Recenzia Beko DHS8412PA0

Ak vám nevadí energetická trieda A ++ a účinnosť kondenzácie triedy B, urobí vám sušička Beko DHS8412PA0 radosť. Tešiť sa môžete na program Refresh, úsporné tepelné čerpadlo, osvetlenie bubna aj detskú poistku. Je práve táto sušička správnou voľbou? Prečítajte si o nej viac!

Parametre

Energetická trieda8
Trieda účinnosti kondenzácieB
Trvanie štandardného programu197 minuty
Maximálna náplňA++
Ročná spotreba energie235 kWh
Hĺbka54 cm
Šírka60 cm
Výška85 cm
Hmotnosť46 kg
Hlučnosť65 dB
Počet programov15
Odložený štartáno
LCD Displejáno
Detská poistkaáno
Refresháno
Zvukový signáláno
Osvetlenie bubnaáno
späť hore ↑

Programy

Sušička okrem štandardných programov na sušenie bavlny a syntetiky ponúka i programy, pri ktorých si čas môžete určiť sami. Pre osvieženie zatuchnutého oblečenie zo skrine využijete program Refresh a pre rýchle sušenie malého množstva bielizne program Express 30. Ďalej v ponuke nájdete špeciálne programy ako je Citlivá pokožka, ktorý je vhodný pre sušenie detského oblečenia alebo program Košele, ktorý sa postará o to, aby po vysušenie neboli košele príliš pokrčené. Na sušenie košieľ sa používajú nižšie teploty.

Názov programuMaximálna náplň v kg
Bavlna na žehlenie8
Bavlna na uloženie8/4
Bavlna extra sušenie8
Na žehlenie syntetiky4
Konfekcie zo syntetiky4
Denne4
Športové odevy4
Ventilácia / Refresh
Časové sušenie
Jemné2
Zmiešané4
Citlivá pokožka3
Košele4
Jemné / košele1,5
Express 300,5
späť hore ↑

Funkcie

Prácu s bielizňou aj so samotnou sušičkou vám uľahčia niekoľko užitočných funkcií.

 • Bzučiak – vďaka tomuto tlačidlu si môžete navoliť intenzitu zvukového signálu alebo sa rozhodnúť pre jeho úplné vypnutie.
 • Time – u časovaného sušenia si môžete pomocou tlačidla Time nastaviť, ako dlho bude sušička sušiť.
 • Úroveň sušenie – týmto tlačidlom nastavujete požadovanú úroveň suchosti. Doba trvania programu zodpovedá tomu, akú úroveň vyberiete.
 • Čas ukončenia – jedná sa o funkciu podobnú odloženému štartu s tým rozdielom, že si nenastavujete čas začiatku programu, ale čas dokončenia sušenia. Čas ukončenia môžete nastaviť až o 24 hodín.
 • Detská poistka – aby ste predišli nechcenému prenastavenie sušenia, môžete všetky ovládacie prvky okrem tlačidla On / Off uzamknúť.
späť hore ↑

Ako suší

Sušička má síce dostatočnú kapacitu 8 kg, ale úrovňou sušenie spadá iba do skupiny B. To znamená, že v bielizni zostane 80-89,9% vody, čo síce nie je najhoršie, ale ani najlepšie. Najlepší sušičky disponujú účinnosti sušenia A, čo znamená, že z bielizne dostanú oveľa viac ako 90% vody.

Z hľadiska spotreby sa výrobok radí do energetickej skupiny A ++. Ani v tomto parametri nedosahuje hodnôt najlepších sušičiek na trhu, a to ani napriek tomu, že disponuje tepelným čerpadlom, ktoré prebytočné teplo prevádza na elektrinu, ktorá je znovu využitá. Náklady za rok prevádzky sa u spotrebičov s energetickou skupinou A ++ pohybujú okolo 40 €, oproti najúspornejším spotrebičom, ktoré vás za rok používanie prídu zhruba na 30 €. Pokiaľ nepatríte medzi najnáročnejších zákazníkov, vystačíte si aj s energetickou triedou A ++.

Sušička je vybavená senzormi meracími vlhkosť, ktoré sa starajú o dokonalé vysušenie. Samozrejmosťou je tiež automatická ochrana proti pokrčeniu, takže by bielizeň po dokončení sušení nemala byť príliš pokrčená. Špeciálny program na košele toto oblečenie sušia s najväčšou opatrnosťou pri nízkej teplote a navyše minimalizuje stláčanie.

Z hľadiska programovej výbavy u sušičky okrem štandardných programov na bavlnu a syntetiku nájdete aj programy na športové oblečenie, detské oblečenie alebo rýchly program sušenia malého množstva oblečenia. Samozrejmosťou je program Refresh, ktorý osvieži nevábne voňajúce kusy bielizne. Spotrebič umožňuje tiež časové nastavenie sušenia a úroveň sušenie. Praktická je možnosť zmeny programu po štarte alebo možnosť pridania bielizne počas sušenia.

Vo výbave nájdete osvetlený bubon, čo je praktická funkcia. Minimalizuje nešvár zabudnutého kúsku oblečenia v bubne. Ďalej sušička disponuje svetelnou a zvukovou signalizáciou. Upozorní vás nielen na ukončenie programu, ale aj na nutnosť údržby (čistenie filtrov a podobne). Sušičku je možné napojiť na odpad, takže vám odpadne starosť o vylievanie nádobky s kondenzátom.

To, čo nám u sušičky chýba je program Vlna, ktorý využijete predovšetkým v zime na sušenie svetrov a podobného oblečenia. Z hľadiska dizajnu sa nám nepáči plné dvierka, sušička pôsobí príliš uniforme, ale to je len osobný názor redakcie. Lepšie by mohol byť spracovaný tiež zoznam programov okolo otočného voliča, ktorý nie je opatrený menovkami, ale len symboly, ktoré nemusia byť na prvý dobrou zrejmé.

Zistiť cenu

Ďalšie sušičky z testu nájdete tu.

7 Hodnotenie
Beko DHS8412PA0

Vzhľadom k tomu, že sušička nespadá do energetickej triedy A +++ a z hľadiska triedy kondenzácie patrí do skupiny B, sa nám jej obstarávacia cena javí ako pomerne vysoká. Na druhej strane má slušnú programovú výbavu (až na chýbajúcu program Vlna), osvetlenie bubna, časové programy, špeciálne programy a detský zámok. Záleží teda skôr na náročnosti užívateľa a jeho očakávaniach.

Sušenie
8
Spotreba
7
Rýchlosť
6
Hlučnosť
5
Výbava
8
KLADY
 • programová vybavenosť
 • možnosť postavenia na práčku s hĺbkou 45 cm
 • osvetlenie bubna
 • program Refresh
ZÁPORY
 • chýba program Vlna
 • trieda účinnosti kondenzácie B
 • vzhľadom k parametrom vyššia nákupná cena
Pridajte svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Napíšte odpoveď

   Vaše celkové skóre