Recenzia Garmin DriveSmart 61S Lifetime Europe45

Navigácia do automobilu Garmin DriveSmart 61S je ďalším prírastkom do rodiny chytrých navigácií spoločnosti Garmin. Jej veľkou prednosťou je najmä doživotná aktualizácia máp, takže sa nikdy na svojich cestách po Európe nestratíte, ale tiež rad pokročilých funkcií, napr. vďaka podpore Bluetooth pripojenie poslúži aj ako handsfree.

Parametre

Uhlopriečka6,95 ″
Rozlíšenie1024x600
Výdrž batérieáno
Typáno
Určenie60
Kapacita batérieprenosná
RDS-TMCdo automobilu
Asistent jazdných pruhovneuvedené
3D zobrazenienie
POIáno
Handsfreeáno
Lifetimeáno
Pamäťová kartanie
Bluetootháno
USBnie
OdolnosťIPx0
Rozmery173 × 99 × 19 mm
Hmotnosť243 g

Prednej strane navigácie Garmin DriveSmart 61S, ktorú môžeme zaradiť do vyššej triedy týchto výrobkov, pochopiteľne dominuje veľký kapacitný displej s uhlopriečkou 6,95 palcov. To je celkom veľa a z užívateľského hľadiska to rozhodne hodnotíme kladne. Na displeji proste nič neprehliadnete, výrazne to uľahčuje aj dotykové ovládanie, ktoré môžeme prirovnať k ovládanie chytrého mobilného telefónu. Orientáciu v menu uľahčujú šípky. Na vybranú kategóriu stačí len „ťuknúť“ a rozbalí sa jej ponuka. Je na zváženie, či vám nebude vadiť, že je displej lesklý, takže môže hádzať odlesky. Niektoré navigácie ponúkajú displeje matné, čo má bezo sporu svoje výhody.

Navigácia ponúka širokú škálu funkcií, ako je asistent radenie do pruhov či dopravné upozornenia, chválime aj fotorealistické náhľady križovatiek. Dopredu tak viete, kam idete a čo môžete očakávať. Navigácia tiež využíva prepojenie s databázami TourAdvisor a Foursquare. Na mape sa vám tak zobrazujú najrôznejšie upozornenie na body záujmu, čo je veľmi praktické a môže vás to priviesť až k objaveniu úplne nových, neznámych miest na vašej trase. Každý vodič, ktorého tlačí čas, iste ocenia rýchlu reakciu na zmeny, čo nie je u všetkých navigáciou bežné.

Navigácia, okrem bežných jazdných pokynov, ponúka aj zvuková upozornenie na zmenu povolenej rýchlosti, vjazd do školských či obytných zón, ostré zákruty, radary, nebezpečné prechody a tak ďalej. Tých upozornenie je skutočne veľa a s trochou nadhľadu je možné povedať, že vám na hornej lište bude skoro stále niečo blikať. Ak je to dobre alebo zle, to už zostáva na posúdení každého vodiča.

Navigácia Garmin DriveSmart 61S ponúka spárovanie s telefónom prostredníctvom spoľahlivé technológie Bluetooth. Pre používateľov to má veľa výhod. Navigácia tak môže na displeji zobrazovať notifikácia na prichádzajúce SMS správy a e-maily, ale aj prehľad hovorov, vrátane tých zmeškaných. Je to ďalší príjemný krok k bezpečnosti pri riadení automobilu, všetky upozornenia máte pohodlne pred sebou na obrazovke navigácie a nemusíte kvôli každému pípnutie hľadať telefón a vystavovať sa riziku straty pozornosti. Podobne funguje aj možnosť handsfree. Hovory môžete prijímať aj pokladať stlačením tlačidla na obrazovke a telefón môže, vďaka dosahu Bluetooth až 10 metrov, zostať bezpečne v kufri auta.

Ďalšou vrstvou bezpečnosti môže byť aj fakt, že vás navigácia pri dlhých jazdách upozorní na potrebu bezpečnostné prestávky. Navigácia využíva praktické funkcie Real Directions. Tá vám umožní orientáciu nielen podľa názvov ulíc, ako je to u automobilových navigácií bežné, ale aj pomocou výrazných orientačných bodov, ako sú dominanty v krajine alebo výrazné budovy. Samotná navigácia je, napriek množstvu upozornenie aj informácií celkom prehľadná a do cieľa vás dovedie spoľahlivo.

Model ponúka hlasové ovládanie. Stačí tak vysloviť adresu, na ktorú chcete ísť a Garmin DriveSmart 61S už prepočítava cestu. Aktualizácia mapových podkladov prebieha pomocou Wi-Fi, zaobídete sa tak bez pripojenia kábla k počítaču. Spoločnosť Garmin pre svojich zákazníkov ponúka bezplatnú aktualizáciu mapových podkladov po celú dobu životnosti prístroja. Od výrobcu je v navigácii nainštalovaná podrobná mapa Európy, so všetkými štyridsaťpäť štáty, takže sa prakticky hneď po rozbalení môžete vydať na cestu. Po pripojení k internetu navyše navigácia sama skontroluje, či nie je k dispozícii nová verzia mapových podkladov a v prípade potreby vás na možnosť aktualizácie upozorní.

Navigácia sa pomocou dodávaného stojana upevňuje na palubnú dosku. Musím pochváliť jednoduché spojenie obrazovky so stojanom, ktoré sa vykonáva pomocou „nacvakávacího kolíka“, jednoduché je aj samotné natočenie navigácie do potrebného uhla. Všetko ide hladko a jednoducho.

O nabíjania sa stará kábel do autozásuvky. Je však škoda, že mimo automobil nemožno navigáciu dobíjať zo zásuvky – výrobca totiž nepribalili potrebný adaptér, ktorý by pripojenie do 220 V zásuvky umožnil. Pomôcť si však môžete neoriginálnym. Výdrž batérie pri prevádzke na batérie ale nie je príliš veľká, iba 1 hodinu. Poslúži ako núdzové riešenie, väčšinu času bude rovnako kábel pripojený v autozásuvce. Iné riešenie ani výrobca nepripúšťa. Výrobok umožní priame prepojenie so zadnou bezdrôtovú parkovaciu kameru Garmin BC 30. Keď je pripojená, prenáša sa obraz na displej navigácie a vy tak pri cúvaní vidíte, kam idete.

Prvé spustenie trochu nepríjemne prekvapí. Navigácia totiž, potom čo nastavíte jazyk, žiadnu trasu nenájde. Nevyhnutným krokom totiž je jej pripojenie k satelitom. Tým najjednoduchším spôsobom je vyjsť von a dať prístrojmi šancu, on už si potrebné zariadi sám. Potom už stačí len reštartovať a všetko už bude fungovať hladko.

Zistiť cenu

Zistite, ako vybrať navigáciu do auta.

8 Total Score
Garmin DriveSmart 61S Lifetime Europe45

Za celkom vysokú cenu - Garmin DriveSmart 61S skutočne patrí k tým drahším modelom - toho navigácia našťastie ponúkne množstvo. K dispozícii je celá škála upozornenie, hlasové i dotykové ovládanie aj veľký a prehľadný kapacitný displej. Spoľahnúť sa môžete aj na vždy aktuálne mapové podklady, ktorých stav navyše sama navigácie stráži a v prípade novej verzie upozorní. Škoda len, že sa prakticky nedá použiť na batériu, výdrž je v tomto prípade celkom žalostná. Pripojenie do autozásuvky sa tak v podstate nevyhnete. Chválime aj možnosť Bluetooth pripojenie k mobilnému telefónu a funkciu handsfree. Na každý pád sa jedná o spoľahlivú, profesionálnú navigáciu, ktorá vás do cieľa dovedie.

Mapové podklady
8
Ovládanie
8
Navigácia
8
KLADY
 • veľký displej
 • hlasové ovládanie
 • vždy aktuálne mapové podklady s automatickou aktualizáciou
 • bluetooth
 • široká škála upozornenie
ZÁPORY
 • vyššia cena
 • nízka výdrž na batériu
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo