Recenzia Beko DPY 8506 GXB1

Ide o jednu z najobľúbenejších sušičiek bielizne na našom trhu. Jej výrobcom je turecká spoločnosť BEKO. To na prvý pohľad nemusí vzbudzovať dôveru, ale jedná sa o silne rastúcej a obľúbenú značku. A to po celej Európe. Je to spredu plnená kondenzačná sušička, ktorá má tepelné čerpadlo a invertorový motor. Samozrejmosťou je energetická trieda A +++ a možnosť napojenia na odpad. Tým sa zbavíte povinnosti vylievať kondenzačný nádržku na vodu po každých pár sušiacich cykloch.

Parametre

Energetická triedaA+++
Trieda účinnosti kondenzácieA
Trvanie štandardného programu174 minuty
Maximálna náplň8 kg
Ročná spotreba energie176 kWh
Hĺbka61 cm
Šírka60 cm
Výška85 cm
Hmotnosť52,5 kg
Hlučnosť65 dB
Počet programov17
Odložený štartÁno
LCD DisplejÁno
Detská poistkaÁno
RefreshÁno
Zvukový signálÁno
Osvetlenie bubnaÁno

Programy

Beko ide cestou viac programov, niektorí výrobcovia idú cestou menej programov a ich úprav za pomoci prídavných funkcií. Vždy je nutné porovnávať schopnosti sušičky ako celku a nie len na prostý počet programov.

NázovMaximálna náplňDĺžka (v minútach)Počet otáčok
Bavlna – extra suchá8 kg1841 000
Bavlna – suché na nosenie8 kg1741 000
Bavlna – na žehlenie8 kg1391 000
Nočné8 kg2401 000
Citlivá pokožka3 kg951 000
Košele0,5 kg301 200
Jeans4 kg1171 200
Denne4 kg1001 200
Zmiešané4 kg1101 000
Xpress1 kg491 200
Jemné2 kg50600
WoolProtect1,5 kg146600
Syntetika – suché na nosenie4 kg75800
Syntetika – na žehlenie4 kg59800

 • WoolProtect – určený pre svetre a výrobky z vlny.
 • Nočné – dôjde k zníženiu hluku a predĺženie doby sušenia.
 • Xpress – pre bavlnené prádlo, ktoré bolo odstredené pri vysokých otáčkach.
 • Citlivá pokožka – pre detské oblečenie a alergikov.
 • Ventilácia – dodatkový miniprogram, ktorý nesuší ale po desať minút fúka na bielizeň vzduch. Hodí sa k odstráneniu zatuchnutého pachu u dlho skladovaného bielizne.
 • Zabránenie krčeniu – po dokončení štandardného programu je bielizeň každé dve minúty otáčané, aby sa čo najviac zamedzilo pokrčenia. Vhodné ak ju musíte nechať v prístroji dlhšiu dobu.

Ako suší

Keď si dáte záležať na správnom roztriedenie bielizne pri praní a periete na menší počet otáčok, tak po vysušení môžete väčšinu oblečenie len zložiť a dať do skrine. Použitý program bol extra suchá bavlna. Vďaka vstavanej automatike sa doba sušenia prispôsobuje typu a objemu vloženej bielizne. Môžete bez starosti použiť pre pár kúskov odevov, čoskoro budú suché. Bubon má veľkú kapacitu 8 kg, doporučujeme v ňom nechať cca 20% voľného priestoru. Keď je príliš plný, sušenie trvá veľmi dlho. Bielizeň má tiež tendencie sa viac do seba zamotávať a tak zostávať miestami mokré.

Hlasitosť je v pohode do kúpeľne, ale ak máte menší byt a budete ju mať zapnutú blízko pri sebe pri sledovaní televízie, tak buď musíte výrazne zvýšiť hlasitosť a alebo sušiť inokedy. Medzi mínusy patrí chýbajúce program pre športové oblečenie a tichá signalizácie konca programu. Keď máte plnú hlavu starostí, ľahko na sušičku zabudnete. Na druhú stranu z nej suché bielizeň nikam neutečie 🙂

Vďaka excelentný energetickej triede patrí medzi najúspornejšie sušičky. Ak periete a sušíte bielizeň často, ušetríte počas roka celkom zaujímavú sumu. Motor je vybavený funkciou spätného chodu – ten zmenšuje šancu na zamotania viac kusov oblečenia do seba. Rozmery sú štandardné, s umiestnením by nemal byť žiadny problém. Podľa priloženého návodu máte dokonca možnosť prehodiť otváranie dverí z jednej strany na druhú.

Skúsenosti

 • Nemá pet program pre odstraňovanie zvieracích chlpov.
 • Nemá samostatný program pre funkčné alebo športové oblečenie. Budete si musieť vystačiť so syntetikou.
 • Zvuková signalizácia pri dokončení sušenia je celkom nevýrazná. Ľahko ju prepočujete.
 • V bubne je LED osvetlenie, ktoré svieti cca pol minúty po tom, čo sa otvoria dvierka. Nám to na vybratí bielizne v noci bohato stačilo.
 • Ikonky signalizujúca potrebu vyčistenie filtrov a vyliatie nádržky na vodu zmizne potom, čo otvoríte dvierka.

Zistiť cenu

Nevybrali ste si? Pozrite sa na ostatné sušičky.

8.5 Total Score
Beko DPY 8506 GXB1

Na svoju cenu veľmi kvalitné sušička, ktoré je extrémne úsporná, ponúka valné väčšinu funkcií a sušiacich programov a Beko na ňu poskytuje predĺženú záruku päť rokov (minimálne to tak bolo v čase písania tohto článku). Pre ňu sa musíte v čase do 14 dní od nákupu spotrebiča registrovať na stránkach výrobcu a zaslať im kópiu účtenky alebo faktúry. Rozhodne ju môžeme odporučiť.

Sušenie
8
Spotreba
10
Rýchlosť
8
Hlučnosť
5
Výbava
9
KLADY
 • Vysoko úsporná
 • Dobre suší
 • Dvojitý filter
ZÁPORY
 • Tichá signalizácia konca programu
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo