Recenzia Electrolux EUO9GREEN

Electrolux EUO9GREEN rozhodne nepatrí medzi výrazne drahé prístroje, ale napriek tomu prekvapí veľmi slušným výkonom a skvelými vlastnosťami. Vďaka dlhej prívodnej šnúre sa navyše hodí sa aj pre veľké miestnosti. Vo výbave ale chýba rotačná kefa.

Parametre

Spotreba50
Výbava70
Typ vysávačavreckový
Objem vrecka na prach5 l
Dĺžka kábla9 m
Akčný rádius12 m
Hlučnosť65 dB
Energetická triedaA
Trieda filtrácieA
Trieda vysávanie podláhA
Trieda vysávanie kobercovA
Ročná spotreba26,8 kWh
Príkon850 W
Sací výkonneuvádza
Regulácia výkonuáno
Turbo kefanie
Signalizácia filtraáno
Signalizácia plnej nádobyáno
Trieda účinnosti HEPA filtruneuvádza
späť hore ↑

Predstavenie

Svojimi rozmermi (502 x 307 x 255 mm) sa Electrolux EUO9GREEN radí medzi väčšie vysávače, uskladnenie preto môže byť problematickejšie. Podobne váha (7,3 kg) je vyššia než obvyklý priemer. Manipulácia a prenášanie preto môže byť náročnejšie. Na druhú stranu sa jedná o pomerne robustný stroj. Lesklý plast je ale náchylnejší voči poškriabaniu. Nepraktické je tiež vyššie množstvo tesnenia (v jednotlivých spojoch). Kvalita spracovania je preto viditeľne nižšia.

Pri vysávaní oceníte praktické madlo v hornej časti teleskopickej trubice, vďaka nemu sa pri vysávaní trubice skvele drží. Trubica je pritom dostatočne dlhá aj pre vyššie osoby. Väčšia mäkčená kolieska zase uľahčujú pohyb a zároveň predchádzajú možnému poškriabaniu podlahy alebo nábytku.

Veľkou výhodou je dostatočne dlhá prívodná šnúra, ktorá meria úctyhodných 9 m. Bez toho by ste preto museli vysávač prepájať, môžete z jedinej zásuvky vysať i veľké priestory (cca 70 m²). Medzi ďalšie prednosti patrí tiež vrecúško na prach, ktorý má objem 5 l, čo nebýva u vysávačov obvyklé. Vďaka tomu ho stačí vymeniť skutočne len raz za čas. Vysávač si navyše o výmenu sám povie, pretože je vybavený indikáciou plného sáčku.

Navíjanie elektrické šnúry vám uľahčí v súčasnej dobe už bežná funkcia automatického navíjania. Tento model však disponuje aj funkciou, ktorá u väčšiny týchto spotrebičov schádza, a tou je indikácia zanesenia filtra. Vďaka nej EUO9GREEN upozorní v momente, keď sa prachový filter zanesie a je potrebné ho vyčistiť alebo vymeniť.

Príslušenstvo tohto modelu je pomerne široké. V základnom balení nájdete okrem klasickej podlahovej a kobercové hubice, tiež hubicu kefovú, štrbinovú, parketovú a špeciálne hubicu na čalúnenie. Bohužiaľ chýba turbokefa, ktorý je praktická najmä pri vysávaní zvieracích chlpov.

Príkon dosahuje 850 W, sací výkon ale výrobca bohužiaľ neuvádza. Nechýba ale možnosť jeho regulácie pomocou otočného gombíka na tele spotrebiča alebo posuvné klapky, ktorá je súčasťou madlá. Potešila tiež možnosť vypnúť a zapnúť prístroj pomocou tlačidla na madle (ďalšie tlačidlo sa samozrejme nachádza aj na tele samotného stroja).

Čo sa týka úspornosti, vyslúžil si tento model najvyššiu energetickú triedu A, to isté označenie nájdeme aj v účinnosti vysávanie tvrdých podláh, a dokonca aj kobercov. Triedou A sa pýši aj z hľadiska schopnosti zadržať emisie prachu. Vhodný je preto tiež pre alergikov.

späť hore ↑

Ako vysáva

Výkon tohto vysávača je dostatočne vysoký. S nečistotami na tvrdých podlahách si poradí dobre. So špeciálnou hubicou na parkety je ale niekedy potreba miesto prejsť viackrát, nečistoty sú totiž len posúvané.

Podobne vysávanie kobercov je problematické (najmä ak ide o koberce s vyšším vlasom). Pri pohybe smerom od seba ide vysávanie pomerne hladko, horšie sa však pohybuje smerom k sebe. V takom prípade sa hubica prisaje a pohyb je obtiažny. Pravdou však je, že tento problém sa vyskytuje u väčšiny vysávačov.

Aj napriek tomu, že EUO9GREEN nie je vybavený turbokefou, možno sa s ním pomerne efektívne zbaviť tiež vlasov alebo zvieracích chlpov. Je ale nutné dané miesto prejsť niekoľkokrát po sebe.

Chválime však celkovú ergonómiu, vďaka ktorej sa s vysávačom pracuje a manipuluje pohodlne a ľahko. Potešil aj skutočne nezvyčajne tichý chod, vďaka ktorému nebudete vysávaním rušiť susedov aj neskoro večer alebo skoro ráno. Výhodu je tiež vysoko účinný a umývateľný Allergy Plus filter, ktorý poteší všetkých alergikov, pretože efektívne bráni návratu emisií prachu a mikročastíc späť do ovzdušia. Po čase však bude dobré ho vymeniť za nový, pretože prepierania sa predsa len účinnosť filtra nadrobno znižuje. Rozhodne preto neodporúčame nechávať rovnaký filter vo vysávači treba päť rokov.

Zistiť cenu
7.5 Hodnotenie
Hodnotenie Electrolux EUO9GREEN

Vysávač Electrolux EUO9GREEN rozhodne patrí medzi vysoko výkonné modely, ktoré si poradia s väčšinou nečistôt. Bohužiaľ s ním ale najskôr budete trochu zápasiť pri vysávaní kobercov. Kvalita spracovania je s ohľadom na veľké množstvo tesnenie tiež trochu sporná. A cena náhradných dielov je bohužiaľ veľmi vysoká. Pochvalu si ale zaslúži dlhá elektrická šnúra, veľký objem prachového vrecka a vysoko účinný filter. Tento model sa preto rozhodne hodí aj pre časté upratovanie rozsiahlych priestorov.

Vysávanie tvrdých plôch
9
Vysávanie kobercov
7
Hlučnosť
8
Spotreba
5
Výbava
7
KLADY
 • dlhý elektrický kábel
 • výrazne tichý chod
 • dostatočný výkon
 • minimálne emisie prachu
 • veľký objem prachového vrecka
 • indikácia zanesenia filtra
ZÁPORY
 • nevhodný pre koberce s vysokým vlasom
 • nižšia kvalita spracovania
 • nemá turbokefku
Pridajte svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Napíšte odpoveď

   Vaše celkové skóre