Recenzia BEKO WUE 6612CSX0

Ak hľadáte užšie práčku pre menšie rodinu za minimum peňazí, BEKO WUE 6612CSX0 pre vás bude ideálnou voľbou. Práčka vás určite prekvapí širokou ponukou programov, ovládaním, zaujímavou škálou doplnkových funkcií, a nie príliš vysokou spotrebou energie a vody. Musíte však počítať s tým, že sa ani zďaleka nemôže rovnať práčkam strednej triedy, ktoré stoja dvojnásobok ceny. Prečítajte si našu recenziu a zistite, či je pre vás táto práčka tá pravá.

Parametre

Energetická triedaC
Spôsob plneniapredné
Kapacita9 kg
Otáčky1400
Hlučnosť prania47 dB
Hlučnosť žmýkanie71 dB
Spotreba energie za 100 cyklov66 kWh
Spotreba vody za 100 cyklov4400 l
Účinnosť praniaA
Ůčinnosť odstreďovaniaB
Aquastopáno
Výška84,5 cm
Šírka59,8 cm
Hĺbka59 cm
Počet programov14
Dĺžka základného programu217 min.

Predstavenie

Úzka práčka BEKO sa s rozmermi 84 x 60 x 44 cm bez problému vlezie aj do menších kúpeľní či technických miestností a vďaka prednému plneniu na ňu môžete umiestniť sušičku. Celkovo práčka ponúka 15 pracích programov, ktoré sa väčšinou podobajú tým u ostatných práčok. Potešiť vás však môže napríklad špeciálny program pre perové a športové oblečenie, košele, pre odstránenie zvieracích chlpov, alebo program hygiena, ktorý perfektne odstráni všetky mikroorganizmy a zvyšky pracieho prášku, na ktorý môže byť niekto citlivý. Ďalej je možné nastaviť teplotu, otáčky, ale napríklad aj skrátenie pracieho cyklu na polovicu.

Programy

Názov programuKapacita v kgNastavenie teploty v ° CMaximálny počet otáčok ot / min
Bavlna60 – 901 200
Bavlna ECO640 – 601 200
Klasický640 – 601 200
Syntetika2,50 – 601 200
Extra rýchle pranie60 – 901 200
Extra rýchle pranie + rýchly20 – 901 200
Mix 40 (bavlna + syntetika)30 – 40800
Vlna1,50 – 401 200
Jemné20 – 40800
Perové oblečenie1,50 – 601 000
Šport2,50 – 401 200
Tmavé2,50 – 401 200
Spodná bielizeň10 – 30600
Košele2,50 – 60800
Hygiena620-901 200

Doplnkové funkcie

Veľkou výhodou tejto práčky je veľká škála doplnkových funkcií, poďme si predstaviť tie najzaujímavejšie:

 • Funkcia Fast+: táto funkcia umožní zrýchliť rad programov až o viac ako polovicu.
 • Odložený štart: pranie môžete odložiť až o 19 hodín vždy po jednej hodine.
 • Detský zámok: zamknutie ovládacieho panelu zabráni tomu, aby deti ovplyvňovali funkcie práčky
 • Čistenie bubna: program DrumClean rýchlymi a prudkými pohybmi vody odstráni z bubna posledné zvyšky prášku, textílií a aviváže, aby práčka bola perfektne čistá.
 • PET – odstránenie zvieracej srsti: do programu je pridaná predpierka a plákanie navyše oproti klasickému praciemu cyklu, aby všetky chlpy z domácich miláčikov do jedného zmizli.
 • Nadviaže tam, kde skončila: v prípade výpadku elektriny si práčka BEKO presne zapamätá, kde pred výpadkom skončila a bude tak v programe automaticky pokračovať.
 • Odstreďovania: program určený na odstránenie vody v práčke a bielizni, otáčky je možné nastaviť v rozmedzí 600 – 1 200. V recenziách sa ale môžete dočítať, že bielizeň aj tak zostáva veľa vlhká až mokrá.
 • Teplota: je možné nastavenie v rozmedzí 20 – 90 ° C.

Ako perie

Práčku BEKO WUE 6612CSX0 kúpite za cenu pohybujúcu sa okolo 250 €. Nenároční užívatelia budú spokojní nielen s programovou výbavou, ale aj s nízkou cenou. Práčka má 15 pracích programov pre každý typ a materiál bielizne a ako sme si už spomenuli, aj množstvom doplnkových funkcií. So svojou maximálnou kapacitou 6 kg, ktorá je u niektorých programov, žiaľ, výrazne obmedzená, sa práčka hodia skôr do menej početných rodín. Na čo sa ďalej môžete tešiť, je špeciálna vzorka nerezového bubna navrhnutý tak, aby šetrne a zároveň dôkladne vypral aj tie najjemnejšie látky. V tomto ohľade je porovnateľná s výrazne drahšie konkurenciou. Xpress Super Short program dokáže vyprať 2 kg už za 14 minút.

Dôkladné vypraní je zabezpečené aj 100% využitím nadávkovaného pracieho prášku, ktorý tak neuniká zbytočne do odpadu. Po technickom hľadisku práčka obsahuje poniklované výhrevné teleso, ktoré je tak ochránené proti korózii a vodnému kameňu. Takto upravené vykurovacie teleso má až 100x vyššiu životnosť. Neviem proti komu to výrobca porovnáva, ale je to úplne bežné riešenie, ktoré sa nijako nevyniká štandardom. Tiež filtračný systém je upravený a bráni tomu, aby predmety ako gombíky, mince a časti látky zablokovali lopatky čerpadla.

K vlastnému programu je možné nastaviť hodnotu teploty, odstreďovanie, odložený štart o až 19 hodín, alebo predpierku navyše. U odloženého štartu je však škoda, že odklad je možné vykonávať len v krokoch po hodinách. Iné modely ponúka odloženie aj po pol hodinách. Výhodný je predovšetkým nočný režim, počas ktorého je hlučnosť klasického prania nižšia. Napriek tomu sa jedná o dosť hlučnú práčku a určite ju nemožno odporučiť na nočné pranie ak máte citlivé susedov a alebo spíte vedľa miestnosti s práčkou.

Čo sa týka ďalších funkcií, spomeňme si funkciu pre nekrčivou úpravu, kedy sa bubon otáča až 8 hodín, po dokončení praní, čím docieli toho, že bielizeň nebude po vypraní pokrčená, ale tiež možnosť zrušenia programu po spustení práčky a nastavenie iného. Medzi najdôležitejšie programy patrí ten pre alergikov. Počas neho je bielizeň vystavená po dlhú dobu vysokej teplote a intenzívne plákanie zabezpečí 100% zbavenie sa všetkých mikroorganizmov. Základný program, ktorý je zároveň aj najdlhšia, trvá dlhých 197 minút. Naopak najkratšia program je schopný bielizeň vyprať už za 14 minút, avšak kapacita je len 2 kg. Plnú kapacitu – teda 6 kg, môžete mať s extra rýchlym programom vypranú pri teplote 30 ° C už za 28 minút. Samotný prací program sa nastavuje pomocou otočného voliča, okolo ktorého sú programy vypísané a ďalšie individuálne nastavenie či doplnková funkcie sa volí na displeji hneď vedľa.

Vzhľadom k nízkej obstarávacej cene nemôžete očakávať, že bude mať práčka ochranu proti pretečeniu ani inteligentný systém, ktorý sám vyhodnotí najlepšiu spotrebu vody a energie v závislosti od hmotnosti bielizne, materiálu či znečistenia. Spotreba, respektíve cena za jedno pranie sa môže zdať ako celkom nízka, ale keď ju vezmete do úvahy ku kapacite práčky tak už to taká výhra nie je. Ale lepšie hodnoty pri cene práčky úprimne ani očakávať nedá.

Na koľko vyjde prevádzka

Cena za jedno vypranie pri plnej kapacite (10 kg) pri programe bavlna. Údaje o spotrebe berieme priamo od výrobcu. Berie sa cena za energie, to znamená za vodu a elektrickú energiu. Cena pracích prostriedkov nie je zahrnutá. Ako cenu vody počítame 2,7 Eura za 1 meter kubický (1 000 litrov) a 0,15 Eura za 1 kWh.

 • Spotreba elektriny: 0,73 kWh
 • Spotreba vody: 36 l

Cena za jedno pranie je teda cca (0,73 * 0,15) + (0,036 * 2,7) = 0,11 +0,97 = 0,207 Eura

Zistiť cenu

Hľadáte práčku s väčšou kapacitou bubna?

6.5 Total Score
Hodnotenie Beko WUE 6612CSX0

BEKO WUE 6612CSX0 je dobrou voľbou pre menej náročných zákazníkov, ktorí do práčky nechcú veľa investovať a zároveň hľadajú kvalitný prístroj. U práčky sa môžete tešiť predovšetkým na pracie programy pre páperové oblečenie, košele, syntetiku, spodnú bielizeň, vlnu, alebo špeciálny program pre alergikov. Doplnkové funkcie vás tiež príjemne prekvapí, napríklad ako odložený štart, možnosť skrátenia pracieho cyklu, ale aj nočný režim. Práčka sa môže tiež pochváliť dobrými hodnotami hlasitosti, a predovšetkým spotreby energie a vody. Čo ale trochu sklame je nízka energetická trieda a obmedzenia kapacity bielizne pri niektorých programoch. Chýba tiež automatický program, vďaka ktorému si práčka nastaví spotrebu vody a energie v závislosti na bielizni.

Pranie
9
Žmýkanie
7
Programy
6
Hlučnosť
4
Výbava
5
Spotreba
6.5
KLADY
 • obstarávacia cena
 • široká ponuka programov a doplnkových funkcií
 • vhodná do menších domácností
 • dobrá účinnosť odstreďovania
 • program na čistenie bubna
ZÁPORY
 • nízka energetická trieda
 • menšie kapacita prádla, ktorá býva veľa obmedzená
 • chýba automatické dávkovanie pracieho prášku
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo