Recenzia Hobot LEGEE 688

Hobot Legea 688 je robotický mop s funkciou vysávania. Disponuje celkom 7 režimy upratovania, 2 mopovacími utierkami, ktoré urobia až 600 pohybu za minútu a možnosťou pripojenia k Wi-Fi. Postrekovače vody sú umiestnené na spodnej strane a vodu rozstrekujú priamo pod prístroj. Množstvo vody sa automaticky upravuje podľa podlahovej krytiny alebo režimu vysávania. Vďaka 3 laserovým snímačom sa dokáže vyhnúť prekážkam.

Parametre

Doba nabíjania120 min.
Automatické dobíjanieáno
Hlučnosť60 dB
Indikátor batérieáno
Kapacita batérie2750 mAh
Výdrž na jedno nabitie80 min.
Rozpoznanie schodováno
Možnosť diaľkového ovládaniaáno
Funkcia dokončiť upratovanieáno
Typ navigácielaserová
Snímač prekážokáno
Indikátor stavu zásobníkaáno
Objem zásobníka0,5 l
Plánované upratovanieáno
Virtuálne bariéry súčasťou balenianie
Wi-Fiáno
Počet hlavných kief0
Počet bočných kief1
HEPA filteráno
Zvuková signalizáciaáno
Čistiaci režim SPOTnie
Počet čistiacich režimov8
Maximálna výška prekážok1 cm
Výška9,9 cm
Priemer34 cm
Držadlo na prenášanienie
Pohybsystematický
Funkcia vytieranieáno
Funkcia vysávanieáno
Počet mopovací utierok2

Ovládanie

Hobot má dizajn v tvare D a vybavený laserovými snímačmi prekážok, ktoré sú umiestnené na prednej, rovnej časti robota. Výška prístroja dosahuje 9,9 cm, čo je trochu nešťastné, keďže sa robot nedostane pod nižší nábytok

Postrekovače vody sú umiestnené v spodnej časti robota, takže sa voda nerozstrekuje pred výrobok, ako je tomu u niektorých konkurenčných modelov, ale priamo pod neho na zem, čo sa nám javí ako zmysluplnejšie. Dve utierky v spodnej časti vibrujú a za minútu môžu dosiahnuť až 600 kmitov. Vďaka vibráciám sú z podlahy lepšie odstraňované nečistoty.

Ovládanie robotického mopu je celkom trojaké. Využiť môžete dve tlačidlá na tele robota, ktorým prístroj zapnete, pozastavíte alebo pošlite do doku. Ďalej môžete využiť diaľkový ovládač, ktorý funguje na batérie. Ponúka možnosti voľby niektorého zo 7 čistiacich režimov a smerové šípky. Tento spôsob ovládania však neumožňuje využiť celkový potenciál výrobku. K tomu je potrebné si stiahnuť aplikáciu. A práve aplikácia a možnosť pripojenia na Wi-Fi je najväčším rozdielom medzi Legee 688 a Legee 668, ktorý iba vysával a utieral. Umožňoval len výber medzi funkciami Spot, Wall, Paralel a možnosť suchého či mokrého mopovania.

Aplikácia

Konfigurácia robota pre pripojenie na Wi-Fi je v aplikácii veľmi podrobná. Je nutné, aby ste mali váš smartphone spárovaný s vašou Wi-fi, potom je potrebné si stiahnuť aplikáciu a postupovať podľa pokynov, ktoré vám aplikácia poskytne. Celé nastavenie trvá zhruba 3 minúty a nie je s ním žiadny problém.

V aplikácii si môžete zvoliť čistiaci režim, ale tiež naplánovať upratovanie na ktorýkoľvek deň v týždni vrátane zvolenia čistiaceho režimu, ktorý môže byť pre každý deň iný. Rovnako tu môžete kontrolovať stav batérie, zásobníka na vodu či prach a ďalšie veličiny.

Počas upratovania si robot priestor mapuje pre svoju orientáciu, aby sa dokázal vyhnúť prekážkam, avšak mapa v jeho pamäti nezostáva uložená, čo je škoda. Kvôli tomu nie je možné s mapou ďalej pracovať. Aplikácia umožňuje nastavenie miest, ktoré chcete upratať a ktorá nie, čo znamená, že nie je potrebné dokupovať žiadne virtuálne steny.

Funkcie

V aplikácii si môžete vybrať jeden zo 7 prednastavených režimov. Ôsmy mód je užívateľský a umožňuje individuálne nastavenie podľa vašich potrieb.

 • Štandardný mód – pre každodenné upratovanie,
 • Kitchen mód – upratuje bežné aj zaschnuté škvrny na podlahe,
 • Polish mód – leštenie podlahy,
 • Dry mód – suché vytieranie citlivých podláh,
 • Strong mód – hĺbkové čistenie,
 • ECO mód – nízka spotreba a hlučnosť robota,
 • Pet mód – upratovanie neporiadku po domácich miláčikoch na všetkých typoch podláh,
 • Costumized – užívateľský mód.

Každý mód má vopred definované nastavenia týkajúce sa výkonu i množstvo vody. Výnimkou je len mód užívateľský. Aplikácia tiež umožňuje nastavenie virtuálnej steny alebo vymedzenie priestoru, ktorý chcete vysať. Nie je teda nutná funkcie SPOT.

Údržba

Po odklopení horného krytu uvidíte dva zásobníky. Jeden na vodu s objemom 320 ml, druhý na prach s objemom 0,5 l. Oba objemy patrí k tým väčším, na ktoré môžete na trhu s robotickými pomocníkmi naraziť. Prachový zásobník je opatrený HEPA filtrom a vďaka rúčke sa z útrob robota ľahko vyberá.

Zásobník na vodu je oproti prachovému integrovaný, takže do neho vodu musíte napustiť pomocou špeciálnej fľaše so špeciálnym lievikom, vďaka ktorému nebude mokro v okolí. Voda by však po dokončení upratovania v zásobníku nemala zostávať, takže je potrebné ju odsať, čo sa tiež vykonáva spomínanou nádobou. Spôsob napúšťanie a odstránenie vody nie je práve najpohodlnejšie, ale vzhľadom k výsledkom, ktoré pomocník dosahuje, mu to môžeme odpustiť.

Mopovací utierky by sa mali po každom vytieranie vyprať, tiež by ste mali odstraňovať prach zo senzorov aj z povrchu vysávača, kde jemný prach rád lipne. Pod vodou je možné umývať iba nadstavec mopu a mop.

Ako vytiera

Čo sa týka upratovania, ten robot zvláda s prehľadom. Vďaka D dizajnu sa lepšie dostane aj do rohov. Od stien sa pohybuje vo vzdialenosti 4 cm a neporiadok okolo vymetie kefkou.

Výrobca sa pýši tým, že robot dokáže odstrániť aj zaschnuté škvrny, čo nie je u mopovací pomocníkov úplne bežné. Štandardne si poradí so škvrnami čistými. Test sa rúžom, kvapkami od sladkého nápoja a špinavou vodou však preukázal, že si výrobca nevymýšľa. Pri štandardnom režime zostali na podlahe mastné škvrny od rúžu a okolo steny zostali pozostatky špinavej vody. Tieto nedostatky však boli hravo odstránené v režime Kitchen, ktorý má väčší výkon práve preto, aby si s odolnými škvrnami dobre poradil. Škvrny zostali len v zle prístupných miestach.

Nedostatkom vysávača je hluk. Štandardne sa pohybuje medzi 54-55 dB, ale pri zvýšení výkonu sa zvýši až na 60 dB, čo je dosť obťažujúce. Iné konkurenčné modely v tomto ohľade disponujú hodnotou okolo 48 dB. Preto by sme upratovanie plánovali skôr na dobu, kedy nebudete doma.

Ďalšia nedostatkom je to, že robot kvôli svojej konštrukcii nedokáže prekonávať prahy ani iné vyššie prekážky, medzi ktoré patrí napríklad dizajnové podnože stoličiek. Ak teda nemáte bezbariérové ​​bývanie, budete musieť výrobok z miestnosti do miestnosti prenášať. Aj keď môže výrobca uvádzať, že prekoná prekážky s výškou 1,8-2 cm, príliš by sme sa na tento údaj nespoliehali. Mopom sa neudržujú koberce, ale len tvrdé podlahy.

Výdrž robota na jedno nabitie, ktorá trvá približne 120 minút, je cca 90 minút, čo je veľmi slušný pomer. Pri poklese batérie na 20% sa robot jede automaticky dobiť do stanice a potom pokračuje v upratovaní.

Skúsenosti

 • Nepoužíva sa na upratovanie kobercov.
 • Nezvládne prejsť prahy.
 • Neukladá mapu uprataného priestoru.
 • Po dobití automaticky pokračuje v upratovaní.
Zistiť cenu
7.3 Total Score
Hobot LEGEE 688

Hobot Legee 688 je príjemným prekvapením, pretože je inteligentný a všestranný. Okrem mopovania tiež vysáva. Dobre si poradí so všetkými tvrdými podlahami. Aplikácia umožňuje celý rad nastavenia vrátane individuálneho. Ako veľký nedostatok však vidíme to, že nedokáže prekonať prahy, takže v bezbariérovom bývania je nutné ho prenášať z miestnosti do miestnosti ručne.

Prevádzka
7.7
Výdrž
6.8
KLADY
 • vibračný systém pre intenzívnejšie upratovanie
 • rozstrekovanie vody pod telo prístroja
 • bohatý výber možnosti upratovania
 • účinnosť čistenia
ZÁPORY
 • vysoký profil
 • hlučnosť
 • neprekoná prahy a vyššie prekážky
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo