Recenzia Fitbit Inspire HR

Fitbit Inspire HR nepatrí do kategórie najlacnejších fitness náramkov, ale nepatrí ani k najdrahším. Za vcelku prijateľnú cenu obdržíte parťáka, ktorý bude sledovať vašu srdcovú aj spánkovú činnosť, bude počítať vaše kroky, ale tiež vás upozorní na dianie vo vašom mailu či telefónu. Jeho prednosťou je úzke prevedenie, takže na ruky vôbec nezavadzia. Ako dopadla naša recenzia? Čítajte ďalej!

Parametre

Veľkosť displeja1,58 palcov
Rozlíšenie displejaOLED
Bluetooth4.0
Kapacita batérieneuvedené
Výdrž batérie5 dní
Váha17,6 g
Podpora odAndroid, iOS

Design

Fitbit Inspire HR je jeden z najužších fitness náramkov, ktoré môžete zatiaľ na trhu zohnať. Najmä v tomto smere ho ocenia predovšetkým ženy, ale aj muži, ktorí nepreferujú príliš výrazné doplnky. S úzkym prevedením sa spája tiež nízka hmotnosť, takže počas športovania, ale aj počas dňa nebudete o trackeru takmer vedieť. Naviac je dostupný s tromi farebnými pásky: čierna, biela a fialová. Silikónové pásky je však možné vymeniť aj za iné farebné prevedenia, ktoré ponúkajú iné spoločnosti.

Na pravej strane ciferníku nájdete tlačidlo slúžiace k prebudeniu prístroja a k návratu späť na domovskú obrazovku. Dotykový displej nie je tak citlivý ako displej na chytrých hodinkách. Displej využijete predovšetkým pre zobrazovanie menu a prehľad svojich denných štatistík. Niekoľko funkcií je možné spustiť pomocou dotykovej obrazovky (predovšetkým cvičenie a riadené dýchanie), ktoré však budete musieť v menu nájsť.

Batérie a nastavenie

Výkon batérie je veľmi uspokojujúci. Jej výdrž odhadujeme na 4-5 dní v závislosti na funkciách, ktoré budete používať. Je jasné, že ak budete neustále využívať meranie tepu alebo Bluetooth pripojenie, výdrž batérie bude nižšia. Zhruba 5 dní bude trvať, než sa úroveň 100% nabité batérie zníži na 5%. Odhadujeme, že náramok bude potrebné dobíjať zhruba 2x týždenne.

Doba nabíjania sú len 2 hodiny, čo výrazne neskreslia vaše štatistiky. Je však trochu škoda, že hodinky majú špeciálny typ nabíjačky. To znamená, že nemôžete využiť akúkoľvek nabíjačku od telefónu, ktorú nájdete doma. Je škoda, že spoločnosť Fitbit ešte neprešla na metódu USB-C alebo micro USB. Dĺžka kábla je navyše naozaj nedostatočná.

Práca v menu fitness náramku nie je príliš užívateľsky príjemná. Displej čas od času nereaguje na váš dotyk, čo môže viesť k frustrácii. Tiež vyhľadávanie aktivít nie je príliš intuitívne. OLED displej je čiernobiely, farebné prevedenie nie je pre zobrazované informácie potrebné. Displej sa môže javiť väčšie, než v skutočnosti je. Uhlopriečka displeja je 1,58 palcov. Displej sa javí väčšia preto, že je v hornej a spodnej časti ohraničený linkami s hrúbkou 11 mm, bočné rámovanie má hrúbku 3 mm. Celkovo je časť displeja dlhá 37 mm a široká 16 mm, čo obrazovke neposkytuje dostatok miesta pre zobrazovanie detailnejších informácií alebo pre jednoduché ovládanie.

Čo dokáže

Fitbit Inspire HR môžeme vzhľadom k obstarávacej cene považovať za naozaj premakaný výrobok, ktorý umožňuje výber z viac ako 15 aktivít, a navyše je vodeodolný, takže s ním môžete pokojne aj plávať. Aplikácia pre plávanie vám urobí štatistiku vášho výkonu, ktorá zahŕňa dobu plávanie, dĺžku, vzdialenosť a tempo. Fitness tracker je možné používať až do 50m hĺbky vody, maximálna prevádzková výška je 8 535 m. N. M (informácie vhodná predovšetkým pre horolezcov).

Počas športovania si môžete vybrať, ktorý šport práve prevádzkujete (na výber sú indoorové i outdoorové aktivity) – beh, cyklistika, plávanie, fitness, golf, chôdza, joga, turistika. Do športových funkcií sa radia: meranie tepu, monitoring spánku, krokomer, výpočet kalórií, intervalový tréning, meranie rýchlosti, meranie tempa a záznam trasy. Výrobok disponuje akcelerometrom. Ak si šport nevyberiete, je tracker schopný rozoznať a aktivovať vybranú aktivitu, ktorú práve vykonávate.

Využiť môžete aj funkciu GPS, ktorú však nedisponuje samotný pásik. Ak chcete sledovanie trasy využiť, je nutné náramok pripojiť k vášmu smartphonu, dáta sa budú zaznamenávať do mobilnej aplikácie. Pripojenie je jednoduché a rýchle.

Ďalšou zaujímavosťou sú dychové cvičenia, čo môžete považovať za formu meditácie. Vybrať môžete dvoch alebo päťminútové nastavenia. Náramok tiež vcelku spoľahlivo sleduje vašu spánkovú aktivitu, takže ľahko odhalíte, ak by ste trpeli nejakou spánkovou poruchou, akou môže byť napríklad apnoe.

Fitbit Inspire HR je kompatibilný s najmodernejšími Androidy aj telefóny od iPhone. Ak máte strach, že váš smartphone nebude s náramkom kompatibilný, skontrolujte si túto informáciu na oficiálnom webe Fitbit. Aplikácia do telefónu je užívateľsky veľmi príjemná a prinesie vám celý rad užitočných štatistík, ktoré si nemôžete zobraziť priamo na displeji náramku. Podrobné informácie sa z aplikácie dozviete trebárs o vašom spánku. Samotný náramok komunikuje len pomocou ikon a čísel. Aplikácia je preto omnoho podrobnejšie.

Funkciou, ktorá nie je dostupná pre všetky fitness náramkov, je sledovanie zdravotného stavu žien. Ženám umožní zaznamenávať a sledovať menštruačný cyklus. Samozrejmosťou je tiež možnosť nastavenia svojich osobných cieľov, o ich splnení vás tracker bude informovať.

Pomocou náramku môžete tiež dostávať notifikácie zo svojho mobilného telefónu alebo mailu. Tracker vás upozorní tiež na prichádzajúce hovory. Notifikácie však môžete len kontrolovať, ale nie na ne odpovedať. Pomocou vibrácií vás náramok upozorní na to, že ste sa 50 minút takmer nepohli a je potrebné vykonať nejaký pohyb. Vibrovanie je natoľko jemné, že nebude obťažujúce. Ak nechcete byť počas pracovnej doby rušení (zvyčajne 9: 00-18: 00 hod), môžete na túto dobu vibrácie úplne vypnúť.

Zistiť cenu

Ďalšie hodnotené inteligentné náramky tu.

9 Total Score
Fitbit Inspire HR

Fitness tracker ponúka celý rad užitočných funkcií, medzi ktoré sa radia stráženie tepovej frekvencie, spánková aktivita i výber z viac ako 15 športových aktivít. Športovú aktivitu dokáže náramok rozoznať aj sám od seba. Pri dlhšej nečinnosti vás jemnými vibráciami upozorní na nutnosť pohybu. Ľahkým sklamaním je nepríliš pohodlné ovládanie displeja, jeho veľkosť a komunikácia iba číslami a ikonami.

KLADY
 • bluetooth
 • GPS cez mobilné zariadenia
 • jednoduchá a prehľadná mobilné aplikácie
 • dizajn
 • plávanie
ZÁPORY
 • veľkosť displeja
 • ovládanie trackeru
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo