Recenzia Bosch WTX87KH1BY

Všetky náročných užívateľov milujúci chytré spotrebiče nadchne sušička Bosch WTX87KH1BY. Tú môžete ovládať hlasovo cez Amazon Alexa neboj aj prepojiť so svoju práčkou (keď to vie) a voľbu najvhodnejšieho sušiaceho programu nechať na sušičke. Samozrejmosťou je možnosť prevetrávanie oblečenie parou. O nastavení vás informuje veľký LED displej a do bubna vám posvieti LED osvetlenie. A údržba sušičky? Tak tá je skutočne revolučná! Zistite, o akú novinku sa jedná.

Parametre

Energetická triedaA++
Trieda účinnosti kondenzácieA
Trvanie štandardného programu171 minuty
Maximálna náplň9 kg
Ročná spotreba energie259 kWh
Hĺbka59,9 cm
Šírka59,8 cm
Výška84,2 cm
Hmotnosť55,7 kg
Hlučnosť62 dB
Počet programov13
Odložený štartáno
LCD Displejáno
Detská poistkaáno
Refresháno
Zvukový signáláno
Osvetlenie bubnaáno
Typ chladivaR290

Programy

Sušička vám ponúkne celkom 3 programy, ktoré bielizeň prevetrávajú pomocou pary. Nejedná sa o sušenie, ale prevetrávanie v prípade, že odev napríklad napáchne a vy sa zápachu potrebujete zbaviť bez prania. Okrem parných programov môžete využiť program SmartDry, ktorý na základe pracieho programu vyberie najvhodnejší program pre sušenie. Program pre sušenie vlny oblečenie nadýcha, ale nevysuší. Je potrebné ho nechať uschnúť tradičným spôsobom.

Názov programuMaximálna náplň v kg
Bavlna9
Ľahko udržiavateľné3,5
Mix3
Jemné2
Vlna záver0,5
Časový program teplý3
SmartDryV závislosti na odporúčanie programu
Formálny odev1 oblek / 1 kostým pomocou pary
5 košieľ2-5 košieľ pomocou pary
1 košela1 košela / 1 blúzka pomocou pary
Uteráky6
Rýchly 40′1
Alergia Plus4

Funkcie

Moderná sušička Bosch WTX87KH1BY ponúka i prepracované funkcie, ktoré vám uľahčia prácu s bielizňou.

 • Odloženie konca programu – skončení programu môžete odložiť až o 24 hodín.
 • Ochrana proti pokrčeniu 60′– aby po skončení sušení nedošlo ku pokrčeniu bielizne, bude sušička vykonávať pohyby bubnom celých 60 minút.
 • Ochrana proti pokrčeniu 120′– po skončení sušenia môže sušička bubnom otáčať až 120 minút, aby bielizeň nebola pokrčená, ak ju nemôžete ihneď z bubna vytiahnuť.
 • Gentle – znížená teplota sušenia pre chúlostivé textílie.
 • Detský zámok – uzamkne ovládací panel pred nenechavýma detskými ručičkami.
 • Signál – na konci cyklu môže sušička vydať akustický signál.

Ako suší

Sušička WTX87KH1BY z rodiny Bosch je skutočne prvotriednym výrobkom. Za vybavený spotrebič si však riadne priplatíte. Ak však nie ste limitovaní peniazmi a potrpíte si na podrobnejšie nastavenie, je pre vás táto sušička ako stvorená.

Najskôr musíme spomenúť, že elektrospotrebič ponúka celkom 3 parné programy, ktoré sa hodia pre prevzdušnenie spoločenských odevov, košieľ a blúzok. Nejedná sa o štandardný program sušenia. Hodí sa pre bielizeň, ktorá je suché, ale potrebuje „refresh“, teda prevetranie bez nutnosti prania.

To, že sušička o vaše bielizeň stará skutočne šetrne, dokazuje aj program pre sušenie vlny, ktorý bielizeň našuchorí, ale nie vysuší. Nadýchaná bielizeň je potreba dosušiť klasicky. Je otázkou, či pre vás toto bude prekážkou alebo nie. Všeobecne sa táto metóda javí ako najúčinnejší v starostlivosti o vlnu. Hoci konkurenčné modely umožňujú vlnu bez problémov vysušiť, stále tu existuje drobné riziko rýchlejšieho „starnutie“ materiálu. Vďaka pročechrání získate mäkkej bielizeň, ale dosušenie budete musieť vykonať klasicky.

Inteligentná sušička ponúka program Smart Dry, ktorý za vás vyberie najvhodnejší program na sušenie na základni pracieho programu, ktorý ste zvolili na vašej práčke. Podmienkou však je, aby sušička aj práčka boli pripojené do rovnakej siete Wi-Fi a dokázali spolu spolupracovať. Funkcia iron Assist dokáže suchú bielizeň ošetriť parou tak, že môže uľahčiť či dokonca nahradiť žehlenie. Samozrejmosťou je program vhodný pre alergikov a krátky program, ktorý malú náplň vysuší už za 40 minút. Čo však rozhodne na prvý pohľad chýba je program pre sušenie športového oblečenia. Pre sušenie tohto typu oblečenia je najlepšie zvoliť program jemný, ktorý skombinujete s funkciou Gentle. To však nemusí byť zrejmé na prvý pohľad jasné a jednoznačne nazvaný program by mohol používateľom uľahčiť život.

Upozorniť musíme na jednoduché a inteligentné ovládanie. Sušička podporuje ekologické aj ekonomické zaobchádzanie s elektrickou energiou. Ak teda používate systém riadenia spotreby energie založený na systéme EEBUS, môžete si zvoliť čas, počas ktorého majú vaše spotrebiče byť v prevádzke. Stačí len, aby ste si do telefónu stiahli aplikáciu Home Connect. Vďaka môžete tiež sledovať spotrebu, odhaliť závadu alebo sušičku ovládať na diaľku. Vďaka kompatibilite s hlasovým asistente Amazon Alexa môžete elektrospotrebič ovládať len hlasom.

Z hľadiska starostlivosti o sušičku Bosch povýšil na novú úroveň. Už nemusíte po každom sušení z filtra na dvierkach odstraňovať usadenú tkaninu a prach. Tento elektrospotrebič disponuje technológiou automatického odstraňovania zvyškov tkaniny, ktoré sa usadzujú v spodnej časti sušičky. Samozrejme to nie je tak, že by filter nebolo nutné nikdy čistiť. Len sa z cca piatich cyklov (čo je taký priemer čistenie filtra u bežnej sušičky), tu filtra nečistoty stačí vyčistiť zhruba 1x za 20 cyklov. Na nutnosť vyčistenia vás výrobok samozrejme upozorní.

Všetky nastavenia môžete kontrolovať na veľkom a prehľadnom LED displeji, ktorý vás informuje o dĺžke trvania programu aj dobe, za ktorú program skončí. Samozrejmosťou je LED osvetlený bubon. Čo sa týka hlučnosti, radí sa výrobok medzi veľmi tiché spotrebiče. Len pre predstavu: najtichší výrobky vydávajú hluk o sile 60-62 dB, pričom Bosch pri sušení vydáva hluk o sile 62 dB, čo je skutočne málo. Sušička pracuje na princípe tepelného čerpadla (ako úplná väčšina moderných sušičiek), ale patrí do energetickej triedy A ++, čo znamená, že jej spotreba je o niečo vyššia ako u konkurenčných modelov s rovnakou kapacitou. Rozdiel je zhruba 70 kWh. Čo môže ročne urobiť rozdiel aj viac ako desať euro oproti A +++ modelom, v závislosti na vašej cene elektriny a frekvencie využívania prístroja.

Zistiť cenu

Hľadáte lacnejší model? Prejdite si náš veľký test sušičiek.

8.2 Total Score
Bosch WTX87KH1BY

Super vybavená sušička Bosch WT87KH1BY je ako stvorená pre náročných užívateľov. Poteší nielen 3 parné programy a technológia proti pokrčeniu, ale tiež možnosť ovládania cez aplikáciu. Celkovo môžete svoju práčku prepojiť so sušičkou a užívať si výhody funkcie SmartDry. Elektrospotrebič je možné ovládať aj hlasom cez asistenta Amazon Alexa. Jediná vec, ktorú by sme sušičke vytkli je absencia sušiaceho programu pre športové oblečenie.

Sušenie
9
Spotreba
6
Rýchlosť
9
Hlučnosť
8
Výbava
9
KLADY
 • tichá prevádzka
 • ovládanie cez telefón
 • hlasové ovládanie
 • prevetrávanie parou
ZÁPORY
 • chýba program pre športové oblečenie
 • vyššia spotreba
 • vyššia nákupná cena
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo