Recenzia Electrolux PerfectCare 700 EW7H438BC

Zástupca základnej modelovej rady sušičiek od Electroluxu. Tá sa prejavuje v spotrebe, prístroj má energetickú triedu A +. Takže aj keď je jeho obstarávacia cena nízka, z dlhodobého hľadiska môže prísť drahšie ako úspornejšie a drahšie sušičky. Záleží na tom, ako často ju budete používať. Disponuje štandardnou výbavou modernej sušičky. To zmanená, že používa tepelné čerpadlo a má senzor čo sníma, kedy je bielizeň vysušená na stanovenej úrovni a na základe toho prispôsobí dĺžky programu. Ďalej motor so spätným chodom, ktorý znižuje pokrčenie bielizne počas sušenia, kontrolky signalizujúce zanesený filter a plnú nádržku na vodu (tá má 5,28 litra). Šetrilo sa aj na bubne, ktorý nie je z nerezovej ocele. Namiesto nej je použitý zinok. Trieda účinnosti kondenzácie je B (priemerná hodnota) a hlučnosť počas sušenia je okolo 66 dB (trochu horšie priemer, ale nič hrozné). Voľba sušiaceho programu sa vykonáva nastavením kolieskového tlačidla na príslušnú polohu a ďalšie ovládacie prvky nájdete na dotykovom displeji. Rozmerovo má 85 x 60 x 63 cm (výška x šírka x hĺbka). Šírka má reálne o pár milimetrov menej a ak máte rovné šesťdesiatky dvere, tak nimi sušička prejde.

Parametre

Energetická triedaA+
Trieda účinnosti kondenzácieB
Trvanie štandardného programu147 minuty
Maximálna náplň8 kg
Ročná spotreba energie309 kWh
Hĺbka63 cm
Šírka60 cm
Výška85 cm
Hmotnosť48 kg
Hlučnosť66 dB
Počet programov12
Odložený štartÁno
LCD DisplejÁno
Detská poistkaÁno
RefreshÁno
Zvukový signálÁno
Osvetlenie bubnaNie

Programy

NázovMaximálna náplň
Bavlna Eco8 kg
Bavlna8 kg
Syntetika3,5 kg
Jemné4 kg
Posteľná bielizeň3 kg
Prikrývka3 kg
Osvieženie1 kg
Hodváb1 kg
Vlna1 kg
Sport2 kg
Denim4 kg
Mix3 kg

Funkcie

Úroveň usušení
tri možné voľby nastavenia:

 • extra suché
 • Suché do skrine
 • Suché na žehlenie

Možno použiť pri programoch Bavlna, Syntetika, Posteľná bielizeň, Denim a Mix

Reverz plus
Zvýši frekvenciu zmeny smeru otáčania bubna, aby sa bielizeň menej krútilo a zamotávali. Skúste použiť, ak sušíte veľké kusy bielizne – prestieradlá, nohavice alebo dlhé šaty.

Možno použiť pri programoch Bavlna, Syntetika

Extra proti pokrčeniu
Predĺži štandardné fáze proti pokrčeniu (dlhú 30 minút) na konci cyklu sušenia o ďalších 60 minút. Bielizeň môžete kedykoľvek počas fázy proti pokrčeniu vybrať.

Možno použiť vo všetkých programoch okrem: Prikrývka, Vlna a Šport

Čas sušenia
Umožňuje nastaviť manuálne dĺžku programu v rozmedzí desať minút až dve hodiny.

Možno použiť pri programoch Bavlna, Syntetika, Vlna a Mix

Ako suší

K dispozícii je široká ponuka programov. K dispozícii máte refresh program, ďalej program pre vlnu, hodváb a dokonca aj športové oblečenie z mikrovlákien alebo polyesteru. Pozor na to, že u týchto programov nemožno využívať celú kapacitu bubna. Podrobnejšie informácie nájdete u tabuľky s popisom programov. V prípade, že bubon preplníte, bude sušiaci program plán trvať výraznejšie dlhšie a v prípade jemnej bielizne môže dokonca dôjsť k jeho poškodeniu.

Suší pomerne rýchlo a kvalitne. Ak používate program u ktorého nejde zapnúť funkcie „extra suché“, tak väčšie kúsky budú potrebovať ešte chvíľu na doschnutí než pôjdu do skrine. Pri sušení je trošku hlasnejšie – 66 dB. Bielizeň sa ani príliš nekrčí, to či ho ešte budete žehliť alebo ho hneď zložíte a dáte do skrine záleží na vás. Za seba môžem povedať, že je to so žehlením nahranú. Košeľa žehlím z každej sušičky, tričká väčšinou nie. Z tejto mám pocit, že by niektoré z nich po vytiahnutí žehličku zaslúžilo. Ale to má každý majiteľ sušičky inak. Poznám ľudí, ktorí nežehlí nič vrátane košeľou a iné, ktorí žehlí aj utierky na riad. A to majú rovnakú sušičku.

Existuje ešte jedno všeobecné nastavenia, ktorým určujete stupeň suchosti pre všetky programy. Najprv prístroj spustite a počkajte cca desať sekúnd. Pod displejom vidíte tri tlačidlá vedľa seba. Stlačte a súčasne podržte to ľavej a prostredné. Na displeji sa zobrazí jedna z nasledujúcich hodnôt: 0, 1 alebo 2. 0 znamená maximálnu uchost, 1 vyššia suchosť a 2 štandardné suchosť. Opakovaným stlačením ľavého a prostredného tlačidla meníte hodnoty. Potom čo budete mať vybrané, počkajte niekoľko sekúnd. Symbol stupňa sušenia z displeja zmizne a uloží sa. Keď zvolíte vyšší stupeň sušenia ako štandardné, počítajte s tým že sa nadrobno predĺži doba sušenia.

Skúsenosti

 • Je možné zmeniť smer otvárania dvierok.
 • Po desiatich minútach neaktivity sa sama vypne.
 • Pri sušení zapnite gombíky povlakov na prikrývky a vankúšov. Nezamotá sa vám vďaka tomu do nich ďalšie bielizeň.
 • Filter u kondenzátora najlepšie vyčistíte výkonným vysávačom.
Zistiť cenu

Nepáči sa vám? Pozrite sa na rady a tipy pre výber špičkové sušičky.

7 Total Score
Electrolux PerfectCare 700 EW7H438BC

Patrila by do slušného priemeru nebyť jej vyššej spotreby. Ak budete prať (a sušiť) často, oplatí sa vám určite investovať do úspornejšieho modelu.

Sušenie
8
Spotreba
4
Rýchlosť
9
Hlučnosť
4
Výbava
6
KLADY
 • Refresh program
 • Hromada programov
 • Bielizeň nie je skoro vôbec pokrčené
ZÁPORY
 • Spotreba
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo