Recenzia Electrolux EUO 93 DB

Vysávač Electrolux EUO 93 DB kúpite približne za 200 euro. Vyššia investícia sa vám ale oplatí, pretože tento model ponúka skvelý výkon a rad praktických funkcií a vlastností. Ideálne je najmä na použitie vo veľkých a priestranných miestnostiach, veľkých domoch, halách a pod.

Parametre

Typ vysávačavreckový
Objem vrecka na prach5 l
Dĺžka kábla9 m
Akčný rádius12 m
Hlučnosť65 dB
Energetická triedaA
Trieda filtrácieA
Trieda vysávanie podláhA
Trieda vysávanie kobercovA
Ročná spotreba26,8 kWh
Príkon850 W
Sací výkonneuvádza
Regulácia výkonuáno
Turbo kefanie
Signalizácia filtraáno
Signalizácia plnej nádobyáno
Trieda účinnosti HEPA filtruneuvádza

Predstavenie

Electrolux EUO 93 DB disponuje rovnakými parametrami ako model EUO9GREEN, vrátane rovnakých rozmerov (502 x 307 x 255 mm), ale rozdielnou hmotnosťou (5,8 kg), pretože tento spotrebič je o 1,5 kg ľahšia. Oba modely sa podobajú aj svojim dizajnom a celkovým spracovaním a trpia preto podobnými nedostatkami (väčšia náchylnosť krytu voči poškriabaniu či menej kvalitné tesnenie v spojoch jednotlivých častí).

Tento model sa ovláda jednoducho a vysávač môžu pohodlne používať aj vyššie osoby. Samozrejmosťou sú väčšie mäkčená kolieska, ktoré ľahko prekonajú prípadné nerovnosti a nižšie prekážky.

Jednoznačným kladom tohto modelu je dlhý elektrický kábel, ktorý dosahuje dĺžky 9 m, akčný rádius je dokonca veľmi slušných 12 m. Model EUO 93 DB je preto ideálny pre použitie vo veľkých domoch, halách, sálach atp. Okrem toho je tento spotrebič vybavený veľkým sáčkom na prach s objemom 5 l. Jedná sa o jednu z najväčších veľkostí sáčkov, ktoré sa u vysávačov vyrába.

Spotrebič je vybavený aj radom praktických funkcií, ktoré vám maximálne uľahčí jeho používanie. Medzi úplne základné funkcie patrí automatické navíjanie šnúry a indikátor plného prachového vrecka. Tento model ale disponuje aj menej častou funkciou, ktorou je<div class=“heureka-affiliate-category“ data-trixam-positionid=“15483″ data-trixam-categoryid=“943″ data-trixam-categoryfilters=““ data-trixam-codetype=“iframe“ data-trixam-linktarget=“top“></div>. Ten užívateľa upozorní vo chvíli, kedy je potrebné prachový filter vyčistiť.

Chválime tiež pomerne široké príslušenstvo. Konkrétne sa jedná o multifunkčnú hubicu 3 v 1, ktorá obsahuje hubicu kefovú, štrbinovú a hubicu na čalúnenie. Na rozdiel od modelu EUO9GREEN tu teda nenájdete špeciálnú parketovú hubicu. U oboch modelov zhodne chýba turbokefa.

Príkon tohto stroja je 850 W, sací výkon výrobca neuvádza. Samozrejmosťou je ale možnosť regulácie výkonu podľa potreby. EUO 93 DB je označený energetickou triedou A, čo znamená veľmi úsporná prevádzka. Triedou A je označená tiež efektivita pri vysávaní tvrdých podláh a kobercov. Navyše je tento spotrebič vhodný aj pre alergikov, umývateľný filter Allergy Plus ™ je totiž vysoko účinný (trieda A) a nevracia späť do ovzdušia emisie prachu a mikroskopické čiastočky.

Ako vysáva

Model EUO 93 DB disponuje vysokým sacím výkonom, ktoré oceníte najmä na tvrdých podlahách (na linoleu, parketách, plávajúcich podlahách a pod.). Na týchto povrchoch je vysoko účinný a efektívny (výsledky sú dokonca možná lepšie ako s modelom EUO9GREEN). Pri vysávaní kobercov s vysokým vlasom však dochádza k čiastočnému prisatie, ktoré znemožňuje voľný pohyb sacej hubice. Jedná sa ale o všeobecne rozšírený problém takmer všetkých vysávačov. Koberce s nízkym vlasom ale povysávate pomerne ľahko.

Počítať však musíte s tým, že tento model nie je vybavený turbokefou na vlasy a zvieracie chlpy. Ak preto máte doma domáceho maznáčika, odporúčame k tomuto spotrebiču prikúpiť aj tento špeciálny nástavec.

Vďaka nízkej hladine hluku (iba 65 dB) patrí tento vysávač medzi výrazne tiché spotrebiče. Pri vysávaní sa preto nemusíte nijako zvlášť obmedzovať dennou dobou.

Zistiť cenu
7.7 Total Score
Hodnotenie Electrolux EUO 93 DB

EUO 93 DB dopadol o niečo lepšie ako príbuzný model EUO9GREEN. Na druhú stranu ale nemá tak dobre prepracovanú ergonómiu. Ak však zháňate spoľahlivý spotrebič vhodný pre vysávanie veľkých plôch, môžeme vám tento model odporučiť.

Vysávanie tvrdých plôch
9
Vysávanie kobercov
7
Hlučnosť
8
Spotreba
5
Výbava
8
KLADY
 • dlhý elektrický kábel
 • výrazne tichý chod
 • dostatočný výkon
 • minimálne emisie prachu
 • veľký objem prachového vrecka
 • indikácia zanesenia filtra
ZÁPORY
 • nižšia kvalita spracovania
 • nemá turbokefku
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo