Recenzia Honor Band 4

Náramkom s nadštandardnou výbavou aj výdržou batérie za prijateľnú cenu je Honor Band 4. Okrem toho, že s ním môžete pokojne aj plávať, môžete využívať aj službu platenia NFC. Ďalej vám ponúkne merania srdcového tepu aj budenie vibráciami. V našej recenzii sme pre vás spísali jeho výhody, ale zamerali sme sa aj na to, v čom je slabý. Ako dopadli výsledky? Dozviete sa v recenzii!

Parametre

Veľkosť displeja0,95 palcov
Rozlíšenie displeja240 x 120
Bluetooth4.2
Kapacita batérie100 mAh
Výdrž batérie14 dní
Váha23 g
Podpora odAndroid 4.4, iOS 9.0+

Design

Ak vám okrem funkcií záleží tiež na vzhľade náramku, iste oceníte možnosť výmeny silikónových pásikov, ktoré sú k dostaniu v minimálne troch farbách. Pásky sú farebné, ale základňa je vždy čierna. Vyrobená je z plastu, všetky časti chytrého náramku dobre lícujú, takže sa nemusíte báť nepríjemného vŕzganie.

OLED displej je dotykový bez tlačidlových prvkov. Veľkosť displeja je 0,95 „a podstatnú časť z neho zaberá koliesko, ktoré slúži ako tlačidlo „home“. V spodnej časti displeja nájdete senzory pre meranie srdcového tepu a dva konektory pre pripojenie nabíjacej kolísky (základne).

Náramok na ruke dobre sedí. Tomu prispievajú kompaktné rozmery 43 x 17,2 x 11,5 a hmotnosť len 23 gramov. Ergonómiu hodnotíme pozitívne. Celý pásik je opatrený perforáciami, ktoré umožňujú široké nastavenie dĺžky pásku. Náramok tak padne nielen osobám so širším, ale aj osobám s užším zápästím. Perforácie sú praktické tiež v tom, že vďaka nim odchádza z tejto oblasti preč pot, takže sa náramok nepretáča ani nešmýka. Svoj podiel na stabilite má samozrejme aj príjemný silikónový materiál.

Radi by sme upozornili na to, že je u náramku možné zmeniť aj stranu, na ktorej bude zapínanie. Pásik tak bude dobre sedieť ako na pravej, tak na ľavej ruke.

Displej má pomerne nízke rozlíšenie, len 240 x 120 pixelov, čo sa prejaví jemným rastrom. Na druhej strane nie je displej toľko náročný na spotrebu energie. Zobrazenie a usporiadanie ciferníku je možné si vybrať z 3 dostupných šablón. Výhodou displeja je to, že je dobre čitateľný aj na slnku a v akomkoľvek uhle.

Batéria a nastavenie

Do telefónu je potrebné si stiahnuť obslužný softvér Huawei Health, ktorú majitelia smartphonov značiek Honor a Huawei majú v telefóne už predinštalovanú. Aplikáciu však ľahko sprevádzkujete aj u iných značiek telefónov, ktoré sú vybavené OS Android.

Po inštalácii do aplikácie zadáte svoje základné údaje, ako sú výška a hmotnosť. Zároveň s tým si môžete nastaviť aj ciele denných aktivít.

Fitness náramok nemá GPS, takže výdrž batérie je napriek malej kapacite až 14 dní. Záleží však na tom, ako často budete používať vibrovania alebo meranie tepu. Aj pri používaní týchto náročnejších aplikácií je však výdrž batérie viac než uspokojivá.

Čo dokáže

Honor Band 4 môže smelo konkurovať aj drahším fitness náramkom. Jeho jedinou nevýhodou z hľadiska funkcií je absencia GPS, kvôli ktorej nie sú namerané výsledky tak presné.

Náramok dokáže rozoznávať obyčajné kroky od tzv. aktívnych minút. Nastaviť si môžete aj to, akú aktivitu práve robíte.

Najväčším ťahákom toho lacnejšieho prístroja je možnosť plávania. Náramok má odolnosť 5ATM, takže s ním môžete pokojne do bazéna. Fitness Tracker spoľahlivo pozná, či plávate prsia alebo kraul. Na základe získaných hodnôt dokáže zmerať, koľko kalórií ste spálili a postráži aj srdcový tep.

Cez náramok môžete prijímať najrôznejšie oznámenia z aplikácií, sms, e-mailu a podobne. Okrem toho umožňuje NFC platby. Náramok monitoruje tiež spánkovej fázy a dokáže vás jemnými vibráciami prebudiť. Stačí si len nastaviť najneskorší dobu vstávanie a náramok vás vzbudí vo chvíli, keď je spánok najľahší. Vibrovania poukazuje tiež na to, či ste splnili stanovenie denný limit alebo napríklad na prichádzajúci hovor.

Okrem toho má náramok tiež stopky alebo dokáže nájsť spárovaný telefón tak, že ho prezvoní. Náramok vás môže informovať o počasí a umožňuje aj nastavenie toho, či sa má prebudiť, keď si displej dáte pred tvár.

Zistiť cenu

Ďalšie hodnotené náramky nájdete tu.

8 Total Score
Honor Band 4

Hoci náramok nedisponuje GPS, ponúka skutočne vychytané funkcie, ktoré nájdete aj u oveľa drahších výrobkov. Okrem toho sa môže pochváliť odolnosťou 5ATM, takže s ním môžete pokojne plávať, vďaka NFC s ním budete môcť aj platiť. Celkovo sa náramok príjemne nosí, je trochu škoda malého rozlíšenia displeja a plastového prevedenia. Avšak ohromujúci je výdrž batérie. Za pomerne nízku cenu dostanete skutočne kvalitný fitness náramok.

KLADY
 • NFC
 • výmena pásikov
 • ergonómia
 • vibrácie
 • možnosť plávania
ZÁPORY
 • chýba GPS
 • slabšie rozlíšenie displeja
 • spracovanie ovládacieho tela
 • málo vzhľadov ciferníkov
Pridaj svoju recenziu
Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Čo vybrať
   Logo