Recenzia Candy CS C8DG-S

Bezpochyby najväčšou výhodou Candy CS C8 DG-S je nízka obstarávacia cena, ktorá zaujme nejedno srdce túžiace oddýchnuť si od žehlenie a prácou s bielizňou stráviť čo najmenej času. Je však vhodné všetko staviť len na nízku obstarávaciu cenu? Aké budú prevádzkové náklady? A stojí výsledky sušenia za to?

Parametre

Energetická triedaB
Trieda účinnosti kondenzácieC
Trvanie štandardného programu157 minuty
Maximálna náplň8 kg
Ročná spotreba energie561 kWh
Hĺbka58,5 cm
Šírka59,6 cm
Výška85 cm
Hmotnosť33,7 kg
Hlučnosť69 dB
Počet programov15
Odložený štartáno
LCD Displejáno
Detská poistkaáno
Refreshnie
Zvukový signáláno
Osvetlenie bubnanie
späť na začiatok ↑

Programy

Sušička ponúka klasické programy, ktoré užívatelia od tohto elektrospotrebiče čakajú. Stretnete sa teda s programom bavlna, syntetické a mix. K dispozícii je tiež certifikovaný program na sušenie vlny, počas ktorého môžete sušiť až 3 svetre, čo je zhruba 1 kg bielizne. Dostupné sú však aj menej obvyklé programy, ako sú džínsy – pre sušenie oblečenia vyrobených z rifľoviny, košele, ktoré toto prádlo sušia s čo najmenším pokrčením, program pre sušenie športového bielizne alebo program pre deti a alergikov.

Název programuMaximální náplň v kg
Super ľahké žehlenie2
Bavlna6
Biele8
Mix&Dry4
Syntetické4
Košeľe2,5
Farevné4
Detské4
Džínsy4
Športové4
Vlna1
Antialergenný4
Uvoľnenie pokrčenie2,5
Osvieženie2,5
späť na začiatok ↑

Funkcie

Sušička sa užívateľovi snaží prácu s bielizňou čo najviac uľahčiť pomocou niekoľkých užitočných funkcií.

 • Odložený štart – začiatok sušenia si môžete naplánovať na najvhodnejší čas, treba vtedy, keď beží nízky tarif elektriny. Odložený štart je možné naprogramovať po hodine až o 24 hodín.
 • Rýchly – umožňuje nastaviť čas sušenia na 30, 45 a 90 minút.
 • Ochrana proti pokrčeniu – ak bielizeň nemôžete z bubna vytiahnuť ihneď po dokončení programu, môžete využiť funkciu ochrany proti pokrčeniu, ktorá môže trvať až 6 hodín po dokončení sušenia. Bubon v pravidelných časových intervaloch vykoná pohyb, čím zamedzí pokrčenie bielizne.
 • Smart touch – jedná sa komunikáciu s vaším spotrebičom cez váš smartphone pomocou technológie NFC. Vďaka nej môžete využiť hlasového asistenta – teda ovládanie hlasom, sťahovanie nových sušiacich cyklov, múdru starostlivosť, čo je kontrola a automatické čistenie. Ide tiež o príručku pre riešenie prípadných problémov a môže vďaka nej kontrolovať štatistiky – zobrazí štatistiky pranie a tipy pre efektívnejšie využitie sušičky.
späť na začiatok ↑

Ako suší

Sušička CS C8DG-S patrí medzi lacnejšie elektrospotrebiče, čo sa podpisuje v podstate na všetkom. Začnime napríklad hlučnosťou. S 69 decibely sa radí k najhlučnejších výrobkom na trhu. Len tak pre predstavu, najtichší sušičky majú hlučnosť 60 dB. Navyše sa musíte pripraviť na to, že pri sušení vydáva veľké teplo, ktoré však môže pomerne príjemne vykúriť malú kúpeľňu alebo studenú chodbu.

Čo sa spotreby a výkonu sušenie týka, tak je to pomerne slabota. Sušička patrí do energetickej triedy B, čo sa na spotrebe a najmä nákladoch na rok výrazne prejaví. Kým sušičky v najúspornejšie triede A +++ spotrebujú ročne zhruba 160-170 kWh a ich ročná prevádzka stojí okolo 35 €, sušička Candy má spotrebu 560 kWh a jej prevádzka vás za rok vyjde zhruba na 120 €, čo je veľký rozdiel, nemyslíte? Zaujíma vás, prečo sa vôbec táto sušička kupuje? Je to predovšetkým preto, že má pomerne bohatú programovú vybavenosť a najmä nízku obstarávaciu cenu, ktorá je na rozdiel od najúspornejších modelov zhruba o 200 € menšie.

Ani sušenie nie je žiadna hitparáda. Trieda účinnosti kondenzácie je len C. Označenie C udáva, že z bielizne dostane len 70-79,9% vody, a to je vskutku málo! 20-30% vody v bielizni teda zostane. Najlepšie trieda kondenzácie je A a v bielizni tak zostáva menej ako 10% vody.

Pozitívne na tejto sušičke je programová výbava, nízka obstarávacia cena a krátka doba sušenia štandardného programu, ktorá je iba 150 minút, čo je zhruba o hodinu menej než u drahších elektrospotrebičov. Z hľadiska programovej výbavy sušička ponúkne program pre sušenie športového oblečenia, riflí a tiež program pre deti alebo alergikov. Pre ilustráciu, sušička dobre vysuší celú francúzsku deku.

Ovládanie je jednoduché. Musíme však uviesť, že zásobník na vodu v sušičke, je umiestnený priamo dole pod bubnom, čo je dosť nepraktické. Po sušení sa na skle dvierok zachytáva prach, ktorý musíte najskôr zotrieť, inak ho utrite do čistého vysušeného prádla. Nízka obstarávacia cena sa prejaví aj na menších nedostatkoch, akými sú napríklad presahujúce tesnenie dvierok, ktoré našťastie na funkciu nemá vplyv. Sušičku je možné napojiť na odpad, takže odpadne starosť s vylievaním kondenzátu.

Ak hľadáte úspornejšie sušičku na bielizeň, prečítajte si náš porovnávací test, v ktorom sme pre vás pripravili prehľadné predstavenie a porovnanie niekoľkých desiatok modelov. V tejto bohatej ponuke určite nájdete tú pravú.

Zistiť cenu
5 Total Score
Candy CS C8DG-S

Sušičku síce kúpite za nízku cenu, ale musíte počítať s tým, že jej prevádzka sa vám predraží. Ani výkon sušenie nepatrí k najlepším. Pozitívom tejto sušičky je okrem nízkej nákupnej ceny tiež množstvo programov, ale pre bežného užívateľa bude iste prednejšie výsledok sušenia ako ponuka programov, ktoré rovnako všetky nevyužije.

Sušenie
6
Spotreba
2
Rýchlosť
9
Hlučnosť
2
Výbava
3
KLADY
 • nízka obstarávacia cena
 • bohatá ponuka programov
 • odložený štart
 • krátky čas sušenia
ZÁPORY
 • vysoká spotreba energie
 • neuspokojivé výsledky sušenia
 • celkove nekvalitné prevedenie
Pridaj svoju recenziu

Tagy:

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre