Recenzia Beko DH 8512 CSRX

Sušička pre nenáročných užívateľov je Beko DH8512 CSRX. Disponuje dostatočným počtom programov a vďaka jej kapacite je vhodná aj pre štvorčlennú rodinu. Navyše vás iste poteší, že patrí do najlepšej energetickej triedy A +++. Ako dopadlo náš test, sa dozviete nižšie.

Parametre

Energetická trieda8
Trieda účinnosti kondenzácieA
Trvanie štandardného programu174 minuty
Maximálna náplňA+++
Ročná spotreba energie176 kWh
Hĺbka60 cm
Šírka60 cm
Výška85 cm
Hmotnosť51 kg
Hlučnosť64 dB
Počet programov15
Odložený štartáno
LCD Displejáno
Detská poistkaáno
Refresháno
Zvukový signáláno
Osvetlenie bubnaáno

Programy

Sušička disponuje všetkými programami, ktoré môže každý bežný užívateľ potrebovať. Iste vás poteší špeciálny program pre športové oblečenie alebo program pre sušenie džínsov. Chýba akurát program pre sušenie vlny.

Názov programuMaximálna odporúčaná kapacita v kg
Bavlna na žehlenie8
Bavlna do skrine8
Bavlna extra suché8
Syntetika na žehlenie4
Syntetika do skrine4
Denný4
Športové odevy4
Osvieženie
Časové programy
Jemné2
Zmiešané (mix)4
Citlivá pokožka (BabyProtect)3
Džínsy4
Košele1,5
Expres 30 min.0,5

Funkcie

Sušička disponuje niekoľkými funkciami, ktoré vám proces sušenia uľahčí.

Bzučiak / čas

Slúži pre ovládanie zvukovej signalizácie na konci sušiaceho procesu. Ak nechcete, aby sa zvuková signalizácia na konci ozývala, stačí toto tlačidlo stlačiť a zvukové upozornenie vypnete. Zároveň môžete týmto tlačidlom nastaviť aj dobu trvania programov pri programoch Rack / Time.

Úroveň sušenie

Tlačidlo úroveň sušenie slúži pre nastavenie úrovne suchosti. Doba sušenia je závislá na voľbe stupňa sušenia.

Čas ukončenia

Jedná sa o funkciu podobnú funkcii Odložený štart. U Času ukončenia si však neodkladáte dobu spustenia, ale nastavujete si, kedy chcete, aby bola bielizeň dosušenie. Čas ukončenia je možné nastaviť až na 24 hodín.

Detská poistka

Aby nedošlo k nechcenému ovládanie deťmi, stačí stlačiť kombináciu tlačidiel Úroveň sušenia a Buzzer (bzučiak) po dobu 3 sekúnd. Všetky ovládacie prvky okrem On / Off sa zablokujú, takže nemôže dôjsť k nechcenému preprogramovanie počas sušenia.

Ako suší

Sušička Beko DH8512 CRX je svojou kapacitou 8 kg vhodná predovšetkým do domácností sa 3-4 členmi. Je finančne pomerne dostupná a ponúka celý rad programov vrátane krátkeho sušenia, osvieženie alebo programu pre sušenie detskej bielizne a džínsov. Z programového vybavenia nám chýba program na Vlnu.

Iste vás poteší, že sušička patrí do energetickej triedy A +++, čo znamená, že sa jedná o najúspornejšie spotrebič na trhu. Pri prevádzke vydáva hlučnosť o sile 64 dB, čo je pre tento typ domácich spotrebičov priemerný hluk. Sušička je voľne stojace a neumožňuje podstavbu. Jej hĺbka je aj s dvierkami okolo 63 cm. Smer otvárania dvierok nie je možné zamieňať. Z užívateľského hľadiska nás potešilo osvetlenie bubna, takže v ňom už nezabudnete žiadnu časť oblečenia.

Na ukončenie programu vás upozorní zvukový signál. Na nutnosť vyprázdnenia kondenzátu alebo vyčistenie filtra svetelná signalizácia. Sušičku s tepelným čerpadlom je možné pripojiť do odpadu, takže sa o vyprázdňovanie nádoby na kondenzát nemusíte starať. Užitočnou funkciou je aj Detská poistka. Pri obsluhe oceníte popisky programov a funkcií po slovensky.

Na sušičke sa nám z estetického hľadiska nepáči plastové dvierka. Displej by mohol byť väčší a okrem iného informovať aj o zostatkovej vlhkosti. Je trochu škoda, že súčasťou sušičky nie je sušiak na topánky, ktorý je však možné si prikúpiť zvlášť.

Na trhu môžete naraziť na sušičku Beko DH 8544 SK RX, ktorá sa od nami recenzované líšia vzhľadom, ktorý sa nám javí ako modernejšie a aj vzhľadovo sa sušička javí ako kvalitnejší. Z hľadiska kapacity aj nárokov na energiu sušička dosahuje rovnakých parametrov ako Beko DH 8512 CSRX. Oproti nej má navyše možnosť zmeniť smer otvárania dvierok a má aj program bavlna. Okrem toho disponuje funkciou RapidDry, ktorá umožňuje čas sušenia skrátiť až o tretinu. Ďalšie hodnotené sušičky nájdete v našom obrovskom teste.

Zistiť cenu
8.3 Total Score
Beko DH 8512 CSRX

Sušička je vhodná do domácnosti so 4 členmi. Poteší svojou nenáročnosťou na spotrebu elektriny, pretože sa radí do energetickej triedy A +++. Z hľadiska programového vybavenia disponuje všetkými programami, ktoré môže bežný užívateľ potrebovať. Chýba jej len program vlna. Vzhľad jej kazí plastová dvierka, kvôli ktorým produkt pôsobí nekvalitne.

Sušenie
9
Spotreba
9
Rýchlosť
8
Hlučnosť
6
Výbava
7
KLADY
 • programové vybavenie
 • osvetlenie bubna
 • detská poistka
 • program osvieženie
ZÁPORY
 • zmena smeru otvárania dvierok nie je možná
 • dvere pôsobí lacným dojmom
 • chýba program vlna
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo