Recenzia ETA Avanto 3519

Vreckový vysávač vhodný pre alergikov ETA Avanto 3519 vďaka kvalitnému HEPA filtru 12 a vrecku ETA Hygienic nepustí do vzduchu žiadne nečistoty, ktoré by dráždili váš nos. Okrem atraktívneho moderného dizajnu, má tiež ECO motor, áčkový výkon na podlahách i kobercoch, široké príslušenstvo s dvoma hlavicami, malú turbokefou a hygienickými sáčky zo syntetického materiálu. Minimálne na papieri to znie všetko krásne, že? Rovnako ako fakt, že jeho prevádzka je tichá a vďaka slušnému akčnému rádiusu, ochrane proti prehriatiu a poistke vloženie vrecka pohodlne zvládne domáce upratovanie v pokoji a bezpečí. A to aj v domácnostiach s chlpatými miláčikmi. Tak sa na neho poďme pozrieť trochu podrobnejšie.

Parametre

Typ vysávačasáčkový
Objem vrecka na prach3 l
Dĺžka kábla7 m
Akčný rádius11 m
Hlučnosť68 dB
Energetická triedaA
Trieda filtrácieA
Trieda vysávanie podláhA
Trieda vysávanie kobercovA
Ročná spotreba29,1 kWh
Príkon800 W
Sací výkonneuvedené
Regulácia výkonuelektronická
Turbo kefaáno
Signalizácia filtranie
Signalizácia plnej nádobyáno
Trieda účinnosti HEPA filtru12

Predstavenie

Avant 3519 je jednou z noviniek medzi klasickými sáčkovým vysávačmi známej českej značky domácich spotrebičov ETA. Jedná sa o moderný prístroj, čomu zodpovedá jeho vzhľad, výkony i výbava. Tú ocenia okrem bežných užívateľov túžiacich po ľahkom upratovaní domácnosti, tiež treba alergici a chovatelia psov a mačiek. S chlpy domácich maznáčikov zatočí na to určená špeciálná hlavice alebo malá turbokefa, ktorá je ľahko dostane z kobercov i čalúnenia. HEPA filter triedy 12 z bežného vysávača robí ekologickejšie nástroj, ktorý von nepustí skoro žiadny prach, peľ alebo roztoče, ktorí by mohli znečistiť vzduch doma.

Ako vysáva

ECO motor modelu Avanto 3519 je pomerne silný a zároveň šetrný k spotrebe elektrickej energie. Reálny výkon výrobca neudáva, ale rozhodne patrí k ľahkému nadpriemeru. Po zavedení regulácie od EÚ na maximálny príkon vysávačov sa začali objavovať aj kusy s vyložene slabým výkonom, ale toto našťastie nie je ten prípad. Výkon vysávača dosahuje skvelých áčkových hodnôt ako vo vysávanie kobercov, tak aj podláh, čo u niektorých podobných modelov od Ety nebýva zvykom.

Avanto pohltí až tri kilá nečistôt do jedného vrecka. Trojlitrový sáčok je ľahkým nadštandardom v objeme vreckových vysávačov a pre dobrú informovanosť užívateľa nechýba kontrolka plnosti. To je podľa nás veľmi praktická vec, ktorá by pri moderných vysávačov nemala chýbať. Rovnako ako ochrana proti prehriatiu motora, ktorú tento model má.

Výmenný sáčok v základnej výbave má Hygienic úpravu. To znamená že je jednorazový, s účinnou filtráciou peľov, roztočov a zároveň je odolný voči vlhkosti a poškodeniu ostrejšími predmety. Všetky tieto úpravy pri prevádzke starajú o čistú bezpečnú domácnosť a tiež minimalizujú zápach prachu pri upratovaní. Mimochodom náhradné vrecká stojí okolo 1 € za kus, podľa toho koľko ich kupujete. To je celkom primeraná cena, ale pochopiteľne sa to za rok sčíta.

Či už vysávate koberec, alebo napríklad jemný prach zo záclon, rýchlo prispôsobíte výkon vášho upratovacieho pomocníka. Nie je potrebné ho celý čas zaťažovať maximálnym výkonom, pri ktorého prevádzke je aj väčší hluk, nie však vyššie ako 68 decibelov, čo vysávač radí medzi tie menej hlučné. Napriek tomu sa jedná o zvuk, ktorý asi extra príjemný nie je pre nikoho z nás. Stačí zatočiť okrúhlym elektronickým regulátorom a je to.

Vysávanie ide ľahko od ruky. Oceľovú tyč si každý môže prispôsobiť podľa svojej výšky tak, aby sa pri práci nemusel hrbiť. Prenášanie vysávača je pohodové, stačí ho uchopiť za naozaj pevné držadlo. Nemusí vás desiť ani vysávanie podláh náchylných k poškriabaniu. Mäkčená kolieska ryhy nenechajú a vo výbave nechýba špeciálna podlahová hubica, ktorú podlahu určite nepoškriabete.

Po skončení upratovania nezostáva než vysávač zaparkovať na jeho miesto. K tomu môžete použiť jednu z dvoch parkovacích polôhhorizontálne alebo vertikálne. Hadicu so všetkým tak ako ich môžete zasunúť priamo do k tomu určených drážok tela vysávača, takže bude držať v celku s ním a nebude sa nikde povaľovať, či už keď vysávač leží alebo stojí. Zaujímavo riešené je umiestnenie drobnejšieho príslušenstva, a to priamo pod „kapotou“. Stačí nadvihnúť horný plastový diel tela vysávača a menšie diely doň zasadiť. Nenahraditeľné je samonavíjaní prívodného kábla. Praktická je aj bezpečnostná poistka vloženie vrecka. Pokiaľ vrecko chýba, vysávač proste nezapnete.

Ďalšie varianty

Staršie varianty vysávačov tohto radu sú už len v dopredajoch. Modely sa líšili skôr dizajnovo a tiež výbavou, v ktorej chýbal turbokefa.

Medzi predchodca tohto modelu patrí model ETA Avanto 0519, 1519, 2519, ktoré už nie sú v predaji. Mali menší príkon, o niečo menší akčný rádius a vo výbave im chýbala turbokefa a špeciálna hlavica na chlpy domácich maznáčikov. Aj tento tieto modely už však mali áčkové sacie výkony, čo sa týka vysávanie plôch, kobercov, tak i dostatočnú HEPA filtráciu a nižšej spotreby energie.

Model Avanto 1519 bol tiež veľmi podobný. Vo výbave chýbal turbokefa, ale aj tento model spĺňal štyri A a bol vybavený ECO motorom. Príkon 700 W a desaťmetrový rádius.

Zistiť cenu
7.6 Total Score
ETA Avanto 3519

Pre kvalitné upratovanie domácnosti je ETA Avant 3519 veľa praktický pomocník, ktorý ešte ku všetkému dobre vyzerá. Nás nadchlo prevedenie v zlatej farbe. Tento vyvedený vysávač od ETY je rozhodne dobrou voľbou pre alergikov a majiteľov chlpatých miláčikov. Čo nezvládnu klasické hlavice alebo násady, s tým si hravo poradí turbokefa. Dostatočný áčkový výkon pre vysávanie plôch i kobercov a pohon šetrným ECO motorom z neho robí moderného domáceho pomocníka. Kvalitné filtre neprepustí do vzduchu zbytočné nečistoty, príjemná je nižšia hlučnosť a solídny akčný rádius.

Vysávanie tvrdých plôch
8
Vysávanie kobercov
8
Hlučnosť
7.5
Spotreba
6
Výbava
7
KLADY
 • turbokefa
 • nižšia hlučnosť
 • elektronický regulátor výkonu
ZÁPORY
 • sáčok na nečistoty by mohol byť väčší
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo