Recenzia BEKO WTV 8735CS XC0ST

Beko WTW 8735CS XC0ST šliape v programovej výbave na päty aj dražím konkurenčným modelom. Jej hlavnou prednosťou je pranie v pare a možnosť skrátiť čas prania alebo výber teploty prania. Nepoteší však vyššie ročnou spotrebou elektrickej energie a vody. Je pre vás práve tento model tým pravým? To sa dozviete v našej recenzii.

Parametre

Energetická triedaA+++
Spôsob plneniapredné
Kapacita8 kg
Otáčky1400
Hlučnosť prania56 dB
Hlučnosť žmýkanie77 dB
Spotreba energie za rok177 kWh
Spotreba vody za rok9900 l
Účinnosť praniaA
Ůčinnosť odstreďovaniaB
Aquastopáno
Výška84 cm
Šírka60 cm
Hĺbka59 cm
Pranie90
Žmýkanie80
Programy70
Hlučnosť50
Výbava70
Spotreba70
Počet programov14
Dĺžka základného programu212 min.
späť hore ↑

Predstavenie

Práčka Beko WTW 8735 SK XC0ST je vybavená celou radou užitočných programov. V práčke je možné vďaka programu Ručné pranie možné prať aj veľmi jemné a chúlostivé prádlo. Nočný režim zníži hlučnosť práčky tým, že vykonáva šetrné pohyby a vynechá záverečné odstreďovanie. Bielizeň zostáva v čistej vode.

Vďaka špeciálnym funkciám si môžete bielizeň bez pokrčenia vytiahnuť aj za 8 hodín po tom, čo skončil cyklus. Bielizeň zostane vo vode a bubon bude vykonávať pravidelné pohyby, takže sa bielizeň nepokrčí. Automatický program sa postará o najlepšie nastavenie všetkých parametrov pre úsporné pranie s dobrými výsledkami.

Z praktického hľadiska oceníte veľké XL dvere, vďaka ktorým do práčky pohodlne zmestia aj rozmernejšie bielizeň, akým môže byť napríklad posteľná bielizeň.

Pri vybraných programov je možné si nataviť teplotu, ale tiež zrýchliť jeho trvania. Program môže byť až o 50% rýchlejšie. Veľkou prednosťou je Steam Therapy, čo je osvieženie pomocou pary. Pomocou pary sa bielizeň zbaví zápachu, takže ju môžete nosiť tak často, ako len potrebujete.

Pri výpadku elektriny bude práčka po opätovnom spustení pokračovať tam, kde skončila.

späť hore ↑

Programy

Názov programuKapacita (kg)Nastavenie teploty ve °CMaximálny počet otáčok za minútu
Bavlna80-901 400
ECO bavlna80-601 400
Syntetika40-60 1 200
Denné pranie80-901 400
Express Super Short20-301 400
Starostlivosť o tmavé oblečenie40-401 000
BabyProtect830-901 400
Aqua 40´40 °C80-401 400
Hygiena 20 °C4201 400
Jemná starostlivosť 20 ° C4201 400
Vlna1,50-401 000
Ručné pranie20-30600
SteamTherapy1
Auto80-601 400
späť hore ↑

Doplnkové funkcie

Medzi doplnkové funkcie, ktoré vám uľahčia pranie, patria:

 • Predpierka – je vhodná pre veľmi znečistenú bielizeň, pri voľbe funkcie je nutné počítať s väčšou spotrebou elektrickej energie, vody a pracieho prostriedku. Doba prania bude dlhšia.
 • Rýchle pranie – funkciu využijete pri programoch pre bavlnu a syntetiku. Znižuje čas prania a počet žmýkania.
 • Extra plákanie – pridá plákanie navyše k plákanie, ktoré je štandardnou súčasťou programu. Extra plákanie je vhodné najmä pre osoby citlivé na zvyšky prášku v bielizni.
 • Nočný režim – miesto plákanie využíva tichého prania a záverečné odstreďovanie úplne vynechá.
 • Čas ukončenia – je možné si nastaviť dobu, v ktorú chcete, aby práčka s praním skončila. Nastavujete si teda čas skončení cyklu, nie čas začiatku prania.
 • Detský zámok – zabráni deťom v prenastaveniu práčky. Jediné tlačidlo, ktoré bude fungovať je tlačidlo Zapnúť / vypnúť.
 • Nastavenie hlasitosti – práčka disponuje akustickým signálom, ktorého hlasitosť môžete buď zosilniť, alebo zoslabiť.
späť hore ↑

Ako perie

Práčka Beko WTW 8735CS XC0ST z hľadiska programovej vybavenosti uspokojí aj veľmi náročných jedincov. Okrem štandardných programov pre pranie bavlny a syntetiky, ponúka aj program pre pranie vlny a jemného oblečenia. Zvoliť si môžete aj ručné pranie alebo program pre pranie tmavého bielizne. Veľkým plusom je parný program, ktorý využijete v prípade, že je bielizeň skôr čisté, ale napáchol treba zápachom z reštaurácie. Počas niekoľkých minút dôjde k jeho osvieženie, takže si ho ďalší deň môžete vziať pokojne na seba. U parných programov je potrebné počítať s tým, že bielizeň bude po vytiahnutí mierne vlhká a bude ju potrebné dosušiť.

Programy môžete upravovať v rôznych parametroch, samozrejmosťou je nastavenie počtu otáčok a teploty, ale aj nastavenie dĺžky trvania. Vybrané programy môžete skrátiť tak razantne, že ich doba môže byť až polovičná. Okrem toho sú na výber tiež krátke programy, ktoré sa hodia pre pranie menšieho objemu málo špinavej bielizne.

Pozitívne hodnotíme funkciu proti pokrčeniu, ktorá bielizeň vo vode s pravidelnými intervalmi otáčania bubna ponechá až 8 hodín. Z hľadiska programovej výbavy nám u práčky chýba program na pranie športového bielizne.

Praktický je program Auto, ktorý si dokáže sám navoliť všetky veličiny, pretože rozozná kapacitu bielizne, materiál i úroveň zašpinenia.

Napriek tomu, že práčka patrí do najúspornejší energetickej triedy A +++ má oproti svojim konkurentom s rovnakou kapacitou bielizne oveľa vyššiu ročnú spotrebu vody aj elektrickej energie. Čo sa týka vody, nájdete na trhu aj modely, ktoré majú spotrebu až o 1 000 l ročne menšie.

Účinnosť odstreďovania je iba skupina B, ale tento neduh vyvažuje to, že maximálny počet otáčok dosahuje čísla 1 400 za minútu, takže treba sa sušením bielizne v sušičke by nemal byť žiadny problém. Ak však napriek tomu hľadáte práčky, čo lepšie žmýkať, tak ich nájdete tu.

Zistiť cenu
7.4 Hodnotenie
BEKO WTV 8735CS XC0ST

Práčka Beko WTW 8735CS XC0ST poteší programovú výbavou, ktorá zahŕňa aj parný program, ktorý nebýva u lacnejších práčok samozrejmosťou. Nepoteší však vyššia spotreba vody a elektrickej energie v porovnaní s konkurenčnými modelmi.

Pranie
9
Žmýkanie
8
Programy
7
Hlučnosť
5
Výbava
7
Spotreba
7
KLADY
 • programová výbava
 • parné pranie
 • XL bubon
 • bez pokrčenia až 8 hodín po dokončení cyklu
 • nastavenie teploty i času pri vybraných programov.
ZÁPORY
 • vyššia spotreba vody a energie
 • chýba program pre pranie športového oblečenia
Pridajte svoju recenziu

Kategórie:

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Napíšte odpoveď

   Vaše celkové skóre