Recenzia Dyson V10 absolute

Dyson V10 Absolute je špičkový vysávač pre rýchle domáce vysávanie. Tento model je poslednou novinkou roku 2018. V mnohých domácnostiach si ho obľúbili kvôli saciemu výkonu i výsledkom, ktoré po ňom zostávajú. Teda čisto. V10 Absolute je akumulátorový lux, takže jeho sací výkon je nižšia ako u sieťových tyčových vysávačov, ale jeho účinnosť na tvrdých podlahách i kobercoch je uspokojivá.

Parametre

Typakumulátorový, bezvreckový
Dĺžka kábla-
Akčný rádius1,13 m
Typ batérieLi-ion
Kapacita batérie2600 mAh
Doba nabíjania210 min
Výdrž na jedno nabitie40
Stupne výkonu3
Ručný vysávačáno
Objem nádoby na prach0,75 l
Hmotnosť2,6 kg
Účinnosť vysávania na koberce-
Účinnosť vysávania na podlahu-
Príkon525 W
Hlasitosť72 dB
Rozmery VxŠxH (cm)113 x 30 x 30
HEPA filterH13+
LED osvetlenienie
Mokré vysávanienie
Zvislé parkovanienie
Teleskopická rukoväťnie
Odnímateľná rukoväťáno
Indikátor batérieáno
Indikátor plnostinie
Príslušenstvokombinovaná hubica, štrbinový nástavec, minimotorizovaná kefa, prachový nástavec

Predstavenie

Bezvreckový model disponuje zbernou nádobou s veľkosťou približne 0,75 l, čo ho predurčuje najmä pre údržbu práve znečistených miest alebo pre luxovanie menších plôch.

V nádobe prebieha cyklónový efekt, ktorý lepšie filtruje vzduch vracajúci sa cez umývateľný filter späť do miestnosti. Filter nenesie označenie HEPA, ale zachytí 99,97% častíc už od veľkosti 0,3 mikrometra. Je teda na úrovni vysoko kvalitného HEPA filtra a je vhodný do domácnosťami s alergikov.

Zberná nádoba je priehľadná a nemá LED indikátor stavu naplnenia, pretože nie je potreba. Na nádobe nájdete risku s označením MAX, a akonáhle sa zaplnenie blíži k tomuto označeniu, je potrebný obsah vyprázdniť. Presahovať rysku sa neodporúča!

Na rukoväti sú umiestnené indikátory stavu batérie, upchatie motora a zanesenia filtra. Vždy teda viete, čo sa s vysávačom deje, prípadne ako vyriešiť problém, ktorý je objavil.

Je veľmi praktické, že akumulátor je možné nabíjať po pripojení nabíjačky do tela vysávača alebo ho zavesiť do nabíjacej stanice, ktorá sa pripevňuje na stenu.

Ako vysáva

Rovnako ako u iných akumulátorových výrobkov ani u tohto nie je dostupný energetický štítok, ktorý by vás zoznámil s výkonom vysávača na kobercoch alebo tvrdých podlahách. Z testu vyplýva, že je vysávač najlepší na údržbu tvrdých podláh, zvládne aj menšie znečistenie na kobercoch s nízkym vlasom.

Šírka hubice ho predurčuje skôr k upratovaniu menších znečistených plôch, ako môže byť rozsypaná múka alebo nečistoty odpadnuté z topánok a podobne. V príslušenstve nájdete minimotorizovanú kefu, ktorý si dobre poradí s chlpy od zvierat.

Filter, cez ktorý sa filtruje vzduch vracajúci sa do miestnosti je umývateľný. Akonáhle vás LED dióda upozorní na jeho údržbu, stačí ho pod tečúcou vodou vyprať a nechať vyschnúť minimálne 24 hodín. Umývateľné filtre sú praktické, pretože z nich dostanete viac nečistôt ako z filtrov, ktoré sa oprašujú kefkou.

Ovládanie vysávača je jednoduché aj vďaka jeho nízkej váhe, ktorá siaha len mierne nad 2,6 kg. Ľahko ním budete udržiavať aj priestory nad hlavou. Lux ponúka 3 stupne intenzity sania. Intenzita sania má vplyv na výdrž batérie. Na najmenšie intenzitu vydrží „šťava“ až 40 minút, na strednej intenzitu až 20 minút a na najvyššiu intenzitu, ktorá sa využíva pri vysávaní odolnej špiny, len 6 minút. Tu by mohlo byť množstvo kupcov sklamaných, ak budú očakávať že na najvyšší výkon vydží 40 minút, ako sa môže zdať z niektorých reklám. Pri reálnom prevádzke odhadujem dobu prevádzky ľahko cez 20 minút. Veľa nečistôt zvládne po pár prejsť už na najmenší výkon. Občas ale musíte zapnúť stredný alebo vyšší a to ide kapacita veľa dole.

Pomer medzi nabíjacou dobou 3,5 hodín a dĺžky výdrže na jedno nabitie 40 minút je veľmi dobrý. Spôsob nabíjania je praktický. Páči sa nám možnosť vysávač nabíjať buď priamo do tela, alebo z dobíjacie stanice, ktorá zároveň slúži ako vešiak na stenu.

Docela zamrzelo, že vysávač nemá teleskopickú rukoväť. Jeho výška je pomerne nízka, takže vyšším ľuďom meracím okolo 180 cm sa s ním nebude príliš pohodlne pracovať. Vysávač neumožňuje ani parkovanie vo zvislej polohe. Je nutné ho oprieť o stenu, čo môže viesť k jej poškrabaniu. Jedinou výhodou je, že výrobca hubicu osadil gumovou podložkou, ktorá zamedzuje tomu, aby sa vysávač po stene zosunul.

Rozhodne vás nepoteší obstarávacia cena, ktorá sa šplhá vysoko nad 600 €. Je síce fakt, že Dyson je známa značka a výrobok je dizajnovo vydarený, nabitý funkciami a luxusne sa ovláda. Za menej ako polovicu, ale môžete zohnať prístroje, ktoré sú len o málo horší. Ale to je bohužiaľ vlastnosť väčšiny špičkového tovaru. Rozhodujte sa sami podľa svojich finačných možností. Ak na to máte budete spokojní, ak nie, tak si môžete zaobstarať len o málo horší spotrebič výrazne lacnejšie.

Dyson V10 Absolute, V10 Animal, V10 Motorhead

Všetky tri varianty sa u nás predávajú a určite vás zaujíma aký je medzi nimi rozdiel. Na prvý pohľad je odlíšite farbou. Absolute ju má medenú, Animal fialovú a Motorhead červenú. Drobné odlišnosti sú aj v dodávanom príslušenstve, hierarchia (ktorú spoznáte aj podľa ceny) je nastavená takto:

 • Absolute
 • Animal
 • Motorhead

Motorhead má ešte menšiu kapacitu nádoby na odpad a je o niečo ľahší. Keď už by som investoval toľko peňazí do vysávača, tak by som pravdepodobne skončil u verzie Absolute.

Porovnanie s Dyson V6, Dyson V7 a Dyson V8

Hoci sa jedná o staršie prístroje a treba V6 už nejako veľa obchodov v ponuke nemá, sú výrazne lacnejšie a pre niektorých používateľov môžu byť úplne dostatočné. Poďme sa pozrieť čím sa od seba líšia.

Dyson V6Dyson V7Dyson V8Dyson V10
Výdrž na najmenší výkon (motorizovaná mini kefa)16 minút20 minút25 minút35 minút
Výdrž na najmenší výkon20 minút30 minút40 minút60 minút
Výdrž na stredný výkon (motorizovaná mini kefa)20 minút
Výdrž na stredný výkon 30 minút
Výdrž na maximálny výkon (motorizovaná mini kefa)4 minúty4 minúty5 minút5 minút
Výdrž na maximálny výkon6 minút6 minút7 minút6 minút
Doba nabíjania3,5 hodiny3,5 hodiny5 hodin3,5 hodiny
Kapacita batérie2100 mAh2100 mAh2800 mAh2600 mAh
Kapacita zbernej nádoby0,41 l0, 53 l0,53 l0,75 l
Najmenší výkon28 W21 W28 W15 W
Stredný výkon33 W
Maximálný výkon100 W100 W115 W151 W
Hmotnosť2,3 kg2,5 kg2,6 kg2,65 kg

Ako vidíte, tak keď opomenieme niektorú dodatočnú výbavu u V10, tak slovami klasika možno povedať: evolúcia, ale nie revolúcia. Takže ak chcete mať vysávač od Dyson, tak pokojne môžete vziať zavděk aj staršou verziou. O mnoho horšie nie sú a cenovo sú na tom výrazne lepšie.

Zistiť cenu

Radšej ručné aku vysávače?

8.8 Total Score
Skúsenosti s Dyson V10

Vysávač má skvelý pomer dĺžky nabíjania a výdržou na jedno nabitie, ale len pri práci pri nízkom výkone. Keď ho pustíte naplno, vyčerpá sa veľmi rýchlo. Na druhú stranu maximálny výkon je potrebný len výnimočne. Vďaka motorizované mini kefke dobre zbiera zvieracie chlpy. Vďaka extra účinnému filtru ho môžete mať aj v domácnosti s alergikov. Je tiež škoda, že vysávač nie je možné zaparkovať vo zvislej polohe. Veľmi pozitívne je, že nabíjanie je možné ako z nabíjacej stanice, tak priamo do tela vysávača. Vysoká cena môže odradiť veľké množstvo záujemcov.

Vysávanie tvrdých plôch
10
Vysávanie kobercov
8
Hlučnosť
9
Výdrž
8
Výbava
9
KLADY
 • výdrž batérie
 • LED diódy
 • veľká zberná nádoba
 • nízka hmotnosť
 • účinný filter
ZÁPORY
 • vysoká obstarávacia cena
 • nemožnosť parkovanie vo zvislej polohe
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo