Recenzia Bosch WTW 87463BY

Sušička Bosch WTW 87463BY sa môže pochváliť mnohými prednosťami, medzi ktoré patrí vysoká úspornosť (energetická trieda A +++), množstvo režimov, samočistiaci kondenzátor, nízka spotreba, tichý chod, vysoká rýchlosť sušenia alebo napríklad podsvietený bubon. Zamrzí však nižšia trieda kondenzácie B a nemožnosť napojenie na odpad. Ako konkrétne dopadla v testovaní, sa dozviete v nasledujúcej recenziu.

Parametre

Energetická triedaA+++
Trieda účinnosti kondenzácieB
Trvanie štandardného programu135 minuty
Maximálna náplň7 kg
Ročná spotreba energie159 kWh
Hĺbka59,9 cm
Šírka59,8 cm
Výška84,2 cm
Hmotnosť53,8 kg
Hlučnosť64 dB
Počet programov15
Odložený štartáno
LCD Displejáno
Detská poistkaáno
Refresháno
Zvukový signáláno
Osvetlenie bubnaáno
späť na začiatok ↑

Programy

Názov programuMaximálna náplň (kg)
Bavlna (extra suché do skrine)7
Bavlna (suché do skrine)7
Bavlna (suché na žehlenie)7
Syntetika (extra suché do skrine)3,5
Syntetika (suché do skrine)3,5
Syntetika (suché na žehlenie)3,5
Sport/fitness1,5
Uteráky6
Mix3
Časový program teplý3
Časový program studený (refresh)3
Košele / blúzky1,5
Super (40 minút)2
Vlna (krátky)3
Jemné (spodná bielizeň)2
späť na začiatok ↑

Funkcia

Stupeň sušenia

Podľa potreby môžete nastaviť sušenie v troch stupňoch o rozdielne intenzite:

 • extra suché do skrine,
 • suché do skrine,
 • suché na žehlenie.

Doba sušenia

U časových programov je možné prispôsobiť dobu sušenia, a to v rozmedzí od 20 minút do 3 hodín.

Odložený štart

Pomocou funkcie odloženého štartu môžete posunúť začiatok sušenia (od 1 do 24 hodín). Na displeji spotrebiča uvidíte presný čas, kedy dôjde k ukončeniu programu sušenia.

Ochrana proti pokrčeniu

Aby nedošlo ku pokrčeniu už usušeného bielizne, ktoré doteraz sa neoddelili zo sušičky, môžete navoliť ochranu proti pokrčeniu. Táto funkcia bráni pokrčeniu tak, že automaticky otáča bubnom v pravidelnom intervale 60 alebo 120 minút. Vďaka tomu sa bielizeň v sušičke obracia a našuchorí. V priebehu samozrejme môžete bielizeň kedykoľvek vybrať.

Šetrné sušenie

Pri sušení chúlostivých textílií (najmä elastan, polyakryl) môžete zvoliť funkciu šetrného sušenia pri nízkych teplotách. Počítajte však s predĺženou dobou sušenia.

Detská poistka

Samozrejmou súčasťou tohto modelu je tiež detská poistka. Tú je možné aktivovať alebo deaktivovať súčasným stlačením tlačidiel pre odložený štart a dobu sušenia.

späť na začiatok ↑

Ovládanie

Ovládanie je pomerne jednoduché a intuitívne. Vaše nastavenia pritom uvidíte na veľkom LCD displeji. Uspokojiť sa však budete musieť len s anglickými popisky (na rozdiel od modelu Bosch WTW 87467CS, ktorý je opatrený popisky v českom jazyku). Návod už je síce v slovenčine, bohužiaľ ale nepatrí medzi najprehľadnejšie. Výhodou ale je, že ak zvolíte určité nastavenie, spotrebič si ich zapamätá aj po vypnutí a opätovnom zapnutí.

späť na začiatok ↑

Údržba

Čo sa týka čistenia a údržby, sušička je vybavená samočistiacim kondenzátorom, čo v praxi znamená, že pri sušení celkom štyrikrát dôjde k automatickému prepláchnutie kondenzátora od prachu, uvoľnených textilných vlákien a ďalších nečistôt. Výrazne tak šetrí váš čas a námahu.

Bohužiaľ tento model nie je možné pripojiť na odpad, voda a prípadné nečistoty sú preto odvádzané do zbernej nádoby, ktorú je potrebné po každom sušení vyprázdniť. Tento úkon však zaberie minimum času.

späť na začiatok ↑

Ako suší

Model WTW 87463BY ponúka 15 programov sušenia, v podstate však ide iba o 11 (trojstupňové sušenie bavlny a syntetiky je považované za samostatné programy). Napriek tomu ide o pomerne širokú škálu, vďaka čomu si na svoje príde skutočne každý užívateľ. Používateľovi hojne žiadaný program refresh (osvieženie) sa pritom skrýva pod označením „Časový program studený“.

Pri chode sa sušička prekvapivo tichá (iba 64 dB). Rozhodne chválime rýchlosť sušenia. Bielizeň je navyše po vytiahnutí nadýchaná, príjemne mäkká a rovnomerne vysušená (aj pri plnej kapacite 7 kg). Väčšinu odevov pritom nie je potrebné po sušení žehliť (okrem košieľ).

Tento model si pritom poradil aj s odchlupením odevov od zvieracích chlpov či s oživením (osviežením) odevov od tabakového dymu. Je však možné, že budete musieť (najmä spočiatku) pri voľbe programu, dĺžky i intenzity sušenia trochu experimentovať a nájsť program vhodný pre daný typ textilu.

Na celý cyklus sušenia pritom môžete ľahko dohliadať vďaka osvetlenie bubna LED diódou.

späť na začiatok ↑

Skúsenosti

 • Podobne ako u iných modelov, aj táto sušička signalizuje koniec sušenia zvukovým signálom.
 • Sušička je vybavená tiež režimom úspory energie. Pokiaľ po nejakej dobe nevykonáte žiadnu akciu, spotrebič sa uvedie do programu úspory energie.
 • Túto sušičku môžete s pomocou medzikusu postaviť priamo na práčku.
Zistiť cenu

Zaujímá vás ako dopadli ďalšie sušičky od iných výrobcov?

8.6 Total Score
Bosch WTW 87463BY

Túto sušičku hodnotíme po všetkých stránkach dobre. Potešila najmä rýchlosť sušenia, tichý chod, dostatočná ponuka programov aj funkcií a nízka spotreba. V praxi si viedla na jedničku, a rozhodne ju preto môžeme odporučiť. Počítať ale musíte najmä s vyššou obstarávacou cenou a nemožnosťou napojenie na odpad.

Sušenie
8
Spotreba
10
Rýchlosť
9
Hlučnosť
6
Výbava
8
KLADY
 • rýchlosť sušenia
 • tichý chod
 • nízka spotreba energie
 • samočistiaci kondenzátor
 • programy a funkcie
ZÁPORY
 • vyššia nákupná cena
 • trieda účinnosti kondenzácie B
 • chýba napojenie na odpad
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre