielizeň, ktorú nie je po vysušení potreba žehliť (uteráky, posteľná bielizeň, jeansy a iná silná a viacvrstvová bielizeň).
 • Bavlna do skrine – vhodné pre obyčajnú bielizeň, ktorá nevyžaduje po vysušení žehlenie (obrusy, spodná bielizeň a podobne).
 • Bavlna na žehlenie – stupeň sušenia vhodný pre obyčajnú bielizeň, ako sú tričká, šaty a podobne. Jedná sa o typ bielizne, ktorý je potrebné po vysušení ešte vyžehliť.

Ďalej si môžete úroveň sušenia nastaviť pomocou tlačidla na úroveň sušenie stredne vlhkú, normál a extra.

Sušenie na držiaku

Ide o časový program, ktorého dĺžka sa pohybuje od 10 minút do 160 minút. K tomuto programu je potrebné použiť sušiace kôš. Sušička bude sušiť tak dlho, ako bude mať nastavený čas sušenia bez ohľadu na stupeň sušenia.

Nočný režim

Jedná sa o funkciu, ktorá má za úlohu znížiť počas sušenia hladinu zvuku. Hluk môže byť až o 50% nižšie pri navolení programu Bavlna do skrine.

Osvieženie

Táto funkcia sa niekedy nazýva Refresh. Počas 10 minút sa vykonáva len ventilácia bez fúkania horúceho vzduchu. Funkciu zvoľte, ak chcete oblečenie zbaviť zápachu.

Zabránenie krčeniu

Sušička disponuje funkciou proti krčeniu. Ten zvoľte v prípade, že nemôžete bielizeň zo sušičky vybrať ihneď po vysušení. Bielizeň sa v bubne bude otáčať každé 3 minúty. Tým predídete pokrčeniu. Zabránenie krčeniu je možné nastaviť až na 120 minút prevádzky.

Nastavenie konca sušenia

S trochou nadsadenia túto funkciu môžeme prirovnať k funkcii Odložený štart. Od odloženia sa však líšia v tom, že si nenastavujete, kedy sušička začne sušiť, ale kedy sa sušením skončí.

späť na začiatok ↑

Ako suší

Najväčšou devízou Beko DE 8635 CSDRX0 je pomer cena a výkon. Za relatívne prijateľnú cenu obdržíte programovo aj úsporne vybavený spotrebič.

Sušička ponúka 16 programov sušenia vrátane možnosti nastavenia intenzity sušenia. Veľkým plusom je sušenie detskej bielizne a tiež program Osvieženie, ktorý vám umožní osviežiť bielizeň, ktoré treba dlho ležalo v skrini a po vytiahnutí nevábne zapácha. Sušička disponuje tiež program proti pokrčeniu bielizne, ak ho ihneď po vysušení nemôžete vybrať a poskladať. Program na džínsy nedosahuje také výsledky, ako sľubuje výrobca. Musíte počítať s tým, že okolo vreciek a hrubších švov bude vlhkosť citeľná.

Iste vás poteší, že sušička má triedu účinnosti kondenzácie A, čo znamená, že v bielizni nezostáva takmer žiadna vlhkosť. Veľmi poteší tiež najúspornejší energetická trieda na trhu A +++. Za rok prevádzky zaplatíte okolo 25 €, čo je a sušičku s kapacitou 8 kg skutočne veľmi slušné.

Táto sušička smelo konkuruje drahším modelom, pretože vo svojej základnej výbave má osvetlený bubon, detskú poistku, LCD displej aj zvukovú signalizáciu. Navyše disponuje špeciálnym bubnom, ktorý pre vysušenie nemusí používať tak horúci vzduch. Vďaka tomu nedochádza k tak znateľnému opotrebeniu bielizne.

Veľa užívateľov iste ocenia jednoduché ovládanie, ku ktorému nie je potrebný manuál a popisky u programov. Na nutnosť údržby vás upozorní optická signalizácia. Čo sa hluku týka, patrí model do zlatého stredu, celková hĺbka i s dvierkami je zhruba 65,4 cm. Ľaváci iste ocenia možnosť prehodenie otvárania dvierok.

Vďaka tepelnému čerpadlu zhromažďujúcemu teplo, dochádza k úspore energie, pretože toto teplo sa ďalej využíva pre opätovné zahriatie bubna.

Zistiť cenu

Ďalšie sušičky od známych značiek.

8.4 Total Score
Beko DE 8635 CSDRX0

Sušička je vhodným pomocníkom do väčších rodín. Poteší vás prijateľná obstarávacia cena a ohromujúci výkon. Plusom je nízka spotreba vďaka energetickej triede A +++ a tiež vysoká účinnosť kondenzácie patriace do triedy A. Vďaka tepelnému čerpadlu sú nároky na spotrebu energie nižšia. Jediné, čím si sušička ľahko kazí profil je trochu väčšia hlučnosť. Nejedná sa však o nič dramatické.

Sušenie
9
Spotreba
10
Rýchlosť
7
Hlučnosť
5
Výbava
9
KLADY
 • energetická trieda
 • trieda kondenzácie
 • tepelné čerpadlo
ZÁPORY
 • hlučnosť
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre