Recenzia Bosch WTR84TW0CS

Hľadáte spoľahlivú sušičku od prémiového výrobcu so štandardnými rozmermi? Ktorá má kvalitné parametre, ale žiadnu nadštandardnú výbavu, ktorá by navyšovala jej cenu? V takom prípade sa začítajte do skúseností s Bosch WTR84TW0CS, ktorý všetky uvedené vlastnosti spĺňa. Po svojom uvedení na trh v druhej polovici roka 2019 rýchlo spadla z úvodnej vysoko nastavenej ceny na oveľa prijateľnejšie hranici 500 €.

Parametre

Energetická triedaA+++
Trieda účinnosti kondenzácieA
Trvanie štandardného programu159 minuty
Maximálna náplň8 kg
Ročná spotreba energie176 kWh
Hĺbka64 cm
Šírka59,8 cm
Výška84,2 cm
Hmotnosť56 kg
Hlučnosť64 dB
Počet programov11
Odložený štartáno
LCD Displejáno
Detská poistkaáno
Refresháno
Zvukový signáláno
Osvetlenie bubnanie

Programy

ProgramOdporúčaná kapacita (kg)
Bavlna8
Šport / Fitness1,5
Uteráky6
Mix3
Časový program (teplý)
Časový program (studený)
Ľahko udržiavateľné3,5
Košele / Blúzky1,5
Rýchly 40 min.2
Perie1,5
Vlna záver2

Presnejší popis sa množné bude hodiť u nasledujúcich programov:

 • Časový program (teplý) – Vhodný pre predsušenie alebo mierne vlhké prádlo a pre dosušenie viacvrstvového, silného bielizne. Jeho dĺžku si možno nastaviť. Jednotlivé kroky sú po desiatich minútach a maximálna dĺžka behu sú tri hodiny.
 • Časový program (studený) – Pre osvieženie alebo vyvetraní málo nosenej bielizne. Niekedy tiež označovaný ako refresh program.
 • Ľahko udržiavateľné – Textílie zo syntetických vlákien alebo zmesových tkanín.
 • Vlna záver – Vlna alebo textílie s podielom vlny vhodné pre pranie v práčke. Po skončení programu textílie vyberte a nechajte ich doschnúť.

Funkcie

Cieľ sušenie – jedná sa o nastavenie požadovanej miery sušenie bielizne.

 • suché do skrine extra
 • suché do skrine
 • suché na žehlenie

Sušenie môže byť ešte nastavené v troch stupňoch, ktoré sú zobrazené ako ikonka slniečka s „+“ znakom na strane. Povolený rozsah je 1x „+“ až 3x „+“. Funguje to tak, že sa predĺži doba sušenia a teplota zostane bezo zmeny.

Hotovo za – v podstate to rovnaké ako odložený štart. Len nenastavujete kedy sa má program spustiť, ale kedy má byť dokončený.

Ochrana proti pokrčeniu – po dokončení sušiaceho programu sa bubon sušičky v pravidelných intervaloch otáča a tým znižuje pokrčenie bielizne (a uľahčuje žehlenie). Táto funkcia je dostupná buď na jednu alebo dve hodiny.

Jemné sušenie – zníži teplotu pre chúlostivé textílie, napr. Polyakryl alebo elastan, za cenu predĺženie doby sušenia.

Detská poistka – pre jej aktiváciu držte po dobu troch sekúnd súčasne tlačidlá „čas sušenia“ a „hotové za“.

Zvukový signál po konci cyklu – vypína a zapína sa stlačením patričného tlačidla (ikona „reproduktora“). Má štyri úrovne hlasitosti.

Ako suší

Keď sa pozriete na jej parametre, je vidieť že je to taký súčasný štandard (myslené v dobrom). 1,4 kWh na jeden cyklus plného bubna bielizne bavlneného typu nikoho nezruinuje. Rýchlosť sušenia záleží na tom, v koľkých otáčkach bolo bielizeň vyžmýkaná, ale priemerne sa jedná o cca dve a pol hodiny (pri 1 200 otáčkach v práčke). Hlučnosť 64 dB je použiteľná aj do bytu. Ľahko o nej vedieť budete, ale susedov budiť nebude.

V praxi funguje podľa očakávaní. Bielizeň je suchá po vytiahnutí z prístroja. Stačí pravidelne čistiť filtre od žmolkov, aby sa zbytočne nepredlžovala doba sušenia. To či budete po vybratí bielizne ešte žehliť, záleží na osobných preferenciách. Krčivé nie je, ale košele si za mňa rýchle prežehlení ešte zaslúži. Ovládanie jednoduché a ponuka programov celkom veľká. Za zmienku stojí najmä refresh program, program po perové a športové oblečenie. Menšie mínus je ľahko komplikovanejšie vylievanie nádržky na vodu (vyliať z nej úplne všetko dá trošku práce). V prípade potreby ju možno napojiť na odpad.

Pár zaujímavostí na záver. Dĺžka prívodného kábla je 1,5 m. Použité chladivo je typu R290. V pohotovostnom režime vydrží 30 minút, potom sa vypne. Môžete ju mať ako vstavanú pri výške niky 85 cm.

Zoznam přikoupitelného príslušenstvo (vrátane produktového kódu pre ľahšie dohľadanie):

 • WMZ20600: Kôš na vlnu
 • WTZ1110: Prípojka pre odpad kondenzátu
 • WTZ27400: Spojovací sada s výsuvom
 • WTZ27410: Spojovací sada bez výsuvu
Zistiť cenu

Hodnotili sme aj ďalšie sušičky – tu.

8.2 Total Score
Hodnotenie Bosch WTR84TW0CS

Nenájdete u nej veci ako samočistenie kondenzátora, osvetlenie bubna alebo prepojenie s mobilným telefónom. Mnoho užívateľov však nič také nepotrebuje. A chcú dobre vybavenú sušičku od renomovanej značky, ktorá má veľmi dobrú spotrebu, bohatú ponuku programov a širokú ponuku pre možnosť dokúpenia príslušenstva. A všetko toto vám Bosch WTR84TW0CS ponúkne. Rozhodne nepatrí medzi najlepšie sušičky, ktoré si môžete kúpiť. Ale v pomere ceny a hodnoty čo za ňu dostanete má čo ponúknuť.

Sušenie
9
Spotreba
8.5
Rýchlosť
8.5
Hlučnosť
6
Výbava
7
KLADY
 • výborné parametre
 • slušná cena
 • overená značka
 • široká ponuka príslušenstva
ZÁPORY
 • nemá niektoré nadštandardné prvky výbavy
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo