Recenzia DeLonghi MAGNIFICA S ECAM 22.110.SB

Kávovar pre rodinnú pohodu. Taký je DeLonghi Magnifica S ECAM 22.10.SB. Síce vám plne automaticky nepripraví cappuccino alebo latté, ale umožňuje celý rad používateľského nastavenia od teploty vody až po množstvo kávy v šálke. Tiež s ním pripravíte dve šálky kávy naraz. Prácu s údržbou uľahčuje automatický preplach a energiu šetrí ECO režim. Prečítajte si, ako prebiehalo naše testovanie.

Parametre

Typautomatické
Parný tlak15 bar
Príkon1450 W
Displejáno
Veľkosť nádobky na vodu1,8 l
Ovládaniemanuálne
Parná tryskaáno
Samočistenieáno
Odvápňovanieáno
Nahrievacia plocha pre šálkyáno
Príprava dvoch šálok narazáno
Zásobník na mliekonie
Šľahanie mliekaručné
Výdaj horúcej vodyáno
Standby režimáno
Výškovo nastaviteľná plochaáno
Nastavenie množstva kávyáno
Nastaviteľná teplota vodyáno
Použitie mletej kávyáno
Integrovaný mlynček na kávuáno
Zásobník na kávuáno
Zásobník na odpadáno

Ovládanie

Vyspelý kávovar DeLonghi Magnifica S ECAM 22 110 SB umožňuje pokročilé nastavenia podľa vašich preferencií. Pre ovládanie je na kávovaru niekoľko tlačidiel a displej.

Na displeji nájdete tieto informácie

 • ECO – je aktivovaný režim ECO pre úsporu energie,
 • nádržka – poskytuj informácie o zásobníku na kávovú usadeninu,
 • džbán – upozorňuje na to, že do kávovaru nie je umiestnený zásobník na vodu
 • výstražný trojuholník – objavia si pri poruche alebo poruche, ich zoznam nájdete v manuáli.

Ovládacie tlačidlá

 • Tlačidlo pre zapnutie a vypnutie,
 • tlačidlo pre prípravu 1 malé kávy,
 • tlačidlo pre prípravu 2, malých káv,
 • tlačidlo pre spustenie pary,
 • tlačidlo pre prípravu 1 veľké kávy,
 • tlačidlo pre prípravu 2 veľkých káv.
 • otočný volič slúži pre nastavenie intenzity chuti kávy
 • pod otočným voličom sa nachádza tlačidlo pre prepláchnutie alebo indikujúca potrebu odvápnenia.

Nastavenie

V menu kávovaru je možné nastaviť niekoľko parametrov: odvápnenie, automatické vypnutie, nastavenie teploty, nastavenie úspory energie, nastavenie tvrdosti vody, práca s filtrom, výmena filtra, továrenské nastavenia, štatistika.

Naprogramovanie tvrdosti vody

Predtým, než začnete kávovar používať, je dobré nastaviť tvrdosť vody. Tú zistíte buď od vášho dodávateľa vody, alebo indikátorom. Indikátor ponorte na sekundu do vody, potom vytiahnite a otrepy a podľa zobrazených štvorčekov nastavte tvrdosť. U mäkkej vody sa zobrazí len jeden štvorček, pri tvrdej vody štyri štvorčeky. Nastavenie tvrdosti vody prevediete v menu kávovaru.

Zmäkčovací filter

Môže a nemusí byť súčasťou balenia. Pokiaľ nie je, je vhodné si ho prikúpiť, pretože predlžuje dobu medzi odvápňovací procesmi. Na zmäkčovacom filtru si na datumovce nastavíte dátum, kedy ste filter začali používať a podľa neho následne zistíte, či už je čas na odvápnenie.

Automatické vypnutie

Z výroby je prístroj nastavený tak, aby sa automaticky vypol po 2 hodinách nečinnosti. Vy si však tento parameter môžete nastaviť podľa seba. Možnosti nastavenia sú tieto: vypnutie po 15 alebo 30 minútach, alebo po 1, 2, alebo 3 hodinách.

Nastavenie teploty

Teploty si môžete nastaviť v rozmedzí: nízka, stredná, vysoká.

Úspora energie

Úspora energie je z výroby už aktivovaná. Táto funkcia má za úlohu šetriť energiu v momente, keď kávovar nepoužívate. Pokiaľ ju aktivovanú mať nechcete, stačí ju vypnúť v nastaveniach.

Továrenské nastavenia

Ak sa rozhodnete pre továrenské nastavenia, znamená to, že dôjde k vyrušeniu všetkého nastavenie, ktoré ste v kávovare vykonali sami.

Voľba chuti kávy

Stlačením otočného voliča si môžete nastaviť chuť kávy v intenzitách: veľmi jemná, jemná, normálny, silná, extra silná.

Množstvo kávy v šálke

Individuálne si môžete nastaviť aj množstvo kávy, ktoré sa vám do šálky napustí. Na výber máte tieto objemy: 20, 40, 60, 90, 120, 180 ml. Množstvo kávy sa nastavuje otáčaním otočného voliča.

Hrubosť mletia

Z výroby je mlynček nastavený tak, aby vytekala káva optimálne vyvážená. Je však možné, že budete musieť hrubosť kávy upraviť. Hrubosť mletia kávy sa upravuje otáčaním mlynčeka. Mlynčekom otáčajte len vtedy, ak je v prevádzke. Hrubosť je možné nastaviť v rozsahu 1-13.

Mletá káva

Pokiaľ chcete pripravovať kávu z mletej kávy, nasypte ju do malej zásobníčku na kávu, stlačte symbol pre prípravy mletej kávy a nechajte stroj kávu pripraviť. Za použitia mletej kávy môžete pripravovať len 1 šálku.

Ako pripraviť cappuccino

Ak si chcete pripraviť mliečny kávový nápoj, je potrebné si najskôr v šálke našľahať mlieko a potom šálku umiestniť pod výpust a nechať do mlieka natiecť kávu. Aby ste dosiahli našľahané a krémovej peny, je potreba prípravu vykonávať z odtučneného alebo polotučného mlieka o teplote 5 ° C.

Čistenie

Na potrebu odvápnenia vás prístroj sám upozorní. Ak sa rozbliká príslušná ikona, bezodkladne kávovar odvápnite. Pokiaľ nebude prístroj odvápňovať, môžete stratiť záruku a prístroj nenávratne poškodiť.

Pre odvápnenie sa používa špeciálny prostriedok od DeLonghi, ktorý neovplyvní chuť ďalšie pripravované kávy. Pri odvápňovanie postupujte podľa návodu v manuáli.

Kávovar sa prečisťuje aj automaticky sám vždy pri zapnutí a vypnutí kávovaru sa prepláchne vodou.

Funkcie

Okrem úsporného režimu kávovar disponuje aj funkciou statistky, ktorá zbiera informácie o tom, koľko bolo pripravené káv, koľko ste vykonali odvápnenie, koľko litrov vody bolo vydané a koľkokrát ste vymenili zmäkčovací filter.

Ako pripravuje kávu

DeLonghi všeobecne patrí ku kvalitným kávovarom a inak tomu nie je ani u Magnifica S ECAM 22. Ide o plne automatický kávovar, ktorý kávu pripraví stlačením jedného tlačidla. Akurát u mliečnych kávových nápojov je potreba mlieko našľahať ručne. Aby ste získali kvalitné a dobrú penu, je potrebné k tomu získať patričný grif.

Kávovar umožňuje najrôznejšie nastavenia, takže si výslednú chuť môžete upraviť presne podľa seba, od teploty vody až po chuť a množstvo v hrnčeku. Nastavenie je obsiahle a rozhodne ho nezvládnete bez pomoci návodu. Prístroj síce disponuje displejom, ale ten zobrazuje len kusé informácie, ktorých vysvetlenie nájdete v manuáli.

Ako plus vidíme to, že kávovar zvláda prípravu dvoch šálok naraz. Mínusové body udeľujeme za to, že kávovar nedokáže rozoznať, či zostávajúce voda v nádržke vystačí na prípravu kávy alebo nie. Ak voda počas prípravy dôjde, výdaj sa preruší a po doplnení je potreba výdaj požadovanej kávy opäť spustiť.

Kávovar je pomerne dosť náročný na spotrebu vody, pretože po každom vypnutí a pred každým zapnutí vykoná preplach. To samozrejme vedie aj k častejšiemu zanášaniu trubiek vodným kameňom. Môže sa teda stať, že než si pripravíte kávu, budete musieť doplniť zásobník na vodu, a ešte vykonať odvápnenie. S tým nezostáva nič iné ako počítať.

Prevedenie kávovaru je plastové, jedná sa však o silný plast, takže predpokladáme tiež dlhú životnosť. Odkvapkávacia mriežka je pokovovaná, ale náchylná na škrabance treba len od dna šálky. Radi by sme tiež upozornili na mlynček na kávu, ktorý je kovový rovnako ako u všetkých kávovarov tejto značky. Kovové mlynčeky majú menšiu životnosť ako mlynčeky keramické.

Kvalita kávy je uspokojivá, ale veľkú úlohu v tomto ohľade zohráva aj kvalita kávových zŕn, z ktorých budete kávu pripravovať.

Skúsenosti

 • Kávovar disponuje kovovým mlynčekom na mletie kávy.
 • Označenie S / SB odkazuje k tomu, či si kupujete kávovar v čiernom (B) alebo čierno-striebornom (SB) prevedení.
 • Aj napriek tomu, že pod kávovú výpust umiestnite nádobku na zachytávanie odkvapkávajúcej vody sa v odkvapkávacej miske môže nejaká voda objaviť. Je to kvôli pare, ktorá vzniká počas preplachovania alebo prípravy kávy. Nejedná sa o chybu výrobku.
Zistiť cenu

Chcete vedieť ako vybrať ten najlepší kávovar?

8 Total Score
DeLonghi MAGNIFICA S ECAM 22.110.SB

Kávovar je dobrou voľbou pre domácnosti, kde sa veľa pije káva. Zásobník má objem 1,8 l, čo je pre domáce použitie dostatočné. Tiež zvládne pripraviť 2 kávy naraz, umožňuje celý rad užívateľských nastavení a sám sa automaticky preplachuje. Kvôli častému preplachovanie je však tiež častejší proces odvápnenia a dopĺňanie vody. Telo kávovaru je plastové. Nastavenie nie je možné zvládnuť bez používateľskej príručky.

8Expert Score
Ovládanie
8
Funkcie
8
5.5User's score
Ovládanie
5
Funkcie
6
KLADY
 • príprava dvoch šálok naraz
 • bohatá ponuka nastavení
 • regulácia výšky kávové výpuste
 • automatický preplach
ZÁPORY
 • plastové telo
 • zložitejšie nastavenia
 • kovový mlynček
Pridaj svoju recenziu  |  Read reviews and comments
3 komentáre
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Pridaj svoju recenziu
 1. 2.75
  Ovládanie
  50
  Funkcie
  60

  Už roky používam kávu zn. Segafredo a som spokojný s chuťou aj aromom. Žiaľ, s kávovarom Delonghi magnifica som nevedel pripraviť takú kvalitu ako s obyčajným Express kávovarom. A množstvo surovej kávy na prípravu mám pritom vyššiu.

  + KLADY: Rýchla príprava kávy.
  - ZÁPORY: Chuťovo priemerná až podpriemerná káva(segafredo)!
  Užitočný(0) Neužitočný(0)You have already voted this
 2. Môžem použiť aj mletu kavu v prístroji Delonghi Magnifika/S

  Dajte nám odpoveď

  Skóre

  Čo vybrať
  Logo