Recenzia Huawei Band 3 Pro

Novinka od Huawei fitnes náramok Huawei Band 3 Pre prichádza s novým, farebným a lepšie čitateľným displejom. Disponuje tiež zabudovanú GPS a ponúka nové metriky pri plávaní. Čím sa odlišuje od konkurencie a oplatí sa vám do neho investovať? To sa dozviete v našej recenzii.

Parametre

Veľkosť displeja0,95 palcov
Rozlíšenie displeja120x240
Bluetooth4.2
Kapacita batérie100 mAh
Výdrž batérie20 dní
Váha25 g
Podpora odAndroid 4.4+ / iOS 9.0+

Design

Rozmery displeja sú 45 x 19 x 11 mm. Šírka pásku pri úplnom povolenia je 16,5 mm a jeho dĺžka môže byť buď 120 mm, alebo 92 mm. Vďaka malej hrúbke displeja je náramok prakticky nebadateľný pod dlhým rukávom. Nízka hmotnosť 25 g vám zaručí, že o prístroji nebudete takmer vôbec vedieť.

Displej je o niečo väčší ako pánsky palec od šičky prsta ku kĺbu. Obrazovka je AMOLED displej, ktorý je citlivý na dotyk a je jasný a ostrý. Informácie z neho sa dobre čítajú aj na slnku. Displej sa rozsvieti, akonáhle zdvihnete ruku alebo sa ho dotknete zo spodnej hrany. Posúvaním po obrazovke zistíte informácie o tom, koľko krokov ste prešli, aká je vaša srdcová frekvencia a dozviete sa aj poznatky o kvalite vášho spánku. Aplikácia v telefóne vám ponúkne cez 200 riešenie ako na kvalitnejší spánok a ľahšie vstávanie.

Náramok ďalej umožňuje aktivovať režim tréningu alebo si prezrieť 5 posledných oznámenia z telefónu. Pomocou náramku môžete odmietať hovory, nie je prijímať, pretože nemá vstavaný reproduktor. Môžete si aj prečítať časť správ alebo e-mailov.

Hoci displej vyzerá špičkovo, rámček pôsobí skôr lacno. Zatiaľ čo niektorí výrobcovia rámčeky lemujú chrómom alebo oceľou, tu je využitú len silikónu a plastov. Náramok je v predaji v čiernej, modrej a zlatej farbe. Fitness Tracker je vyrábaný v typickom zahnutie, ktoré by malo uľahčiť nosenie. Osobám s užším zápästím však bude odstávať, čo nie je príliš pohodlné.

Batéria a nastavenie

Výdrž batérie je podľa Huawei pri zapnutom GPS 7 hodín, čo zodpovedá. Pri sledovaní spánku a zapnutím funkcií pre tréning je výdrž batérie zhruba 5 dní. Zhruba po dvoch dňoch intenzívnejšieho používania bola kapacita batérie na slušných 60%. Bez spustenia aplikácií a nie tak častým kontrolovaním displeja môže byť životnosť batérie až 20 dní.

Hodinky majú pri prvom zapnutí všetky funkcie navyše vypnuté, čo výrazne šetrí batériu. Oznámenie notifikácií a ďalších vymožeností z aplikácie je nutné ručne nastaviť a zapnúť.

Čo dokáže

Pre využitie všetkého potenciálu náramku je potrebné si stiahnuť aplikáciu Huawei Health, ktorá je dostupná pre Android aj iOS. Budete ju potrebovať pre povolenie rôznych funkcií a aktualizácií firmvéru. Pomocou aplikácie je možné zapnúť treba predpoveď počasia.

Pri používaní náramku dochádza k počítanie krokov, meranie tepovej frekvencie alebo k záznamu o aktivitách počas spánku. Náramok vás tiež vyzve k pohybu. Displej je dobre čitateľný, ale niektoré grafické ikony vyzerajú ako z deväťdesiatych.

Je škoda, že náramok neumožňuje vložiť informácie týkajúce sa vašej váhy. Ľudia totiž radi vidia, aký vplyv má pohyb na ich váhu. Do náramku nie je možné uložiť ani záznamy o perióde, preventívnych prehliadkach alebo informácie o tehotenstve. Tieto poznatky však neumožňuje vkladať väčšina výrobcov.

Aplikácia Huawei Health prichádza s celou radou tréningových programov, ktorých priebeh si však musíte strážiť sami. V prípade, že sa rozhodnete trénovať na maratón, vám aplikácia vygeneruje plán, ale nedostanete upozornenie na to, že dnes máte ubehnúť určitý počet kilometrov. Aplikácia plán ani neupraví v prípade, že niektorý z tréningov vynechali. A to je u chytrého náramku rozhodne škoda. Jedinou výhodou je bezplatný tréningový plán, ktorý umožňuje vkladanie osobných dát týkajúcich sa zdravia.

GPS v prístroji je presná, ale anténe v náramku trvá zhruba minútu, než sa napojí na signál GPS. To môže byť drobná komplikácie, ak beháte v daždi alebo chladnejšom počasí, kedy sa vám nechce stáť na jednom mieste. Meranie tepovej frekvencie na zápästí nedosahuje tak presných výsledkov ako meranie hrudným pásom.

S Band 3 Pre môžete plávať v bazéne, pretože má vodotesnosť 5 ATM. Náramok disponuje šestiosým akcelerometrom pre meranie pohybu vo vode. Máte teda prehľad o trase, vzdialenosti, počtu kôl aj spálených kalóriách. Naviac sa vám vypočíta aj SWOLF (jedná sa o súčet času jednej dĺžky bazéna a počtu záberu na jednu dĺžku, jedná sa o meranie efektivity, a čím je číslo nižšie, tým je pre vás výsledok lepší).

Zistiť cenu

Ďalšie hodnotené múdre náramky.

8.5 Total Score
Huawei Band 3 Pro

V kategórii tenkých fitnes náramkov nepatrí Huawei Band 3 k top výrobkom. Za rovnakú, prípadne o niečo vyššiu cenu si môžete zaobstarať aj štýlovejšie výrobky s lepšími aplikáciami. Prínosom sú nové metriky sledovania plávanie a tiež farebnejšie a celkovo lepší displej. Náramok sa bude horšie nosiť osobám s užším zápästím.

KLADY
 • zabudovaná GPS
 • nové metriky pre plávanie v bazéne
 • slušná výdrž batérie
 • farebný a prehľadný displej
ZÁPORY
 • nevhodný pre osoby s užším zápästím
 • vysoká obstarávacia cena
 • neponúka príliš veľa nového vzhľadom k jeho predchodcovi
Pridaj svoju recenziu  |  Read reviews and comments
6 komentárov
Show all Most Helpful Highest Rating Lowest Rating Pridaj svoju recenziu
 1. Zdravím,

  A aký náramok by ste mi odporučili?

 2. Dobry den. Aj mna by zaujimalo vase odporucanie naramku s rovnakymi pripadne lepsimi vlastnostami ako ma tento.
  Moze byt aj lacnejsi alebo cca do 80eur.
  Chcem kupit aj manzelovi aj sebe a ja mam uzsie zapastie.
  Vopred dakujem za tip.

  • Dobrý deň,

   skúste Xiaomi Mi Band 4. Iba čakáme až sa v redakcii na nás dostane rad, ale jeho predchodca bol vydarený a tento vyzerá ešte lepšie.

 3. Dobrý deň
  Chyba zámok displeja. Náramok je nepoužiteľný pre meranie aktivity, ak ho chcete nosiť s bundou, alebo niečim s dlhým rukávom čím si náramok zakryjete. Rukáv sa dotkne spodnej hrany náramku a vypne všetko čo ste si nastavili (workout….). Čo je na škodu. Mne sa to stavalo po cca 5 minútách. Pri plávani sa zámok displeja aktivuje automaticky čo je dobre.

 4. Podľa mňa je tento náramok veľmi dobrou voľbou, používam ho už pol roka a som spokojný. Má všetko čo má mať a má podľa mňa jednu výhodu oproti ostatným (napr.Xiaomi) – je elegantný a vyzerá ako náramok. Podporuje diakritiku, pekne zobrazuje prichádzajúci hovor, má aj športové aktivity, gps, monitoring spánku, krokomer, a pod. Iný by som ani neriešil.

  Dajte nám odpoveď

  Čo vybrať
  Logo