Recenzia Electrolux EW6S406BI

Nad Electroluxom WE6S406BI zaplesá srdce všetkých, ktorí hľadajú úzku práčku s bočným plnením. O niečo menej potešujúce je pomerne vysoká spotreba vody a nie práve ideálne žmýkanie. Tešiť sa však môžete na bohatú programovú ponuku, ktorá ponúka aj parné pranie. Čo ďalšie môžete od práčky čakať?

Parametre

Energetická triedaD
Spôsob plneniapredné
Kapacita6 kg
Otáčky1000
Hlučnosť prania54 dB
Hlučnosť žmýkanie76 dB
Spotreba energie za 100 cyklov62 kWh
Spotreba vody za 100 cyklov4550 l
Účinnosť praniaA
Ůčinnosť odstreďovaniaC
Aquastopáno
Výška84,5 cm
Šírka59,5 cm
Hĺbka42 cm
Počet programov12
Dĺžka základného programu215 min.

Predstavenie

Všetky malé domácnosti, v ktorých nie je miesta nazvyš, rieši otázku, akú práčku vybrať, aby nezaberala príliš veľa priestoru. Riešením sú úzke práčky, ktoré sú vo väčšine k zohnaniu s horným plnením. Práčka Electrolux EW6S40BI je úzkou práčkou s hĺbkou len 42 cm, takže sa ideálne hodí do malých kúpeľní a svoje miesto si nájde napríklad aj pod pracovnou doskou.

Ponúka 12 programov, ktoré okrem štandardného pranie bavlny a jemnej bielizne ponúka aj programy pre športové oblečenie, rifle alebo alergikov. Pri programe pre alergikov sa navyše využíva funkcie pary, ktorá oblečenie zbaví všetkých baktérií a alergénov. Práčka umožňuje nastavenie teploty vody aj skrátenie dĺžky programu a samozrejme disponuje inteligentnou funkciou váženie bielizne.

Práčka disponuje dvoma programami pre športové oblečenie. Prvý, ktorý sa volá Sport, sa hodí pre oblečenie zo zmiešaných tkanín. Je vhodný pre ľahko zašpinenú bielizeň alebo bielizeň na osvieženie. Druhý program s názvom Outdoor sa hodí pre pranie syntetického funkčného športového prádla. Na pranie sa nepoužíva aviváž.

Programy

Názov programuKapacita v kgNastavenie teploty v ° CMaximálny počet otáčok ot / min
Bavlna60-901 000
Bavlna Eco640-601 000
Syntetika30-601 000
Jemné10-401 000
Rýchly130800
Pre alergikov6601 000
Detské oblečenie10-601 000
Ručné pranie130800
Vlna10-401 000
Športové oblečenie30-401 000
Outdoor1,50-401 000
Denim1,50-401 000

Doplnkové funkcie

Vybrané programy je možné kombinovať s ďalšími funkciami a nastavením.

 • Nastavenie teploty – po vybraní programu práčka automaticky nastaví odporúčanú teplotu prania, ktorú môžete upraviť podľa svojich potrieb.
 • Odstreďovanie – je možné si nastaviť počet otáčok alebo zvoliť program bez odstredenia alebo zastavenia plákania, kedy bielizeň zostane vo vode, čím sa zamedzí pokrčenie,
 • Nočný cyklus – sú potlačené niektoré procesy odstreďovania, takže je pranie tichší.
 • Predpieranie – je vhodná pre pranie silne znečistenej bielizne, predlžuje dobu prania.
 • Extra plákanie – pridá proces extra plákanie navyše, ktorý bude aktívny vždy, kým funkciu nevypnete.
 • Stále mäkké Plus – funkcie pre optimalizovanie dávkovanie aviváže. Aviváž sa lepšie dostane ku všetkým vláknam, takže bude bielizeň jemnejšia.
 • Odložený štart – štart prania si môžete po 1 hodine odložiť až na 20 hodín.
 • Riadenie času – umožňuje skrátiť dĺžku programu prania v závislosti na veľkosti náplne a miery zašpinenia.
 • Detské poistka – uzamkne ovládací panel.
 • Zvuková signalizácia – môžete sa rozhodnúť, či chcete zapnúť alebo vypnúť zvukovú signalizáciu. Pri vypnutí sa ozve iba v prípade poruchy spotrebiča.

Ako perie

Práčka Electrolux EW6S406BI je vhodným pomocníkom predovšetkým do malých rodín. Za málo peňazí poskytuje pomerne dosť muziky. Jej prednosťou je predovšetkým malá hĺbka, takže sa hodí aj do menších kúpeľní, avšak nezabúdajte na priestor, ktorý práčka potrebuje pre otvorenie dvierok. Vďaka bočnému otváranie je možné využiť hornú časť ako odkladaciu plochu. Nevýhodou u dvierok je to, že nejdú otvoriť o 180 °, čo trochu zhoršuje manipuláciu s bielizňou.

Ďalším pozitívom je ponuka programov vrátane programu s parou. Para sa využíva pre pranie bielizne alergikov. Výhodou je tiež možnosť skrátenia času prania a nastavenie teploty vody. Samozrejmosťou je odložený štart, ktorý sa odkladá po jednej hodine maximálne o dvadsať hodín. Je trochu škoda, že práčka neumožňuje odloženie aspoň niekoľko prvých hodín po pol hodinách.

Čo sa týka spotreby vody, musíme uviesť, že tá je naozaj nečakane veľká. Na to, že je kapacita práčky len 6 kg, ročná spotreba vody dosahuje 9 999 l, čo je typické pre práčky s o 3 kg vyššou kapacitou bielizne. So spotrebou elektrickej energie je to lepšie. Ročná spotreba dosahuje 137 kWh. Stále ale platí, že sa nejedná o nijak špičkovú hodnotu. Z hľadiska hlučnosti sa práčka radí medzi priemerné spotrebiče s hlučnosťou pri praní 54 dB a odstreďovaní 76 dB. Čo sa nám javí ako nedostatočné, tak to je trieda odstreďovania C, po ktorej v bielizni zostane približne 60% vody. S tým súvisí aj maximálny počet otáčok, ktorý je nízky. Iba 1 000 za minútu. Je jasné, že malé rozmery spotrebiča si vyberú svoju daň. Ale sú menšie práčky, ktoré to dokážu ešte o kúsok lepšie.

Ovládanie je jednoduché, len je trochu škoda, že okolo otočného voliča nie sú programy opísané v slovenčine. Avšak sa u nich nachádzajú medzinárodné piktogramy, ktorých vysvetlenie nájdete v návode. Dvierka sú dostupné iba v čiernom prevedení a pri ich zatvorení je potrebné vyvinúť väčšiu silu. Pri zlom zatvorení sa na displeji objaví chybové hlásenie. Displej zobrazuje klasicky tiež čas prania, dobu odloženého štartu alebo spomínaná chybové hlásenia.

Zistiť cenu

Chcete radšej úspornejšie práčku?

6.7 Total Score
Electrolux EW6S406BI

Za pomerne nízku obstarávaciu cenu obdržíte slušnú práčku s bohatou programovou ponukou a malou hĺbkou. Príjemným prekvapením je parný program. Nepríjemným zistením je vysoká ročná spotreba vody a vysoká vlhkosť vody zostávajúce v bielizni po odstreďovania.

Pranie
9
Žmýkanie
5
Programy
7
Hlučnosť
6
Výbava
7
Spotreba
6
KLADY
 • programová výbava
 • para
 • nízka hĺbka
 • úprava času aj teploty vody
ZÁPORY
 • zvyšková vlhkosť
 • spotreba vody
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo