Recenzia Bosch SPS66TW01E

Na miesto nenáročná umývačka Bosch SPS66TW01E pojme 10 súprav riadu, a navyše je možné ju podstaviť aj pod pracovnú dosku. Je nenáročná na spotrebu, pretože okrem najúspornejší energetickej triedy využíva pre efektívne sušenie minerál zeolit. Prečítajte si, ako dopadla v našom testovaní.

Parametre

Typvoľne stojace
Možnosť podstavbyáno
Šírka45 cm
Kvalita umývanie85
Kvalita sušenie80
Spotreba80
Funkcie70
Dĺžka programu90
Hlučnost43 dB
Cena za jedno umývanie0,13 €
Energetická triedaA+++
AquaStopáno
Pripojenie na teplú vodunie
Počet programov6
All-in-one tabletyáno
Displejáno
Odložený štartáno
Počet sád riadu10
Detská poistka / zámokáno
Zvuková signalizácianie
Svetelná signalizácianie
Vypnutie po domytínie
Otvorenie po domytínie
Umiestnenie príborovvýsuvná zásuvka
Polohovateľný horný kôšnie
Automatický programnie
Dĺžka umývanie195 min.
Polovičná náplňnie
Indikátor nedostatku soliáno
Indikátor nedostatku leštidlaáno
Trieda účinnosti umývaniaA
Trieda účinnosti sušeniaA
Spotreba vody - 100 Eco cyklov2660 l
Spotreba elektriny - 100 Eco cyklov188 kWh
Výška84,5 cm
Hĺbka60 cm

amostatne stojaca umývačka Bosch SPS66TW01E umožňuje odmontovanie hornej pracovnej dosky, takže je možné ju umiestniť aj pod pracovnú dosku. Naviac je v slim prevedení, čo znamená, že disponuje šírkou len 45 cm, a aj cez to pojme 10 sád riadu, čo nie je u slim umývačiek obvyklé.

Dĺžka prívodnej hadice je 165 cm, dĺžka odpadovej hadice 205 cm a dĺžka prívodného kábla 175 cm. Po dokončení programu je potreba umývačku vypnúť ručne alebo nastaviť automatické vypnutie po dokončení programu.

Ovládanie

Indikátor nedostatku soliáno
Indikátor nedostatku leštidlaáno
Detská poistka / zámokáno
Zvuková signalizácianie
Svetelná signalizácianie

Prehľadnému ovládanie napomáha displej na dvierkach, ktorý zobrazuje čas do konca umývacieho cyklu, informácie o odloženom štarte, alebo informácie týkajúce sa množstva leštidla a soli. Na ovládacom paneli nájdete tlačidlo pre zapnutie a vypnutie, tlačidlo odloženého štartu, funkcie, HygienaPlus, Exra sušenie a VarioSpeed, ďalej sú tu tlačidlá pre voľbu programov, programu pre čistenie umývačky a štart programu.

Umývačka disponuje detskou poistkou a možnosťou zamknutie ovládacieho panela. Detská poistka je vo dverách a funguje na stlačenie rúk. Výsuvná páčka neumožní dvere otvoriť, kým na ňu nezatlačíte v požadovanom smere. Uzamknutie ovládacieho panela znemožnia deťom, aby zasahovali do prebiehajúceho programu.

Vnútorné usporiadanie a materiály

Umývačka má vnútorné časti vyrobené z nerezu a disponuje 3 umývacími ramenami. Jedno sa nachádza v spodnej časti, ďalšie dve sú umiestnené v spodnej časti horného koša. Príbory sa ukladajú do variabilný výsuvnej zásuvky.

Umývačka kvôli svojmu úzkemu prevedení pojme menej riadu než umývačky klasické. Kompenzuje to však najrôznejším variabilným nastavením košov. V spodnej časti môžete sklopiť 4 rady tŕňov, horný kôš je výškovo nastaviteľný až o 5 cm, a to aj počas plného naloženie. Do spodného koša pohodlne naskladáte vysokej vázy a podobne.

Umývacie programy a sušenie

Umývačka disponuje 6 programy, z čoho je jeden automatický. To znamená, že na základe analýzy znečistenia a množstvo riadu dokáže upraviť teplotu a spotrebu vody a tiež dĺžku umývania. Tým výrazne šetrí náklady na umývanie.

Program Tichý je vhodný predovšetkým pre umývanie v noci, kedy je prevádzka umývačky ešte tichšie ako 43 dB. Účinného a energeticky nenáročného sušenie je dosiahnuté použitím minerálu zeolitu. V umývačke je zásobník na zeolit, ktorý absorbuje vlhkosť a tepelnú energiu, ktorú môže ďalej odovzdávať. Tepelná energia sa využíva pre sušenie minerálu a k ohrevu oplachovacie vody. Počas sušenia minerál absorbuje vlhkosť a uvoľňuje tepelnú energiu, už vyfukuje do priestoru oplachovanie pomocou suchého vzduchu. Vďaka tomu dochádza k rýchlemu a efektívnemu sušenie.

Umývačka je šetrná k umývanie skla a riadu z porcelánu. Neustále upravuje tvrdosť vody a snaží sa minimalizovať teplotné skoky. Vďaka tomu nedochádza k skorému opotrebovaniu a znehodnoteniu riadu z týchto materiálov.

Nozev programuSpotreba vody v litrochDĺžka programu v minútachTeplota ve °C
Intenzivný11-14130-13570
Auto7-1690-15045-65
ECO9,519550
Tichý1123550
Krátky118960
Sklo11-1489-9540

Ďalšie funkcie

 • VarioSpeed ​​Plus – Jedná sa o úsporu času. Dobu umývanie je možné skrátiť o 20 až 66% v závislosti od zvoleného programu oplachovanie. Aby bol výsledok umývania uspokojivý, dochádza pri aktivácii tejto funkcie k zvýšeniu spotreby vody a energie.
 • HygienaPlus – ocenia najmä rodiny s alergikmi a malými deťmi. Funkcia umožňuje zvyšovanie teploty na dlhú dobu, takže dosiahnete dezinfekčných výsledkov a lepšie hygieny.
 • Extra sušenie – Počas umývacieho procesu je teplota zvýšená a predĺžená fáza sušenia. Tým dochádza k lepšiemu sušenie plastového riadu. Počítajte so zvýšenou spotrebou energie.

Spotreba a náklady na umývanie

 • Cena vody v SR: 3 € za 1 m3 (1 000 litrov)
 • Cena elektriny v SR: 0,15 € za 1 kWh.
 • Spotreba vody pri jednom umývacom cykle Eco: 9,5 litrov
 • Spotreba elektriny pri jednom umývacom cykle Eco: 0,66 kWh

Cena za jedno umývanie na program Eco (referenčný program pre energetický štítok) je cca: 0,1275 €
(0,66 * 0,15) + (0,0095 * 3) = 0,099 (elektrina) + 0,0285 (voda) = 0,1275 €

Tento údaj platí len pre program Eco. Pri ostatných umývacích programov závisí od nastavení programu, množstvo riadu, reálnom zašpinenia riadu, kvalite vody, kvalite umývacích prostriedkov, atď.

Vďaka energetickej triede A +++ sa umývačka radí medzi najúspornejšie umývačky na trhu. Na svoje slim prevedení tiež ponúka slušnú kapacitu 9 sád riadu, variabilné usporiadanie priestoru a osvetlenie vnútorných častí. Svetelnú signalizáciu nemá, pretože má úplne viditeľný displej, ktorý ukazuje fázy umývacieho cyklu.

Zistiť cenu
8.1 Total Score
Bosch SPS66TW01E

Umývačka Bosh SPS66TW0AE je na svoju kapacitu pomerne drahá. Síce oproti iným slim umývačkám pojme 9 sád riadu, ale svojou cenou zodpovedá umývačkám s kapacitou 12 a viac sád riadu. Oceňujeme vnútorné usporiadanie umývačky, ktoré je variabilné a pre lepšiu orientáciu v priestore disponuje vnútorným osvetlením. Namiesto nezaberá ani košík s príbory, pretože sa príbory ukladajú do separátnej zásuvky. Skvelých výsledkov je dosiahnuté vďaka 3 umývacím ramenám. Sušenie zeolitom je energeticky nenáročné a má dobré výsledky.

Kvalita umývanie
8.5
Kvalita sušenie
8
Spotreba
9
Funkcie
7
Dĺžka umývanie
9
KLADY
 • dostatočný počet sád riadu
 • nízka energetická náročnosť
 • vnútorné osvetlenie
 • možnosť skrátenia programu
ZÁPORY
 • vysoká obstarávacia cena
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo