Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY

Electrolux PURE F9 PF91-ALRGY sa radí do akumulátorových bezvreckových vysávačov. Je vhodný na vysávanie skôr menších zašpinených plôch, ale na jedno nabitie dokáže povysávať aj priestory o veľkosti 80 m2. Na vysávanie veľkých domov, okolo 280 m2 však vhodný nie je, pretože kapacita batérie je nedostačujúca.

Parametre

Typakumulátorový, bezvreckový
Dĺžka kábla-
Akčný rádius1,2 m
Typ batérieLi-ion
Kapacita batérie2500 mAh
Doba nabíjania360 min
Výdrž na jedno nabitie60
Stupne výkonu3
Ručný vysávačnie
Objem nádoby na prach0,7 l
Hmotnosť3,24 kg
Účinnosť vysávania na koberceneuvedené
Účinnosť vysávania na podlahuneuvedené
Príkonneuvedené
Hlasitosť82 dB
Rozmery VxŠxH (cm)120 x 24,9 x 21,5
HEPA filternie
LED osvetlenieáno
Mokré vysávanienie
Zvislé parkovanieáno
Teleskopická rukoväťáno
Odnímateľná rukoväťnie
Indikátor batérieáno
Indikátor plnostinie
Príslušenstvokefka 3v1, kefa na jemné povrchy, malá motorizovaná kefa

Predstavenie

Vysávač nedisponuje funkciou 2v1, takže z neho nie je možné odňať ručný vysávač. Po odobratí dlhého nástavca s hubicou z neho však ručný vysávač urobiť možné je. V základe disponuje hubicou s kefkou 3v1. Môžete tak upratovať nielen čalúnenia, ale aj úzke priestory. Z útrob vysávača je navyše možné vysunúť mäkkou hadicu.

Tento tyčový model umožňuje vysávanie na 3 stupne intenzity. Na najmenšie intenzitu je schopný vysávať až hodinu. Na najvyššej vydrží vysávať približne 15 minút. Pomer medzi dobou nabíjania a výdržou na jedno nabitie je veľmi dobrý. Disponuje aj funkciou automatického nastavenia intenzity sania. Vysávač si tak výkon reguluje na základe znečistenia povrchu. Dokonale to bohužiaľ nefunguje a tak vám občas rovnako neostane, ako nastaviť intenzitu ručne.

Rovnako ako u iných ani u tohto akumulátorového výrobku nie je uvedené, aké triedy dosahuje pri vysávaní kobercov alebo tvrdých podláh. Je však jasné, že na tvrdých podlahách dosahuje lepšie výsledky ako na koberci. Veľmi praktické je LED osvetlenie, ktoré sa nachádza na hubicu vysávača. Svetlo je tak silné, že ani za šera nie je potrebné pri luxovaní svietiť stropným svietidlom.

Prach sa zbiera do nádoby o veľkosť 0,7 l, čo je pomerne veľká kapacita. Nutnosť vyprázdnenie je potrebné si strážiť na kontrolné ryske MAX. Vysávač bohužiaľ nemá HEPA filter, čistí vyfukovaný vzduchpětikrokovým procesom skrze klasické mikrofiltrami. Účinnosť tohto riešenia neuvádza, v prípade alergikov je opatrnosť na mieste.

Ako vysáva

Vysávač vysáva uspokojivo. Samozrejme, že nevysaje veľké kusy smeti, ako to zvládne klasický vysávač. Avšak s menšími znečisteniami si poradí veľmi dobre. Jeho výkon je lepšie na tvrdých podlahách. Ľahko sa s ním dostanete pod vysoký nábytok, avšak pod nižším neprejde.

Veľmi oceňujeme, že výrobok umožňuje teleskopické nastavenie tyče, takže sa jeho výška môže pohybovať v rozmedzí 84,4-120 cm. 120 cm je sama o sebe dobrá výška, takže sa vysávač bude pohodlne ovládať aj vyšším ľuďom okolo 175-180 cm.

Ako nedostatok však vidíme hmotnosť vysávača, ktorá presahuje 3 kg, takže ho v ruke pocítite. Kvôli tomu s ním ženy určite nebudú vysávať nečistoty pri strope, váha sa prejaví aj v okamihu, kedy chcete zájsť napríklad pod stôl alebo iný nižší nábytok.

Plusom je, že je vysávač možné parkovať vo zvislej polohe. Ak vám niekto zavolá alebo si budete musieť rýchlo odskočiť, len necháte vysávač stáť na mieste. Ovládanie je umiestnené na rukoväti hneď pod palcom, čo je veľmi pohodlné. Ani vysypávanie nie je riešené úplne šťastne. Je tu veľká pravdepodobnosť, že vaše ruky prídu do kontaktu s nečistotami. Nepríjemná je tiež hlučnosť presahujúca 80 dB.

Zistiť cenu

Zaujíma vás ďalšie tyčový vysávač s káblom?

8.3 Total Score
Hodnotenie Electrolux Pure F9 PF91-ALRGY

Vysávač dosahuje kvalitných výkonov, ale jeho obstarávacia cena sa nám zdá premrštená. Nenájdete u neho HEPA filter a aj vysypávanie zbernej nádoby je trochu nepraktické. Chváli sa však veľkou výdržou na jedno nabitie a dobrú dobou nabíjania. Plusom je teleskopická rukoväť a parkovanie vo zvislej polohe. Pomer cena / výkon sa nám nezdá príliš vyrovnaný a domnievame sa, že za túto cenu zoženiete lepší pomocníkov. Alebo zoženiete o málo horší pomocníkov za výrazne lepšiu cenu.

Vysávanie tvrdých plôch
9.5
Vysávanie kobercov
8
Hlučnosť
6
Výdrž
8.5
Výbava
8
KLADY
 • indikátor batérie
 • LED osvetlenie
 • parkovanie vo zvislej polohe
 • bohaté príslušenstvo
 • výdrž a nabíjanie
ZÁPORY
 • hlučnosť
 • chýba HEPA filter
 • hmotnosť
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo