Recenzia Beko DE 8635 RX0

Sušička s 8 kilogramovou kapacitou Beko DE 8635 RX0 ponúka bohatú programovú ponuku a prácu s bielizňou uľahčí vďaka niekoľkým prínosným funkciám. Medzi tie sa radia napríklad funkcia Obľúbené alebo funkcie Proti pokrčeniu. Okrem toho je ovládací panel v slovenčine, čo uľahčuje prácu. Ako výrobok dopadol v našej recenzii? To sa dozviete za chvíľu.

Parametre

Energetická trieda8
Trieda účinnosti kondenzácieA
Trvanie štandardného programu185 minuty
Maximálna náplňA+++
Ročná spotreba energie160 kWh
Hĺbka60 cm
Šírka60 cm
Výška85 cm
Hmotnosť51,5 kg
Hlučnosť66 dB
Počet programov16
Odložený štartáno
LCD Displejáno
Detská poistkaáno
Refresháno
Zvukový signáláno
Osvetlenie bubnaáno
späť na začiatok ↑

Programy

Sušička disponuje niekoľkými programami, ktoré zahŕňajú štandardné programy (bavlna, vlna), ale aj programy pre špeciálny typ oblečenia: Jeans, BabyProtect, Vlna. Rýchlym pomocníkom pre prevetranie oblečenie je program Osvieženie (refresh), počas ktorého sa po dobu 10 minút vykonáva iba ventilácie bez fúkania horúceho vzduchu. Rýchly program Expres vám bielizeň vysuší za necelých 50 minút.

Názov programuMaximálna náplň v kg
Bavlna na žehlenie8
Bavlna do skrine8
Bavlna extra suché8
Nočné8
BabyProtect3
Košele 30 minút0,5
Jeans4
Denný4
Mix4
Expres1
Jemné2
Vlna1,5
Syntetika do skrine4
Syntetika na žehlenie4
späť na začiatok ↑

Funkcie

Prácu so sušením bielizne si môžete uľahčiť vďaka niekoľkým špeciálnym funkciám.

Zvuková výstraha

Prístroj vydá zvuk vždy pri ukončení sušiaceho programu, ale aj pri upozornení na nutnosť vyčistiť filter alebo vyprázdniť zásobník na kondenzát. Pomocou tlačidla na ovládacom paneli je možné nastavovať hlasitosť zvukovej výstrahy.

Úroveň suchosti

Vďaka tomuto tlačidlu si môžete nastaviť, na akú suchosť má byť bielizeň vysušená. Trvanie potom záleží na tejto voľbe. Zvoliť môžete nasledujúce úrovne sušenia: vlhká, normál, extra.

Zabránenie krčeniu

Ak nemôžete bielizeň zo sušičky vytiahnuť aj hneď po dosušenie, môžete využiť funkciu, ktorá zabráni jeho pokrčeniu. Funkcia môže trvať od 30 minút do 120 minút. Každých 240 sekúnd bubon bielizeň otočí, vďaka čomu nedôjde ku pokrčeniu bielizne.

Tlačidlo Obľúbené

Najčastejšie používanou kombináciu programu a funkcií si môžete uložiť do pamäti sušičky vďaka tlačidlu Obľúbené. Pri jeho stlačení sa sušička nastaví presne tak, ako chcete. Ušetríte si tým niekoľko krokov spojených s nastavovaním sušenia.

Čas ukončenia

Jedná sa o funkciu podobnú odloženému štartu s tým rozdielom, že nenastavujete odložený štart, teda kedy sušička začne sušiť, ale nastavujete, kedy chcete, aby sušička so sušením skončila. Koniec môžete odložiť až o 24 hodín.

späť na začiatok ↑

Ako suší

Sušička Beko DE 8635 RX0 iste poteší predovšetkým väčšie rodiny čítajúce aspoň 4 členmi, dokáže totiž vysušiť až 8 kg bielizne. Jej programová výbava je vzhľadom k cene pomerne bohatá. Jediné čo nám chýba, je program na sušenie športového oblečenia. Inak sa môžete tešiť na špeciálne programy sušiace rifle a detské oblečenie. Užitočný je tiež program Osvieženie, ktorý bielizeň nesuší, ale len osviežuje. Hodí sa teda najmä pre umyté oblečenie, v ktorom ste napáchol treba dymom alebo vyprážaným jedlom.

Z hľadiska funkcií je praktická, a nie toľko bežná, funkcia Obľúbené. Vďaka nej si môžete vybrať obľúbené kombinácie programov a sušenie, uložiť ich do pamäti elektrospotrebiče a pri ďalšom sušení stlačiť len jediné tlačidlo, ktoré bude sušiť presne podľa vašich požiadaviek.

Z praktického hľadiska oceňujeme možnosť sušičku postaviť na vopred plnenú práčku, za predpokladu preloženie správnym medzikusom. Kto nechce do medzikusu investovať, možno tak na vlastné riziko urobiť aj bez neho. V prípade, že sa rozhodnete spotrebič postaviť na práčku, budete potrebovať predlžovací kábel, pretože prívodná šnúra spotrebiča je v tomto prípade krátka. Sušičku nedá podstaviť pod pracovnú dosku. Ďalšou užitočnou vlastnosťou je možnosť výmeny závesu dverí. Elektrospotrebič sa teda hodí do každej kúpeľne, pretože dvere je možné otvárať sprava aj zľava.

Pomerne nepríjemná je hlučnosť sušičky, ktorá dosahuje 66 dB, čo je o niečo viac, ako je priemer. Pokiaľ ju však budete mať v kúpeľni, rozhodne vás pri bežnom živote rušiť nebude. Pokiaľ sušíte v noci, môžete využiť program nočné, ktorý hlučnosť zmierni až o 50%.  To je veľmi optimistický odhad výrobcu, v praxi je zníženie hlučnosti výrazne menšia. Praktická je možnosť sušičku pripojiť na odpad, alebo sa rozhodnúť pre využívanie zberné nádobky na kondenzát. Plusom je tiež osvetlenie bubna a detský zámok.

Z hľadiska úspory sa sušička radia do energetickej triedy A +++, čo značí, že výrobok spadá do najúspornejšie triedy na trhu. Pri ovládaní poteší LCD displej, ktorý zobrazuje čas do konca. Ten sa však môže meniť na základe úrovne vysušenie, ktorú reflektujú senzory sušenia. Veľkým plusom je popis programov na ovládacom paneli v slovenčine a tiež ľahký prístup k filtrom, ktoré je potrebné pravidelne čistiť.

V našom veľkom hodnotenie sme otestovali niekoľko desiatok sušičiek. Zistite, ako si tento testovaný model stojí v rámci konkurencie.

Zistiť cenu
8.2 Total Score
Beko DE 8635 RX0

Sušička so svojou ponukou programov a funkcií môže smelo rovnať výrobkom najlepších značiek na trhu. Z bohatej ponuky programov nám chýba len program pre sušenie športového bielizne. Oceňujeme funkciu Obľúbené, možnosť pridávania bielizne aj počas sušenia, osvetlenie bubna aj detskú poistku.

Sušenie
9
Spotreba
10
Rýchlosť
7
Hlučnosť
4
Výbava
8
KLADY
 • programová výbava
 • funkcie Obľúbené
 • osvetlenie bubna
 • detská poistka
 • úsporná trieda
ZÁPORY
 • chýba program pre športové oblečenie
 • krátka prívodný šnúra v prípade postavení spotrebiča na práčku.
 • vyššia hlučnosť
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre