Recenzia Fitbit Charge 5

Ľahký náramok Fitbit Charge 5 poteší všetkých, ktorí nemajú radi výrazné šperky či oblečenie. Tento šikovný náramok je malý, ľahký, na ruke ho ani necítite. Má pevný remienok, nemusíte sa teda báť, že by vám spadol z ruky. Remienok je meniteľný. Prekážať vám nebude ani pri spánku.

Náramok má pôsobivý nenápadný vzhľad, ktorý je k dostaniu v týchto variantoch:

 • Béžová/Bielozlatá – Lunar White/Soft Gold Stainless Steel
 • Čierna/Grafitová nerezová oceľ – Black/Graphite Stainless Steel
 • Modrá/Platinová oceľ – Steel Blue/Platinum Stainless Steel

Parametre

Veľkosť displeja1,04 palcov
Rozlíšenie displeja326 px
Bluetooth4,0
Kapacita batérie65 mAh
Výdrž batérie7 dní
Váha200 g
Podpora odAndroid 8.0 a novší, iOS 12.2 a novší

Čo ponúka náramok Fitbit Charge 5?

Nie je nič lepšie ako mať nablízku partnera, ktorý vás motivuje! Kondičný náramok to dokáže ľahko. Fitbit Charge 5 je k dispozícii v béžovej, čiernej a modrej farbe a dokáže v okamihu zistiť všetko o vašom zdraví. Náramok s vami môže pracovať nepretržite 7 dní bez nabíjania.  Má zabudované GPS, ktoré dokáže zaznamenať zmeškané trasy.  V prípade, že budete mať GPS trvalo aktivované, výdrž bude o niekoľko dní kratšia. Ak nie ste fanúšikom nosenia kariet a účteniek vo vreckách počas tréningu, poteší vás funkcia NFC, ktorá vám umožní platiť v obchodoch prostredníctvom aplikácie Fitbit Pay.

Čo dokáže fitness náramok Fitbit Charge 5? Zdravotných funkcií je veľa. Počas nosenia vyhodnocuje a monitoruje váš zdravotný stav. Pomocou infračervených senzorov na zadnej strane meria:

 • Tepová frekvencia,
 • telesná teplota,
 • stres,
 • spánok, okysličenie krvi.

Ak sa náramku nepáči niektorá z hodnôt, upozorní vás na to. Náramok meria stres snímaním zmien v malých potných žľazách. Ak identifikuje zvýšenú hodnotu, odporučí niekoľko metód uvoľnenia. Na začiatku merania stresu sa vás opýta, ako sa dnes cítite, a potom spustí časovač na tri minúty, počas ktorých musíte náramok držať po stranách a nehýbať sa. Pohyb a hovorenie by mohli negatívne ovplyvniť meranie. Čím menšie číslo sa objaví, tým ste pokojnejší. Zariadenie má funkciu Active Zone Minutes, ktorá dokáže sledovať, koľko času strávite v jednotlivých fázach srdcovej frekvencie.

Funkcie sledovania spánku potešia ľudí, ktorí chcú zlepšiť svoj spánok. V závislosti od podrobností o tom, ako telo spí, môžete hľadať rôzne tipy na zlepšenie jeho kvality. Fitness náramok ukazuje, ako dobre spíte, aké sú fázy spánku, koľkokrát ste sa prevrátili atď.

Náramok vás tiež môže upozorniť, že by ste sa mali pretiahnuť, alebo vás pochváliť za vašu aktivitu. Môžete si nastaviť rôzne denné ciele. Nemusíte sa obávať potu ani vodných športov – náramok je vodotesný. Má funkciu „Water lock“, ktorá po zapnutí pred vstupom do vody dokáže náramok ochrániť pred interakciou s obrazovkou vo vode. Inteligentný náramok tieto športy pozná:

Ak si pred cvičením vyberiete, akú aktivitu budete vykonávať, môžete tiež nastaviť cieľ, kvalitné GPS – sledovanie trasy, zapnúť funkciu Always On Display – tá umožňuje, aby sa na displeji zobrazovali potrebné informácie k cvičeniu bez toho, aby bol zapnutý, čím sa šetrí kapacita batérie. Náramok meria rôzne parametre pre každý typ cvičenia. Pochopiteľne ako pri naprostej väčšine prístrojov podobného typu neberte namerané hodnoty za absolútne presné. Na druhú stranu ich meria stále rovnako, takže pre sledovanie trendu alebo zmien je to úplne dostatočné.

Fitbit Charge 5 EKG

Po vydaní modelu sa objavila aktualizácia, ktorá odomkla možnosť otáčať EKG! Pred meraním sa uistite, že máte najmenej 22 rokov, nepoužívate kardiostimulátor a že ste si vedomí, že vyhodnotené meranie má len informatívny charakter – nenahrádza kontroly zdravotníckeho zariadenia. EKG sa dozviete do pol minúty po priložení ukazováka a palca na strany náramku, kde sa merajú elektródy. Náramok dokáže vyhodnotiť, či sú údaje normálne alebo nie.

Zobrazenie

Poteší vás kvalitný dotykový displej, ktorý je dobre čitateľný aj na priamom slnku. Má uhlopriečku 1,04, rozlíšenie 240 x 120 pixelov, vďaka technológii AMOLED je obraz ostrý a má veľmi živé farby. Obrazovka však nie je veľmi citlivá na dotyk. Displej je orámovaný hliníkovými lištami. Jas môžete meniť podľa potreby – má tri úrovne.

Tento fitnes náramok je k dispozícii v čiernej, modrej a bielej a zlatej verzii a je vhodný napríklad aj pre remeselníkov, ktorí pracujú v rôznych podmienkach a uprednostňujú odolnejšie modely inteligentných zariadení. Obrazovka je totiž vybavená vysoko odolným sklom Corning Gorilla Glass 3, ktoré zabraňuje mechanickému poškodeniu.

Ovládacie prvky

Fitbit Charge 5 sa ovláda iba cez displej, na bočných stranách nehľadajte žiadne tlačidlá. Fungujú tu aj podobné ovládacie gestá, aké používate na smartfóne. Ťuknutím na displej ho prebudíte. Keď sa rozsvieti, zobrazia sa hodiny. Ťuknutím na položku môžete zobraziť ďalšie údaje, napríklad aktuálnu tepovú frekvenciu, vzdialenosť prejdenú za deň atď… Potiahnutím prsta zhora nadol zobrazíte všeobecné nastavenia fitnes náramku. Môžete zapnúť režim spánku, nerušiť alebo spustiť bezkontaktné platby.

Náramok vám tiež poskytuje možnosť zmeniť silu vibrácií, po akom čase nečinnosti sa displej vypne, môžete vypnúť/zapnúť monitorovanie srdcového tepu, režim zamerania – počas cvičenia.

Pohybom prsta zdola nahor sa zobrazí prehľad batérie, krokomer, fyzická aktivita za posledné hodiny, srdcová frekvencia, dĺžka spánku a hladina kyslíka v krvi.

Do tohto modelu nie je možné nainštalovať žiadne iné aplikácie. Medzi predinštalovanými nájdete:

 • Upozornenia,
 • Budík,
 • Časovač,
 • Cvičenie.

Môžete ich zobraziť potiahnutím do strany. V aplikácii Fitbit musíte nastaviť, pre ktoré aplikácie budete dostávať oznámenie na náramok. Oznámenia možno len čítať alebo vymazať.

Určite všetci poznáme ťažké rána, keď nemôžeme zdvihnúť viečka a máme pocit, že nevstaneme. Na to sa špecializuje aplikácia Budík. Ponúka možnosť inteligentného prebudenia. Nastavíte si, v akom časovom rozmedzí chcete vstávať, a náramok vás prebudí v čase, keď ste v ľahkom spánku. Bude sa vám oveľa lepšie vstávať.

Aplikácia Fitbit

Slúži nielen na ovládanie náramku Fitbit, ale aj na monitorovanie celkového zdravotného stavu. Aplikácia ponúka toľko funkcií, že niekedy môže byť zložité sa v nich orientovať.

Na začiatku sa zobrazí prehľad hodnôt – prejdené kroky, cvičenie, srdcová frekvencia, kvalita spánku, kalórie. Ak chcete zobraziť podrobnosti, kliknite na hodnotu, napr. spánok. Uvidíte, ako dlho ste spali v rôznych fázach, aká bola vaša srdcová frekvencia, hladina kyslíka v krvi, koľkokrát ste sa počas noci prevrátili.

Náramok môžete spravovať v Nastaveniach konta. Po kliknutí naň sa zobrazí stav zariadenia, batérie, zmena číselníka, odinštalovanie aplikácií, nastavenia bezkontaktných platieb – NFC.

Spoločnosť Fitbit spúšťa rôzne motivačné výzvy. V aplikácii si môžete pridať priateľov a sledovať ich zdravotný stav alebo sa pripojiť k rôznym skupinám a zdieľať svoje výsledky s ostatnými.

Fitbit Charge 5 – manuál na stiahnutie

Užívateľská príručka – Fitbit Charge 5 sk

Fitness náramok Fitbit Charge 4 recenzia

Tento model sa od nového Charge 5 veľmi nelíši. Má dôležité zdravotné vlastnosti, ako napríklad:

 • Meranie srdcovej frekvencie,
 • spánok,
 • sledovanie fyzickej aktivity počas dňa,
 • kroky,
 • spálené kalórie.

Náramok spolupracuje s aplikáciou Fitbit. Bohužiaľ má čiernobiely displej a nedokáže merať stres alebo EKG. Vzhľad je veľmi príjemný, najmä vďaka elegantným vzorovaným pásom. Náramok si môžete doladiť aj pomocou rôznych ciferníkov.

Dostupné farby modelu:

 • tmavo modrá – Strom Blue,
 • čierna – Black,
 • vínová – Rosewood.

Má zabudovanú funkciu Active Zone Minutes, GPS, NFC, vydrží sedem dní bez nabíjania a je vodotesný do hĺbky 50 m. Model, ktorý nájdete v čiernej, tmavomodrej a bordovej farbe, nás zaujal podporou rôznych aplikácií (Spotify, Viber…), ktoré možno ovládať z náramku.

S aktualizáciou pribudla aj funkcia merania hladiny glukózy v krvi. Náramok vás bude denne upozorňovať na meranie. Bohužiaľ, ľudí s cukrovkou v spoločnosti pribúda, takže táto zdravotná funkcia je prínosom. Meranie hladiny je bezbolestné, vykonáva sa opäť pomocou senzorov a vy sa okamžite dozviete výsledok, podľa ktorého môžete upraviť svoj jedálniček. Mnohí ľudia vďaka tejto funkcii včas odhalia aj cukrovku. Namerané hodnoty by ste však mali brať len ako orientačné a v prípade, že trpíte cukrovkou, spoľahnúť sa na odborných pomocníkov.

Fitbit Charge 4 – manuál na stiahnutie

Užívateľská príručka – Fitbit Charge 4 sk

ParametreFitbit Charge 5Fitbit Charge 4Fitbit Charge 4 Special Edition
Veľkosť displeja1,04″1,36″1,36″
Typ a rozlíšenie displejaAMOLED, 240×120

OLED, 160 × 100px

OLED, 160 × 100px

Farebnosť displejafarebnýčiernobielyčiernobiely
Bluetooth4.04.04.0
Kapacita batérie65 mAh74 mAh74 mAh
Výdrž batérie7 dní výdrž, plné nabitie za dve hodiny7 dní výdrž7 dní výdrž
Váha0,2kg0,2kg0,2kg
Podpora OSAndroid, iOSAndroid, iOSAndroid, iOS
NFCÁnoÁnoÁno
Podpora ďalších aplikáciíNieÁnoÁno
Meranie stresuÁnoNieNie
Meranie EKGÁnoNieNie
Sledovanie ženského cykluÁnoÁnoÁno
GPSÁnoÁnoÁno
Predplatený Fitbit Premium účet6 mesiacov3 mesiace3 mesiace
Sledovanie spánkuÁnoÁnoÁno
Meranie tepuÁnoÁnoÁno
Počet cvičebných programov202020
Farbybéžová, bielozlatá, čierna, grafitová nerezová oceľ, modrá, platinová oceľtmavomodrá, čierna, vínovážltá reflexná tkanina, čierna
Cena v €175120150

Fitbit Charge 5 vs. Fitbit Charge 4 a Fitbit Charge 4 Special Edition

Štvorka má oproti päťke výhodu v niekoľkých ohľadoch. Na rozdiel od päťky vás neobmedzuje v inštalácii ďalších aplikácií. Môžete mať napríklad Spotify (môžete prechádzať zoznamy skladieb, vyberať hudbu priamo na náramku), WhatsApp vrátane prichádzajúcich oznámení z aplikácií. Jedinou nevýhodou je, že počas tréningu nemôžete súčasne ovládať inú aplikáciu. Fittbit 4 Charge môžu pomocou aplikácie informovať aj o predpovedi počasia. Má až dvadsať tréningových režimov, ako je beh, outdoor, lyžovanie, chôdza, cyklistika, turistika, plávanie atď. Charge 4 ocenia diabetici, pretože dokážu merať hladinu glukózy. Fitness náramok Charge 4 nemá meranie stresu a EKG.

Fitbit Charge 5 sa na druhej strane môže pochváliť väčším a farebným displejom, čo mnohí ocenia. Najmä rozlíšenie je takmer dvojnásobné. Inteligentný náramok Charge 4 má pomerne malý čiernobiely displej, ktorý zobrazuje málo textu a po prebudení veľmi rýchlo zhasne. Rozsvieti sa zdvihnutím zápästia alebo stlačením tlačidla na boku. Tlačidlo je sprevádzané hmatovou odozvou, ktorá je príjemnejšia ako tradičné vibrácie. Aplikácia Fitbit ponúka tri mesiace prémiového účtu pre model 4 a šesť mesiacov pre model 5, potom si ho musíte predplatiť. Charge 5 je o niečo pokročilejší, najmä preto, že dokáže spoľahlivo merať EKG a úroveň stresu. Oba modely môžu používať NFC.

Fitbit Charge 4 Special Edition

Farby:

 • žltá reflexná tkanina,
 • čierna – Granite Reflective Woven/Black.

Špeciálna edícia je iba farebným rozšírením Charge 4 – jedná sa o Granite Reflective Woven/Black – reflexný tkaný materiál pásky náramku s čiernym displejom. Funkcie má plne zhodné s modelom 4.

Ako je to s NFC?

Všetky tri modely, teda Fitbit 5, Fitbit Charge 4 a Fitbit Charge 4 Special Edition majú oproti predchodcom zabudovanú technológiu NFC, ktorá pri týchto náramkoch slúži k bezkontaktným platbám. Aby ste mohli NFC používať, zadajte vašu platobnú kartu do aplikácie sekcie Wallet. Pre platenie nemusíte vyťahovať kartu z peňaženky alebo mobil z vrecka. Stačí priložiť zápästie k platobnému terminálu. Pred platbami je potrebné zadať PIN nastavený v aplikácii, k tomu Vás náramok vyzve. Niekomu to môže prísť zdržujúce, ale vďaka tejto funkcii predídete možným únikom peňazí v prípade, že by ste náramok stratili alebo vám bol odcudzený. K bezkontaktnému plateniu šikovným náramkom musíte mať aktivovaný Fitbit Pay. Skontrolujte si tiež, či práve vaša banka Fitbit Pay podporuje.

Záverom

Pokiaľ chcete šikovný náramok, tie od Fitbit sú jednoznačne skvelou voľbou. Priaznivci používania ďalších aplikácií na náramku napr. hudbu alebo správy nájdu zaľúbenie v modeli Fitbit Charge 4. Naopak tí, čo vyžadujú viac health funkcií zvolia Fitbit Charge 5, v tomto ohľade je o niečo vyspelejší, bohužiaľ mu chýba podpora ďalších aplikácií. Každý má ale rozhodne možnosť vybrať si, čo mu viac vyhovuje. Všetky tieto modely sú taktiež skvele prispôsobené ženám, ktoré vďaka nim môžu sledovať svoj cyklus.

Zistiť cenu

Hľadáte lacnejší náramok?

9.2Expert Score
Skúsenosti s Fitbit Charge 5

Chytrý náramok Fitbit Charge 5 ponúka farebný AMOLED displej a 20 rôznych cvičebných aktivít. Okrem nich dokáže náramok merať kvalitu spánku, okysličenie krvi, EKG. Prednosťou je tiež spoľahlivá GPS. Nevýhodou je platená aplikácia a vysoká obstarávacia cena.

Plusy
 • always On Display
 • čitateľný AMOLED display
 • NFC, GPS, meranie EKG
 • bohatá ponuka health funkcií
Mínusy
 • nepodporuje inštaláciu ďalších aplikácií
 • nutné predplatiť aplikáciu Fitbit pre využitie všetkých funkcií
 • vysoká cena
 • kyslík v krvi vie merať iba v noci

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo