Recenzia Beko DS 7533 CS RX1

Sušička sa 7 kilogramovou kapacitou Beko 7533 SK RX1 patrí i vďaka tepelnému čerpadlu k veľmi úsporným sušičkám na trhu. Jej programová výbava je bohatá, zamrzí snáď len chýbajúci program Bavlna. Ako sušička dopadla v našom testovaní? Prezradíme v nasledujúcej recenzii.

Parametre

Energetická trieda7
Trieda účinnosti kondenzácieA
Trvanie štandardného programu165 minuty
Maximálna náplňA+++
Ročná spotreba energie159 kWh
Hĺbka54 cm
Šírka60 cm
Výška85 cm
Hmotnosť46 kg
Hlučnosť65 dB
Počet programov16
Odložený štartáno
LCD Displejáno
Detská poistkaáno
Refresháno
Zvukový signáláno
Osvetlenie bubnaáno
späť hore ↑

Programy

Sušička okrem štandardných programov ako je bavlna a syntetika disponuje celým radom špeciálnych programov zodpovedajúcim špecifickým druhom oblečenia. Za všetky menujme napríklad program Džínsy. Rifle je potreba pred sušenie v práčke vyžmýkať na maximálny počet otáčok. Ďalším špeciálnym programom je program na sušenie Športového oblečenia. Program Expres kilogram bielizne vysuší za 50 minút. U časových programov si môžete vybrať medzi dĺžkami 30 minút a 45 minút. Pri časových programoch sa bielizeň suší podľa nastaveného času, nie podľa úrovne sušenia. Praktický je program Refresh, ktorý bielizeň bez fúkania teplého vzduchu za 10 minút osvieži.

Názov programuMaximálna náplň (kg)
Bavlna na žehlenie7
Bavlna eko7/3,5
Bavlna extra sušenie7
Na žehlenie syntetiky3,5
Syntetika eko3,5
Košele1,5
Džínsy4
Denný4
Sport4
Expres1
Jemné2
Citlivá pokožka3
späť hore ↑

Funkcie

Prácu s práčkou aj vysušeným bielizňou vám uľahčia niekoľko užitočných funkcií:

 • Osvetlenie bubna – vďaka osvetlenému bubna dobre uvidíte, či ste niektorý kúsok bielizne v sušičke nezabudli.
 • Detská poistka – ak doma máte deti, iste viete, že v určitom veku sú displeje a tlačidlá najobľúbenejšou hračkou. Funkcia Detské poistky však uzamkne všetky ovládacie prvky okrem tlačidla Zapnúť / Vypnúť, takže deti nemôžu aktuálny program prenastaviť.
 • Zvuková signalizácia – po ukončení programu vás sušička na tento fakt upozorní zvukovým signálom. Ak nechcete, aby tento zvuk vydávala, môžete ho vypnúť, prípade upraviť jeho hlasitosť.
 • Koncový čas – funguje podobne ako odložený štart s tým rozdielom, že nenastavujete čas, za ktorý sa má sušička spustiť, ale čas kedy chcete, aby bol program u konca.
späť hore ↑

Ako suší

Sušička Beko DS7533 SK RX1 nielen dobre vyzerá, ale tiež je úsporná. Ide totiž o kondenzačnú sušičku s tepelným čerpadlom, ktorá horúci vzduch premieňa na elektrinu, čím znižuje celkovú spotrebu. Sušičky s tepelným čerpadlom navyše suší pri teplotách, ktoré sú až o 20 ° C nižšia, než ktorými suší klasické kondenzačné sušičky s elektrickým vykurovacím čerpadlom.

Okrem toho tento model patrí do energetickej triedy A +++ a môže sa pochváliť aj triedou kondenzácie A, čo je najvyššia možná trieda. Z bielizne dostane viac ako 90% vody. Jej programové vybavenie je pestré, postrádame akurát program na sušenie vlny. Inak sušička ponúka programy špeciálne pre košele, ktoré sa pri sušení toľko nepokrčia, ďalej program pre rifle, ktoré musíte v práčke vyžmýkať na najvyššie možné otáčky, program Citlivá pokožka na detské oblečenie a ďalšie. Okrem toho môžete využiť aj osvieženie zatuchnutého bielizne Refresh, ktorý bielizeň bez pôsobenia teplého vzduchu prevetrá počas 10 minút, alebo program Expres, ktorý kilogram bielizne vysuší za 50 minút.

Z praktického hľadiska oceníte osvetlenie bubna, takže sa vám už nestane, aby ste v ňom kus oblečenia zabudli a tiež možnosť dvierka osadiť otváraním naľavo či napravo. Tejto vychytávke na chuť prídu všetci, ktorí v kúpeľni bojujú s nedostatkom priestoru. Sušičku je možné za pomoci vhodného medzikusu postaviť na práčku.

Ovládanie práčky je z užívateľského hľadiska prívetivé. Plusové body udeľujeme za popis na ovládacom paneli aj ukazovanie zostávajúceho času na displeji. Sušička má automatickú ochranu proti pokrčeniu a senzory sušenie, ktoré sušenie upravujú podľa vyhodnotenia zostávajúce vlhkosti. Zároveň výrobok umožňuje si nastaviť časované sušenie, počas ktorého sa k úrovni vysušeniu neprihliada.

Na nutnosť vyčistenia filtra či vyliatiu zásobníka na kondenzát vás upozorní svetelná výstraha. Nádoba na kondenzát sa nachádza v hornej časti vedľa ovládacieho panelu, takže je jeho obsluha jednoduchá. Rovnako tak je ľahký prístup ku všetkým filtrom, ktoré potrebujú pravidelne čistiť. Sušičku je možné pripojiť na odpad, takže vám ubudne práca s pravidelným vylievaním kondenzátu.

Za zmienku stojí tiež pomerne krátka doba referenčného programu, ktorý trvá len 165 minút. Z hľadiska hlučnosti sa práčka s hladinou 65 dB radí k priemerným spotrebičom na trhu.

Otestovali sme pre vás niekoľko ďalších desiatok sušičiek. Tu nájdete tú pravú.

Zistiť cenu
8.3 Hodnotenie
Beko DS 7533 CS RX1

Sušička Beko DS 7533 SK RX1 uspokojí aj náročnejších zákazníkov, ak sa zaobídu bez programu Vlna. Vďaka najúspornejší energetickej triede a tepelnému čerpadlu sú jej náklady na prevádzku skutočne nízke. Poteší aj kratšia doba referenčného programu. Sušička disponuje všetkým, čo moderný človek od sušičky požaduje vrátane možnosti závesu dvierok na pravú alebo ľavú stranu.

Sušenie
9
Spotreba
10
Rýchlosť
7
Hlučnosť
5
Výbava
8
KLADY
 • prevádzka
 • programová výbava
 • zámena otvárania dvierok
ZÁPORY
 • chýbajúce program Vlna
Pridajte svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Napíšte odpoveď

   Vaše celkové skóre