Recenzia HOBOT 388

Chcete sa zbaviť otravného umývanie okien? Siahnuť môžete po robotickom čističi Hobot 388, ktorý vám však pomôže v pravidelnom upratovaní, nie v tom generálnym. Zistite o ňom viac.

Parametre

Hmotnosť0,89 kg
Záložná batériaáno
Kapacita záložnej batérieneuvedené
Hlučnosť67 dB
Podtlakneuvedené
Upozornenie na výpadok elektrinyáno
Pre bezrámové oknááno
Kotviaca súpravaáno
Minimálna veľkosť okien v cm35 x 35
späť na začiatok ↑

Predstavenie

Hobot 388 je elektrickým robotom na čistenie okien a ďalších povrchov. Je možné s ním udržiavať všetky zasklené alebo obkladanej plochy (obklady). Môže pracovať na zvislé i vodorovné ploche. Pýši sa prepracovaným navigačným systémom, ktorý môžeme prirovnať k autopilotovi. Je možné ho ovládať diaľkovým ovládačom alebo pomocou inteligentného telefónu cez aplikáciu.

Okno čistí dvoma guľatými utierkami z mikrovlákna a vodu rozprašuje v podobe hmly pomocou sonické trysky. 1m2 plochy umyje zhruba za 4 minúty. Veľkosť zásobníku na roztok od spoločnosti Hobot alebo destilovanú vodu je 24 ml, čo vystačí na umývanie plôch o rozmere 24 m2.

Obsah balenia

Spoločne s robotom dostanete aj diaľkové ovládanie, napájací jednotku, dva elektrické káble o dĺžke 4 m a 1 m, dva náhradné držiaky a celkom 6 párov utierok z mikrovlákna. Samozrejmosťou je bezpečnostné lano, ktoré však nie je zakončené prísavkou, ale karabínou, a tiež druhý difuzér vody.

späť na začiatok ↑

Popis výrobku

Na trhu sa môžete stretnúť s dvoma typmi robotov. Buď štvorcový alebo oválny typ. Produkt, o ktorom píšeme, má oválny tvar, takže musíte počítať s tým, že sa nedokáže vysporiadať s rohmi okien, čo je však nedostatok väčšiny robotických vysávačov okien.

Na spodnej strane robota sú dva držiaky utierok, ktoré vykonávajú rotačné pohyby vo vysokej rýchlosti. V hornej časti prístroja nájdete iba dve tlačidla. Jedno slúži pre zapnutie a vypnutie, druhé pre zastavenie a spustenie čistenia. Ďalej je horná časť opatrená osvetlením, zásobníkom na roztok a reproduktorom pre zvuk alarmu.

Na rozdiel napríklad od robotického čističe okien Symbi Weebot W130 má Hobot 388 integrovaný zásobník na roztok. Ak by sa ultrasonická tryska upchala vodným kameňom, je potreba celý zásobník vymeniť za nový. Jeho obstarávacia cena sa pohybuje okolo 15 €. Do zásobníka sa môže používať iba destilovaná voda alebo roztok priamo od výrobcu. 250ml roztok kúpite za necelých 10 €, čo je celkom dosť, nemyslíte?

späť na začiatok ↑

Ako Hobot 388 pracuje

Najväčšou prednosťou je možnosť dvojitého umývania, ktoré je možné spustiť len pomocou diaľkového ovládača alebo v aplikácii. Okrem toho však nesmieme zabudnúť spomenúť zásobník na vodu, ktorý ju strieka v koncentrácii podobnej ľudskému dychu. Netvoria sa teda kvapky, ktoré by po zaschnutí mohli zanechávať škvrny. Čistenie prebieha tak, že jedna utierka pracuje na mokro a druhá leští nasucho. Slovo leští, by sme však radšej mali dať do úvodzoviek.

Pri nákupe je potrebné počítať s tým, že výrobok sa hodí skôr pre udržiavanie okien, než pre umývanie okien len niekoľkokrát do roka pri veľkom upratovania. Ak je okno príliš špinavé, je potrebné ho najskôr nahrubo umyť a potom nechať prácu dorobiť Hobota. Tento spôsob umývania okien teda nie je z časovej stránky príliš efektívny. Preto prístroj odporúčame používať pravidelne, než sa okná stihnú opäť veľa zašpiniť. Počítajte však s tým, že Hobot za sebou necháva dosť znateľnú stopu. Leštenie nestojí za moc a na oknách sú viditeľné šmuhy.

Robot na okne drží pomocou podtlaku. Funguje až po zapojení do elektriny. Nemusíte sa však obávať, že by z okna spadol, keď dôjde k výpadku. Je totiž doplnený Li-Ion batériou, ktorá Hobota v prípade výpadku energie na okne udrží zhruba 20 minút. V tejto situácii spustí prístroj alarm.

Pre prácu s robotom teda potrebujete kábel, ale nemusíte sa obávať. Vďaka celkovej dĺžke 5 m nebudete obmedzovaní vzdialeností zásuvky. Z hľadiska bezpečnosti dostanete k modelu kotviace lano, ktoré je zakončené karabínou. Toto zakončenie sa nám javí ako nešťastné, pretože karabínu musíte na niečo ukotviť. Ideálne teda za rúčku okna. Oveľa lepšie je riešenie pomocou prísavky, ktorú môžete umiestniť kamkoľvek na okno. Nevýhodou však je, že v tejto časti robot okno neumyje. Každý variant má teda svoje pre a proti.

Na diaľkovom ovládači alebo v aplikácii môžete robota spúšťať a zastavovať, riadiť ručne alebo spúšťať postrek vody. Prístroj sa s telefónom spojí pomocou Bluetooth. Čo sa týka údržby prístroja, tá je jednoduchá. Utierky z mikrovlákna môžete prať v práčke na 40 ° C a je možné ich použiť aj obojstranne.

Z hľadiska navigácie má Hobot 388 celý rad senzorov, ktoré mu umožňujú systematickú navigáciu. Dokonca ho na začiatku nemusíte inštalovať do rohu, ako je tomu u konkurenčných modelov. Upratovanie môžete začať odkiaľkoľvek. Pamätajte, že prístroj nie je schopný detekovať prekážky, takže pred upratovaním musíte z okna všetko odstrániť. Vankúšik, ktorý má za úlohu mokré čistenie sa nedostane až na rímsu okien, dostane sa tam iba vankúšik na leštenie.

Pri upratovaní robot vydáva hluk o sile 67 dB, čo je celkom dosť a vzhľadom na to, že musíte byť pri umývaní prítomní, je hluk pomerne otravný.

Zistiť cenu
6 Total Score
HOBOT 388 robotický čistič okien

Ako sa hovorí, papier znesie všetko. To bohužiaľ platí aj u tohto výrobku. Hoci sa po prečítaní parametrov môže zdať ako pomocník, bez ktorého sa nezaobídete, nemusí to byť pravda. Nehodí sa pre umývanie špinavých okien, ale skôr pre pravidelnú údržbu nie príliš špinavých okien. A aj v tomto prípade zanecháva na skle šmuhy. Bohužiaľ nedostatočne čistí hornú časť okien a rohy, ale problém s rohmi je rovnaký u väčšiny týchto výrobkov. Otravná je tiež vysoká hladina hluku. Na druhú stranu musíme pochváliť dlhý prívodný kábel, inteligentnú navigáciu a rozprašovanie čistiaceho prostriedku, čo nie je samozrejmosťou u všetkých týchto modelov.

KLADY
  • dizajn
  • príslušenstvo
  • zásobník na vodu
  • dĺžka prívodného kábla
ZÁPORY
  • šmuhy
  • nedostatočne umyté hornej časti okien
  • hlučnosť
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

      Dajte nám odpoveď