Recenzia Huawei Watch Fit

Spoločnosť Huawei patrí k popredným výrobcom mobilných telefónov, v jej portfóliu nájdeme ale aj chytré hodinky, napr. Model Huawei Watch Fit. Ten presne zodpovedá tomu, čo je pre túto čínsku spoločnosť charakteristické – hodinky sa dajú kúpiť za veľmi priaznivú cenu a ponúkajú slušnú výbavu, ktorá ponúkne všetky potrebné funkcie, ale zároveň prehnane nezaťaží vašu kapsu. Poďme sa pozrieť na to, ako hodinky od Huawei vyzerajú a hlavne, ako fungujú.

Parametre

Hmotnosť21 g
Šírka30 mm
Výška40 mm
Hĺbka40 mm
Vodeodolnosťáno
RAM32 MB
Interná pamäť4 GB
Reproduktornie
Mikrofónnie
Materiál páskasilikon
Formát displejaobdĺžnik
Uhlopriečka1,64 palcov
Typ displejaAMOLED
Rozlíšenie280 × 456 px
Hustota bodov326 ppi
Fotoaparátnie
SIM kartanie
Wi-Finie
Bluetootháno
NFCnie
Životnosť batérie10 dni
Dĺžka nabíjania45 minút
Kapacita batérie180 mAh

Design

Hodinky Huawei Watch Fit majú obdĺžnikový tvar a prijateľne tenkým remienkom, ktorý je pri nosení – a hlavne pri športe – dostatočne pohodlný. Hodinky sú navyše veľmi ľahké, váži iba 21 gramov bez remienka.

Remienok a hodinky (resp. kombinácia hodiniek a fitnes náramku, aby sme boli presnejší) sú plastové, však im to nijako významne neuberá na elegancii. Aj vzhľadom na to, že ide skôr o športový než spoločenský doplnok (od toho sú tu iné, často i kovové modely) je jednoduchý vzhľad, ktorý nijako, ani v dobrom ani zlom, nepriťahuje pozornosť, rozhodne možné považovať za plus. Isté prispôsobenie je možné vďaka vymeniteľným remienkom.

Podľa informácií výrobcu by hodinky mali vydržať tlak až päť atmosfér, sprchovanie a umývanie rúk tak nebude problém, rovnako tak i prudšie dážď. Prednú stranu zaberá displej, na zadnej nájdeme nevyhnutné senzory. Pokiaľ ide o ovládacie prvky, ten je tu len jeden – tlačidlo na pravej strane hodiniek, ktoré slúžia pre ich zapnutie a vypnutie, rozsvecovanie a displeja a otvorenie menu. O zvyšok sa stará dotykový displej.

Displej

Displej samotný má AMOLED panel a uhlopriečku 1,64 palca a rozlíšením 280 × 456 px. Chválime vysokú svietivosť, takže s čitateľnosťou nie je problém ani vonku na slnku, čo je v prípade športových chytrých hodiniek rozhodne plus. Jas hodiniek je premenlivý, môže sa meniť buď automaticky alebo manuálne.

Vzhľad displeja si môžete prispôsobiť jedným z dvoch stoviek ciferníkov. Dotykový displej je základom ovládanie, jeho reakčná doba je veľmi svižná. K dispozícii je aj mód Always-On, pri ktorom zostáva displej zapnutý, veľmi nepekne sa to ale podpíše na batériu.

Batérie

Výdrž batérie je za normálnej prevádzky a bez Always-On displeja zhruba týždeň. Nie je to veľa, lepšie to zvláda nielen konkurencia, ale aj samotný súputník zo stajne rovnakej značky, model Huawei Watch, však nie je to ani úplný prešľap. Týždenná výdrž je maximum, ak budete častejšie využívať monitorovanie športových aktivít či budete mať zapnuté ďalšie senzory, počítajte s ešte častejším dobíjaním. Avšak z pohľadu užívateľa je to stále úplne akceptovateľná hodnota. Mobilný telefón je väčšina z nás zvyknutá nabíjať každý deň, preto si myslím, že dobitie hodiniek každých 5 – 7 dní nikoho trápiť nebude.

Na desať dní, ktoré sľubuje výrobca sa dostanete len v prípade, že budete hodinky využívať skutočne len veľmi minimálne. Kladom je rozhodne skutočne bleskové nabíjania: Z nuly na 100% sa dostanete za tri štvrte hodiny. Príjemným detailom je magnetické zakončenie dobíjacieho kábla (je súčasťou balenia), pripájanie je tak otázkou okamihu.

Na čo sú

Tým najväčším tromfom hodiniek Huawei Watch Fit je bezpochyby ich orientácia na sledovanie športových aktivít aj sledovanie stresu alebo spánku. Posúvajú fitness náramky do vyššej kategórie.

Hodinky zvládnu sledovať prakticky všetky športy – a to vrátane takých kuriozít, ako je šerm alebo balet. Hodinky v reálnom čase sledujú srdcovú činnosť a upozorní vás, napríklad pri cvičení, keby bola príliš vysoká. Rozhodne praktické. Samozrejme je tracking konkrétnych športov skôr orientačnú aktivitou. Ale pre dlhodobé porovnanie pri výkone jednej aktivity rozhodne použiteľné sú. Kde by som za mňa naopak porovnaní príliš nedáva zmysel, sú rôzne typy aktivít proti sebe.

V porovnaní s inými modelmi sa ale ukazuje, že senzor srdcovej frekvencie ukazuje mierne vyššie hodnoty než by mal, stále je výsledok presnejší, než nejaká „orientačná hodnota.“ Opäť platí, že sa jedná o indikátor toho či dochádza k zvýšeniu tepu alebo nie. Rozhodne nejde o náhradu za presné meranie pomocou lekárskych prístrojov. K dispozícii je aj GPS pre záznam pohybu. Okrem športu si na hodinkách zobraziť informácie z telefónu, ako sú správy, notifikácie, hovory alebo výstup z hudobného prehrávača. Škoda len, že všetko je len informatívne. Na notifikácie nemožno priamo v hodinkách nejako reagovať.

Systém a ovládanie

Hodinky využívajú operačný systém Lite OS postavený na maximálnej jednoduchosti. Nečakajte nadštandard, neexistuje napríklad obchod s aplikáciami, vystačiť musíte len s tým, čo vám ponúkol sám výrobca. Dotykové ovládanie je prehľadné, v menu hodiniek sa dá orientovať veľmi intuitívne. Pohybom prsta po obrazovke (tzv. Swipe) sa prepínate medzi jednotlivými zobrazenie informácií. Ďalej je tu tlačidlo na pravej strane prístroja. Jeho stlačením sa dostanete do ponuky funkcií – budík, stopky, cvičenie atď … Viac informácií a výstupov (zo senzora okysličenie krvi, čo v tejto hladine rozhodne nie je štandardná výbava) prináša mobilné aplikácia Huawei Health. Na rozdiel od hodiniek, kde síce výstupy zo senzorov nájdete, prinášajú detailnú analýzu. Spárovanie hodiniek s telefónom je veľmi jednoduché, skrze aplikáciu sa Huawei Watch Fit takisto aktualizujú. Aplikácia je k dispozícii ako pre telefóny s Androidom, tak s iOS. Za pripomenutie stojí aj fakt, že hodinky nepodporujú NFC.

Zistiť cenu

Sprievodca výberom chytrých hodiniek

6.6 Total Score
Huawei Watch Fit

Chytré hodinky Huawei Watch Fit predstavujú ideálne entry model, ak ešte len vstupuje do tejto oblasti elektroniky. Ponúknu dostatok funkcií, veľmi slušnú presnosť i intuitívne ovládanie. Nemožno od nich ale čakať zázraky. Všeličo vyváža príjemná cena, trochu prekvapivo použitý senzor okysličenie krvi aj veľmi podarený displej s vysokým jasom.

Ovládanie
8
Výbava
5
Batéria
7
KLADY
 • spracovanie
 • dizajn
 • výber ciferníkov
 • GPS
 • podpora slovenčiny
 • senzor okysličovanie krvi
ZÁPORY
 • chýba aplikácie tretích strán
 • nemôžete odpovedať na notifikácie
 • základná výbava
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo