Recenzia Beko WTV8712XSW

Práčka Beko WTW 8712 XSW pre veľkú rodinu poteší nízkou obstarávacou cenou a bohatou ponukou programov. Pripraviť sa však musíte na nie príliš pekný dizajn a o niečo väčšiu spotrebu než majú konkurenčné modely. Preváži u vás klady alebo zápory tejto práčky? Viac sme sa o nej rozpísali nižšie.

Parametre

Energetická triedaA+++
Spôsob plneniapredné
Kapacita8 kg
Otáčky1400
Hlučnosť prania61 dB
Hlučnosť žmýkanie74 dB
Spotreba energie za 100 cyklov89 kWh
Spotreba vody za 100 cyklov4800 l
Účinnosť praniaA
Ůčinnosť odstreďovaniaB
Aquastopáno
Výška84 cm
Šírka60 cm
Hĺbka59 cm
Počet programov15
Dĺžka základného programu200 min.

Predstavenie

Práčka Beko WTW 8712 XSW ponúka pomerne bohatú ponuku programov a funkcií za veľmi prijateľnú cenu.

Tešiť sa môžete na klasické programy zahŕňajúce bavlnu, ECO bavlnu a syntetiku, ale okrem toho tiež na program ručné pranie, pranie jemnej spodnej bielizne, špeciálny program na športové alebo tmavé oblečenie. Praktickou možnosťou je navolenia teploty prania a tiež možnosť skrátenia programu až o 50%. Okrem toho si môžete vybrať z ponuky programov s krátkou prácou dobou.

Displej zobrazuje informácie týkajúce sa času, priebehu prania aj zvolených pomocných funkcií. Práčka disponuje funkciou detského zámku a možnosťou odloženého štartu až o 19 hodín.

Programy

Názov programuKapacita v kgNastavenie teploty v ° CMaximálny počet otáčok ot./min
Bavlna80-901 400
ECO bavlna80-601 400
Syntetika30-601 200
Denný expres80-601 400
Xpress Super Short+Fast+20-301 400
Mix 403,50-40800
Vlna / ručné pranie1,50-401 200
Jemná starostlivosť3,50-401 200
Pérové oblečenie20-601 000
Športové oblečenie3,50-401 200
Tmavé oblečenie / džínsy30-401 200
Lingerie / luxusné dámske spodné prádlo10-30600
Tričká / košele30-60800
Hygiena820-901 400

Doplnkové funkcie

Aby pre vás bolo pranie čo najpríjemnejšie, disponuje práčka niekoľkými funkciami navyše (niektoré z nich nemusia byť dostupné u každého programu).

 • Výber teploty – pri zvolení programu sa ukáže odporúčaná teplota prania, ktorú môžete znižovať, zvoliť môžete i pranie v studenej vode.
 • Predpieranie – predpierku zvoľte v prípade, že periete veľmi znečistenú bielizeň. Počítajte s tým, že sa predĺži dĺžka pracieho programu a zvýši sa aj spotreba energie a vody.
 • Fast + – jedná sa o funkciu, vďaka ktorej môžete vybraný program skrátiť až o 50%. Vďaka optimalizovaným krokom dosiahne aj pri skrátení času dobrých výsledkov. Samozrejme dôjde k miernemu navýšeniu spotreby.
 • Extra plákanie – k štandardným pláchaním, ktoré sú zahrnuté vo vybranom programe, sa vykoná ešte plákanie navyše, ktoré z bielizne dostane všetky zvyšky pracieho prášku. Funkciu ocenia najmä osoby citlivé na zbytkový prací prostriedok v bielizni.
 • Detský zámok – vďaka zámku je deťom znemožnené prenastavenie pracieho programu.
 • Odložený štart – začiatok prania môžete odložiť až o 19 hodín vždy po jednej hodine.

Ako perie

Práčka si vás získa predovšetkým svojou nízkou obstarávacou cenou, za ktorú dostanete úsporný spotrebič A +++ s bohatou ponukou programov. Pri praní iste oceníte programy pre športové alebo tmavé oblečenie, ale aj ručné pranie pre pranie jemnej bielizne, program na pranie vlny alebo program pre pranie perového oblečenie, ktorý sa hodí predovšetkým pre zimné kabáty a podobné oblečenie.

Samozrejmosťou je aj krátky program, ktorý 2 kg bielizne dokáže vyprať už za 14 minút. Vďaka funkcii Fast + si môžete prác dobu pri vybraných programoch skrátiť až o 50%. Ďalej si u programov môžete nastaviť samozrejme počet otáčok a tiež teplotu prania.

Spotrebič patrí v oblasti účinnosti odstreďovania do skupiny B, najlepšie spotrebiče na trhu disponujú skupinou A. Tento drobný nedostatok však kompenzuje vysoký počet otáčok 1 400 za minútu, takže sa bielizeň po vyžmýkaniu môže pokojne vložiť do sušičky, ktorá si s jeho sušením bez problémov poradí .

Radi by sme tiež upozornili na celkovú spotrebu vody a elektriny, ktorá je u tohto spotrebiča vyššia ako u konkurenčných modelov alebo modelov rovnakej značky s rovnakými parametrami (teda energetická trieda A +++ a kapacita 8 kg). To nás pri porovnaní príliš nepotešilo. Tiež dĺžka referenčného programu 200 minút sa nám zdá skutočne dlhá.

Ovládanie práčky je ľahké, ale ešte lepšie by bolo, ak by programy okolo voliča programov, boli popísané v češtine. Programy sú znázornené iba univerzálnymi symboly, ku ktorým si spočiatku zrejme budete musieť vziať manuál. Pri praní, so svojimi 61 dB, pračka patrí k hlučnejším spotrebičom, pri odstreďovaní naopak skôr k tichším.

Spomenúť musíme tiež celkový vzhľad práčky, ktorý sa nám javí trochu retro. Nepridáva mu šedé lemovanie dvierok, kvôli ktorému práčka pôsobí trochu lacno a ani displej s červeno sa zobrazujúcimi informáciami o programe. Toto je však len individuálne názor.

Práčok sme pre vás otestovali už celý rad. Nájdete ich v našom veľkém teste venujúcim sa porovnávanie najlepších práčok.

Zistiť cenu
7.1 Total Score
Beko WTV8712XSW

Práčka vás dostane svoju cenou a bohatou ponukou programov a funkcií. Nájdete u nej všetko, čo pri praní budete potrebovať, a dokonca aj špeciálny program pre pranie perového, športového alebo tmavého oblečenia. Na druhú stranu je spotreba vody aj elektriny u tohto spotrebiča vyššia, a to aj cez to, že patrí do energetickej skupiny A +++.

7.1Expert Score
Pranie
9
Žmýkanie
8
Programy
7
Hlučnosť
4
Výbava
7
Spotreba
6
10User's score
Pranie
10
Žmýkanie
10
Programy
10
Hlučnosť
10
Výbava
10
Spotreba
10
KLADY
 • nízka obstarávacia cena
 • bohatá programová ponuka
 • nastavenie času aj teploty prania
ZÁPORY
 • hlučnosť
 • vyššie nároky na spotrebu vody a elektrickej energie
 • vzhľad
Pridaj svoju recenziu  |  Read reviews and comments
1 komentár
 1. 5
  Pranie
  100
  Žmýkanie
  100
  Programy
  100
  Hlučnosť
  100
  Výbava
  100
  Spotreba
  100

  S práčku som veľmi spokojná.Určite predajcu odporúčam.

  + KLADY: Nadmieru spokojnosť
  Užitočný(0) Neužitočný(0)You have already voted this

  Dajte nám odpoveď

  Skóre

  Čo vybrať
  Logo