Recenzia Electrolux EWT1062IFW

Electrolux EWT1062IFW je výhodnou voľbou pre menej náročných užívateľov, ktorí nechcú za práčku minúť veľa peňazí. Musíte však počítať s o niečo vyššou spotrebou elektriny i vody. Rovnako nastavenie je skôr striedmejšie. Ak s tým však nemáte problém, môžete byť s týmto výberom úplne spokojní. Zistite o práčke viac z našej recenzie.

Parametre

Energetická triedaA++
Spôsob plneniahorné
Kapacita6 kg
Otáčky1000
Hlučnosť prania57 dB
Hlučnosť žmýkanie75 dB
Spotreba energie za rok167 kWh
Spotreba vody za rok9490 l
Účinnosť praniaA
Ůčinnosť odstreďovaniaC
Aquastopnie
Výška89 cm
Šírka60 cm
Hĺbka40 cm
Počet programov11
Dĺžka základného programu247 min.
späť na začiatok ↑

Predstavenie

Práčka Electrolux EWT1062IFW sa radí medzi úzke práčky, tzv. slim. To znamená, že jej šírka činí len 40 cm. Bez problémov sa teda zmestí aj do menších kúpeľní. A to je asi hlavná výhoda tohto spotrebiča. Svojimi parametrami príliš nezaujme, ale medzi slim sušičkami už je výber výrazne menšia. Ponúka pomerne širokú ponuku pracích programov, ktorých je celkom 11. Okrem štandardných stojí za zmienku napríklad program pre pranie športového oblečenia, záclon, lôžkovín alebo košieľ. Samozrejmosťou je odložený štart, ale tiež možnosť úpravy teploty vody alebo skrátenie pracieho cyklu.

späť na začiatok ↑

Programy

Názov programuKapacita v kgNastavenie teploty v ° CMaximálny počet otáčok ot./min
Bavlna60-901 000
Bavlna ECO640-601 000
Syntetika2,50-601 000
Jemné2,50-401 000
Vlna / ručné10-401 000
Hodváb130800
Lôžkoviny230-60800
Jeans30-601 000
Záclony2,50-40800
Outdoor2,530800
5 košieľ1,530800
späť na začiatok ↑

Doplnkové funkcie

Ako pri každej modernej práčke si môžete aj u tejto k programu zvoliť niekoľko doplnkových funkcií:

 • Teplota – umožňuje nastavenie teploty: studená, 20, 30, 40, 60, 90 ° C.
 • Odstreďovanie – rýchlosť otáčok môžete navoliť na 400, 800 alebo 1 000 za minútu. 1 000 otáčok nie je nijako skvelá hodnota, a na množstvo zvyškovej vody je to poznať. Okrem toho môžete zvoliť možnosť bez odstreďovania alebo ponechanie bielizne po keď práčka dokončí vo vode. Týmto tlačidlom tiež nastavíte nočný cyklus, ktorý bude prať tak, že vynechá všetky fázy plákania.
 • Odložený štart – pranie môžete odložiť o 3, 6 alebo 9 hodín.
 • Extra plákanie – k programu pridanie niekoľko cyklov plákania navyše, čo ocenia najmä osoby citlivé na zvyšok pracieho prostriedku v bielizni alebo všetci, ktorí žijú v oblasti s príliš mäkkou vodou.
 • Rýchle – pomocou tohto tlačidla môžete skrátiť dĺžku pracieho programu. Skracovanie sa odporúča u nie príliš špinavého oblečenia.
 • Detská poistka – uzamkne ovládací panel.
 • Zvuková signalizácia – zvuk sa ozve na konci programu, alebo v prípade výskytu poruchy. Zvuk je možné vypnúť. V tom prípade sa ozve iba pri poruche.
späť na začiatok ↑

Ako perie

Práčku Electrolux EWT1062IFW kúpite za priaznivú obstarávaciu cenu. Ovšem nečakajte zázraky. Tento model je vhodný pre menej náročných užívateľov, ktorí nevyžadujú parné programy ani iné individuálne nastavenie.

U práčky je možné nastaviť hodnotu odstreďovanie, teplotu vody aj odložený štart. Čo sa týka odstreďovania, tu je maximálny počet otáčok za minútu len 1 000 a účinnosť odstreďovania C, čo je veľmi nízka trieda. V bielizni tak zostáva až 60% vody. Ak pre sušenie používate sušičku, počítajte s tým, že sa vám doba sušenia kvôli nedostatočnému odstredenie pretiahne. Odložený štart je možné nastaviť len v troch intervaloch, a to 3, 6 alebo deväť hodín, čo nie je práve užívateľsky najprívetivejšie. Bežné je nastaviť odloženie po hodinách a moc nechápem, prečo to neumožňuje aj tento prístroj.

Z ďalších funkcií sa môžete tešiť na nočné pranie, pri ktorom ssa vynechá odstreďovania, takže je prevádzka práčky tichší ako pri bežnom praním. Štandardná hlučnosť je pri praní 57 dB a pri odstreďovaní 75 dB. Týmito hodnotami sa výrobok radí k priemerne hlučným modelom. Na pomery vopred plnených práčok sú to pomerne vysoké hodnoty, hlavne pri odstreďovaní.

Jeho veľkou prednosťou je slim prevedení, takže sa zmestí aj do menšej panelákovej kúpeľne. Môžete ju teda bez problémov obstavať vecami. Počítajte však s dostatočným voľným priestorom nad práčkou, ktorý budete potrebovať na otvorenie veka. Z hľadiska užívateľského komfortu je fajn, že sa bubon po dokončenie pranie zastaví s otváraním hore.

Pri praní vás môže zaskočiť odčerpávanie vody, ku ktorému dôjde ihneď po spustení programu. To je preto, aby sa zo spodnej vane pod bubnom odčerpala voda, ktorá sem mohla stiecť z hadicou na vypustenie vody. Aby sa bielizeň prvýkrát namočila do čistej vody, je voda zo spodnej vane odčerpaná. Pracie prostriedky preto odporúčame dávkovať do dávkovača.

Ovládanie aj nastavenie práčky je jednoduché. Popisky by mali byť u väčšiny predajcov v slovenčine. Na displeji sa zobrazuje doba prania, nie však čas do konca prania. Čo sa týka dĺžky programov, najkratšia je program vlna a ručné pranie na 30 ° C, ktorý trvá 40 minút. Najdlhšia ECO program trvá únavných 247 minút, čo je skutočne dosť. Z hľadiska spotreby a energetickej triedy A ++ sa musíte pripraviť na ľahko vyššiu spotrebu než je tomu pri modeloch s energetickou triedou A +++. Aj spotreba vody 9 490 l je pomerne veľká s ohľadom na množstvo pranej bielizne.

Ak hľadáte úspornejšie a väčšiu práčku, nahliadnite do nášho obsiahleho testu, kde rozhodne nájdete tú pravú.

Zistiť cenu
6.1 Total Score
Hodnotenie Electrolux EWT1062IFW

Model EWT1062IFW od značky Electrolux je vzhľadom k svojej obstarávacej cene dobrou voľbou pre nenáročných spotrebiteľov, ktorým nevadí o niečo vyššia spotreba a menej možností nastavenia. Tešiť sa môžete na funkciu pranie v noci, odložený štart alebo možnosť skrátiť dĺžku pracieho programu. Z hľadiska programovej výbavy poteší pranie športového oblečenia, jeansov alebo záclon.

Pranie
8.5
Žmýkanie
5
Programy
7
Hlučnosť
5.5
Výbava
5.5
Spotreba
5.5
KLADY
 • obstarávacia cena
 • slim prevedení
 • pomerne slušná programová ponuka
ZÁPORY
 • málo možností nastavenia
 • odloženie štartu len na troch úrovniach
 • vyššia spotreba
 • vyššia hlučnosť
 • slabé žmýkanie
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre