Recenzia DeLonghi ECAM 45.760 W

Ideálny kávovar na pracovisko, ktorý s prehľadom zvládne pripraviť aj 30 káv je DeLonghi ECAM 45.760 W. Má veľký 2litrový zásobník na vodu a celý rad funkcií a individuálnych osobných nastavení. Všetky menu je navyše v češtine. Ako kávovar obstál v našom testovaní? Čítajte ďalej.

Parametre

Typautomatický
Parný tlak15 bar
Príkon1450 W
Displejáno
Veľkosť nádobky na vodu2 l
Ovládaniemanuálne
Parná tryskaáno
Samočistenieáno
Odvápňovanieáno
Nahrievacia plocha pre šálkyáno
Príprava dvoch šálok narazáno
Zásobník na mliekoáno
Šľahanie mliekaautomatické aj ručné
Výdaj horúcej vodyáno
Standby režimáno
Výškovo nastaviteľná plochaáno
Nastavenie množstva kávyáno
Nastaviteľná teplota vodyáno
Použitie mletej kávyáno
Integrovaný mlynček na kávuáno
Zásobník na kávuáno
Zásobník na odpadáno

Ovládanie

Vyspelý kávovar DeLonghi ECAM 45 760 W disponuje displejom, ktorý s vami môže komunikovať v 16 jazykoch. Okolo displeja sa nachádza 15 tlačidiel, z ktorých niektoré môžu mať zdvojenej funkcie. To znamená, že nimi napríklad vyberáte nielen druh kávy, ale tiež ho používate ako tlačidlo pre nastavenie vlastností v menu.

 • Mimo ovládací panel s displejom sa nachádza tlačidlo pre zapnutie a vypnutie prístroja.
 • Tlačidlo s dvoma kávovými zrnkami slúži pre zvolenie chuti kávy.
  Cappuccino slúži k výdaju cappuccina (v menu vďaka nemu môžete prechádzať jednotlivé možnosti ponuky)
 • Caffe Latté slúži pre výdaj latté.
 • Tlačidlom Latte Macchiato pripravíte tento druh kávy.
 • Milk menu – dostanete sa ním do mliečneho menu, v ktorom si môžete vybrať typ mliečneho či kávového nápoja s mliekom: mlieko, flat white, espresso macchiato a my milk.
 • Tlačidlo s tromi kvapkami slúži pre výdaj horúcej vody.
 • Tlačidlo so symbolom pary slúži pre výber páry (v menu ním môžete prechádzať jednotlivé možnosti ponuky).
 • Tlačidlo sa šálkou a nápisom Long pripravuje veľkú kávu.
 • Tlačidlo s dvoma šálkami slúži na prípravu dvoch káv.
 • Tlačidlo s jednou šálkou pripraví 1 šálku podľa nastavenia z výroby.
 • Tlačidlo OK slúži pre potvrdenie a aktiváciu funkcie či nastavenia.
 • Tlačidlom Menu / ESC vstúpite alebo odídete z menu.
 • Tlačidlo s plným a poloprázdnym šálkou slúži pre výber výšky kávy.

Kávovar disponuje ako tryskou pre dávkovanie vody a napenenie mlieka, tak zásobníkom na mlieko. Na zásobníku nájdete otočný regulátor peny a funkcie čistenia, teda Clean.

Nastavenie

Kávovar umožňuje nastavenie niekoľkých veličín, vďaka ktorým dosiahnete presne také kávy, ktorú máte radi. Okrem úprav týkajúcich sa kávy si môžete nastaviť aj ďalšie funkcie, ktoré sa týkajú kávovaru.

Nastavenie funkcií

Automatické zapnutie

Automatické zapnutie môžete nastaviť na konkrétny čas. Napríklad ráno, akonáhle vstanete, bude kávovar pripravený pre výdaj kávy. Aby táto funkcia správne fungovala, je nutné nastaviť presný čas. Aktivovanú funkciu automatického zapnutia spoznáte tak, že na displeji uvidíte symbol zvončeka.

Nastavenie hodín

Pre nastavenie hodín je nutné vstúpiť do menu cez vhodnej tlačidlo a pomocou šípok vybrať rozhranie Nastavenie hodín. V tomto rozhraní len nastavíte hodiny a minúty a potvrdíte tlačidlom OK.

Automatické vypnutie

Okrem automatického zapnutia je možné na kávovaru zvoliť i čas automatického vypnutia. Automatické vypnutie je možné naprogramovať po 15 alebo 30 minútach, či po 1, 2, alebo 3 hodinách. Nastavenie vykonáte v sekcii Menu.

Ohrievač šálok

Kávovar umožňuje predhrievať šálky. Správna teplota šálok dá rozvinúť ideálnemu aróma kávy. Ohrievač šálok môže byť aktívny alebo neaktívny. Zapnutie či vypnutie funkcie urobíte cez ponuku v Menu kávovaru.

Úspora energie

Úspora energie zaručuje nižšiu spotrebu energie v súlade s platnými európskymi normami. Aktiváciu a deaktiváciu vykonáte v Menu kávovaru. Úspora energie sa neaktivuje, ak je zasunutá nádobka na mlieko. Pri aktivácii tejto funkcie kávovar potrebuje niekoľko sekúnd na to, aby kávu začal pripravovať.

Nastavenie teploty

V Menu kávovaru si môžete nastaviť teplotu vody, na ktorú bude káva pripravovaná. Bohužiaľ si nevyberáte z konkrétnych stupňov. Teplotu symbolizujú kolieska. Čím viac koliesok nastavíte, tým teplejšie vodou bude káva pripravovaná.

Nastavenie jazyka

Ako každé iné nastavenie, tiež nastavenie jazyka prebieha v Menu prístroja. V ponuke nájdete záložku Nastavenie jazyka a šípkami pohybujete tak dlhú, kým nenájdete požadovaný jazyk. Vašu voľbu potvrdíte tlačidlom OK.

Akustické upozornenie

Kávovar má akustický signál, ktorý sa ozve vždy pri stlačení tlačidla alebo pri zasunutí či vysunutí príslušenstva. Funkciu môžete aktivovať alebo deaktivovať v Menu.

Továrenské nastavenia

Všetka vami vykonané nastavenia môžete samozrejme kedykoľvek vyresetovať vďaka záložke Továrenské nastavenia. Pri potvrdení sa všetky vami upravené parametre vráti späť do továrenského nastavenia. Kávovar bude v takom stave, v akom ste ho dostali z výroby.

Štatistika

Štatistika je funkcia, ktorá vás informuje o tom, koľko káv bolo pripravené, koľko káv s mliekom ste pripravili, koľko litrov vody kávovar celkom vydal, koľkokrát ste kávovar odvápnili a koľkokrát ste vymenili zmäkčovací filter, ak ho používate.

Nastavenie týkajúcich sa kávy

Chuť kávy

Pre nastavenie chuti kávy použite tlačidlo s dvoma kávovými zrnkami. Môžete si vybrať buď jemnú, bežnú, silnú alebo mimoriadne silnú chuť.

Množstvo kávy v šálke

Z výroby je kávovar nastavený na výdaj normálneho množstva kávy. Toto množstvo si však môžete upraviť dlhým stlačením tlačidla s poloprázdnym a plným šálkou. Držte ho tak dlho, kým sa neobjaví informácie týkajúce sa množstva kávy. U nastavenia Moje káva si môžete vybrať z rozmedzí 20-180 ml kávy do šálky, nastavenie Malá umožňuje množstva do 40 ml, nastavenie Normálna do 60 ml, nastavenie Veľká do 90 ml a nastavenie Extra veľká do 120 ml.

Moja káva nastavíte tak, že stlačíte tlačidlo s poloprázdnym a plným šálkom, vyberiete nastavenie Moja káva, stlačíte tlačidlo s jedným šálkou a budete ho držať tak dlho, kým sa neobjaví hlásenie 1 MOJA KÁVA Program množstvo. Akonáhle prístroj začne vydávať kávu, tlačidlo pustite a znova ho stlačte v okamihu, keď pre vás množstvo nápoja v šálke bude dostačujúci.

Nastavenie kávového mlynčeka

Hrubosť mletia je z výroby nastavená tak, aby dochádzalo k optimálnemu výdaju kávy. Ak by však káva nebola príliš hustá a bez peny alebo by do šálky len kvapkala, je potreba hrubosť mletia upraviť. Mlynček upravujte len o jednu aretačnú polohu doprava alebo doľava a to len vtedy, ak je mlynček v prevádzke. Inak by ste ho mohli nenávratne poškodiť.

Príprava kávy z mletej kávy

Kávovar disponuje nielen zásobníkom na kávové zrná, ale aj menším zásobníčkom na mletú kávu. Pokiaľ chcete pripravovať nápoj z mletej kávy, je potrebné si pomocou tlačidla s dvoma kávovými zrnami nastaviť možnosť Mletá. Do zásobníka vsypte iba jednu zarovnanú odmerku. Kávovar pritom musí byť zapnutý. Z mletej kávy je možné naraz pripraviť iba jednu šálku.

Príprava mliečnych kávových nápojov

Ak si chcete pripraviť niektorú z káv s mliekom, stačí stlačiť vybrané tlačidlo.

Množstvo mliečnej peny

Množstvo peny si nastaví pomocou otočného regulátora na nádobke na mlieko. Poloha žiadna pena je vhodná pre caffe latté alebo len pre vydanie teplého mlieka. Poloha málo peny je vhodná pre flat white alebo latte machciato, poloha s maximálnou penou je vhodná pre cappuccino, latte schiumato alebo espresso macchiato.

Množstvo mlieka a kávy

U mliečnych kávových nápojov si môžete nastaviť, koľko mlieka a kávy má do šálky natiecť. Vybrané tlačidlo podržte tak dlho, kým sa na displeji neobjaví nápis PROGRAM MLIEKO. Mlieko začne vytekať. Akonáhle ho bude v šálke dosť, stačí znovu stlačiť vybrané tlačidlo pre prípravu kávy. Výdaj mlieka sa zastaví a začne výdaj kávy. Na displeji sa zobrazí hlásenie PROGRAM KÁVA. Akonáhle do hrnčeka natečie dostatočné množstvo kávy, opäť stlačte tlačidlo. Toto nastavenie sa uloží a nabudúce sa podľa neho nápoj pripraví.

Horúca voda a para

Kávovar umožňuje vydávať horúcu paru a vodu. Tiež množstvo horúcej vody si môžete nastaviť. Stačí len dlho podržať tlačidlo so symbolom výdaja vody, akonáhle do šálky natečie požadované množstvo, opäť stlačte tlačidlo. Z výroby je nastavené vydávanie 250 ml horúcej vody.

Pre výdaj pary stačí stlačiť príslušné tlačidlo. Paru by ste nikdy nemali vydávať dlhšie ako 3 minúty. Pre ukončenie výdaja, opäť stlačte tlačidlo so symbolom pary.

Naprogramovanie tvrdosti vody

To ako, často budete prístroj odvápňovať, záleží na tom, ako tvrdú vodu doma máte. Tvrdosť vody zistíte buď od svojho dodávateľa vody, alebo pomocou reakčného prúžku, ktorý ponoríte do vody. Podľa toho, koľko štvorčekov sa na prúžku objaví, tak tvrdú vodu máte. Čím viac štvorčekov, tým tvrdšia voda. Niektoré kávovary sú vybavené zmäkčovacom filtrom, ktorý upravuje tvrdosť vody. Je opatrený dátumovkou, podľa ktorej spoznáte, kedy je potrebné filter vymeniť.

Čistenie

Kávovar vykonáva vždy po zapnutí a pred vypnutím prepláchnutie trubiek horúcou vodou. Pri zapnutí je to preto, aby sa kávovar nahral, ​​prípadne zbavil nečistôt z kávy. Pri vypnutí je to preto, že sa kávovar zbavuje nečistôt z pripravených káv.

Po každej príprave mliečnej kávy nezabudnite poriadne očistiť buď dávkovač pary, alebo trubičku vedúci zo zásobníka na mlieko. Pozornosť venujte tiež výpuste kávy.

Pravidelne vyprázdňujte aj zásobník na kávovú usadeninu. Na nutnosť upozornenie vás kávovar upozorní sám po 72 hodinách a to aj v prípade, že zásobník nie je plný. Po uplynutí tejto doby, by sa v ňom mohla začať tvoriť pleseň. Spoločne so zásobníkom na kávovú usadeninu očistite tiež odkvapkávaciu misku.

Zásobník na mlieko je nutné udržiavať v čistote. Preto je vhodné všetky jeho časti, ktoré je možné rozobrať umyť buď pod tečúcou vodou, alebo v umývačke.

Odvápnenie vykonajte podľa návodu, akonáhle vás na to prístroj upozorní. Výrobca pre odvápnenie odporúča používať špeciálny prípravok rovnakej značky. V prípade, že by použitím nevhodných odvápňovacích prostriedkov došlo k poškodeniu prístroja, prišli by ste o záruku.

Funkcie

Kávovar disponuje funkciami automatického vypnutia (možné nastaviť v dĺžkach od 15 a 30 minút alebo 1, 2, a 3 hodiny). Ďalšie funkcie zahŕňajú automatické zapnutie a úsporu energie.

Ako pripravuje kávu

Kávovar je skutočnou špičkovou v jednoduchosti ovládania a vo kvalite prípravy kávy. Na bežné domáce použitie sa nám však jeho obstarávacia cena zdá trochu vysoká.

Pokiaľ si kávovar zaobstaráte do domácnosti, určite neurobíte chybu, na druhú stranu, lepšie využitie určite nájde v kanceláriách, kde zvládne s prehľadom pripraviť aj 30 káv denne. Kávovar je vybavený nádobkou na vodu s objemom 2 l, čo je aj do kancelárie postačujúce.

Kávovar dokáže pripraviť lahodnú kávu, vrátane mliečnych kávových nápojov. Pena je hustá a dlhotrvajúci. Kávovar umožňuje najrôznejšie individuálne natavenie od teploty vody po silu kávy. Umožňuje tiež nastavenie objemu kávy v hrnčeku.

Menu je kompletne v češtine, takže je ovládanie jednoduché. Na potrebnú údržbu vás kávovar sám upozorní, takže v podstate nemusíte nič kontrolovať. Preplachovanie prebieha vždy pred spustením prístroja a pri zapnutí. Kvôli automatickému preplachu musíte počítať s väčšou spotrebou vody a častejším odvápňovaním.

Prístroj disponuje celým radom užitočných funkcií, medzi ktoré sa radia napríklad automatické zapnutie, takže kávovar bude pripravený v čase, kedy si pravidelne pripravujete kávu. Ďalej si môžete nastaviť automatické vypnutie alebo funkciu pre úsporu energie. Vďaka vysokému príkonu sa prístroj rýchlo nahrieva. Jeho hmotnosť je 11 kg, takže sa naozaj nejedná o žiadny drobček, ktorý by ste z jeho miesta ľahko presunuli. Z technického hľadiska poteší aj dlhý prívodný kábel.

Prístroj je k dispozícii len v bielo-nerezovom prevedení. Pri nerezových častí počítajte s tým, že na nich zostávajú odtlačky prstov. Odkvapkávacia časť pod kávovú výpustí sa pomerne ľahko poškriabe aj iba od dna šálok.

Skúsenosti

 • Do zásobníka na mlieko nelejte ochutená mlieka ani smotanu, kávovar by mohol obsiahnutý tuk prepaľovať.
 • Kávovar nedokáže správnym spôsobom pripraviť horúcu čokoládu. Jedinou metódou je nasypanie čokolády do hrnčeka, ktorý naplníte našľahaným mliekom a zmes rozmiešate. Na prípravu kvalitnej čokolády je potrebné zakúpiť iný model s patričným príslušenstvom.
 • Kávovar je dostupný iba v kombinácii farieb nerez a biela.
Zistiť cenu

Ďalšie zaujímavé recenzia kávovarov nájdete tu.

9 Total Score
DeLonghi ECAM 45.760 W

Kávovar je najmä kvôli svojej obstarávacej cene vhodný najmä do kancelárií. Bez problémov zvládne denne pripraviť aj 30 káv. Ak vám nevadí vysoká obstarávacia cena, môžete si ho s kľudným srdcom zaobstarať aj domov. Kávovar je plne automatický, ale disponuje aj tryskou pre šľahanie mlieka a výdaj vody. Mliečnu penu si teda môžete pripraviť buď manuálne, alebo automaticky. Zásobník na vodu je dostačujúca. Okrem ceny nepoteší tiež odkvapkávacia miska, ktorá sa ľahko poškriabe.

Ovládanie
9
Funkcie
9
KLADY
 • rad individuálnych nastavení
 • automatické prečisťovanie
 • veľký zásobník na vodu
 • menu v slovenčine
ZÁPORY
 • materiál odkvapkávacej misky
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo