Recenzia Bosch BBH 21830 L

Tyčový vysávač Bosch BBH 21830 L sa radí k priemerným výrobkom, ktoré neprekvapí ani nepohorší. Jeho najväčšou výhodou je nízka hmotnosť a tiež to, že je jeho súčasťou ručný vysávač. Zistite o ňom viac v našej recenzii.

Parametre

Typtyčový, akumulátorový, bezvreckový
Dĺžka kábla-
Akčný rádius1,16 m
Typ batérieLi-Ion
Kapacita batérieneuvedené
Doba nabíjania300 min
Výdrž na jedno nabitie36
Stupne výkonu2
Ručný vysávačáno
Objem nádoby na prach0,4 l
Hmotnosť2,5 kg
Účinnosť vysávania na koberce-
Účinnosť vysávania na podlahu-
Príkon-
Hlasitosť-
Rozmery VxŠxH (cm)116 x 26,5 x 16,5
HEPA filternie
LED osvetlenienie
Mokré vysávanienie
Zvislé parkovanieáno
Teleskopická rukoväťnie
Odnímateľná rukoväťnie
Indikátor batérieáno
Indikátor plnostinie
Príslušenstvoštrbinová hubica

Predstavenie

Bezvreckový akumulátorový vysávač Bosch BBH 21830 L nesie označenie 2v1, pretože v sebe má navyše integrovaný ručný vysávač. Vďaka nemu sa dostanete aj na horšie dostupné miesta, ale oceníte ho napríklad aj pri upratovaní automobilu. Veľký vysávač umožňuje reguláciu výkonu sania v dvoch stupňoch, ale musíte počítať s tým, že vyšší výkon sa premietne na kratšie výdrži batérie.

Tyčový vysávač je bezvreckový, takže sa všetky nečistoty zbierajú do zbernej nádoby s kapacitou 400 ml. Filter nádoby je umývateľný.

Nabíjanie batérie vysávača trvá 5 hodín a k jej úplnému vybitiu dôjde zhruba za 36-40 minút a okolo 10-11 minút pri zvýšenom výkone, čo dostačuje pre upratovanie stredne veľkého bytu. U hodnoty batérie je uvedené 18 V. Výrobok je vybavený flexibilným kĺbom, aby ste sa s ním pri upratovaní dostali aj pod gauč.

Rukoväť vysávača nie je teleskopická. Výrobok možno parkovať v horizontálnej polohe a nabíjať z akejkoľvek zásuvky. Dĺžka nabíjacieho kabelku sa pohybuje okolo 180 cm.

Kefa na koberec je mechanická, nedisponuje teda vlastným elektrickým pohonom, ale ľahko sa čistí, pretože sa z hlavy vysávača ľahko vyberá.

Ako vysáva

Vysávač spadá do strednej cenovej triedy, k čomu odkazuje nielen cena, ale aj vybavenie. Za jednu cenu dostanete dva vysávače a navyše hubicu na škáry / štrbiny. Za pomocou pohyblivého kĺbu sa dostanete aj pod nábytok.

Vzhľadom k tomu, že výrobok nie je opatrený HEPA filtrom, nemôžeme ho odporučiť do domácností s alergikov. Jedinou výhodou filtra je to, že je umývateľný, čo predlžuje jeho životnosť a lepšie z neho dostanete nečistoty. Tiež je trochu škoda, že kefa v hlave nemá svoj vlastný pohon, čo by malo výrazný vplyv na výsledok upratovania. Na tele vysávača nájdete indikátor batérie, ktorý vás informuje o stave jej nabitia. Nádoba na prach je priehľadná, takže nie je potrebné, aby tu bol ďalší indikátor upozorňujúci na plnosť nádoby.

Pomer medzi dobou nabíjania a výdržou na jedno nabitie je priemerný. Za 5 hodín nabíjania v pohode vysajete byt o rozlohe 80 m2. Celkovo sa výdrž pohybuje medzi 36-40 minútami, čo však záleží aj na tom, na aký výkon vysávate. Ako veľké plus vidíme nízku hmotnosť vysávača, ktorá dosahuje len 2,5 kg, čo ho radí do skupiny najľahších vysávačov na trhu.

Vysávač môžete zaparkovať prakticky kdekoľvek v dome, kde je prístup k elektrickej zásuvke. Nemá nabíjaciu základňu, ktorá zbytočne zaberá priestor, takže ho môžete vďaka nabíjačke nabíjať kdekoľvek. Zvislé parkovanie má výhodu v tom, že vysávač nezaberá zbytočne veľa miesta. Je trochu škoda, že v balení nedostanete ešte držiak na stenu, aby ste vysávači mohli prideliť jedno konkrétne miesto, a vysávač by na stene bezpečne držal.

Zistiť cenu

Radšej drahšie a účinnejšie tyčový vysávač?

7.8 Total Score
Bosch BBH 21830 L

Vysávač je priemerným výrobkom, ktorý nenadchne ani nesklame. Urobí presne taký upratovanie aký sa od neho očakáva. Dobre vysaje tvrdé podlahy, ale výsledok na kobercoch 100% nebude. Plusom však je integrovaný ručný vysávač, absencia základne a nízka hmotnosť. Nepoteší, že chýba HEPA filter.

Vysávanie tvrdých plôch
9
Vysávanie kobercov
7.5
Hlučnosť
8
Výdrž
7.5
Výbava
7
KLADY
 • 2 v 1
 • flexibilné kĺb
 • nízka hmotnosť
 • nabíjanie je možné vykonávať priamo na tele vysávača
ZÁPORY
 • rotačná kefa nie je elektrická
 • chýba HEPA filter
Pridaj svoju recenziu

Tagy:

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo