Recenzia Fitbit Versa 3

Predstavíme vám hlavné prednosti aj nedostatky týchto chytrých hodiniek. Ponúkajú integrovanú GPS, rozumie si s Google asistentom a zmeria vám všetko dôležité pri športe. Dizajnom zaujmú, aj keď tlačidlo vľavo na boku je nepraktické. Za to s nimi môžete bezkontaktne platiť v obchodoch. Poďme sa na pre a proti hodiniek Versa 3 pozrieť zblízka.

Parametre

Hmotnosť33,1 g
Šírka40,5 mm
Výška40,5 mm
Hĺbka12,4 mm
Vodeodolnosť50 m (5 ATM), IPx8
RAMneuvádza sa
Interná pamäť4 GB
Reproduktoráno
Mikrofónáno
Materiál páskasilikón
Formát displejaštvorec
Uhlopriečka1,58 palcov
Typ displejaAMOLED
Rozlíšenie336 x 336 px
Hustota bodov212 ppi
Fotoaparátnie
SIM kartanie
Wi-Fiáno
Bluetootháno
NFCáno
Životnosť batérie6 dni
Dĺžka nabíjania1-2 hodiny
Kapacita batérieneuvádza sa

Obsah balenia

V elegantnej papierovej škatuľke nájdete:

 • chytré hodinky,
 • nabíjačku,
 • náhradný remienok.

Remienok vnútri balenia je v rovnakej farbe, ale iné veľkosti. Versa 3 sú unisex, preto aj dvojitú veľkosť remienkov s obvodmi: 140-180 mm a 180-220 mm.

Ovládanie, nastavenie a systém

Hodinky sú samozrejme dotykové, takže sa ich naučíte ovládať veľmi rýchlo a intuitívne. Kľúčové je posúvanie prstom po displeji. Takto sa dostanete k všetkému potrebnému, čo Fitbit Versa 3 ponúkajú. Displej rozsvietite stlačením tlačidla vľavo zboku. Po dlhšom držaní tlačidla sa dostanete do menu s dôležitými aplikáciami a virtuálnym asistentom.

Posunutím hore sa dostanete k základným údajom – počtu krokov, prevýšenie, namerané vzdialenosti a spáleným kalóriám. Všetky hodnoty sa merajú klasicky od polnoci do polnoci, takže budete mať vždy prehľad o svojich denných aktivitách.

Posunutím nadol otvorte notifikácie. Môžete si tak pohodlne prezrieť upozornenie aplikácií, prečítať odkazy od kamarátov alebo SMS od svojho partnera alebo kohokoľvek iného. Hodinky podporujú slovenskú diakritiku, takže správy nebudete musieť lúštiť.

Pohybom do strany objavíte aplikácie hodiniek a nastavenia. Jednoducho sa tak môžete na pár dotykov dostať na spustenie merania údajov pri štarte behu alebo iné športové aktivity, prípadne nastaviť typ ciferníka, mikrofón a ďalšie funkcie.

Operačný systém majú vlastný – Fitbit OS – ten určite aktualizujte ihneď po prvom zapnutí a prepojenie s mobilnou aplikáciou. Je pomerne svižný, aj keď na rýchlosti a plynulosti prechodov medzi obrazovkami by mohli konštruktéri ešte popracovať. Aktualizácia na konci roka 2020 navyše priniesla nové vychytávky, napríklad podporu Google Asistenta alebo pohodlnejšie telefonovanie.

Spárovanie s mobilom

Aby ste mohli využívať všetky funkcie a sledovať všetky výsledky svojich aktivít, budete musieť prepojiť hodinky s chytrým telefónom. Dobrou správou je, že to zvládnete s akýmkoľvek smartphonom s operačným systémom aspon Android 7.0 alebo iOS 12.2 alebo novšími. Tam dnes spadajú prakticky všetky chytré telefóny.

Stiahnete si aplikáciu Fitbit. Po spustení aplikácie kliknete vľavo hore na ikonu, pridáte nové zariadenie a vyberiete zo zoznamu chytré hodinky Versa 3. Prejdete úvodnú sérií inštrukcií a pri vyhľadávaní hodiniek sa na ich displeji objaví kód, ktorý prepíšete do aplikácie na telefóne. Potom povolíte Bluetooth pripojenia a ak chcete, tak aj to, aby sa notifikácie telefónu zobrazovali na hodinkách. Potom už zostáva len nastaviť domácu Wi-Fi sieť, do ktorej hodinky pridáte pomocou aplikácie v telefóne a máte hotovo. So zvyškom funkcií vás zoznámi aplikácia v mobile. Môžete si predplatiť aj Premium verziu, ktorá ponúka tipy na cvičenie, plány, ako sa zlepšiť, alebo možnosť zdieľať namerané dáta s priateľmi.

Dizajn a batérie

Fitbit Versa 3 môžete mať v troch farebných kombináciách. Dizajnéri mysleli na všetkých, a tak si na svoje prídu vyznávači:

 • ružovo-zlatá kombinácia, kedy zlaté prevedenie hodiniek doplní ružový silikónový pásik,
 • modro-zlatá kombinácia, ktorá sa od prvej spomínanej líši len farbou pásku,
 • čierno-čierná kombinácia, neutrálnych čiernych hodiniek s čiernym pásikom.

Okrem farebných odlišností sú všetky varianty hodiniek rovnaké. Najvýraznejším prvkom je samozrejme kvalitný AMOLED displej s jemným rozlíšením 336 x 336 px. Ten je krytý sklíčkom Gorilla Glass a vsadený do rámčeka hodiniek, ktorý na strednú triedu vyniká eleganciou a jednoduchosťou. Rušivé je len tlačidlo na ľavej strane zboku, ktoré je však nenápadné.

Veľké plus si Versa 3 zaslúži za uhladený zovňajšok. Nech sa budete snažiť akokoľvek, na hrany alebo rohy nenarazíte. Všetko je dokonale uhladené a zaoblené, takže hodinky pôsobí elegantne a nenápadne zároveň.

Pokiaľ ide o výdrž, Fitbit Versa 3 zvládnu 5-6 dní prevádzky bez nabíjania. To za predpokladu, že necháte displej hodiniek v nastavení v móde vypnuté, čo ho nechá zhasnutý, kým sa hodiniek nedotknete. V opačnom prípade bude výdrž približne polovičná. Napriek tomu ide o dobrý priemer v porovnaní s konkurenciou.

Nabíjanie z 0 na 100% zaberie batérii okolo dvoch hodín. Ale ak sa ponáhľate, za iba 12 minút načerpá batérie dosť energie na ďalší deň fungovania. To oceníte vždy, keď budete potrebovať rýchlo vyraziť von, ale hodinkám už bude dochádzať šťava. Než vypijete kávu, dobivajú sa na funkčná hodnotu.

Čo hodinky vie

Chytré hodinky Fitbit Versa 3 sú ideálnym parťákom na celú škálu športových aktivít. Pri cvičení si môžete vybrať z najčastejších športov. Vďaka tomu potom získate presnejšie dáta o svojom cvičení a budete sa môcť lepšie posúvať vpred. Základný prehľad obsahuje hneď niekoľko meraných hodnôt, ktoré vám prezradí, v akej ste forme.

Meranie tepovej frekvencie

Vďaka tomu budete mať presný prehľad o výkone vášho srdca počas celého cvičenia. Napríklad pri vonkajšom behu zistíte, v akom čase sa vám zdvihol alebo znížil tep. Dáta potom porovnáte s trasou a uvidíte, že ste si napríklad viac mákli do kopca. V porovnaní s hrudným pásom sú dosahované hodnoty tepu nižšie, ale pre pomerové porovnanie náročnosti jednotlivých situácií je využiť možné.

Meranie vzdialenosti a prevýšenie

Ďalšie potrebné údaje, ktoré oceníte najmä v kombinácii s predchádzajúcimi. Hodinky navyše majú vlastný GPS modul so slušnou presnosťou. Takže budete môcť pozerať nielen na vzdialenosť, ale aj na mapu, kadiaľ ste sa pohybovali.

Množstvo kyslíka v krvi (SpO2)

Doplnková štatistika, z ktorej zistíte, ako dobre zvláda vaše telo rozvádzať kyslík po tele. Normálna hodnota je 90-100%. Hodinky meria všetko nad 80%. Rovnako ako u ostatných telesných metrík sa jedná skôr o orientačnú hodnotu. Hodinky nedokážu nahradiť profi lekárske prístroje.

Virtuálny asistent

Na jednoduché otázky už nebudete musieť hľadať odpoveď ručne. Rovnako tak jednoduché príkazy za vás vyrieši asistent alebo asistentka. Máte na výber z dvoch, Alexy od Amazonu alebo Google Asistenta. Povely musíte pochopiteľne zadať v angličtine.

Fitbit Pay

Hodinkami Versa 3 môžete bezkontaktne platiť v obchodoch.

Funkcia po pripojení k telefónu

Niektoré štatistiky a meranie uvidíte až po pripojení k mobilu v aplikácii Fitbit. Patrí sem štvorica prehľadov:

 • množstvo nádychov za minútu,
 • srdcovej frekvencie počas spánku,
 • meranie teploty kože – odchýlky počas spánku,
 • kľudový tep – týždenný priemer.

Mikrofón, volanie a SMS

Po spárovaní hodiniek s telefónom môžete prijímať hovory priamo na hodinkách. Majú integrovaný mikrofón aj reproduktor, takže s nimi ide telefonovať aj bez mobilu v ruke. V každom prípade odporúčame pre tieto prípady prikúpiť bezdrôtová slúchadlá, nech máte súkromie.

SMS a ďalšie správy môžete posielať jednoducho a bez písania. Stačí nahovoriť odkaz, ktorý hodinky prevedú na text. Funguje to spoľahlivo a bez častých chýb.

Fitbit Versa 3 vs. Fitbit Sense

Oba modely Versa 3 aj Fitbit Sense sa na prvý pohľad nelíši. Rozdiel je ale v množstve meraných hodnôt. Sense Versu 3 prekonáva vo štvorici ponúkaných dát:

 • EKG – meranie srdcovej aktivity.
 • EDA – antistresový senzor – elektro aktivita kože.
 • Meranie teploty kože pomocou senzora – Versa 3 vie len priemer, nie aktuálnu hodnotu.
 • Upozornenie na vysoký alebo nízky tep.

Versa 3 síce v týchto štyroch parametroch zaostáva, ale pretože nadštandardné meranie hodinky ani aplikácie nekomentujú, ani s nimi nepracujú, ide skôr o čísla pre úzku skupinu nadšencov. Navyše sa opäť jedná skôr o orientačné hodnoty, než úplne exaktné a presné čísla.

Zistiť cenu

Zistite, ako vybrať vhodné chytré hodinky. Prečítajte si nášho radcu.

7.4 Total Score
Fitbit Versa 3

Chytré hodinky Fitbit Versa 3 patrí k popredným zástupcom strednej triedy. Ponúkajú klasickú škálu funkcií s vynikajúcim ľúbivým dizajnom. V meranie hodnôt síce ničím neprekvapí, ale ani neurazí. Naopak plus majú za bezdrôtové nabíjanie, ktoré je navyše bleskové. Perfektný je taky AMOLED displej, ktorý je nenáročný na energiu a dobre čitateľný aj pri poludňajšom slnku. Ďalším plusom je Google Asistent a bezproblémové telefonovanie či posielanie správ pomocou prevodu reči na text. Fitbit Versa 3 patrí k špičke strednej triedy a aj bez štvorica funkcií, ktoré má navyše Fitbit Sense, v pohode postačí nenáročným a stredne náročným užívateľom. Naviac má, v porovnaní s modelom Sense, podstatne sympatickejší cenu.

Ovládanie
8
Výbava
7
Batéria
7
KLADY
 • vyladený design
 • Google asistent
 • prevod reči na text
 • AMOLED displej
 • vodotesnosť do 50 m
 • stabilný OS
 • možnosť pridávania aplikácií
ZÁPORY
 • priemerne presná GPS
 • menšie presnosť v meraní tepovej frekvencie
 • priemerná výdrž batérie
 • nutnosť aktualizácie OS
 • nepodporuje MP3 uložené v internej pamäti
Pridaj svoju recenziu  |  Read reviews and comments

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo