Recenzia Huawei Watch GT 2 Pro + porovnaní s Huawei Watch GT 2 a Huawei Watch GT 2e

Chytré hodinky s titánovým puzdrom a zafírovým sklíčkom za dostupnú cenu. Táto trojkombinácia nás zaujala natoľko, že sme sa na ňu museli pozrieť bližšie. A preto vám teraz ponúkame podrobnú recenziu týchto chytrých hodiniek od Huawei. Dočítate sa, v čom vynikajú aj kde majú slabiny a sami si potom môžete urobiť názor. Poďme na to.

Parametre

Hmotnosť53 g
Šírka46,7 mm
Výška53,6 mm
Hĺbka11,4 mm
Vodeodolnosť50 m (5 ATM)
RAM32 MB
Interná pamäť4 GB
Reproduktoráno
Mikrofónáno
Materiál páskafluóroelastomérov / koža (varianty)
Formát displejaguľatý
Uhlopriečka1,39 palcov
Typ displejaAMOLED
Rozlíšenie454 x 454 px
Hustota bodov326 ppi
Fotoaparátnie
SIM kartanie
Wi-Finie
Bluetootháno
NFCáno (bez platieb)
Životnosť batérie14 dni
Dĺžka nabíjania1 hodiny
Kapacita batérie455 mAh

Obsah balenia

Čierna papierová krabička s precízne vyvedenými hranami a zlatým názvom hodiniek dáva na prvý dojem poznať, že nejde o model najnižšej triedy, ale o plnohodnotnú strednú triedu chytrých hodiniek. Zospodu na škatuľke nájdete presný opis varianty hodiniek. Bežne sú k dostaniu classic s koženým opaskom a šport s remienkom z vysoko odolného polyméru. Samozrejme v popisku nájdete i farbu.

Po sňatí veka krabičky smerom nahor na vás hneď vykukne displej hodiniek umne usadený po ľavej strane v spodnej časti krabičky. Vnútorný priestor medzi zapnutým pásikom vypĺňa penová vsádka, ktorá chráni pásku pred pokrivením počas prepravy.

Kým hodinky sedeli na ľavej strane škatuľky, vpravo čnie drobné papierové tiahlo, ktorým odklopíte ďalšie deliace veko lemovanej zlatou linkou a dostanete sa do priehradky s káblom USB-A / USB-C, bezdrôtové nabíjacie konzolke, ktorá má tvar malého plochého disku, a k tlačenému návodu v mnohých jazykoch vrátane slovenčiny. Je dostupný aj online. Mrknite sa.

Poslednou a dôležitou súčasťou krabičky je medzinárodný záručný list. Takže ak sa rozhodnete pre tieto hodinky, nezabudnite ich po rozbalení registrovať na uvedenej webovej stránke výrobcu.

Z premysleného dizajnu balenia je vidieť, že si v Huawei dali záležať na prvom dojme. Všetky časti škatuľky sú ľahko dostupné a jednoducho sa s nimi manipuluje. Z nášho pohľadu všetko, ako má byť. Poďme sa pustiť do nastavovania hodiniek.

Nastavenie

Hodinky sa zapínajú několika sekundovým stlačením vrchného tlačidla na pravej strane. Než to urobíte, dajte hodinky na bezdrôtovú nabíjačku, nech máte istotu, že sa vám počas nastavovania nevybijú. Akonáhle sa na displeji objaví logo Huawei, môžete tlačidlo pustiť.

Nasleduje výber jazyka. V prehľadnom zozname si na dotykovom displeji posunutím nahor alebo nadol nájdete slovenčinu a potvrdíte kliknutím na nápis na displeji. Ovládanie ide ľahko a je rovnaké ako na ktoromkoľvek inom dotykovom prístroji.

Hneď po tom vám hodinky odporučí stiahnuť do mobilu aplikáciu Huawei Health. Ak vlastníte smartphone Huawei alebo Honor, pravdepodobne už budete mať aplikáciu v telefóne. V opačnom prípade si aplikáciu stiahnite z Google Play alebo App Store. Budete potrebovať telefón so systémom Android 7.0 alebo novším, prípadne iOS 9.0 alebo novším.

Po spustení aplikácie Huawei Health dole v menu zvolíte zariadenie, potom kliknete na pridať, vyberiete chytré hodinky a zvolíte sériu Huawei Watch GT 2. Na displeji telefónu sa dozviete, že po spárovaní vám hodinky umožní čítať notifikácie, SMS, prijímať hovor cez Bluetooth alebo rovnakým spôsobom počúvať hudbu. Rovnako tak vám prepojenie s telefónom umožní lepšie vyhodnocovať kvalitu spánku alebo ponúkne vylepšenia pri behaní.

Pokračujte teda stlačením tlačidla spárovať a povoľte zapnutie Bluetooth. Následne potvrďte všetky povolenia, u funkcií, ktoré chcete využívať, napríklad prístup k hovorom, informácie o polohe a pod. Nakoniec pri vyhľadaní dostupných zariadení vyberte svoje hodinky, potvrďte na displeji hodiniek, že ich chcete spárovať s telefónom a dokončite spárovanie na displeji telefónu.

Potom si ešte nastavíte, u ktorých aplikácií v telefóne chcete sledovať notifikácie aj na displeji hodiniek a povolíte hodinkám prístup ku kontaktom v telefóne, históriu telefónnych hovorov a je to.

Ovládanie

Po nastavení hodiniek ich môžete okamžite začať používať. Ciferník rozsvietite horným tlačidlom. Rovnakým tlačidlom sa v menu vraciate o úroveň späť. Zvyšok zvládnete pohodlne ovládať dotykovo. Po posunutí po displeji hore sa vám zobrazí správy, opačným smerom sa dostanete na rozcestník nastavenie jasu, hlasitosti, budíka, pripojenie a možnosti vyhľadať telefón.

Zo základného zobrazenia môžete posunúť displej s ciferníkom tiež do strany. Potom sa dostanete na obrazovku s meraním tepovej frekvencie, nasleduje meranie hladiny stresu, počasia, prehrávač hudby a nastavené ciele – počet krokov, cvičenia a čas strávený cvičením.

Pri rozsvietenom ciferníku sa po stlačení horného tlačidla zobrazí položkovej menu, v ktorom nájdete všetky funkcie a aplikácie, ktoré hodinky ponúkajú. Nájdete tu tiež nastavenie, kde si môžete pridať bezdrôtové slúchadlá alebo upraviť rozloženie ciferníku.

Vzhľad ciferníku si najľahšie nastavíte priamo po rozsvietení displeja hodiniek. Stačí pár sekúnd podržať prst na displeji a zobrazí sa ponuka dostupných ciferníkov. K dispozicii je bezpočet preddefinovaných rozhranie. Až si vyberiete, potvrdíte vizuál krátkym stlačením vrchného tlačidla.

TIP: Toto nastavenie máte dostupné taky v aplikácii na mobile.

Aby sme vám nič nezatajili, tak spodné tlačidlo hodiniek je nastaviteľné. Môžete si vybrať, čo sa zobrazí po jeho stlačení a funguje ako skratka. Pokiaľ ho nastavovať nechcete alebo nebudete, po jeho stlačení sa dostanete na voľbu športových aktivít.

Ak ste dočítali až sem, je vám jasné, že ovládanie hodiniek je intuitívne a prehľadné. Určite to zvládne aj človek, ktoré chytré hodinky nikdy pred tým nemal. A za to si Huawei zaslúži plusové body.

Systém

Hodinky poháňa procesor Kirin A1 s 32 MB operačnej pamäte a 4 GB internej pamäte, z ktorej sú 2 GB vyhradenej pre hudbu. Spotify alebo inou hudobnou aplikáciu hodinky nepodporujú. Energiu prístroju dodáva Li-Ion batéria s kapacitou 455 mAh. Tá udrží hodinky v prevádzke až 14 dní. Pri bežnom používaní ale počítajte s približne polovičnou výdržou.

Huawei Watch GT 2 Pro sa môžu pochváliť tiež technológiou Bluetooth 5.1 a GPS / GLONASS, rovnako tak integrovaným mikrofónom a reproduktorom. Trochu škoda, že chýba Wi-Fi, ale na druhú stranu hodinky zvládajú bezkontaktný NFC prenos súborov, platenie bohužiaľ nie.

Softvér beží na vlastnom operačnom systéme Lite OS. Systém beží svižne a bez sekania alebo optických nedokonalostí. Rovnako tak perfektne si poradí so všetkými integrovanými aplikáciami. Bohužiaľ pre ďalšie doplnkové aplikácie už nezostáva veľa miesta, ale hlavne ich nemáte ako do hodiniek pridať. To je poznateľná nevýhoda v porovnaní s konkurenčnými modelmi.

Design

Tu musíme uznanlivo pokýva hlavou. Huawei neváhal investovať do kvalitných materiálov a telo hodiniek je z titánu, ktorý drží bezchybný vzhľad a je veľmi odolné proti poškriabaniu. Pri bežnom používaní sa telo hodiniek neopotrebuje ani neznehodnotí a budú vám robiť parádu aj za rok alebo dva.

Z kompaktného titánového tela s rozmermi 46,7 x 53,6 x 11,4 mm vystupuje na pravej strane dvojica funkčných tlačidiel. Ako plus hodnotíme umiestnenie pre pravákov. Pre ľavákov je to nešťastné, pretože ak ste zvyknutí mať hodinky na pravej ruke, budete mať tlačidlá cez ruku, a nie pohodlne u zápästia.

Ďalším plusom je zafírové sklíčko. To je vôbec najlepší možnou variantou, ktorá zabezpečuje dokonalý vzhľad displeji, ktorý chráni. Materiál sklíčka je vysoko odolný proti všetkým nechanickým vplyvom a netvoria sa na ňom ani po niekoľkomesačnom používaní žiadne škrabance, dokonca ani vlásočnice.

Spodná strana hodiniek je potiahnutá príjemnou keramickou vrstvou. Tá je príjemná a nedráždi pokožku. Okrem toho je naspodku hodiniek aj senzor meracie potrebné údaje o vašom tele a spodná strana je taky tá, vďaka ktorej hodinky zvládajú bezdrôtové nabíjanie.

Telo hodiniek je pripojené rýchloupínacími pánty k opasku so šírkou 22 mm. Štandardne sú v ponuke dve originálné varianty; klasická kožená a športová z odolnej gumy – fluóroelastomérov. Ale samozrejme môžete hodinky vylepšiť aj iným pásikom zodpovedajúce šírky.

Aj napriek masívnej konštrukcii s vysokou odolnosťou si hodinky zachovávajú príjemnú váhu len 53 gramov. Je to síce o niečo viac, než u konkurenčných modelov s ľahšou konštrukciou, ale za cenu extrémnej odolnosti to rozhodne stojí za to.

Huawei Watch GT 2 Pro sú dostupné v dvoch farbách. Šedá aj čierna pôsobí elegantne a skvele doplní nielen vaše športové výkony, ale aj elegantný oblek alebo košeľu pri oficiálnych udalostiach či návšteve divadla.

Vzhľad si navyše môžete pohodlne prispôsobiť výberom vhodného ciferníku. V ponuke je ich celý rad a môžete vyberať z rýdzo športových, elegantných, nevšedných aj retro usporiadanie s tým, že vždy na displeji vidíte rôznu škálu hodnôt. Presne podľa toho, čo potrebujete v danej situácii sledovať.

Displej

Nech žije AMOLED! Presne, Huawei Watch GT 2 Pro majú 1,39palcový AMOLED displej s rozlíšením 454 x 454 px. To vo výsledku znamená obraz s 326 obrazovými bodmi na palec. Takže si na displeji pohodlne prečítate SMS od kolegov z práce ale rovnako dobre oceníte hladké kontúry rôznych spracovania ciferníkov.

Displej je nastavený na automatickú úpravu jasu podľa toho, či vám práve cez rameno nakukuje poludňajšie slnko alebo ste sa rozhodli pre nočné prechod Tatier. Vždy uvidíte všetky informácie jasne a s primeranou intenzitou. Technická konštrukcia AMOLED displeja znamená dobre čitateľný displej aj za slnečného poludnia.

Okrem zobrazenia a jasu si môžete nastaviť režim Always-On, s ktorým bude displej s ciferníkom neustále rozsvietený. V kombinácii so vhodným ciferníkom tak môžete vytvoriť dojem klasických hodiniek. Akurát počítajte s tým, že funkcia Always-On funguje len s niekoľkými základnými ciferníky.

Ak chcete byť originálny, neprehliadnite funkciu One Hop. Umožní vám vytvoriť si pozadie ciferníka z akéhokoľvek obrázku. V menu zapnete funkciu NFC, priložíte k tapete alebo obrázka a bezdrôtovo si ho presuniete na pozadí ciferníku hodiniek. Nakoniec vyberiete umiestnenia času a je to. Len škoda, že nejdú upravovať ďalšie parametre vlastného ciferníku.

Displej je chránený zafírovým sklíčkom a dokonale sedia v titánovom tele hodiniek. Tým pádom sa o neho nemusíte báť a bez problémov sa môžete vydať s hodinkami do sprchy alebo do bazéna. Vydrží aj potápanie až do hĺbky 50 metrov a tlaku 5 atmosfér.

Batéria

Ďalšie plus pre konštruktérov z Huawei si zaslúži batérie. Hodinky sa totiž pýši Li-Ion batériou s kapacitou 455 mAh, ktorá ich udrží v pohotovostnom režime až 14 dní. V skutočnosti samozrejme batériu vybijete rýchlejšie, pretože budete rozsvecovať displej, používať GPS alebo meranie tepu. Ale aj tak sa v pohode môžete spoľahnúť na 5 dní neustálé prevádzky bez dobíjania, čo je rovnaký čas ako pri nami testovaných Xiaomi Amazfit Verge. To je luxus, ktorý väčšina hodiniek nemá.

Za vyššiu kapacitu batérie platí hodinky o fúz vyššou váhou. Vedľa titánového tela je práve batérie ťažkou súčiastkou. Ale rozdiel je len cca 10%, takže nejde o nič zásadné a výhody jasne prevažujú nad pár gramy navyše.

Nabíjanie hodiniek je tentoraz vyriešené pohodlne a elegantne. Môžete využiť originálnu nabíjačku, ktorá je súčasťou balenia. V takom prípade jednoducho prepojíte USB kábel so zdrojom a na druhý koniec pripojíte zariadenia pre bezdrôtové dobíjanie. Na to už potom stačí položiť hodinky spodnou stranou a počkať hodinu do úplného nabitia.

Výhodou je, že nemusíte do nabíjačky zacvakávat žiadne konektory. Jednoducho hodinky položíte a je to. Akurát pri tom dávajte pozor, aby ste ich položili správne, prípadne aby ste ich potom omylom neposunuli z dosahu bezdrôtovej nabíjačky. Inak je to jednoduché ako facka.

Druhou možnosťou je využiť akúkoľvek inú certifikovanú bezdrôtovú nabíjačku štandardu QI. Takže keď zabudnete vlastnú originálnu nabíjačku, nie ste bez hodiniek. Ďalšou možnosťou je reverzné bezdrôtové nabíjanie mobilom. Niektoré telefóny strednej a vyššej triedy to zvládnu a je to praktická funkcia.

Čo dokáže

Huawei Watch GT 2 Pro zvládnu všetko, čo by ste od chytrých hodiniek mohli čakať. Po spárovaní s vaším telefónom ponúknu notifikácie z nastavených aplikácií. Na dobre čitateľnom displeji si bez problémov prečítate prichádzajúce SMS, ak teda neobsahuje pokročilé smajlíky. Tie hodinky nedokážu zobraziť. Navyše na správy a e-maily na hodinkách neodpoviete.

Okrem toho ale ponúkajú vysoko kvalitný mikrofón aj reproduktor, takže môžete telefonovať s priateľmi pokojne priamo pomocou hodiniek bez držania telefónu pri uchu. Kvalita hovoru je výborná a môžete si byť istí, že vás na druhej strane bez problémov počujú. Pre väčší komfort ale odporúčame telefonovať s bezdrôtovými slúchadlami.

Z klasických funkcií môžeme vyzdvihnúť kvalitné Bluetooth pripojenie alebo uchádzajúci GPS. Prvá menovaná technológia parádne funguje pri telefonovaní, počúvaní hudby i prenášanie dát medzi hodinkami a telefónom. GPS funguje na peknú dvojku. Keď vyrazíte za športom bez mobilu, občas zaznamená odchýlku oproti skutočnej trase.

Informácie o počasí, tepu, úrovni stresu alebo napríklad obsahu kyslíka v krvi sú presné a spoľahlivé. Rovnako tak môžeme úprimne palcom hore ohodnotiť aj údaje o kvalite spánku. Tie mimochodom môžete zbierať v pohode bez nabíjania aj niekoľko nocí po sebe, pretože batéria hodinkám vystačí na cca týždeň bežnej prevádzky.

Hlavným lákadlom Huawei Watch GT 2 Pro je ale bezpochyby viac ako 100 aktivít, ktoré si môžete vybrať, keď sa rozhodnete športovať alebo napríklad len relaxačne prechádzať. Medzi klasickými športovými aktivitami nechýbajú ani menej častý golf, zjazdové lyžovanie alebo napríklad plávanie.

Samozrejme môžete podrobne merať nielen vonkajšie aktivity. Rovnako spoľahlivé údaje získate aj z tréningov v telocvični, posilňovni alebo na aerobiku. V tomto sa naozaj nemusíte obmedzovať. Hodinky vám presne zmerajú všetky hodnoty a získate skvelý prehľad o svojom výkone. Ako u všetkých podobných výrobkov i tu platí, že namerané hodnoty sú skôr orientačné, než vyložene exaktné.

Pozitívne hodnotíme taky množstvo údajov o aktivitách, ktoré sú dostupné priamo na hodinkách. Jasne, podrobnejšie informácie vždy máte po ruke v aplikácii telefónu, ale v prípade Huawei Watch GT 2 Pre si všetko dôležité prehliadnete rovno na displeji hodiniek. A to je super výhoda.

Jediným nedostatkom je trochu ťažkopádny systém a softvérové ​​rozhranie, ktoré vám nedovolí uhnúť z nalinkovaného spôsobu ovládania. Nebudete si môcť pridať ďalšie aplikácie ani nebudete mať prehľad o tom, koľko obrazoviek nasleduje po prechode na vedľajšej obrazovku. Rovnako tak neposuniete grafy s nameranými dátami. Tie ale môžete sledovať v aplikácii na mobile.

Porovnanie s Huawei Watch GT 2 a Huawei Watch GT 2e

Vo svojej podstate sú si veľmi podobné. Nižšie v tabuľke sú uvedené rozdiely. Oblasti, ktoré v tabuľke nie sú, sú pre všetky modely rovnaké. To platí napríklad pre 1,39 AMOLED displej s rozlíšením 454 x 454 pixelov. Alebo 4 GB internej pamäte. Rovnaké sú aj batérie s kapacitou 455 mAh. Ďalší rozdiel je softvérová výbava. Tam vedie verzie PRO, ktorá má navyše golfový tréner, funkcie pre lyže / snowboard alebo nové ciferníky. Hlavný rozdiel je pochopiteľne v cene, použitých materiáloch, výbave (nemožnosť telefonovať u GT 2e) a dizajnu.

A ktorý model teda kúpiť? Pokiaľ chcete slušné hodinyk za minimum peňazí, berte Huawei Watch GT 2e, prípadne Huawei Watch GT2. Ak peniaze príliš riešiť nemusíte a zároveň chcete maximálnu možnú výbavu berte Huawei Watch GT 2 Pro. Ale oproti nižším modelom si slušne priplatíte.

Huawei Watch GT 2 ProHuawei Watch GT 2Huawei Watch GT 2e
Uvedenie na trhseptember 2020október 2019marec 2020
Približná cena220 €130 €100 €
Rozmery46,7 x 46,7 x 11,4 mm45,9 x 45,9 x 10,7 mm53 x 46,8 x 10,8 mm
hmotnosť52 g41 g43 g
Kapacita RAM pamäte32 MB32 MB16 MB
Reproduktoránoánonie
NFCánoánonie
Zistiť cenu

Zistite, ako si stojí ďalšie chytré hodinky.

7.6 Total Score
Huawei Watch GT 2 Pro

Huawei Watch GT 2 Pro sú pevné hodinky v kvalitnom vonkajšom prevedení. Na svoju triedu ponúkajú luxus titánového tela a zafírového sklíčka, takže sú maximálne odolné a húževnaté. Medzi silné stránky hodiniek patrí viac ako sto režimov športových aktivít, presné meranie tepu, obsahu kyslíka v krvi aj údajov o spánku. Nad konkurenciou vyčnieva extrémne dlhá výdrž batérie, ktorá zvládne týždeň náročnej prevádzky a nabíja sa bezdrôtovo. Nevýhoda je v softvéru operačného systému, menej presném GPS a NFC bez podpory bezkontaktných platieb. Inak hodinky nemajú zásadné nedostatky.

Ovládanie
8
Výbava
6
Batéria
10
KLADY
 • kvalitná titánová konštrukcia
 • odolné zafírové sklíčko
 • extrémna výdrž batérie
 • 100+ športových aktivít
 • vysoká kvalita hovoru
 • podrobnosti o meraní na hodinkách
 • vodotesnosť do 50 metrov
 • prijateľná cena
ZÁPORY
 • ťažkopádny operačný systém
 • menej presná GPS
 • nepodporuje NFC platby
 • neumožňuje doplniť aplikácie
 • nepodporuje hudobné aplikácie
Pridaj svoju recenziu

Budeme radi počuť vaše myšlienky

   Dajte nám odpoveď

   Skóre

   Čo vybrať
   Logo