Recenzia Dyson Pure Cool Me

Dyson Pure Cool Me je osobnú čističkou kombinujúci tiež funkciu ventilátora. Osobné píšeme, pretože prístroj dokáže dobre prečistiť vzduch vo vašej bezprostrednej blízkosti. Nie je určený na čistenie vzduchu v celej alebo veľkej miestnosti.

Parametre

Príkon40 W
Hmotnosť2,8 kg
Hlučnosť (najnižšia)33 dB
Vzduchový výkon170 m3/h
Ionizátornie
Diaľkové ovládanieáno
Výška52 cm
Šírka24,5 cm
Hĺbka24,5 cm
Indikátor výmeny filtraáno
UV lampanie
HEPA filteráno
Uhlíkový filteráno
Ovládanie skrze telefónnie
Svetelný senzornie
Doporučená veľkosť miestnosti15 m2
Počet rýchlostí ventilátora10
späť na začiatok ↑

Spracovanie

Na prvý pohľad vám Dyson Pure Cool Me môže pripomínať odpadkový kôš alebo stolnú lampu. Telo čističky je kovové s perforáciami a fúkacie hlava okrúhleho tvaru je z plastu. Hmotnosť produktu dosahuje iba 2,8 kg, takže ho skutočne ľahko prenesiete od pracovného stola treba k nočnému stolíku.

Vzhľadom k tomu, že je prístroj osobného typu, a teda by mal byť vo vašej blízkosti, je potrebné ho mať položený ideálne na pracovnom stole alebo inde vo vašej blízkosti. V tomto ohľade sú teda trochu nevýhodou jeho rozmery. Na výšku meria 52 cm a priemer je 24 cm, čo znamená, že na stole zaberie pomerne dosť miesta. Ak sa teda rozhodnete pre jeho obstaranie, dobre si premyslite, či vám na stole nebude prekážať.

Čistička je vybavená technológiou Core Flow, ktorá dokáže toky vzduchu nasmerovať do jediného prúdu, ktorý smeruje na používateľa. Smer prúdu vzduchu si môžete upraviť pomocou dotykovej hlavy. Buď ju viac otvoríte, takže vzduch bude fúkať priamo na vás, alebo ju skôr uzavrite a vzduch nebude vedený určitým smerom, na príklad do tváre, ale rozvinie sa skôr okolo celej hornej polovice tela. Okrem toho sa hlava dokáže otáčať v horizonte 70 °. Osciláciu môžete nastaviť na diaľkovom ovládači.

späť na začiatok ↑

Ovládanie

Na tele čističky nájdete len jedno tlačidlo pre zapnutie a vypnutie a LCD displej. Pre ďalšie nastavenie a ovládanie je potreba využiť dodávaného diaľkového ovládača. Na jednoduchom ovládači si navolíte intenzitu prúdenia vzduchu (celkom 10 rýchlostí), ďalej prístroj môžete zapnúť a vypnúť alebo si nastaviť automatické vypnutie, ktoré sa pohybuje od 30 minút až po 8 hodín.

Na LCD paneli sa zobrazuje stav filtračného systému aj popis, ako filter vymeniť. Ďalej na ňom uvidíte stupeň rýchlosti a ukazuje tiež nastavenie vypnutia. Prístroj môžete nastaviť do nočného režimu, v ktorom bude bežať ticho a dôjde ku stlmenie jasu displeja.

Telo výrobku i ovládač sú vyrobené z kovového materiálu. Ovládač je možné na telo pripevniť pomocou magnetu, ktorý však nie je príliš pevný, takže ovládač odpadáva, a kvôli tomu sa na ňom po čase objavia škrabance. Výrobok nie je možné pripojiť na Wi-Fi a ovládať ho cez smartphone.

späť na začiatok ↑

Údržba a typy filtra

O stave filtra vás informuje LCD displej, však výrobca doporučuje filter vymeniť raz za 12 mesiacov, beží ak čistička 12 hodín denne. Pri výmene je potrebné výrobok odpojiť od zdroja elektrickej energie, z tela odňať pohyblivú hlavu a filter vytiahnuť. Potom vložte filter nový a resetujte životnosť filtra. K tomu je potrebné na 5 sekúnd podržať na diaľkovom ovládači tlačidlo napájania.

Dyson kombinuje HEPA filter s uhlíkovým filtrom, čím sa znižujú nároky na veľkosť prístroja a tiež sa tým uľahčuje údržba. Čističke chýba predfilter, ktorý by zachytil veľké nečistoty, ako sú napríklad vlasy alebo chlpy.

späť na začiatok ↑

Spotreba a hlučnosť

Čistička vzduchu je vhodná do miestnosti o maximálnej rozlohe 15 m2, čo nie je veľa. Nie je vlastne určená na čistenie vzduchu v celej miestnosti, ale len v blízkosti používateľa.

Spotreba sa líši v závislosti na stupni filtrácie. Spotreba pri najnižšom stupni sú len 4 W, ale pri najvyššom stupni 37,7 W.

Aby bola čistička čo najmenej hlučná, je kopulovitá hlava opatrená silou vrstvou akustické izolačnej peny, ktorá potláča hluk z motora. Pri minimálnom výkone je hluk spotrebiča len 33 dB, čo je jedno z najmenších čísel na trhu. Pri minimálnom výkone však nedosahuje tak dobré výsledky pri čistení vzduchu. Ak zvolíte najvyšší stupeň filtrácie, dostane sa hodnota hluku až na neuveriteľných 53 dB, čo je skutočne veľa a po čase vás hluk začne obťažovať. Z hľadiska najoptimálnejšieho hluku a výkonu je najlepšie mať čističku nastavenú na úroveň 5.

Zistiť cenu

Zaujíma vás aké sú najlepšie čističky vzduchu?

6.3 Total Score
Dyson Pure Cool Me

Problémom všetkých kombinovaných prístrojov je to, že nedokážu podať maximálny výkon. Nemôžete teda očakávať, že vás čistička osvieži rovnako ako ventilátor a vzduch vyčistí ako samostatná čistička. Avšak pre osobné použitie je tento výrobok úplne postačujúce. Urobí dobrú službu v klimatizovaných aj prašnejších miestnostiach, a hlavne skvele vyzerá. Jeho nevýhodou je, že nemá žiadne inteligentné funkcie a na stole zaberá pomerne dosť miesta. Tiež ovládač na tele výrobku nedrží dobre.

Čistenie
6
Pohodlie
7
Spotreba
7
KLADY
 • dizajnové spracovanie
 • 10 úrovní filtrácie
 • nočný režim
 • nastavenie vypnutia
 • oscilácie
ZÁPORY
 • hlučnosť na najvyšší stupeň
 • zle držiace ovládač
 • nie je tak výkonná ako čistička vzduchu alebo ventilátor
 • nevyčistí vzduch v celej miestnosti
 • vysoká cena
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre